9,341 matches
-
Contaminanți: - conținutul de plumb - maximum 1 mg/kg. 3. Impurități: - corpuri străine, respectiv particule de lemn sau metal, fragmente de păr sau de insecte - 0 în 25 g. 4. Adjuvanți tehnologici inofensivi apți pentru consumul uman: a) cheag; ... b) alte enzime de coagulare a laptelui. ... 5. Caracteristici organoleptice: a) miros - lipsit de mirosuri străine; ... b) aspect - gamă de culori variind de la alb la crem; produsul nu trebuie să conțină vreun bulgare care să nu cedeze la apăsarea ușoară. ... Anexă 2 ------- la
NORME din 16 mai 2001 cu privire la natura, conţinutul, procedeele de fabricaţie, calitatea şi etichetarea lactoproteinelor - cazeine şi cazeinati - destinate consumului uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/136994_a_138323]
-
sau mai multor tipuri de sucuri din fructe și/sau piureuri din fructe; 2. tratarea se efectuează cu: a) acid L-ascorbic - E 300, în cantitatea necesară pentru producerea efectului antioxidant; ... b) nitrogen; ... c) dioxid de carbon - E 290; d) enzime pectolitice; ... e) enzime proteolitice; ... f) enzime amilolitice; ... g) gelatina comestibila; ... h) taninuri; ... i) bentonita; ... j) silicagel; ... k) caolin; ... l) mangăl; ... m) adjuvanți inerți de filtrare - perlite, azbest, diatomita spălata, celuloza, poliamide insolubile; ... 3. procese fizice obișnuite și metode de tratare
NORMA din 11 iunie 2001 cu privire la natura, conţinutul, compozitia, fabricarea şi etichetarea sucurilor din fructe şi ale anumitor produse similare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137000_a_138329]
-
tipuri de sucuri din fructe și/sau piureuri din fructe; 2. tratarea se efectuează cu: a) acid L-ascorbic - E 300, în cantitatea necesară pentru producerea efectului antioxidant; ... b) nitrogen; ... c) dioxid de carbon - E 290; d) enzime pectolitice; ... e) enzime proteolitice; ... f) enzime amilolitice; ... g) gelatina comestibila; ... h) taninuri; ... i) bentonita; ... j) silicagel; ... k) caolin; ... l) mangăl; ... m) adjuvanți inerți de filtrare - perlite, azbest, diatomita spălata, celuloza, poliamide insolubile; ... 3. procese fizice obișnuite și metode de tratare, cum sunt: tratarea
NORMA din 11 iunie 2001 cu privire la natura, conţinutul, compozitia, fabricarea şi etichetarea sucurilor din fructe şi ale anumitor produse similare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137000_a_138329]
-
din fructe și/sau piureuri din fructe; 2. tratarea se efectuează cu: a) acid L-ascorbic - E 300, în cantitatea necesară pentru producerea efectului antioxidant; ... b) nitrogen; ... c) dioxid de carbon - E 290; d) enzime pectolitice; ... e) enzime proteolitice; ... f) enzime amilolitice; ... g) gelatina comestibila; ... h) taninuri; ... i) bentonita; ... j) silicagel; ... k) caolin; ... l) mangăl; ... m) adjuvanți inerți de filtrare - perlite, azbest, diatomita spălata, celuloza, poliamide insolubile; ... 3. procese fizice obișnuite și metode de tratare, cum sunt: tratarea la cald, centrifugarea
NORMA din 11 iunie 2001 cu privire la natura, conţinutul, compozitia, fabricarea şi etichetarea sucurilor din fructe şi ale anumitor produse similare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137000_a_138329]
-
și mici cantități de benzoat de sodiu, sorbat de potasiu și acid citric. Se utilizează că băutură pentru menținerea stării de bine a organismului (doză zilnică recomandată de la 25 până la 50 ml), asigură o mare varietate de vitamine, săruri minerale, enzime și amino-acizi; este indicat pe ambalaj și în documentație că permite organismului să reziste la afecțiuni curente cum sunt răcelile și calmează deranjamentele stomacale, cum sunt constipațiile și indigestiile. 2202.90 4. Soluție electrolitica apoasa, condiționată pentru vânzarea cu amănuntul
DECIZIE nr. 2.008 din 18 decembrie 2001 privind punerea în aplicare a prevederilor Culegerii de avize de clasificare emise de Comitetul Sistemului armonizat din cadrul Organizaţiei Mondiale a Vamilor, actualizată prin aducerile la zi nr. 1-29. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/139121_a_140450]
