9,757 matches
-
prezentare al notei 4 a fost completat cu o nouă liniuța de către lit. b) a pct. 62 din anexă la ORDINUL nr. 11 din 4 iulie 2007 , publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 546 din 10 august 2007. NOTĂ 5 ACTIVE IMOBILIZATE *Font 8* - RON - ┌──────────────────────────────┬──────────────────────────────┬────────────────────────────────────────┐ │ │ Valoare brută*) IMOBILIZĂRI NECORPORALE Construcții **) Se vor prezenta ajustările care privesc exercițiile anterioare. Se va preciza, daca este cazul, în primul an de aplicare a prevederilor prezentelor reglementări, faptul că, deoarece nu este cunoscut costul de achiziție
REGLEMENTĂRI din 22 decembrie 2005 (*actualizate*) privind directivele europene, aplicabile instituţiilor de credit**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/175004_a_176333]
-
amortizare și ajustările care privesc exercițiile anterioare; - Creșterile de valoare apărute din procesul de dezvoltare internă. -------------- Precizările referitoare la modul de prezentare a informațiilor suplimentare celor din tabelul cuprinzând situația activelor imobilizate de la Exemplul de prezentare al notei 5 "Active imobilizate" au fost modificate de lit. c) a pct. 62 din anexă la ORDINUL nr. 11 din 4 iulie 2007 , publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 546 din 10 august 2007. NOTĂ 6 ACȚIUNI PROPRII ȘI OBLIGAȚIUNI EMISE Se vor prezenta următoarele
REGLEMENTĂRI din 22 decembrie 2005 (*actualizate*) privind directivele europene, aplicabile instituţiilor de credit**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/175004_a_176333]
-
S.C. MINBUCOVINA Ș.A. Nr. Anexă I/12 *Font 7* Ministerul Economiei și Comerțului C.N. Transelectrica Ș.A. BUGETUL DE VENITURI ȘI CHELTUIELI RECTIFICAT PE ANUL 2005 AL C.N. Transelectrica Ș.A. ┌─────┬───┬──────────────────────────────────────────────────────────┬───┬────────────┬────────────┬────────────┬────────┐ │ │ │ │Nr.│ HG │ HG b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 41 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. ACOPERIREA PIERDERILOR DIN ANII PRECEDENȚI │49 VI. VII. PROFITUL CONTABIL Acoperirea pierderilor
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
posturilor blocate │81 76) Anexă I/13 *Font 7* Ministerul Economiei și Comerțului S.C. Termoelectrica Ș.A. BUGETUL DE VENITURI ȘI CHELTUIELI RECTIFICAT PE ANUL 2005 AL S.C. Termoelectrica Ș.A. ┌─────┬───┬──────────────────────────────────────────────────────────┬───┬────────────┬────────────┬────────────┬────────┐ │ │ │ │Nr.│ HG │ HG b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 c) venituri din dobânzi │13 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 41 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. VI. VII. PROFITUL CONTABIL a) fond salarii
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
81 76) Anexă I/14 *Font 7* Ministerul Economiei și Comerțului S.C. ELECTROCENTRALE BUCUREȘTI Ș.A. BUGETUL DE VENITURI ȘI CHELTUIELI RECTIFICAT PE ANUL 2005 AL S.C. ELECTROCENTRALE BUCUREȘTI Ș.A. ┌─────┬───┬─────────────────────────────────────────────��────────────┬───┬────────────┬────────────┬────────────┬────────┐ │ │ │ │Nr.│ HG │ HG b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 c) venituri din dobânzi │13 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 41 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. ACOPERIREA PIERDERILOR DIN ANII PRECEDENȚI │49 VI
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
posturilor blocate │81 76) Anexă I/15 *Font 7* Ministerul Economiei și Comerțului S.C. COMPLEXUL ENERGETIC ROVINARI Ș.A. CF BUGETUL DE VENITURI ȘI CHELTUIELI RECTIFICAT PE ANUL 2005 S.C. COMPLEXUL ENERGETIC ROVINARI b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 c) venituri din dobânzi │13 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 41 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. ACOPERIREA PIERDERILOR DIN ANII PRECEDENȚI │49 VI
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
