8,902 matches
-
standardul SR 13433. ... (3) La montarea reclamelor luminoase în zona de exploatare a sistemului de iluminat public se va obține în prealabil avizul operatorului serviciilor de iluminat public privind sursele de lumină utilizabile din punct de vedere al iluminării maxime admisibile, temperaturii de culoare corelată, al culorii surselor de iluminat și al poziționării acestora față de traficul rutier, în vederea evitării distragerii atenției participanților la trafic și a armonizării culorilor reclamelor luminoase cu cele utilizate la iluminatul public. ... Articolul 46 (1) Amplasarea aparatelor
REGULAMENT-CADRU din 23 septembrie 2004 al serviciilor de iluminat public. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161859_a_163188]
-
standardul SR 13433. ... (3) La montarea reclamelor luminoase în zona de exploatare a sistemului de iluminat public se va obține în prealabil avizul operatorului serviciilor de iluminat public privind sursele de lumină utilizabile din punct de vedere al iluminării maxime admisibile, temperaturii de culoare corelată, al culorii surselor de iluminat și al poziționării acestora față de traficul rutier, în vederea evitării distragerii atenției participanților la trafic și a armonizării culorilor reclamelor luminoase cu cele utilizate la iluminatul public. ... Articolul 46 (1) Amplasarea aparatelor
HOTĂRÂRE nr. 1.561 din 23 septembrie 2004 pentru aprobarea Regulamentului-cadru al serviciilor de iluminat public. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161858_a_163187]
-
de metale grele din nămoluri și cantitățile maxime anuale ale acestor metale grele care pot fi introduse în solurile cu destinație agricolă sunt prezentate în tabelele nr. 1.1, 1.2 și 1.3. Tabelul nr. 1.1 Valorile maxime admisibile pentru concentrațiile de metale grele în solurile pe care se aplică nămoluri (mg/kg de materie uscată într-o proba reprezentativă de sol cu un pH mai mare de 6,5) Încărcarea cu metale grele 20-40% 40-60% 60-80% 80% NOTĂ
NORME TEHNICE din 16 august 2004 privind protecţia mediului şi în special a solurilor, când se utilizează nămolurile de epurare în agricultură. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161901_a_163230]
-
de metale grele din nămoluri și cantitățile maxime anuale ale acestor metale grele care pot fi introduse în solurile cu destinație agricolă sunt prezentate în tabelele nr. 1.1, 1.2 și 1.3. Tabelul nr. 1.1 Valorile maxime admisibile pentru concentrațiile de metale grele în solurile pe care se aplică nămoluri (mg/kg de materie uscată într-o proba reprezentativă de sol cu un pH mai mare de 6,5) Încărcarea cu metale grele 20-40% 40-60% 60-80% 80% NOTĂ
NORME TEHNICE din 1 octombrie 2004 privind protec��ia mediului şi în special a solurilor, când se utilizează nămolurile de epurare în agricultură. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161904_a_163233]
-
curbați") 3 2 b) Castraveți diformi 2 1 c) Castraveți pătați 3 3 d) Defecte mecanice 2 3 e) Codițe 3 2 f) Textură necorespunzătoare 1 3 g) Culoare anormală 1 2 h) Castraveți ce prezintă goluri 1 - ───────────���─────────────────────────────────────────────────────────────────── Total maxim admisibil a)...h) 7 11 ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ------------ *1) Unitatea eșantion standard la care se aplică toleranțele defectelor prezentate în tabelul nr. 1 este de 20 de bucăți pentru castraveții "întregi", respectiv 40 de bucăți pentru castraveții "jumătăți" și "julienne". Tabelul nr. 2 Toleranțele
NORMĂ din 25 mai 2004(*actualizată*) pentru aprobarea Normei cu privire la natura, conţinutul, fabricarea, calitatea, ambalarea, etichetarea, marcarea, depozitarea şi tranSportul castraveţilor conservaţi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161961_a_163290]
-