-
virușilor sau altor substanțe, care inhiba creșterea celulelor și înmulțirea agenților infecțioși și reglează funcția imunitara. 3002.10 3. Trusa de diagnostic pentru detectarea «in vitro» a virusului HIV din sânge, ser sau plasma umane prin test de imunoabsorbtie a enzimei legate (ELISA). Principalii componenți ai trusei sunt: 1°) cupule acoperite cu antigene HIV-I și HIV-II purificate și 2°) anticorpi de capră anti IgG și anti IgM umani cuplați la o peroxidaza. Toți anticorpii HIV existenți în serul sau în
DECIZIE nr. 2.008 din 18 decembrie 2001 privind punerea în aplicare a prevederilor Culegerii de avize de clasificare emise de Comitetul Sistemului armonizat din cadrul Organizaţiei Mondiale a Vamilor, actualizată prin aducerile la zi nr. 1-29. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/139121_a_140450]
-
aflați în evidență b) indicatori de rezultate ... ● lunar și trimestrial La bolnavii tratați conform recomandărilor: - vârsta medie de instalare a emfizemului pulmonar - media vârstei de achiziție a infecției cu pseudomonas și/sau stafilococ - media bolnavilor care necesită doze uzuale de enzime pancreatice - media bolnavilor care nu au dezvoltat hepatopatie manifestă bilogic și paraclinic - media bolnavilor fără bronsiectazii, pe grupe de varsta - rata de mortalitate prin MV - rata de supraviețuire - media bolnavilor cu VEMS normal c) indicatori de eficiență ... ● lunar și trimestrial
NORME METODOLOGICE din 3 august 2001 privind execuţia, raportarea şi controlul programelor de sănătate în anul 2001. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/136638_a_137967]
-
aflați în evidență b) indicatori de rezultate ... ● lunar și trimestrial La bolnavii tratați conform recomandărilor: - vârsta medie de instalare a emfizemului pulmonar - media vârstei de achiziție a infecției cu pseudomonas și/sau stafilococ - media bolnavilor care necesită doze uzuale de enzime pancreatice - media bolnavilor care nu au dezvoltat hepatopatie manifestă bilogic și paraclinic - media bolnavilor fără bronsiectazii, pe grupe de varsta - rata de mortalitate prin MV - rata de supraviețuire - media bolnavilor cu VEMS normal c) indicatori de eficiență ... ● lunar și trimestrial
NORME METODOLOGICE din 27 iulie 2001 privind execuţia, raportarea şi controlul programelor de sănătate în anul 2001. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/136640_a_137969]
-
extrasa prin tratament fizic), cazeina praf și lactoza praf. 2. Peste, alte animale marine, produse și subproduse: - peste, ulei de pește și ulei de ficat de morun, nerafinat; - autolizate, hidrolizate și proteolizate de pește, moluște sau crustacee, obținute prin acțiunea enzimelor sub forma solubila sau insolubila, numai pentru animalele tinere; - făină de pește. III. Minerale pentru furaje În această categorie sunt incluse următoarele produse: - sodiu: sare de mare nerafinata, sare gema grunjoasa, sulfat de sodiu, carbonat de sodiu, bicarbonat de sodiu
NORME METODOLOGICE din 13 septembrie 2001 de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenta a Guvernului nr. 34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137222_a_138551]
-
8 seleniu: - selenat de sodiu; - selenit de sodiu. 2. Vitamine, provitamine și alte substanțe chimice cu acțiune similară: - de preferință, derivate din materiile prime naturale prezente în furaje sau vitamine de sinteză identice vitaminelor naturale, administrate numai animalelor monogastrice. 3. Enzime: - enzime și preparate enzimatice obținute fără utilizarea organismelor modificate genetic. 4. Microorganisme: - microorganisme care nu sunt modificate genetic. 5. Agenți de conservare: - E 236: acid formic numai pentru însilozare; - E 260: acid acetic numai pentru însilozare; - E 270: acid lactic
NORME METODOLOGICE din 13 septembrie 2001 de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenta a Guvernului nr. 34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137222_a_138551]
-