81 Anexă I/17 *Font 7* Ministerul Economiei și Comerțului S.C. COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA Ș.A. BUGETUL DE VENITURI ȘI CHELTUIELI RECTIFICAT PE ANUL 2005 S.C. COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA Ș.A. ┌─────┬───┬──────────────────────────────────────────────────────────┬───┬────────────┬────────────┬────────────┬────────┐ │ │ │ │Nr.│ HG │ HG b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 c) venituri din dobânzi │13 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 41 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. ACOPERIREA PIERDERILOR DIN ANII PRECEDENȚI │49 VI
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
posturilor blocate │81 76) Anexă I/19 *Font 7* Ministerul Economiei și Comerțului S.C. Hidroelectrica Ș.A. BUGETUL DE VENITURI ȘI CHELTUIELI RECTIFICAT PE ANUL 2005 AL S.C. Hidroelectrica Ș.A. ┌─────┬───┬──────────────────────────────────────────────────────────┬───┬────────────┬────────────┬────────────┬────────┐ │ │ │ │Nr.│ HG │ HG b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 41 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. VI. VII. PROFITUL CONTABIL a) fond salarii aferent posturilor blocate │81 Anexă
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
aferent posturilor blocate │81 Anexă I/20 *Font 7* Ministerul Economiei și Comerțului S.N. Nuclearelectrica Ș.A. BUGETUL DE VENITURI ȘI CHELTUIELI RECTIFICAT PE ANUL 2005 AL S.N. Nuclearelectrica Ș.A. ┌─────┬───┬──────────────────────────────────────────────────────────┬───┬────────────┬────────────┬────────────┬────────┐ │ │ │ │Nr.│ HG │ HG b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 41 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. ACOPERIREA PIERDERILOR DIN ANII PRECEDENȚI │49 VI. VII. PROFITUL CONTABIL Acoperirea pierderilor
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
aferent posturilor blocate │81 76) La rd. 41 au fost înscrise sumele aferente cheltuielilor de personal pentru susținerea salariaților din nucleul de bază. Anexă I/25 *Font 7* MINISTERUL ECONOMIEI ȘI COMERȚULUI b) venituri din vânzarea mărfurilor │ 4 d) producția imobilizata │ 6 a) venituri din interese de participare │11 c) venituri din dobânzi │13 ÎI. CHELTUIELI TOTALE (rd. 17 + rd. 42 + rd. c) cheltuieli privind mărfurile │20 f) ajustarea valorii activelor circulante │31 III. ACOPERIREA PIERDERILOR DIN ANII PRECEDENȚI │49 VI
ANEXE din 22 decembrie 2005 privind aprobarea bugetelor de venituri şi cheltuieli pe anul 2005 pentru companiile, societăţile naţionale şi societăţile comerciale aflate sub autoritatea sau în coordonarea Ministerului Economiei şi Comerţului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177432_a_178761]
-
București, modificarea structurii acționariatului și înregistrarea în registrul acționarilor societății și altele asemenea; ... e) luarea măsurilor care se impun pentru administrarea eficientă a patrimoniului societăților comerciale, inclusiv prin vânzarea de active, reprezentând cel mult 10% din valoarea totală a activelor imobilizate ale fiecărei societăți comerciale, dacă aceasta nu contravine actelor normative în vigoare. ... (3) Face excepție de la prevederile alin. (2) lit. e) vânzarea de active reprezentând terenuri și clădiri aflate în proprietatea societăților comerciale prevăzute în anexă. ... Articolul 2 (1) În vederea
HOTĂRÂRE nr. 574 din 3 mai 2006 pentru aprobarea primei etape a strategiei de privatizare a unor societăţi comerciale aflate sub autoritatea Ministerului TranSporturilor, Construcţiilor şi Turismului, prin ofertă publică secundară. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177686_a_179015]
-
c) realizează o cifră de afaceri netă de până la 50 milioane Euro, echivalent în lei, sau dețin active totale care nu depășesc echivalentul în lei a 43 milioane Euro, conform ultimei situații financiare aprobate. Prin active totale se înțelege active imobilizate plus active circulante plus cheltuieli în avans; ... d) au numărul mediu scriptic anual de până la 249 salariați; ... e) au capital social integral privat, sunt înregistrate și își desfășoară activitatea pe teritoriul României; ... f) au cel putin 1 an de la înființare
