29,368 matches
-
valabilității certificatului de autorizare ori, după caz, până la data expirării autorizării, care este scadentă prima a) Avioane sub 5,7 tone (inclusiv) 316,80 b) Avioane între 5,7 tone și 15 tone (inclusiv) 528,00 c) Avioane între 15 tone și 40 tone (inclusiv) 844,80 d) Avioane peste 40 tone 1.056,00 e) Elicoptere monomotor 369,60 f) Elicoptere multimotor 475,20 g) Elicoptere multimotor operațiuni maritime 528,00 1.1.3.2 Tarif în funcție de autorizările speciale deținute pentru: euro/an și tip de aeronavă a) Operațiuni în condiții
ANEXĂ din 27 mai 2025 () [Corola-llms4eu/Law/298888]
-
până la data expirării autorizării, care este scadentă prima a) Avioane sub 5,7 tone (inclusiv) 316,80 b) Avioane între 5,7 tone și 15 tone (inclusiv) 528,00 c) Avioane între 15 tone și 40 tone (inclusiv) 844,80 d) Avioane peste 40 tone 1.056,00 e) Elicoptere monomotor 369,60 f) Elicoptere multimotor 475,20 g) Elicoptere multimotor operațiuni maritime 528,00 1.1.3.2 Tarif în funcție de autorizările speciale deținute pentru: euro/an și tip de aeronavă a) Operațiuni în condiții de vizibilitate redusă (LVO) 528,00 până la
ANEXĂ din 27 mai 2025 () [Corola-llms4eu/Law/298888]
-
nu mai puțin de 633,60 euro/an aeronavă) 1.1.4.2 Pentru operatori aerieni de transport public cu aeronave având masa de decolare peste 15.000 kg, care execută: a) Transport de pasageri euro/1.000 pasageri per km - zburat 0,11 b) Transport de marfă euro/1.000 tone per km - zburat 0,26 1.1.5 Aprobarea închirierii de aeronave în sistem "wet" euro/aeronavă și lună sau fracțiune de lună 105,60 la depunerea cererii 1.1.6 Eliberarea unui duplicat după certificatul de operator aerian euro/certificat 52,80 la emiterea duplicatului (a se vedea
ANEXĂ din 27 mai 2025 () [Corola-llms4eu/Law/298888]
-
Următoarele date vor fi măsurate sau descrise, după caz, pentru fiecare instalație prevăzută pe un heliport: a) Tipul heliportului: – de suprafață; ... – în terase; ... – pe nave; ... – heliplatformă. ... ... b) TLOF: – dimensiuni în metri sau picioare; ... – pante; ... – tip de suprafață; ... – forța portantă în tone (1 000 kg). ... ... c) FATO: – tipul FATO; ... – direcția reală (cu precizie de 0,01°); ... – numărul de identificare (dacă este cazul); ... – lungime și lățime (m sau ft); ... – panta; ... – tip de suprafață. ... ... d) Aria de siguranță: – lungime; ... – lățime; ... – tip de suprafață. ... ... e) Calea
REGLEMENTARE AERONAUTICĂ CIVILĂ ROMÂNĂ RACR-AD-PETH din 18 martie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295807]
-
poziționat astfel încât să fie lizibil dinspre direcția preferată de apropiere finală. ... Caracteristici 5.2.3.4. Un marcaj de masă maximă admisibilă va fi alcătuit dintr-un număr cu una, două sau trei cifre. ... 5.2.3.5. Masa maximă admisibilă va fi exprimată în tone (1 000 kg) rotunjită în jos la cea mai apropiată valoare de 1000 kg, urmată de litera "t". ... 5.2.3.6. Masa maximă admisibilă se va exprima la cea mai apropiată valoare de 100 kg. Marcajul va fi prezentat ca număr cu
REGLEMENTARE AERONAUTICĂ CIVILĂ ROMÂNĂ RACR-AD-PETH din 18 martie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295807]
-
domeniul public și privat al unității administrativ-teritoriale constituie contravenție, a căror număr, frecvență și regularitate nu pot fi estimate. (3) Cantitatea de deșeuri municipale abandonate lângă punctele/recipientele de colectare estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de ..... tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (4) (se trece, numai dacă colectarea și transportul deșeurilor municipale abandonate pe căile publice nu a fost atribuită operatorului care prestează măturatul căilor publice) Cantitatea de deșeuri municipale abandonate pe căile
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
numai dacă colectarea și transportul deșeurilor municipale abandonate pe căile publice nu a fost atribuită operatorului care prestează măturatul căilor publice) Cantitatea de deșeuri municipale abandonate pe căile publice estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de ..... tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (5) Cantitatea de deșeuri din construcții abandonate lângă punctele de colectare estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de ..... tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
colectată, în primul an de operare, este de ..... tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (5) Cantitatea de deșeuri din construcții abandonate lângă punctele de colectare estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de ..... tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (6) (se trece, numai dacă colectarea și transportul deșeurilor din construcții abandonate pe căile publice nu a fost atribuită operatorului care prestează măturatul căilor publice) Cantitatea de deșeuri din construcții abandonate
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