seleniu: - selenat de sodiu; - selenit de sodiu. 2. Vitamine, provitamine și alte substanțe chimice cu acțiune similară: - de preferință, derivate din materiile prime naturale prezente în furaje sau vitamine de sinteză identice vitaminelor naturale, administrate numai animalelor monogastrice. 3. Enzime: - enzime și preparate enzimatice obținute fără utilizarea organismelor modificate genetic. 4. Microorganisme: - microorganisme care nu sunt modificate genetic. 5. Agenți de conservare: - E 236: acid formic numai pentru însilozare; - E 260: acid acetic numai pentru însilozare; - E 270: acid lactic numai
NORME METODOLOGICE din 13 septembrie 2001 de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenta a Guvernului nr. 34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137222_a_138551]
-
553: sepiolit; - E 558: bentonita; - E 559: argile caolinitice; - E 561: vermiculit; - E 599: perlit. ÎI. Anumite produse utilizate în alimentația animalelor III. Auxiliari de fabricație utilizați în prepararea furajelor: - Auxiliari de fabricație pentru însilozare: sare de mare, sare gema, enzime, drojdii, zer, zahăr, pulpa de sfecla de zahăr, făinuri de cereale, melase, bacterii lactice, acetice, formice și propionice Atunci când condițiile meteorologice nu permit o fermentare suficientă, organismul de inspecție și control autorizează utilizarea de acid lactic, formic, propionic și acetic
NORME METODOLOGICE din 13 septembrie 2001 de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenta a Guvernului nr. 34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137222_a_138551]
-
deshidratarea strugurilor Carbonat de sodiu producția de zahar Acid citric producția de ulei și hidroliza amidonului producția de zahar ────────────────────────────────────────────────────────────────────── Hidroxid de sodiu producția de ulei de rapiță Ceară de albine lubrifiant ────────────────────────────────────────────────────────────────────── Ceară de Carnauba lubrifiant ────────────────────────────────────────────────────────────────────── Produse preparate cu microorganisme și enzime: toate preparatele pe bază de microorganisme și preparatele enzimatice utilizate în mod normal că auxiliari tehnologici în transformarea produselor alimentare, cu excepția microorganismelor modificate genetic ────────────────────────────────────────────────────────────────────── III. Ingrediente de origine agricolă care nu au fost produse ecologic 1. Produsele vegetale neprelucrate, precum și
NORME METODOLOGICE din 13 septembrie 2001 de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenta a Guvernului nr. 34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/137222_a_138551]
-
al produsului | | +---------+-------------------------------+---------------------------------------+-------------------+ | ex |Materii albuminoide; produse |Fabricare la care toate materialele |Fabricare la care | |Capitolul|pe bază de amidon sau de |folosite trebuie să fie încadrate la o |valoarea | | 35 |fecule modificate; cleiuri; |poziție diferită de cea a produsului. |materialelor | | |enzime; cu exceptia: |Totuși, materialele de la aceeasi |utilizate nu | | | |poziție cu produsul pot fi folosite |trebuie să | | | |cu condiția că valoarea lor să nu |depășească 40% din | | | |depășească 20% din prețul de uzina al |prețul de uzina al | | | |produsului |produsului | | | | | | | 3505 |Dextrina
ANEXA din 29 aprilie 1997 privind lista produselor la care se face referire în Articolul 3 (2) al acordului de comerţ liber dintre România şi Republica Turcia, semnat la Ankara la 29 aprilie 1997. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/134567_a_135896]
-
40% din | | | | |prețul de uzina al | | | | |produsului | | | | | | | |- Altele |Fabricare din materiale de la orice |Fabricare la care | | | |poziție, cu excepția materialelor de |valoarea | | | |la poziția nr. 1108 |materialelor | | | | |utilizate nu | | | | |trebuie să | | | | |depășească 40% din | | | | |prețul de uzina al | | | | |produsului | | | | | | | ex 3507 |Enzime preparate nedenumite |Fabricare la care valoarea tuturor | | | |și necuprinse în altă parte |materialelor folosite nu trebuie să | | | | |depășească 50% din prețul de uzina | | | | |al produsului | | +---------+-------------------------------+---------------------------------------+-------------------+ |Capitolul|Pulberi și explozivi; |Fabricare la care toate materialele |Fabricare la care | | 36 |articole de
