8,902 matches
-
este mai mic de 6000 bar x litru, sau produsul PS x DN este mai mic de 3000 bar. ... 2.2.3.Metoda de calcul a) Incinta sub presiune și alte aspecte legate de încărcare ... Pentru echipamentele sub presiune eforturile admisibile trebuie să fie limitate, luându-se în considerare toate posibilitățile de avarie previzibile în mod rezonabil, în condiții de funcționare. În acest scop se utilizează coeficienți de siguranță pentru a elimina complet orice nesiguranță care rezultă din fabricație, din condiții
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
12 octombrie 2005. b) Rezistență ... Pentru a stabili rezistența echipamentului sub presiune în cauză, trebuie efectuate calcule de proiectare adecvate. În mod special se aplică următoarele reguli: i) presiunile de calcul nu trebuie să fie mai mici decât presiunile maxim admisibile, și trebuie luate în considerare presiunile statice și dinamice ale fluidului, precum și descompunerea fluidelor instabile. Dacă un recipient este împărțit în mai multe compartimente cu presiuni diferite, peretele despărțitor trebuie proiectat luând în considerare presiunea maxim posibilă dintr-un compartiment
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
măsurarea, cu precizia necesară, a deformărilor și tensiunilor. Programul de încercări trebuie să cuprindă următoarele: (a) O încercare de rezistență la presiune, prin care se verifică faptul că la o presiune cu o limită de siguranță stabilită funcție de presiunea maximă admisibilă, echipamentul nu prezintă scurgeri sau deformații semnificative care depășesc o valoare limită stabilită. Presiunea de încercare trebuie stabilită ținând seama de diferența dintre valorile mărimilor geometrice și ale caracteristicilor de material măsurate în condiții de încercare și valorile utilizate la
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
în special raportul de umplere și presiunea vaporilor la temperatura de referință; - instabilitatea echipamentului sub presiune; b) la golire: eliberarea necontrolată a fluidului sub presiune; ... c) la umplere sau golire: cuplarea și decuplarea nesigure. 2.10. Protecție împotriva depășirii limitelor admisibile ale echipamentului sub presiune În cazurile în care, în condiții previzibile în mod rezonabil limitele admisibile ar putea fi depășite, echipamentele sub presiune trebuie dotate cu dispozitive de securitate adecvate sau trebuie să existe instrucțiuni pentru montarea acestora, cu accesorii
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
b) la golire: eliberarea necontrolată a fluidului sub presiune; ... c) la umplere sau golire: cuplarea și decuplarea nesigure. 2.10. Protecție împotriva depășirii limitelor admisibile ale echipamentului sub presiune În cazurile în care, în condiții previzibile în mod rezonabil limitele admisibile ar putea fi depășite, echipamentele sub presiune trebuie dotate cu dispozitive de securitate adecvate sau trebuie să existe instrucțiuni pentru montarea acestora, cu accesorii de protecție adecvate, dacă echipamentul nu este protejat de alte dispozitive de protecție din cadrul unui ansamblu
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
conform art.2, alin.(l) lit. d); ... b) după caz, dispozitive de supraveghere adecvate, cum ar fi indicatoare și/sau alarme, care permit să fie luate măsuri adecvate fie automat, fie manual, pentru a menține echipamentele sub presiune în limitele admisibile. 2.11. Accesorii de securitate 2.11.1. Accesoriile de securitate trebuie: - să fie proiectate și construite astfel încât, să fie adecvate și sigure pentru rolul funcțional și după caz, să fie respectate cerințele de întreținere și încercare a dispozitivelor; - să
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
principii cuprind în special modurile de oprire în condiții de siguranță la avarie, redundanță, diversitate și autodiagnosticare. 2.11.2. Dispozitive pentru limitarea presiunii Dispozitivele pentru limitarea presiunii trebuie proiectate astfel încât presiunea să nu poată depăși în permanență presiunea maxim admisibilă PS; totuși este permisă o depășire de moment a presiunii, în conformitate cu prevederile de la pct. 7.3, acolo unde este cazul. 2.11.3. Dispozitive de supraveghere a temperaturii Dispozitivele de supraveghere a temperaturii trebuie să aibă un timp de reacție
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
