8,280 matches
-
conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3; ... f) lapte concentrat îndulcit, partial degresat, conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3; ... g) lapte concentrat îndulcit, degresat, conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3. ... III. Determinarea umidității în: a) lapte deshidratat cu conținut ridicat de grăsime sau lapte praf cu conținut ridicat de grăsime, conform metodei nr. 2 descrise în anexa nr. 3; ... b) lapte deshidratat integral sau lapte praf integral, conform metodei nr. 2 descrise în
METODE DE ANALIZA din 7 august 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152324_a_153653]
-
mare decât volumul laptelui praf. Se închide imediat recipientul și se amestecă bine laptele praf prin agitarea continuă și răsturnarea recipientului. În timpul pregătirii probei trebuie evitată, pe cât posibil, expunerea laptelui praf la condițiile atmosferice pentru a se minimiza absorbția de umiditate. 2. Reactivi 2.1. Apă 2.1.1. În cazurile în care se menționează apă pentru dizolvare, diluare sau spălare, se va utiliza apă distilata sau demineralizata ori un tip de apă cu puritate cel putin echivalentă. 2.1.2
METODE DE ANALIZA din 7 august 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152324_a_153653]
-
metoda nr. 3). 8.3. Conținutul de substanță uscată negrasa a sortimentelor de lapte concentrat neîndulcit este dat de formulă: Substanță uscată totală (obținută prin metoda nr. 1) - conținutul de grăsime (obținut prin metoda nr. 3). METODĂ Nr. 2: DETERMINAREA UMIDITĂȚII (etuva la temperatura de 102°C) 1. Obiect și domeniu de aplicare Această metodă determina pierderea masei la uscarea: a) laptelui deshidratat cu conținut ridicat de grăsime sau a laptelui praf cu conținut ridicat de grăsime; ... b) laptelui deshidratat integral
METODE DE ANALIZA din 7 august 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152324_a_153653]
-
laptelui praf cu conținut ridicat de grăsime; ... b) laptelui deshidratat integral sau a laptelui praf integral; ... c) laptelui deshidratat parțial degresat sau a laptelui praf parțial degresat; ... d) laptelui deshidratat degresat sau a laptelui praf degresat. ... 2. Definiție Conținutul de umiditate: pierderea masei prin uscare, determinată prin metoda specificata. 3. Principiu Masă reziduala a unei probe prelevate pentru testare este determinată după uscarea la presiunea atmosferică, într-o etuva la temperatura de 102°C±1°C, până la obținerea unei mase constante
METODE DE ANALIZA din 7 august 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152324_a_153653]
-
probei finale după procedura descrisă la pct. 5.5. 6.2. Repetabilitatea Diferența dintre rezultatele a doua determinări efectuate simultan sau într-o succesiune rapidă pe aceeasi proba, de către același analist, în aceleași condiții, nu va depăși 0,1 g umiditate/100 g de produs. METODĂ Nr. 3: DETERMINAREA CONȚINUTULUI DE GRĂSIME DIN SORTIMENTELE DE LAPTE CONCENTRAT (METODĂ ROȘE - GOTTLIEB) 1. Obiect și domeniu de aplicare Metodă determina conținutul de grăsime din: a) lapte concentrat neîndulcit, cu conținut ridicat de grăsime
METODE DE ANALIZA din 7 august 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152324_a_153653]
-
Se va evita contaminarea cu impurități, în special cu salivă sau transpirație. 6.2.1. Se determina conținutul de substanță uscată negrasa (a)g de probă prin îndepărtarea conținutului de grăsime (determinat prin metoda nr. 4) și a conținutului de umiditate (determinat prin metoda nr. 2) din 100. 1.000 6.2.2. Se cântăresc ----- g de probă cu o precizie (a-10) de 0,1 g. Această cantitate de probă se adaugă la 100 ml de apă și se amestecă
METODE DE ANALIZA din 7 august 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152324_a_153653]
-
conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3; ... f) lapte concentrat îndulcit, partial degresat, conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3; ... g) lapte concentrat îndulcit, degresat, conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3. ... III. Determinarea umidității în: a) lapte deshidratat cu conținut ridicat de grăsime sau lapte praf cu conținut ridicat de grăsime, conform metodei nr. 2 descrise în anexa nr. 3; ... b) lapte deshidratat integral sau lapte praf integral, conform metodei nr. 2 descrise în
METODE DE ANALIZA din 3 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152333_a_153662]
-
mare decât volumul laptelui praf. Se închide imediat recipientul și se amestecă bine laptele praf prin agitarea continuă și răsturnarea recipientului. În timpul pregătirii probei trebuie evitată, pe cât posibil, expunerea laptelui praf la condițiile atmosferice pentru a se minimiza absorbția de umiditate. 2. Reactivi 2.1. Apă 2.1.1. În cazurile în care se menționează apă pentru dizolvare, diluare sau spălare, se va utiliza apă distilata sau demineralizata ori un tip de apă cu puritate cel putin echivalentă. 2.1.2
METODE DE ANALIZA din 3 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152333_a_153662]
-
metoda nr. 3). 8.3. Conținutul de substanță uscată negrasa a sortimentelor de lapte concentrat neîndulcit este dat de formulă: Substanță uscată totală (obținută prin metoda nr. 1) - conținutul de grăsime (obținut prin metoda nr. 3). METODĂ Nr. 2: DETERMINAREA UMIDITĂȚII (etuva la temperatura de 102°C) 1. Obiect și domeniu de aplicare Această metodă determina pierderea masei la uscarea: a) laptelui deshidratat cu conținut ridicat de grăsime sau a laptelui praf cu conținut ridicat de grăsime; ... b) laptelui deshidratat integral
METODE DE ANALIZA din 3 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152333_a_153662]
-
laptelui praf cu conținut ridicat de grăsime; ... b) laptelui deshidratat integral sau a laptelui praf integral; ... c) laptelui deshidratat parțial degresat sau a laptelui praf parțial degresat; ... d) laptelui deshidratat degresat sau a laptelui praf degresat. ... 2. Definiție Conținutul de umiditate: pierderea masei prin uscare, determinată prin metoda specificata. 3. Principiu Masă reziduala a unei probe prelevate pentru testare este determinată după uscarea la presiunea atmosferică, într-o etuva la temperatura de 102°C±1°C, până la obținerea unei mase constante
METODE DE ANALIZA din 3 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152333_a_153662]
-
probei finale după procedura descrisă la pct. 5.5. 6.2. Repetabilitatea Diferența dintre rezultatele a doua determinări efectuate simultan sau într-o succesiune rapidă pe aceeasi proba, de către același analist, în aceleași condiții, nu va depăși 0,1 g umiditate/100 g de produs. METODĂ Nr. 3: DETERMINAREA CONȚINUTULUI DE GRĂSIME DIN SORTIMENTELE DE LAPTE CONCENTRAT (METODĂ ROȘE - GOTTLIEB) 1. Obiect și domeniu de aplicare Metodă determina conținutul de grăsime din: a) lapte concentrat neîndulcit, cu conținut ridicat de grăsime
METODE DE ANALIZA din 3 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152333_a_153662]
-
Se va evita contaminarea cu impurități, în special cu salivă sau transpirație. 6.2.1. Se determina conținutul de substanță uscată negrasa (a)g de probă prin îndepărtarea conținutului de grăsime (determinat prin metoda nr. 4) și a conținutului de umiditate (determinat prin metoda nr. 2) din 100. 1.000 6.2.2. Se cântăresc ----- g de probă cu o precizie (a-10) de 0,1 g. Această cantitate de probă se adaugă la 100 ml de apă și se amestecă
METODE DE ANALIZA din 3 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152333_a_153662]
-
conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3; ... f) lapte concentrat îndulcit, partial degresat, conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3; ... g) lapte concentrat îndulcit, degresat, conform metodei nr. 1 descrise în anexa nr. 3. ... III. Determinarea umidității în: a) lapte deshidratat cu conținut ridicat de grăsime sau lapte praf cu conținut ridicat de grăsime, conform metodei nr. 2 descrise în anexa nr. 3; ... b) lapte deshidratat integral sau lapte praf integral, conform metodei nr. 2 descrise în