colectarea și transportul deșeurilor din construcții abandonate pe căile publice nu a fost atribuită operatorului care prestează măturatul căilor publice) Cantitatea de deșeuri din construcții abandonate pe căile publice estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de ..... tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (7) Pentru fiecare categorie de deșeuri abandonate, municipale sau din construcții, se stabilește/fundamentează un tarif de colectare și transport deșeuri abandonate, în conformitate cu prevederile art. 43 alin. (8) din Legea
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
de calcul al necesarului minim de mijloace de transport, din care să rezulte că este îndeplinită următoarea relație: unde: Q_reziduale și biodeșeuri - cantitatea anuală de deșeuri reziduale și biodeșeuri din deșeurile municipale estimată a fi colectată din aria de delegare (tone); 365 - numărul de zile din an: rho - densitatea medie a fracției de deșeuri reziduale și biodeșeuri se ia egală cu 0,350 tone/mc, dacă la nivelul ariei de delegare nu a fost stabilită prin determinări o altă greutate specifică; a_i - numărul
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
al necesarului minim de mijloace de transport, din care să rezulte că este îndeplinită următoarea relație: unde: Q_reciclabile - cantitatea anuală de deșeuri reciclabile de hârtie, metal, plastic și sticlă din deșeurile municipale estimată a fi colectată din aria de delegare (tone); 365 - numărul de zile din an: rho - densitatea medie a fracției de deșeuri reciclabile de hârtie, plastic, metal și sticlă se ia egală cu 0,1 tone/mc, dacă la nivelul ariei de delegare nu a fost stabilită prin măsurători o altă
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
prezenta, în oferta tehnică, modul de calcul al necesarului minim de autospeciale, din care să rezulte că este îndeplinită următoarea relație: unde: Q_reziduale - cantitatea anuală de deșeuri reziduale estimată a fi colectată din coșurile stradale și de pe căile publice (tone); 365 - numărul de zile din an; rho - densitatea medie a fracției de deșeuri reziduale se ia egală cu 0,350 tone/mc, dacă la nivelul ariei de delegare nu a fost stabilită prin determinări o altă greutate specifică; a_i - numărul de utilaje
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
pe domeniul public și privat al unității administrativ-teritoriale constituie contravenție, a căror număr, frecvență și regularitate nu pot fi estimate. (3) Cantitatea de deșeuri municipale abandonate pe căile publice estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (4) Cantitatea de deșeuri din construcții abandonate pe căile publice estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
fi colectată, în primul an de operare, este de tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (4) Cantitatea de deșeuri din construcții abandonate pe căile publice estimată a fi colectată, în primul an de operare, este de tone (se completează, pe baza datelor istorice din anul anterior). (5) Pentru fiecare categorie de deșeuri abandonate, municipale sau din construcții, se stabilește/fundamentează un tarif de colectare și transport deșeuri abandonate pe căile publice, în conformitate cu prevederile art. 43 alin.
CAIET DE SARCINI-CADRU din 26 februarie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295295]
-
a Sistemului Național de Transport gaze naturale 2024-2033 aprobat de ANRE prin Decizia nr. 2717/17.12.2024 PNIESC - Planulul Național Integrat în domeniul Energiei și Schimbărilor Climatice SEN - Sistemul Electroenergetic Național SMG - Stație de Măsurare Gaze SNT - Sistemul Național de Transport tep - tone echivalent petrol TYNDP - Planul de Dezvoltare a Rețelei pe 10 ani UE - Uniunea Europeană UGS - Underground gas storage/ Depozit subteran de gaze 1. INTRODUCERE Siguranța aprovizionării cu gaze naturale este responsabilitatea comună a întreprinderilor din sectorul gazelor naturale, a Statelor
PLAN DE ACȚIUNI PREVENTIVE din 13 martie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295790]
-
60,81 64,12 TOTAL 4.611.80 100 94,83 100 ... 2.3. Producția de gaze naturale în România Datorită rezervelor limitate de resurse de energie primară, producția internă de energie primară în România a rămas practic constantă la o valoare de aproximativ 31-36 milioane tone echivalent petrol (tep). Fără contribuția surselor de energie regenerabile, această valoare va scădea treptat în următorii ani. În Tabelul 7 se prezintă evoluția producției de energie primară, pe tipuri de surse energetice, în România, în perioada 2014-2023: Tabel 7. Evoluția
PLAN DE ACȚIUNI PREVENTIVE din 13 martie 2025 () [Corola-llms4eu/Law/295790]
-
domolirea presiunii prețului a fost una puternică: de la nivelurile de 700 EUR/MWh în august 2022, la sub 100 EUR/MWh în 2023 și 2024, înregistrându-se chiar și prețuri negative pe piețele angro din UE. Totodată, faptul că prețul per tona de carbon emisă crește constant, atingând în 2023 niveluri record de aproximativ 100 EUR/tonă CO2, creează dificultăți de competitivitate industriei europene, crescând semnificativ costurile operaționale. TRANSFORMĂRI TEHNOLOGICE Transformarea sectorului energetic are loc în ritm accelerat, prin extinderea ponderii SRE și