România sau pe teritoriul unui stat membru al Uniunii Europene; - anul de fabricație; - date care să permită identificarea echipamentului sub presiune în funcție de felul acestuia, cum ar fi tipul, identificarea seriei sau a lotului, seria numărului de fabricație; - limitele maxim/minim admisibile esențiale. b) În funcție de tipul echipamentului sub presiune trebuie prezentate și alte informații care sunt necesare pentru asigurarea securității la instalare, în funcționare sau utilizare și după caz, pentru întreținere și cu ocazia inspecțiilor periodice. Aceste informații cuprind: ... - volumul echipamentului sub
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
producătorul trebuie să facă dovada că a luat măsuri corespunzătoare care asigură un nivel de securitate general echivalent. Prevederile acestui punct completează cerințele esențiale prevăzute la pct. l - 6 pentru echipamentele sub presiune cărora li se aplică. 7.1 Eforturi admisibile 7.1.1 Simboluri R(e/t) limita de elasticitate, reprezint�� după caz valoarea la temperatura de calcul pentru: - limita de curgere superioară pentru un material care are o limită de curgere inferioară și superioară; - l ,0% limita de întindere
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
și aluminiu nealiat; - 0,2% limita de întindere pentru celelalte cazuri. R(m/20) reprezintă valoarea minimă a rezistenței de rupere la 20°C R(m/t) reprezintă rezistența de rupere la temperatura de calcul. 7.1.2. Efortul general admisibil în membrană, în cazul unor solicitări preponderent statice și la temperaturi în afară intervalului în care fenomenele de fluaj sunt semnificative, nu trebuie să depășească în funcție de materialul utilizat, cea mai mică dintre următoarele valori: - Pentru oțel feritic, inclusiv oțel normalizat
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
eforturilor precum și proprietățile mecanice și tehnologice ale îmbinărilor. 7.3. Dispozitive de limitare a presiunii, în special pentru recipiente sub presiune Depășirea de moment a presiunii, conform prevederilor de la pct. 2.11.2, trebuie limitată la 10% din presiunea maxim admisibilă. 7.4. încercarea la presiunea hidrostatică Pentru recipiente sub presiune, presiunea hidrostatică la care se face încercarea conform prevederilor de la pct. 3.2.2 nu trebuie să fie mai mică decât cea mai mare dintre următoarele două valori posibile: - valoarea
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
conform prevederilor de la pct. 3.2.2 nu trebuie să fie mai mică decât cea mai mare dintre următoarele două valori posibile: - valoarea corespunzătoare solicitării maxime la care este supus echipamentul sub presiune în funcționare, luând în considerare presiunea maxim admisibilă și temperatura maxim admisibilă, multiplicat cu coeficientul 1,25, sau - valoarea presiunii maxim admisibile multiplicat cu coeficientul 1,43. 7.5. Caracteristicile materialelor Cu excepția cazurilor în care sunt impuse alte valori conform altor criterii ce trebuie luate în considerare, un
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
3.2.2 nu trebuie să fie mai mică decât cea mai mare dintre următoarele două valori posibile: - valoarea corespunzătoare solicitării maxime la care este supus echipamentul sub presiune în funcționare, luând în considerare presiunea maxim admisibilă și temperatura maxim admisibilă, multiplicat cu coeficientul 1,25, sau - valoarea presiunii maxim admisibile multiplicat cu coeficientul 1,43. 7.5. Caracteristicile materialelor Cu excepția cazurilor în care sunt impuse alte valori conform altor criterii ce trebuie luate în considerare, un oțel este considerat suficient
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
cea mai mare dintre următoarele două valori posibile: - valoarea corespunzătoare solicitării maxime la care este supus echipamentul sub presiune în funcționare, luând în considerare presiunea maxim admisibilă și temperatura maxim admisibilă, multiplicat cu coeficientul 1,25, sau - valoarea presiunii maxim admisibile multiplicat cu coeficientul 1,43. 7.5. Caracteristicile materialelor Cu excepția cazurilor în care sunt impuse alte valori conform altor criterii ce trebuie luate în considerare, un oțel este considerat suficient de ductil pentru a satisface cerințele prevăzute la pct. 4
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
accesorii pentru reglarea presiunii" a fost înlocuită cu sintagma "accesorii sub presiune", potrivit pct. 20 al art. I din HOTĂRÂREA nr. 1.168 din 29 septembrie 2005 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 914 din 12 octombrie 2005. a) presiunea maxim admisibilă PS pentru acestea, ... și b) volumul V sau diametrul nominal DN al acestora, după caz, ... și c) grupa de fluide pentru care sunt destinate ... iar pentru precizarea categoriei de evaluare a conformității trebuie folosite diagramele pentru recipiente sau pentru conducte
