8,902 matches
-
rapoartelor lor se ține seama de cerințele procedurale specificate în legislația națională a țarii beneficiare implicate. Documentele materiale și probatoare specificate în secțiunea a 16-a trebuie anexate la rapoartele menționate. Rapoartele astfel întocmite trebuie să fie folosite ca probe (admisibile) în procedurile administrative sau juridice ale țării beneficiare în care folosirea lor se dovedeste necesară, în același mod și în aceleași condiții ca si rapoartele întocmite de inspectorii administrației naționale. Acestea trebuie să fie subiectul acelorași reguli de evaluare că
MEMORANDUM DE FINANŢARE din 17 aprilie 2002 convenit între Guvernul României şi Comisia Europeană privind asistenţa financiară nerambursabilă acordată prin Instrumentul pentru Politici Structurale de Preaderare pentru măsura "Asistenţa tehnica pentru reabilitarea liniei de cale ferată de la granita ungara până la Simeria şi studiile adiacente, România"*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/150136_a_151465]
-
rapoartelor lor se ține seama de cerințele procedurale specificate în legislația națională a țarii beneficiare implicate. Documentele materiale și probatoare specificate în secțiunea a 16-a trebuie anexate la rapoartele menționate. Rapoartele astfel întocmite trebuie să fie folosite ca probe (admisibile) în procedurile administrative sau juridice ale țării beneficiare în care folosirea lor se dovedeste necesară, în același mod și în aceleași condiții ca si rapoartele întocmite de inspectorii administrației naționale. Acestea trebuie să fie subiectul acelorași reguli de evaluare că
LEGE nr. 226 din 23 mai 2003 pentru ratificarea Memorandumului de finanţare convenit între Guvernul României şi Comisia Europeană privind asistenţa financiară nerambursabilă acordată prin Instrumentul pentru Politici Structurale de Preaderare pentru măsura "Asistenţa tehnica pentru reabilitarea liniei de cale ferată de la granita ungara până la Simeria şi studiile adiacente, România", semnat la Bruxelles la 20 decembrie 2001 şi la Bucureşti la 17 aprilie 2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/150135_a_151464]
-
fi transmis și în format electronic; ... k) dosar informativ (dosarul producătorului) - dosarul complet, cuprinzând documentul informativ, fișierul, datele, schițele, fotografiile etc., furnizat de solicitantul omologării de tip, dosarul informativ putând fi transmis și în format electronic; ... l) masa maximă tehnic admisibilă (masa totală maximă autorizată) - masa maximă a unui vehicul, în funcție de construcția și performanțele sale, și care este declarată de producătorul acestuia; ... m) metodă de încercare virtuală - simulări pe computer, inclusiv calcule care demonstrează dacă un vehicul sau un produs îndeplinește
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
cu un sistem de monitorizare a presiunii în pneuri, în conformitate cu art. 9 alin. (2) din Regulamentul (CE) nr. 661/2009. *10) Se aplică numai vehiculelor echipate cu dispozitiv(e) de cuplare. *11) Se aplică vehiculelor cu o masă maximă tehnic admisibilă care nu depășește 2,5 tone. *12) Se aplică numai vehiculelor la care "punctul de referință al planului așezat (punctul «R»)" al celui mai jos scaun se află la cel mult 700 mm deasupra nivelului solului. *13) Se aplică numai
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
sol mică) - tractoare cu 4 roți motoare, ale căror echipamente interschimbabile sunt destinate utilizării în domeniul agricol sau forestier, caracterizate printr-un șasiu portant, echipate cu una sau mai multe prize de forță și care au o masă maximă tehnic admisibilă nu mai mare de 10 tone și al căror raport între această masă și masa proprie maximă este mai mic de 2,5. În plus, centrul de greutate al acestor tractoare (măsurat în raport cu solul și utilizând anvelopele cu care sunt
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
la care o parte din încărcătură este suportată de către vehiculul tractor intră în această categorie; este asimilat unei remorci agricole sau forestiere orice vehicul cuplat la un tractor și având un utilaj încorporat permanent dacă raportul între masa maximă tehnic admisibilă și masa la gol a acestui vehicul este mai mare sau egal cu 3, și dacă acest vehicul nu este conceput pentru procesarea de materiale; 2.1. Categoria R1: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
masa maximă tehnic admisibilă și masa la gol a acestui vehicul este mai mare sau egal cu 3, și dacă acest vehicul nu este conceput pentru procesarea de materiale; 2.1. Categoria R1: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mică sau egală cu 1.500 kg; 2.2. Categoria R2: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 1.500 kg și mai mică sau egală cu 3.500