rondele", "felii" și "batoane" Defecte Limita maximă*2) ──���──────────────────────────────────────────────────────────────────────────── a) Pete 15 g b) Defecte mecanice 30 g c) Textură necorespunzătoare 10 g d) Culoare anormală 10 g e) Goluri 30 g f) Codițe 2 buc. pentru fiecare eșantion ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Total maxim admisibil a)...e) 75 g ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ----------- *2) Unitatea eșantion standard la care se aplică toleranțele defectelor prezentate în tabelul nr. 2 este de 300 g castraveți (fără lichid de acoperire). Anexa 4 ------- la normă -------- PROPRIETĂȚILE FIZICO-CHIMICE ALE CASTRAVEȚILOR CONSERVAȚI Denumirea caracteristicii Condiții
NORMĂ din 25 mai 2004(*actualizată*) pentru aprobarea Normei cu privire la natura, conţinutul, fabricarea, calitatea, ambalarea, etichetarea, marcarea, depozitarea şi tranSportul castraveţilor conservaţi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161961_a_163290]
-
curbați") 3 2 b) Castraveți diformi 2 1 c) Castraveți pătați 3 3 d) Defecte mecanice 2 3 e) Codițe 3 2 f) Textură necorespunzătoare 1 3 g) Culoare anormală 1 2 h) Castraveți ce prezintă goluri 1 - ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Total maxim admisibil a)...h) 7 11 ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ------------ *1) Unitatea eșantion standard la care se aplică toleranțele defectelor prezentate în tabelul nr. 1 este de 20 de bucăți pentru castraveții "întregi", respectiv 40 de bucăți pentru castraveții "jumătăți" și "julienne". Tabelul nr. 2 Toleranțele
NORMĂ din 30 iunie 2004(*actualizată*) pentru aprobarea Normei cu privire la natura, conţinutul, fabricarea, calitatea, ambalarea, etichetarea, marcarea, depozitarea şi tranSportul castraveţilor conservaţi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161980_a_163309]
-
rondele", "felii" și "batoane" Defecte Limita maximă*2) ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── a) Pete 15 g b) Defecte mecanice 30 g c) Textură necorespunzătoare 10 g d) Culoare anormală 10 g e) Goluri 30 g f) Codițe 2 buc. pentru fiecare eșantion ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Total maxim admisibil a)...e) 75 g ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ----------- *2) Unitatea eșantion standard la care se aplică toleranțele defectelor prezentate în tabelul nr. 2 este de 300 g castraveți (fără lichid de acoperire). Anexa 4 ------- la normă -------- PROPRIETĂȚILE FIZICO-CHIMICE ALE CASTRAVEȚILOR CONSERVAȚI Denumirea caracteristicii Condiții
NORMĂ din 30 iunie 2004(*actualizată*) pentru aprobarea Normei cu privire la natura, conţinutul, fabricarea, calitatea, ambalarea, etichetarea, marcarea, depozitarea şi tranSportul castraveţilor conservaţi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161980_a_163309]
-
viață a motorului." 10. La capitolul IV secțiunea 9 se adaugă un nou subpunct, subpunctul 9.1.9^1, cu următorul cuprins: "9.1.9^1. Începând cu 1 ianuarie 2007, autovehiculele din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
1, cu următorul cuprins: "9.1.9^1. Începând cu 1 ianuarie 2007, autovehiculele din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția pietonilor, prevăzute la secțiunea 3.1 sau 3.2 din anexă I la Directivă 2003/102/CE ; 9
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
ianuarie 2007 sau omologarea CE înainte de 1 octombrie 2005 și care nu au fost omologate conform cerințelor Directivei 2003/102/CE . 9.1.9^1.2. Începând cu 1 septembrie 2010, autovehiculele din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
2003/102/CE . 9.1.9^1.2. Începând cu 1 septembrie 2010, autovehiculele din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția pietonilor, prevăzute la secțiunea 3.2 din anexă I la Directivă 2003/102/CE . 9.1.9^1
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