HOTĂRÂRE nr. 584 din 15 aprilie 2004 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a echipamentelor sub presiune. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196380_a_197709]
-
1) din Tratatul instituind Comunitatea Europeană, precum și cu ajutorul de minimis, indiferent dacă acestea provin din fonduri naționale sau comunitare, raportat la aceleași cheltuieli eligibile aferente proiectului de investiții în cauză, dacă prin acest cumul nu se depășește intensitatea brută maximă admisibilă prevăzută în prezenta schemă. ... (2) Furnizorul ajutorului de stat va verifica, pe baza declarației pe propria răspundere a beneficiarului, încadrarea în plafonul maxim admisibil a intensității ajutoarelor de stat, inclusiv a ajutoarelor de minimis, acordate pentru aceleași cheltuieli eligibile. ... XIV
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT din 20 februarie 2008 (*actualizată*) "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii realizate de întreprinderile mari", aferentă operaţiunii a) "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii tangibile şi intangibile", axa prioritară 1 "Un sistem de producţie inovativ şi ecoeficient", din cadrul Programului operaţional sectorial "Creşterea competitivităţii economice". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/195774_a_197103]
-
aferente proiectului de investiții în cauză, dacă prin acest cumul nu se depășește intensitatea brută maximă admisibilă prevăzută în prezenta schemă. ... (2) Furnizorul ajutorului de stat va verifica, pe baza declarației pe propria răspundere a beneficiarului, încadrarea în plafonul maxim admisibil a intensității ajutoarelor de stat, inclusiv a ajutoarelor de minimis, acordate pentru aceleași cheltuieli eligibile. ... XIV. Modalitatea de derulare a schemei Articolul 25 Ministerul Economiei și Finanțelor, în calitate de Autoritate de management a Programului operațional sectorial "Creșterea competitivității economice", este autoritatea
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT din 20 februarie 2008 (*actualizată*) "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii realizate de întreprinderile mari", aferentă operaţiunii a) "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii tangibile şi intangibile", axa prioritară 1 "Un sistem de producţie inovativ şi ecoeficient", din cadrul Programului operaţional sectorial "Creşterea competitivităţii economice". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/195774_a_197103]
-
87 alin. (1) din Tratatul CE, precum și cu ajutorul de minimis, indiferent dacă acestea provin din fonduri naționale sau comunitare, raportat la aceleași cheltuieli eligibile aferente proiectului de investiții în cauză, dacă prin acest cumul nu se depășește intensitatea brută maximă admisibilă prevăzută în prezenta schemă. XIII. Modalitatea de derulare a schemei Articolul 28 Ministerul pentru Întreprinderi Mici și Mijlocii, Comerț, Turism și Profesii Liberale, în calitate de organism intermediar pentru Programul operațional sectorial "Creșterea competitivității economice", este autoritatea responsabilă de administrarea prezentei scheme
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT din 20 februarie 2008 "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii realizate de întreprinderile mici şi mijlocii", aferentă operaţiunii a) "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii tangibile şi intangibile", domeniul major de intervenţie 1.1 "Investiţii productive şi pregătirea pentru competiţia pe piaţă a întreprinderilor, în special a IMM", axa prioritară 1 "Un sistem de producţie inovativ şi ecoeficient", din cadrul Programului operaţional sectorial "Creşterea competitivităţii economice". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/195790_a_197119]
-
87 alin. (1) din Tratatul CE, precum și cu ajutorul de minimis, indiferent dacă acestea provin din fonduri naționale sau comunitare, raportat la aceleași cheltuieli eligibile aferente proiectului de investiții în cauză, dacă prin acest cumul nu se depășește intensitatea brută maximă admisibilă prevăzută în prezenta schemă. XIII. Modalitatea de derulare a schemei Articolul 28 Ministerul pentru Întreprinderi Mici și Mijlocii, Comerț, Turism și Profesii Liberale, în calitate de organism intermediar pentru Programul operațional sectorial "Creșterea competitivității economice", este autoritatea responsabilă de administrarea prezentei scheme