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
este conceput pentru procesarea de materiale; 2.1. Categoria R1: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mică sau egală cu 1.500 kg; 2.2. Categoria R2: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 1.500 kg și mai mică sau egală cu 3.500 kg; 2.3. Categoria R3: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 3.500 kg și
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
2. Categoria R2: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 1.500 kg și mai mică sau egală cu 3.500 kg; 2.3. Categoria R3: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 3.500 kg și mai mică sau egală cu 21.000 kg; 2.4. Categoria R4: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 21.000 kg. 2
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
3. Categoria R3: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 3.500 kg și mai mică sau egală cu 21.000 kg; 2.4. Categoria R4: remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 21.000 kg. 2.5. Fiecare categorie de remorcă este indicată și prin una din literele "a" sau "b", în funcție de viteza pentru care remorca a fost concepută: - "a" pentru remorcile concepute pentru o viteză
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
pentru o viteză mai mică sau egală cu 40 km/h, - "b" pentru remorcile concepute pentru o viteză mai mare de 40 km/h. 2.5.1. Exemplu: Rb3 este o categorie de remorci la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axă este mai mare de 3.500 kg și mai mică sau egală cu 21.000 kg și care este concepută pentru a fi tractată de un tractor din categoria T5. 3. Categoria S - Utilaje tractate interschimbabile agricole sau
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
sau necesare în timpul lucrului; este asimilat unui utilaj tractat interschimbabil orice vehicul agricol sau forestier destinat a fi tractat de un tractor și având un utilaj încorporat permanent sau conceput pentru procesare de materiale, dacă raportul între masa maximă tehnic admisibilă și masa la gol a acestui vehicul este mai mic de 3. 3.1. Categoria S1: utilaje tractate interschimbabile, destinate unei utilizări agricole sau forestiere, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mică sau egală cu
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
de materiale, dacă raportul între masa maximă tehnic admisibilă și masa la gol a acestui vehicul este mai mic de 3. 3.1. Categoria S1: utilaje tractate interschimbabile, destinate unei utilizări agricole sau forestiere, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mică sau egală cu 3.500 kg. 3.2. Categoria S2: utilaje tractate interschimbabile, destinate unei utilizări agricole sau forestiere, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 3.500 kg
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
agricole sau forestiere, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mică sau egală cu 3.500 kg. 3.2. Categoria S2: utilaje tractate interschimbabile, destinate unei utilizări agricole sau forestiere, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 3.500 kg. 3.3. Fiecare categorie de utilaj tractat interschimbabil este indicată și prin una din literele "a" sau "b", în funcție de viteza pentru care utilajul a fost conceput: - "a" pentru utilaje tractate interschimbabile
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
mică sau egală cu 40 km/h, - "b" pentru utilaje tractate interschimbabile concepute pentru o viteză mai mare de 40 km/h. 3.3.1. Exemplu: Sb2 este o categorie de utilaje interschimbabile tractate la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 3.500 kg și care sunt concepute pentru a fi tractate de un tractor din categoria T5. B. Definirea tipurilor, variantelor și versiunilor de omologare 1. În ceea ce privește tractoarele agricole sau forestiere, se înțelege prin
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
persoane", prin care se înțelege orice remorcă tractată de un tractor agricol sau forestier, utilizată pentru transportul persoanelor așezate pe scaune, cu o viteză maximă constructivă declarată de producător care nu depășește 25 km/h. 2. Mase Masa maximă tehnic admisibilă, precum și masa maximă tehnic admisibilă pe axă sunt preluate din indicațiile producătorului. Masa proprie a remorcii se stabilește prin cântărire. 3. Amplasare placă număr de înmatriculare 3.1. Remorcile agricole sau forestiere trebuie să fie dotate în partea din spate
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