capitolul IV secțiunea 9 se adaugă un nou subpunct, subpunctul 9.6^1, cu următorul cuprins: "9.6^1. Începând cu 31 decembrie 2012, la primă înmatriculare și la vânzare, autovehiculele noi din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1) , cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
1. Începând cu 31 decembrie 2012, la primă înmatriculare și la vânzare, autovehiculele noi din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1) , cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția pietonilor, prevăzute la secțiunea 3.1 sau 3.2 din anexă I din Directivă 2003/102/CE ; 9
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
la secțiunea 3.1 sau 3.2 din anexă I din Directivă 2003/102/CE ; 9.6^1.1. Începând cu 1 septembrie 2015, la primă înmatriculare și la vânzare, autovehiculele noi din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
1. Începând cu 1 septembrie 2015, la primă înmatriculare și la vânzare, autovehiculele noi din categoria M(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, și din categoria N(1), cu masa maximă tehnic admisibila mai mică sau egală cu 2,5 tone, si care provin din categoria M(1) trebuie să respecte condițiile tehnice privind protecția pietonilor, prevăzute la secțiunea 3.2 din anexă I la Directivă 2003/102/CE ." 12. La capitolul IV
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
se abroga. 21. La capitolul IV secțiunea 17, subpunctul 17.1.7 va avea următorul cuprins: "17.1.7. Omologarea națională de tip și omologarea individuală a unui autovehicul din categoriile N(2) și M(3), având masă maximă tehnic admisibila mai mare de 10 ț, precum și din categoria N(3), echipat cu limitator de viteză sau cu sistem integrat de limitare a vitezei, se acordă numai dacă acesta respectă condițiile tehnice prevăzute în Directivă 92/24/CEE ; 17.1.7
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
La Capitolul IV secțiunea 18, subpunctul 18.1.4 va avea următorul cuprins: "18.1.4. Limitatoarele de viteză noi și sistemele de limitare a vitezei noi pentru autovehiculele din categoriile N(2) și M(3), având masă maximă tehnic admisibila mai mare de 10 ț, precum și din categoria N(3) trebuie să respecte, la omologare, vânzare și utilizare, condițiile tehnice prevăzute în Directivă 92/24/CEE ; 18.1.4.1. Începând cu 1 ianuarie 2005, limitatoarele de viteză noi și
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
nr. 2 secțiunea A, tabelul 1, la notă de subsol (5) se înlocuiește "GNC" cu "GN". 39. În anexa nr. 2 secțiunea A, tabelul 1, se adăuga două note de subsol cu următorul cuprins: "(6) A caror masă maximă tehnic admisibila nu depășește 2,5 tone. (7) Care provin din autovehicule din categoria M(1)." ... 40. În anexa nr. 2 secțiunea B, coloana a cincea se abroga. 41. Secțiunea D a anexei nr. 2 la reglementări se abroga. 42. În anexa
ORDIN nr. 2.194 din 24 noiembrie 2004 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind condiţiile tehnice pe care trebuie să le îndeplinească vehiculele rutiere în vederea admiterii în circulaţie pe drumurile publice din România - RNTR 2, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, tranSporturilor şi locuinţei nr. 211/2003 , cu modificările şi completările ulterioare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/164844_a_166173]
-
de la primirea raportului prevăzut la alin. (3), publicarea unui anunț referitor la raport în Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a, și în două ziare cu largă difuzare, cu indicarea datei ședinței adunării creditorilor și a faptului că este admisibila votarea prin scrisoare, cu legalizarea semnăturii creditorului de către notarul public, comunicată prin orice mijloace și înregistrată la tribunal cu cel puțin 3 zile înainte de data fixată pentru exprimarea votului. ... (5) Administratorul va asigura posibilitatea consultării raportului la sediul său, pe