PROCEDURA*) din 14 februarie 2006 de implementare a programului de dezvoltare şi modernizare a activităţilor de comercializare a produselor şi serviciilor de piaţa. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177078_a_178407]
-
și obiectul acesteia; ... b) copie certificata a Certificatului de Înregistrare emis de Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă tribunalul în a cărei rază teritorială își are sediul agentul economic; ... c) dovadă cifrei de afaceri anuală netă, a activelor totale (ce reprezinta active imobilizate plus active circulante plus cheltuieli în avans) și a numărului mediu anual de salariați (anexă nr. 3 și anexă nr. 4 la prezența procedura); ... d) certificate fiscale, în original, sau copie legalizata emise conform prevederilor legale privind îndeplinirea obligațiilor exigibile
PROCEDURA*) din 14 februarie 2006 de implementare a programului de dezvoltare şi modernizare a activităţilor de comercializare a produselor şi serviciilor de piaţa. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177078_a_178407]
-
din drepturile de vot deținute, oricare dintre aceste procente este mai mare. La acestă trebuie cumulata proporția deținută de fiecare întreprindere legată în aceeași întreprindere partenera. Aceste date se vor introduce în Tabelul A.1. *5) Active totale reprezintă active imobilizate + active circulante + cheltuieli în avans. SECȚIUNEA B ÎNTREPRINDERI LEGATE 1. Determinarea situației aplicabile întreprinderii care solicită încadrarea în categoria întreprinderilor mici și mijlocii: Cazul 1: Întreprinderea solicitanta ține situații financiare anuale consolidate sau este inclusă în situațiile financiare anuale consolidate
PROCEDURA*) din 14 februarie 2006 de implementare a programului de dezvoltare şi modernizare a activităţilor de comercializare a produselor şi serviciilor de piaţa. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/177078_a_178407]
-
2015. Secțiunea 3 Dispoziții speciale privind retragerea acționarilor în conformitate cu prevederile art. 242 din Legea nr. 297/2004 Legea nr. 297/2004 "Art. 241. - (1) Actele de dobândire, înstrăinare, schimb sau de constituire în garanție a unor active din categoria activelor imobilizate ale societății, a căror valoare depășește, individual sau cumulat, pe durata unui exercițiu financiar, 20% din totalul activelor imobilizate, mai puțin creanțele, vor fi încheiate de către administratorii sau directorii societății numai după aprobarea prealabilă de către adunarea generală extraordinară a acționarilor
REGULAMENT nr. 1 din 6 aprilie 2006 (*actualizat*) privind emitenţii şi operaţiunile cu valori mobiliare**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176818_a_178147]
-
297/2004 "Art. 241. - (1) Actele de dobândire, înstrăinare, schimb sau de constituire în garanție a unor active din categoria activelor imobilizate ale societății, a căror valoare depășește, individual sau cumulat, pe durata unui exercițiu financiar, 20% din totalul activelor imobilizate, mai puțin creanțele, vor fi încheiate de către administratorii sau directorii societății numai după aprobarea prealabilă de către adunarea generală extraordinară a acționarilor. (2) Închirierile de active corporale, pentru o perioada mai mare de un an, a căror valoare individuală sau cumulată
REGULAMENT nr. 1 din 6 aprilie 2006 (*actualizat*) privind emitenţii şi operaţiunile cu valori mobiliare**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176818_a_178147]
-
extraordinară a acționarilor. (2) Închirierile de active corporale, pentru o perioada mai mare de un an, a căror valoare individuală sau cumulată față de același cocontractant sau persoane implicate ori care acționează în mod concertat depășește 20% din valoarea totalului activelor imobilizate, mai puțin creanțele la data încheierii actului juridic, precum și asocierile pe o perioada mai mare de un an, depășind aceeași valoare, se aprobă în prealabil de adunarea generală extraordinară a acționarilor. ... (3) În cazul nerespectării prevederilor alin. (1) și (2