ANEXA din 29 aprilie 1997 privind lista produselor la care se face referire în Articolul 3 (2) al acordului de comerţ liber dintre România şi Republica Turcia, semnat la Ankara la 29 aprilie 1997. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/134567_a_135896]
-
seci - 210 mg/l; 3. vinuri roșii, demiseci - 210 mg/l; 4. vinuri albe și roze, demiseci - 260 mg/l; 5. vinuri demidulci și dulci - 300 mg/l; 6. vinuri provenite din struguri culeși la supramaturare, bogate în zaharuri și enzime oxidazice, de Cotnari, Murfatlar, Tarnave, Pietroasa - 350 mg/l; g) aluminiu - maximum 8 mg/l; ... h) arsen - maximum 0,2 mg/l; ... i) bor (exprimat în - maximum 80 mg/l; ... acid boric) j) brom - maximum 1 mg/l; ... k) cadmiu
REGULAMENT din 20 decembrie 2000 de aplicare a Legii viei şi vinului nr. 67/1997. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/132200_a_133529]
-
5. tratarea strugurilor, mustuielii și musturilor cu anhidrida sulfuroasa, bisulfit de potasiu sau metabisulfit de potasiu. În cazul folosirii soluțiilor apoase de anhidrida sulfuroasa, concentrația acestora nu trebuie să fie mai mică de 5%; 6. tratarea mustului sau mustuielii cu enzime pectolitice și cu preparate enzimatice de betaglucanaza; 7. macerarea mustuielii pentru obținerea de vinuri roșii, roze sau aromate, precum și a celor rezultate din struguri stafidiți sau atacați de mucegăi nobil, prin asigurarea contactului mai mult sau mai putin prelungit între
REGULAMENT din 20 decembrie 2000 de aplicare a Legii viei şi vinului nr. 67/1997. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/132200_a_133529]
-
separarea, prin mijloace fizice, a cristalelor și coloizilor precipitați; 13. adaosul în vin de acid ascorbic, în doză de maximum 100 mg/l; 14. pasteurizarea vinurilor, în vrac sau în sticle, ca procedeu de stabilizare biologică și de inactivare a enzimelor prezente în vin; 15. adaosul în vinurile cu conținut în zaharuri fermentescibile de acid sorbic sau sorbat de potasiu, în doză care să nu depășească 200 mg/l, exprimată în acid sorbic; 16. dezacidifierea vinurilor se realizează prin: a) dezacidifierea
REGULAMENT din 20 decembrie 2000 de aplicare a Legii viei şi vinului nr. 67/1997. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/132200_a_133529]
-
3. Oțetul de fermentație care provine în mod exclusiv dintr-un singur produs de bază și care nu a suferit adăugarea nici unui alt ingredient 4. Brânzeturi, untul, laptele și smântână fermentata, în măsura în care nu au suferit decât adăugări de produse lactate, enzime și culturi de microorganisme necesare fabricării sau de sare, în cazul brânzeturilor, altele decât cea proaspătă sau topită 5. Produsul constituit dintr-un singur ingredient, atunci când: a) denumirea comercială a acestuia este identică cu cea a ingredientului; sau ... b) denumirea
NORME METODOLOGICE din 7 februarie 2002 (*actualizate*) privind etichetarea alimentelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/140287_a_141616]
-
este expresia hipoventilației permanente, iar infecțiile căilor respiratorii sunt foarte comune. Testele paraclinice de diagnostic - diagnosticul de certitudine al D.M.P. este un diagnostic paraclinic bazat pe trei elemente esențiale: enzimograma serica, biopsia musculară, E.M.G. Enzimograma serica - activitățile serice ale unor enzime glicolitice (ALD, LDH) înregistrează creșteri mai mult sau mai putin evidente în funcție de forma clinică și momentul evoluției. Valorile cele mai înalte se înregistrează în DMP Duchenne în perioada de evoluție florida, creșteri nesemnificative în DMP oculare și în fazele terminale
ANEXA din 19 aprilie 2001 CRITERII SI NORME DE DIAGNOSTIC CLINIC, DIAGNOSTIC FUNCŢIONAL SI DE EVALUARE A CAPACITĂŢII DE MUNCA. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/139583_a_140912]
-