METODE DE ANALIZA din 11 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152334_a_153663]
-
mare decât volumul laptelui praf. Se închide imediat recipientul și se amestecă bine laptele praf prin agitarea continuă și răsturnarea recipientului. În timpul pregătirii probei trebuie evitată, pe cât posibil, expunerea laptelui praf la condițiile atmosferice pentru a se minimiza absorbția de umiditate. 2. Reactivi 2.1. Apă 2.1.1. În cazurile în care se menționează apă pentru dizolvare, diluare sau spălare, se va utiliza apă distilata sau demineralizata ori un tip de apă cu puritate cel putin echivalentă. 2.1.2
METODE DE ANALIZA din 11 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152334_a_153663]
-
metoda nr. 3). 8.3. Conținutul de substanță uscată negrasa a sortimentelor de lapte concentrat neîndulcit este dat de formulă: Substanță uscată totală (obținută prin metoda nr. 1) - conținutul de grăsime (obținut prin metoda nr. 3). METODĂ Nr. 2: DETERMINAREA UMIDITĂȚII (etuva la temperatura de 102°C) 1. Obiect și domeniu de aplicare Această metodă determina pierderea masei la uscarea: a) laptelui deshidratat cu conținut ridicat de grăsime sau a laptelui praf cu conținut ridicat de grăsime; ... b) laptelui deshidratat integral
METODE DE ANALIZA din 11 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152334_a_153663]
-
laptelui praf cu conținut ridicat de grăsime; ... b) laptelui deshidratat integral sau a laptelui praf integral; ... c) laptelui deshidratat parțial degresat sau a laptelui praf parțial degresat; ... d) laptelui deshidratat degresat sau a laptelui praf degresat. ... 2. Definiție Conținutul de umiditate: pierderea masei prin uscare, determinată prin metoda specificata. 3. Principiu Masă reziduala a unei probe prelevate pentru testare este determinată după uscarea la presiunea atmosferică, într-o etuva la temperatura de 102°C±1°C, până la obținerea unei mase constante
METODE DE ANALIZA din 11 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152334_a_153663]
-
probei finale după procedura descrisă la pct. 5.5. 6.2. Repetabilitatea Diferența dintre rezultatele a doua determinări efectuate simultan sau într-o succesiune rapidă pe aceeasi proba, de către același analist, în aceleași condiții, nu va depăși 0,1 g umiditate/100 g de produs. METODĂ Nr. 3: DETERMINAREA CONȚINUTULUI DE GRĂSIME DIN SORTIMENTELE DE LAPTE CONCENTRAT (METODĂ ROȘE - GOTTLIEB) 1. Obiect și domeniu de aplicare Metodă determina conținutul de grăsime din: a) lapte concentrat neîndulcit, cu conținut ridicat de grăsime
METODE DE ANALIZA din 11 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152334_a_153663]
-
Se va evita contaminarea cu impurități, în special cu salivă sau transpirație. 6.2.1. Se determina conținutul de substanță uscată negrasa (a)g de probă prin îndepărtarea conținutului de grăsime (determinat prin metoda nr. 4) și a conținutului de umiditate (determinat prin metoda nr. 2) din 100. 1.000 6.2.2. Se cântăresc ----- g de probă cu o precizie (a-10) de 0,1 g. Această cantitate de probă se adaugă la 100 ml de apă și se amestecă
METODE DE ANALIZA din 11 septembrie 2003 recomandate pentru anumite sortimente de lapte conservat parţial sau total deshidratat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152334_a_153663]
-
fabricate industrial și produse cu formare în-situ): pentru orice utilizare, cu excepția celor supuse reglementărilor privind reacția la foc pentru produse realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4), C*4). (1.26) Membrane: - Straturi impermeabile la umiditate: - Substraturi la acoperiș: - Straturi pentru controlul vaporilor de apă: pentru utilizare în clădiri, cu excepția utilizărilor supuse reglementărilor privind reacția la foc pentru produse realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4), C*4). (1.27) Uși