REGULAMENT nr. 1 din 6 aprilie 2006 (*actualizat*) privind emitenţii şi operaţiunile cu valori mobiliare**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176818_a_178147]
-
care rezultă din fuziune, inclusiv numele, statul în care urmează să fie înființate, deținerile societății care rezultă din fuziune din capitalul social al acestora și proporția voturilor deținute. 8. Proprietăți imobiliare, utilaje și instalații 8.1. Informații referitoare la activele imobilizate ale societății rezultată din fuziune, inclusiv referitoare la modalitatea de preluare a contractelor de achiziții în leasing ale societăților care fuzionează precum și modalitatea de preluare a oricăror ipoteci/servituți care grevează respectivele active. 8.2. Descrierea problemelor de mediu ce
REGULAMENT nr. 1 din 6 aprilie 2006 (*actualizat*) privind emitenţii şi operaţiunile cu valori mobiliare**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176818_a_178147]
-
3. Viteza de rotație a - Sold mediu clienți/Cifra de afaceri x 90 debitelor-clienții3) (pentru trimestrul I); - Sold mediu clienți/Cifra de afaceri x 270 (pentru trimestrul al III - lea); 4. Viteza de rotație a activelor Cifra de afaceri/Active imobilizate imobilizate 4) Nota: 1) Oferă garanția acoperirii datoriilor curente din activele curente. ... Valoarea recomandată acceptabilă este aproximativ 2. 2) Exprima eficacitatea managementului riscului de credit, indicând potențiale probleme de finanțare, de lichiditate, cu influente în onorarea angajamentelor asumate. ... Capital împrumutat
REGULAMENT nr. 1 din 6 aprilie 2006 (*actualizat*) privind emitenţii şi operaţiunile cu valori mobiliare**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176818_a_178147]
-
asumate. ... Capital împrumutat = Credite peste 1 an Capital angajat = Capital împrumutat + Capital propriu 3) Exprima eficacitatea societății în colectarea creanțelor sale, respectiv numărul de zile până la data la care debitorii își achită datoriile către societate. ... 4) Exprima eficacitatea managementului activelor imobilizate, prin examinarea cifrei de afaceri (pentru S.I.F. valoarea veniturilor activității curente) generate de o anumită cantitate de active imobilizate. ... Anexa 31 ──────── la regulament ────────────── Model raport semestrial pentru semestrul I Raportul semestrial conform ............................................... Data raportului .................... Denumirea societății comerciale ........................................... Sediul social ............................................................. Numărul
REGULAMENT nr. 1 din 6 aprilie 2006 (*actualizat*) privind emitenţii şi operaţiunile cu valori mobiliare**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176818_a_178147]
-
creanțelor sale, respectiv numărul de zile până la data la care debitorii își achită datoriile către societate. ... 4) Exprima eficacitatea managementului activelor imobilizate, prin examinarea cifrei de afaceri (pentru S.I.F. valoarea veniturilor activității curente) generate de o anumită cantitate de active imobilizate. ... Anexa 31 ──────── la regulament ────────────── Model raport semestrial pentru semestrul I Raportul semestrial conform ............................................... Data raportului .................... Denumirea societății comerciale ........................................... Sediul social ............................................................. Numărul de telefon/fax ............. Codul unic de înregistrare la Oficiul Registrului Comerțului .............. Număr de ordine în Registrul Comerțului .................... Capitalul social
REGULAMENT nr. 1 din 6 aprilie 2006 (*actualizat*) privind emitenţii şi operaţiunile cu valori mobiliare**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176818_a_178147]
-