orice remorcă tractată de un tractor agricol sau forestier, utilizată pentru transportul persoanelor așezate pe scaune, cu o viteză maximă constructivă declarată de producător care nu depășește 25 km/h. 2. Mase Masa maximă tehnic admisibilă, precum și masa maximă tehnic admisibilă pe axă sunt preluate din indicațiile producătorului. Masa proprie a remorcii se stabilește prin cântărire. 3. Amplasare placă număr de înmatriculare 3.1. Remorcile agricole sau forestiere trebuie să fie dotate în partea din spate cu un loc pentru amplasarea
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
în nici un caz să depășească 2 m. 3.3.4. Înălțimile specificate la subpct. 3.3.3. se măsoară cu remorca neîncărcată. 4. Sistem de frânare 4.1. Remorcile din categoriile Ra1 și Rb1 la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axă este mai mică sau egală cu 750 kg, nu trebuie să fie prevăzute cu sistem de frânare de serviciu și de staționare. Totuși, dacă remorcile din aceste categorii sunt prevăzute cu astfel de sisteme, acestea trebuie să respecte
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
de serviciu și de staționare. Totuși, dacă remorcile din aceste categorii sunt prevăzute cu astfel de sisteme, acestea trebuie să respecte aceleași condiții ca remorcile din categoria R2. 4.2. Remorcile din categoria Rb1 la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axă depășește 750 kg și R2 trebuie prevăzute cu sistem de frânare de serviciu acționat de tractor sau prin inerție. Aceste categorii de remorci trebuie prevăzute și cu sistem de frânare de staționare. 4.3. Remorcile din categoriile R3
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
verificarea dezechilibrului între forțele de frânare la roțile aceleiași axe pentru frâna de serviciu și frâna de staționare. Frâna de serviciu și frâna de staționare trebuie să satisfacă condițiile prezentate în tabelul de mai jos. *Font 9* 1. Valori minime admisibile ale coeficientului de frânare Frână de serviciu acționată de tractor │ 30 Frână de serviciu acționată prin inerție │ 30 2. Valori maxime admisibile ale dezechilibrului dintre forțele de frânare la │ │roțile aceleiași axe Poziția 1 din tabel, pct. 4, subpct. 4
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
frâna de staționare trebuie să satisfacă condițiile prezentate în tabelul de mai jos. *Font 9* 1. Valori minime admisibile ale coeficientului de frânare Frână de serviciu acționată de tractor │ 30 Frână de serviciu acționată prin inerție │ 30 2. Valori maxime admisibile ale dezechilibrului dintre forțele de frânare la │ │roțile aceleiași axe Poziția 1 din tabel, pct. 4, subpct. 4.11, anexa 5, Secțiunea 3 a fost modificată de pct. 44 al art. I din ORDINUL nr. 284 din 20 aprilie 2011
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
4 mai 2011. 4.12. Remorcile trebuie prevăzute cu cale de blocare a roților, amplasate într-un loc ușor accesibil pe remorcă, după cum urmează: a) o cală de blocare pentru remorci cu două axe la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 750 kg ; ... b) două cale de blocare pentru: ... - remorci cu axă simplă sau dublă, având distanța dintre axe de cel mult 1 m, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 750 kg ; ... b) două cale de blocare pentru: ... - remorci cu axă simplă sau dublă, având distanța dintre axe de cel mult 1 m, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 750 kg; - remorci cu două axe, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 7.500 kg. 5. Instalația de iluminare și semnalizare luminoasă 5.1. Instalația de iluminare
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
remorci cu axă simplă sau dublă, având distanța dintre axe de cel mult 1 m, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 750 kg; - remorci cu două axe, la care suma maselor maxime tehnic admisibile pe axe este mai mare de 7.500 kg. 5. Instalația de iluminare și semnalizare luminoasă 5.1. Instalația de iluminare și semnalizare luminoasă trebuie să cuprindă următoarele elemente: 1. Lămpi de mers înapoi: a. Prezență: facultativă. b. Număr: 1
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]
-
forma și folosind caracterele prevăzute de către producător sau o autoritate competentă din țara de proveniență. 7.2 Remorcile trebuie prevăzute cu o plăcuță producător pe care să fie inscripționate cel puțin numărul de identificare al acesteia și masele maxime tehnic admisibile. 8. Anvelope 8.1 Remorcile trebuie echipate numai cu anvelope omologate în conformitate cu Directiva 92/23/ CE cu modificările în vigoare sau cu unul din Regulamentele CEE-ONU nr. 30, 54 sau 106, cu respectarea indicilor de sarcină și viteză. 9. Dimensiuni
REGLEMENTĂRI din 11 februarie 2003 (*actualizate*) privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/149931_a_151260]