ORDIN nr. 477 din 20 februarie 2008 privind aprobarea schemei de ajutor de stat "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii realizate de întreprinderile mici şi mijlocii", aferentă operaţiunii a) "Sprijin pentru consolidarea şi modernizarea sectorului productiv prin investiţii tangibile şi intangibile", domeniul major de intervenţie 1.1 "Investiţii productive şi pregătirea pentru competiţia pe piaţă a întreprinderilor, în special a IMM", axa prioritară 1 "Un sistem de producţie inovativ şi ecoeficient", din cadrul Programului operaţional sectorial "Creşterea competitivităţii economice". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/195789_a_197118]
-
21 octombrie 2009. 4. abrogat; ------------ Pct. 4 al art. 2 a fost abrogat de pct. 6 al art. I din LEGEA nr. 317 din 13 octombrie 2009 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 708 din 21 octombrie 2009. 5. captură totală admisibilă (TAC) - cantitatea de pește sau de alte viețuitoare acvatice, aparținând unei anumite specii sau unui grup de specii, exprimată în kilograme sau în număr de exemplare, care se poate extrage anual fără a afecta capacitatea de regenerare naturală; 6. capacitate
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 23 din 5 martie 2008(*actualizată*) privind pescuitul şi acvacultura. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/195748_a_197077]
-
din pescuit; ------------ Pct. 8 al art. 2 a fost modificat de pct. 7 al art. I din LEGEA nr. 317 din 13 octombrie 2009 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 708 din 21 octombrie 2009. 9. cotă - partea din captura totală admisibilă din fiecare specie ori grup de specii, care se alocă persoanelor fizice sau juridice autorizate să desfășoare activități de pescuit comercial; ------------ Pct. 9 al art. 2 a fost modificat de pct. 7 al art. I din LEGEA nr. 317 din
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 23 din 5 martie 2008(*actualizată*) privind pescuitul şi acvacultura. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/195748_a_197077]
-
ei de a se desista, Camera poate radia cauza de pe rolul Curții, conform art. 37 din Convenție, dacă cealaltă parte contractantă sau celelalte părți contractante interesate în cauză acceptă desistarea. 3. Decizia de radiere de pe rol a unei cereri declarată admisibilă îmbracă forma unei hotărâri. Odată hotărârea devenită definitivă, președintele Camerei o comunică Comitetului Miniștrilor pentru a permite acestuia să supravegheze, în conformitate cu art. 46 alin. 2 din Convenție, executarea obligațiilor de care au putut fi condiționate desistarea, rezolvarea pe cale amiabilă sau
REGULAMENT din 1 noiembrie 1998 pentru organizarea şi funcţionarea Curţii Europene a Drepturilor Omului*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196688_a_198017]
-
rezolvarea pe cale amiabilă sau soluționarea cauzei. 4. Când o cerere este radiată de pe rol, cheltuielile sunt lăsate la aprecierea Curții. Dacă aceste cheltuieli sunt acordate printr-o decizie de scoatere de pe rol a unei cereri care nu a fost declarată admisibilă, președintele Camerei transmite decizia Comitetului Miniștrilor. 5. Curtea poate decide reînscrierea unei cauze pe rol, dacă ea consideră că circumstanțe excepționale justifică acest lucru. -------------- *2) Articol modificat de Curte la 17 iunie și 8 iulie 2002, precum și la 7 iulie
REGULAMENT din 1 noiembrie 1998 pentru organizarea şi funcţionarea Curţii Europene a Drepturilor Omului*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196688_a_198017]
-
art. 60 și 62 din prezentul Regulament se aplică mutatis mutandis. 2. Dacă părțile nu pot ajunge la o rezolvare pe cale amiabilă a litigiului sau la o altă soluție, iar Camera este convinsă, în lumina argumentelor acestora, că cererea este admisibilă și în stare de judecată pe fond, ea adoptă imediat o hotărâre care va cuprinde și decizia sa privitoare la admisibilitatea cererii. 3. Atunci când Camera apreciază că este necesar, poate, după informarea părților, să procedeze la adoptarea imediată a unei
REGULAMENT din 1 noiembrie 1998 pentru organizarea şi funcţionarea Curţii Europene a Drepturilor Omului*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196688_a_198017]
-
hotărăște astfel din oficiu. Președintele Camerei stabilește procedura orală. ------------ *1) Articol modificat de Curte la 17 iunie și 8 iulie 2002. Articolul 59*1) Cererile individuale 1. Odată ce o cerere introdusă în temeiul art. 34 din Convenție a fost declarată admisibilă, Camera sau președintele acesteia poate să invite părțile să depună probe sau observații scrise complementare. 2. În afara unei decizii contrare, termenul stabilit pentru depunerea observațiilor scrise este același pentru fiecare parte. 3. Dacă se consideră necesar pentru îndeplinirea atribuțiilor stabilite
REGULAMENT din 1 noiembrie 1998 pentru organizarea şi funcţionarea Curţii Europene a Drepturilor Omului*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/196688_a_198017]