14957 25300 10343 169.2 ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── b) venituri din vânzarea mărfurilor 4 - - - - - c) venituri din subvenții de 5 - - - - - exploatare aferente cifrei de afaceri, din care: ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── - subvenții, cf.preved.legale în 5a - - - - - vigoare ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── - transferuri, cf.preved.legale 5b - - - - - în vigoare d) producția imobilizata 6 - - - - - ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── e) alte venituri din exploatare, 7 20 129 150 21 116.3 din care: ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── - venituri din subvenții de 8 - - - - - exploatare aferente altor venituri ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── - alte venituri din exploatare 9 20 129 150 21 116.3 ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── 2 Venituri financiare - totale, 10
HOTĂRÂRE nr. 555 din 26 aprilie 2006 pentru aprobarea bugetului de venituri şi cheltuieli pe anul 2006 al Regiei Autonome "Imprimeria Băncii Naţionale a României". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176998_a_178327]
-
20 129 150 21 116.3 ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── 2 Venituri financiare - totale, 10 320 497 200 -297 40.2 din care: a) venituri din interese de 11 - - - - - participare b) venituri din alte investiții 12 - - - - - financiare și creanțe care fac parte din activele imobilizate c) venituri din dobânzi 13 300 151 80 -71 53 ─────────────────────────────────────────────────��────────────────────────────── d) alte venituri financiare 14 20 346 120 -226 34.7 ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── 3 Venituri extraordinare 15 - - - - - ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ÎI CHELTUIELI TOTALE 16 10511.1 10839 24496 13657 226 (rd.17+42+45) ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── �� 1
HOTĂRÂRE nr. 555 din 26 aprilie 2006 pentru aprobarea bugetului de venituri şi cheltuieli pe anul 2006 al Regiei Autonome "Imprimeria Băncii Naţionale a României". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176998_a_178327]
-
A SOCIETĂȚII B.1 Istoric al activității societății: .................................. B.2 Produsele și serviciile oferite de societate: ......................................... B.3 Ponderi ale diferitelor tipuri de activități în cifră de afaceri a societății: .................................................. ........%; .................................................. ........%; .................................................. .........%; B.4 Descrierea procesului tehnologic actual .............................................................................. B.6 Descrierea activelor imobilizate aflate în proprietatea societății: ┌──────────────────────┬────────────────────┬────────────┬──────────────────┐ │ Denumirea activului │Valoarea (mil. lei) │ Vechimea B.7 Datorii: - Datorii față de stat (menționați datoriile cu sumele aferente): .................................................................................................... - Datorii față de Administrația Fondului pentru Mediu: .................................................................................. B.9 Alte documente semnificative pentru funcționarea afacerii și a proiectului .......................................................................................... C. PIAȚA
NORME METODOLOGICE din 24 mai 2004(*republicate*)(**actualizate**) de aplicare a Hotărârii Guvernului nr. 166/2004 , cu modificările şi completările ulterioare, pentru aprobarea proiectului "Dezvoltarea sistemului de colectare a deseurilor de ambalaje PET postconsum în vederea reciclarii". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/176372_a_177701]
-
mijloc fix se înțelege operația de scoatere din funcțiune a activului respectiv, urmată de dezmembrarea acestuia și valorificarea părților componente rezultate, prin vânzare sau prin folosirea în activitatea curentă a contribuabilului. 71^7. Cheltuielile cu amortizarea activelor necorporale aferente capitalului imobilizat, cu valoarea contabilă evidențiata în șold la 31 decembrie 2003, sunt deductibile la calculul profitului impozabil, pe durata rămasă de amortizat, în baza valorii rămase neamortizate. -------------- Punctele 71^5-71^7 din Normele metodologice de aplicare a art. 24, alin. (15
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/173849_a_175178]