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
mii tep) Sursă: Eurostat Între 2018 și 2022, România și-a mărit semnificativ dependența de importurile de biomotorină, acestea atingând o pondere de 55% la nivelul anului 2022 pentru a acoperi creșterea consumului intern, care a ajuns la 415 mii tone în 2022. Consumul intern brut, producția și importurile de biomotorină (mii tep) Sursă: Eurostat RESURSE GEOTERMALE Pe teritoriul României au fost identificate mai multe areale în care potențialul geotermal se estimează că ar permite aplicații economice, pe o zonă extinsă
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
de energie. Producția de energie electrică în România, pe tipuri de producători, 2023 Sursă: Transelectrica ȚIȚEI Rezervele de țiței ale României o clasează pe primul loc în Uniunea Europeană. În 2023, producția internă de țiței a fost de 2.879,9 mii tone, acoperind 27,5% din cerere, reliefând o vulnerabilitate critică față de evoluțiile internaționale. Declinul producției interne medii anuale a fost semnificativ în ultimii ani, aceasta scăzând cu 4,4% în 2023 față de 2022. Sectorul de rafinare din România este format din
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
industriale (rafinare, siderurgie, industria chimică, îngrășăminte), printre care se numără AirLiquide, Azomureș, Chimcomplex, Erdemir, Hoeganaes, Liberty Galați, Linde Gaz, OMV Petrom, Oțel Inox, Petrotel-Lukoil și Rompetrol, companiile din industrie au însumat o producție totală de hidrogen de 194 mii de tone în 2021. BIOMASĂ ȘI BIOCOMBUSTIBILI Tot în categoria SRE este inclusă și biomasa (inclusiv biogazul), care nu depinde de variații meteorologice. Dat fiind potențialul lor economic, aceste surse de energie pot câștiga procente în mixul de energie, în condițiile îndeplinirii
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
la 69,8 mil. tCO2-eq în 2007 la 27,6 mil. tCO2-eq, în 2022, ceea ce reprezentă o scădere de aproximativ 61%. Schema ETS a dus la scăderea emisiilor în sectoarele energetic și industrial cu 42,8%, în condițiile în care prețul per tona de carbon emisă a atins în 2021 niveluri record, de circa 53 EUR/tonă de CO2. Analiștii estimează că până în 2030 prețul carbonului la nivelul UE va fi de circa 90 EUR/tonă, ceea ce creează dificultăți majore de competitivitate pentru
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
ca surse (sau absorbanți) de emisii. În privința strategiei energetice, indicatorii relevanți se referă la emisiile de gaze cu efect de seră ale sectorului energetic. ... I.2.2. Cantitatea de emisii de gaze cu efect de seră evitate datorită investițiilor realizate (în tone de CO2 echivalent) ... I.2.3. Procentul de reducere a volumului de substanțe periculoase eliberate în mediu față de perioada anterioară ... I.2.4. Reducerea procentuală a emisiilor de CO2 pe unitatea de energie produsă ... I.2.5. Ponderea energiei din SRE în consumul final brut
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
locurilor de muncă create Acest indicator va evalua impactul direct al investițiilor necesare tranziției energetice asupra comunităților locale ... I.4.4. Număr de companii susținute prin scheme de ajutor de stat ... I.4.5. Valoarea sprijinului acordat prin scheme de susținere ... I.4.6. Cantitatea de tone CO2 evitată ca urmare a sprijinului acordat CONSUMATORI CASNICI Conform Regulamentului (UE) 2023/955 al Parlamentului European și al Consiliului din 10 mai 2023 de instituire a Fondului Social pentru Climă, sărăcia energetică se caracterizează ca fiind "situația în care gospodăriile
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
seră GNC gaz natural comprimat GNL gaz natural lichefiat GPL gaz petrolier lichefiat HHI indicele Herfindahl-Hirschmann IA Inteligență artificială IoT Internetul obiectelor IEA Agenția Internațională pentru Energie IPPU Procese industriale și utilizare a produselor ME Ministerul Energiei mil t milioane tone mld mc miliarde metri cubi Mtep milioane tone echivalent petrol OCDE Organizația pentru Cooperare și Dezvoltare Economică OPEC Organizația Țărilor Exportatoare de Petrol OSD Operator al sistemului de distribuție PCI "Proiecte de Interes Comun", propuse spre finanțare prin programul Connecting
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]
-
lichefiat GPL gaz petrolier lichefiat HHI indicele Herfindahl-Hirschmann IA Inteligență artificială IoT Internetul obiectelor IEA Agenția Internațională pentru Energie IPPU Procese industriale și utilizare a produselor ME Ministerul Energiei mil t milioane tone mld mc miliarde metri cubi Mtep milioane tone echivalent petrol OCDE Organizația pentru Cooperare și Dezvoltare Economică OPEC Organizația Țărilor Exportatoare de Petrol OSD Operator al sistemului de distribuție PCI "Proiecte de Interes Comun", propuse spre finanțare prin programul Connecting Europe Facility PNI Programul Național de Interconectare PRIME
STRATEGIA ENERGETICĂ din 21 noiembrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/293734]