vârste tinere; - cataractă - este un simptom ce poate anticipa cu generații miotonia, uneori hiperostoza frontală; - afectarea mușchiului cardiac - forme de bloc atrioventricular; fibrilație atriala; extrasistola; - sistemul endocrin - tulburările endocrine sunt în esență genitale prin atrofie gonadica. Examinări paraclinice - enzimograma serica - enzimele serice ALD; FCK; TGO; TGP sunt scăzute sau normale. - E.M.G. - se caracterizează prin descărcări spontane repetitive în salve, asociate cu modificări ale unității motorii de tip miopatic (salvele miotonice). - Microscopia optică - alternează fibre musculare atrofiate cu fibre hipertrofice, dezorganizate miofibrilelor
ANEXA din 19 aprilie 2001 CRITERII SI NORME DE DIAGNOSTIC CLINIC, DIAGNOSTIC FUNCŢIONAL SI DE EVALUARE A CAPACITĂŢII DE MUNCA. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/139583_a_140912]
-
obținut prin prelucrarea organismelor modificate genetic, a unor părți ale acestora sau a unor metaboliți și substanțe produse de acestea; ... k) produs purificat - orice produs obținut dintr-un organism modificat genetic prin procesare care include purificarea, de exemplu: insulină, diferitele enzime, uleiul și altele asemenea; ... l) evaluarea riscurilor asupra mediului - evaluarea efectelor pe care le pot prezenta OMG sau părți componente ale acestora, direct sau indirect, imediat sau cu întârziere, asupra sănătății umane și asupra mediului; ... m) managementul riscurilor - elaborarea și
LEGE nr. 214 din 19 aprilie 2002 pentru aprobarea Ordonanţei Guvernului nr. 49/2000 privind regimul de obţinere, testare, utilizare şi comercializare a organismelor modificate genetic prin tehnicile biotehnologiei moderne, precum şi a produselor rezultate din acestea. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/141953_a_143282]
-
mol/l (1,92 g/100 ml apă) conținând 0,05 mol/l EDTA. 4.7.2. Plasmina bovina (EC 3.4.21.7), cu activitate de minimum 5 U/ml 4.7.3. Soluție de acid epsilon-aminocaproic pentru inhibarea enzimelor Se dizolvă 2,624 g acid epsilon-aminocaproic (acid 6-amino-n-hexanoic) în 100 ml de etanol 40% (v/v). 4.8. Probe de referință 4.8.1. De la Institutul pentru Materiale și Măsurători de Referință al Comunității, B-2440 Geel, Belgia, pot fi
ORDIN nr. 1.020 din 17 decembrie 2002 privind aprobarea Metodei de analiza de referinţa pentru detectarea laptelui de vacă şi a cazeinatilor din lapte de vacă în branzeturile produse din lapte de oaie, lapte de capra sau lapte de bivolita ori din amestecuri de lapte de oaie, capra şi bivolita. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/148896_a_150225]
-
minute, folosindu-se, de exemplu, tratamentul ultrasonic. Se încălzește la 40°C și se adaugă 10 μl plasmina (pct. 4.7.2), apoi se amestecă și se incubează timp de o oră la 40°C, agitând încontinuu. Pentru a inhiba enzimele se adaugă 20 μl soluție de acid epsilon-aminocaproic (pct. 4.7.3), apoi se adaugă 200 mg uree solidă și 2 mg ditiotreitol. Observație: Pentru a obține o simetrie mai mare a benzilor cazeinice focalizate se recomandă liofilizarea soluției după
ORDIN nr. 1.020 din 17 decembrie 2002 privind aprobarea Metodei de analiza de referinţa pentru detectarea laptelui de vacă şi a cazeinatilor din lapte de vacă în branzeturile produse din lapte de oaie, lapte de capra sau lapte de bivolita ori din amestecuri de lapte de oaie, capra şi bivolita. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/148896_a_150225]
-
mol/l (1,92 g/100 ml apă) conținând 0,05 mol/l EDTA. 4.7.2. Plasmina bovina (EC 3.4.21.7), cu activitate de minimum 5 U/ml 4.7.3. Soluție de acid epsilon-aminocaproic pentru inhibarea enzimelor Se dizolvă 2,624 g acid epsilon-aminocaproic (acid 6-amino-n-hexanoic) în 100 ml de etanol 40% (v/v). 4.8. Probe de referință 4.8.1. De la Institutul pentru Materiale și Măsurători de Referință al Comunității, B-2440 Geel, Belgia, pot fi
ORDIN nr. 555 din 2 decembrie 2002 privind aprobarea Metodei de analiza de referinţa pentru detectarea laptelui de vacă şi a cazeinatilor din lapte de vacă în branzeturile produse din lapte de oaie, lapte de capra sau lapte de bivolita ori din amestecuri de lapte de oaie, capra şi bivolita. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/148891_a_150220]