REGULAMENT din 31 ianuarie 2003 privind atestarea conformitatii produselor pentru construcţii*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152374_a_153703]
-
38) Produse termoizolante (produse fabricate industrial și produse destinate formării în-situ) realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind reacția la foc. (2.39) Membrane: - Foi impermeabile la umiditate: - Foi de acoperiș: pentru utilizare în clădiri. - Straturi impermeabile la umiditate: - Substraturi la acoperiș: - Straturi pentru controlul vaporilor de apă: realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind
REGULAMENT din 31 ianuarie 2003 privind atestarea conformitatii produselor pentru construcţii*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152374_a_153703]
-
realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind reacția la foc. (2.39) Membrane: - Foi impermeabile la umiditate: - Foi de acoperiș: pentru utilizare în clădiri. - Straturi impermeabile la umiditate: - Substraturi la acoperiș: - Straturi pentru controlul vaporilor de apă: realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind reacția la foc. (2.40) Uși și porți (cu sau fără
REGULAMENT din 31 ianuarie 2003 privind atestarea conformitatii produselor pentru construcţii*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152374_a_153703]
-
fabricate industrial și produse cu formare în-situ): pentru orice utilizare, cu excepția celor supuse reglementărilor privind reacția la foc pentru produse realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4), C*4). (1.26) Membrane: - Straturi impermeabile la umiditate: - Substraturi la acoperiș: - Straturi pentru controlul vaporilor de apă: pentru utilizare în clădiri, cu excepția utilizărilor supuse reglementărilor privind reacția la foc pentru produse realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4), C*4). (1.27) Uși
REGULAMENT din 19 februarie 2003 privind atestarea conformitatii produselor pentru construcţii*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152379_a_153708]
-
38) Produse termoizolante (produse fabricate industrial și produse destinate formării în-situ) realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind reacția la foc. (2.39) Membrane: - Foi impermeabile la umiditate: - Foi de acoperiș: pentru utilizare în clădiri. - Straturi impermeabile la umiditate: - Substraturi la acoperiș: - Straturi pentru controlul vaporilor de apă: realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind
REGULAMENT din 19 februarie 2003 privind atestarea conformitatii produselor pentru construcţii*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152379_a_153708]
-
realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind reacția la foc. (2.39) Membrane: - Foi impermeabile la umiditate: - Foi de acoperiș: pentru utilizare în clădiri. - Straturi impermeabile la umiditate: - Substraturi la acoperiș: - Straturi pentru controlul vaporilor de apă: realizate din materiale încadrate în clasele A1*4), A2*4), B*4) sau C*4): pentru utilizări supuse reglementărilor privind reacția la foc. (2.40) Uși și porți (cu sau fără
REGULAMENT din 19 februarie 2003 privind atestarea conformitatii produselor pentru construcţii*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152379_a_153708]
-
alin. (1), lit. c), d), e) și f) și în partea A, a anexei, nu vor fi solicitate atunci când sunt puse în circulație subproduse de origine vegetală sau animală, rezultate dintr-un proces de prelucrare agroindustriala și care au o umiditate mai mare de 50%. ... Articolul 7 (1) Materiile furajere enumerate la partea B a anexei, pot circula numai sub denumirile ce sunt prevăzute de această și cu condiția ca acestea să corespundă descrierilor respective. ... (2) Se admite circulația materiilor prime
ORDIN nr. 507 din 5 august 2003 pentru aprobarea Normei sanitare veterinare privind circulaţia şi utilizarea materiilor prime furajere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/152475_a_153804]