LEGE nr. 64 din 22 iunie 1995 (*republicată*) (**actualizata**) privind procedura reorganizarii judiciare şi a falimentului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/162633_a_163962]
-
referitor la propunerea planului în Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a, și în două ziare cu largă răspândire, cu indicarea celui care l-a propus, a datei când se va vota cu privire la plan și a faptului că este admisibila votarea prin scrisoare, cu legalizarea semnăturii creditorului de către notarul public, comunicată prin orice mijloace și înregistrată la tribunal cu cel puțin 5 zile înainte de data fixată pentru exprimarea votului, precum și a datei de confirmare a planului, care va avea loc
LEGE nr. 64 din 22 iunie 1995 (*republicată*) (**actualizata**) privind procedura reorganizarii judiciare şi a falimentului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/162633_a_163962]
-
la geamuri și sub supravegherea strictă a poliției, orice deplasare fiind făcută sub escortă și cu cătușe la mâini, în exact aceleași condiții ca și infractorii", deși fapta acestuia nu are caracter infracțional. În aceste circumstanțe, consideră că "nu este admisibil ca o ființă uman�� să fie închisă în condiții de totală lipsire de libertate, pentru o perioadă de până la 6 luni, doar pentru că își apără în instanță un drept prevăzut de lege și este nevoită să rămână pe teritoriul țării
DECIZIE nr. 419 din 14 octombrie 2004 referitoare la excepţia de neconstituţionalitate a prevederilor art. 93 alin. (1), (2), (5) şi (6) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 194/2002 privind regimul străinilor în România. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/162794_a_164123]
-
la 50.000.000 lei. ---------- Art. 7 a fost modificat de pct. 3 al art. I din ORDONANȚĂ nr. 26 din 22 august 1997 publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 208 din 26 august 1997. Articolul 8 Plafonul maxim al numerarului admisibil la sfarsitul zilei în casieriile societăților bancare, de asigurări și financiare se stabilește de către acestea, cu acordul Băncii Naționale a României. Articolul 9 În vederea gestionării corecte a patrimoniului agenților economici și al altor persoane juridice și fizice, se stabilesc următoarele: a) Persoanele prevăzute
ORDONANŢA nr. 15 din 23 ianuarie 1996 (*actualizată*) privind întărirea disciplinei financiar-valutare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/160939_a_162268]
-
b) urmărește aplicarea efectivă a deciziilor de autorizare emise; ... c) verifica respectarea de către furnizorii și beneficiarii de ajutor de stat a regulilor privind cumulul de ajutoare; ... d) verifica dacă ajutoarele de stat acordate se încadrează în pragurile de intensitate maximă admisibila prevăzute de legislația în domeniu. ... ------------- Art. 26 a fost modificat de LEGEA nr. 603 din 22 decembrie 2003 publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 930 din 23 decembrie 2003. Alin. (2) al art. 26 a fost modificat de ORDONANȚĂ nr. 94
LEGE nr. 143 din 27 iulie 1999 (*actualizata*) privind ajutorul de stat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/160933_a_162262]
-
de la Kyoto privind schimbările climatice la care și România este parte. În acest context au fost adoptate Directivă 93/76/ CE privind limitarea emisiilor poluante prin îmbunătățirea randamentului energetic, Directivă 2003/87/ CE referitoare la stabilirea unei scheme de schimburi admisibile de emisii de gaze cu efect de seră în cadrul Comunității și Directivă 2000/80/ CE privind reducerea emisiilor la coș. Pe ansamblul Uniunii Europene, ponderea instalațiilor de cogenerare în producția totală de energie electrică era, în anul 2000, de 7
STRATEGIA NAŢIONALA din 3 iunie 2004 privind alimentarea cu energie termica a localităţilor prin sisteme de producere şi distribuţie centralizate*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/161219_a_162548]