5,193 matches
-
pachete mai mari de 1 kg și loturi alcătuite din 1 până la 4 pachete; (îi) 4, pentru pachete mai mari de 1 kg și loturi alcătuite din 5 până la 16 pachete; (iii) │numaru de pachete care alcătuiesc lotul (a), până la maximum 20│ radical │de pachete, │ din │pentru pachete mai mari de 1 kg și loturi alcătuite din mai │ │mult de 16 pachete; │ (iv) 4, pentru pachete care nu depășesc 1 kg; d) numărul minim de containere din care se fac prelevări
ORDIN nr. 26 din 7 februarie 2007 privind aprobarea Normei sanitare veterinare ce stabileşte metode de prelevare de probe pentru controlul oficial al furajelor cu privire la determinarea constituentilor, aditivilor, substanţelor şi produselor nedorite, cu excepţia reziduurilor de pesticide şi microorganisme. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/185336_a_186665]
-
containere mai mari de 1 litru și loturi alcătuite din 1 până la 4 containere; (îi) 4, pentru containere mai mari de 1 litru și loturi alcătuite din 5 până la 16 containere; (iii) │numărul de containere care alcătuiesc lotul (a), până la maximum │ radical│20 de containere, │ din │pentru containere mai mari de 1 litru și loturi alcătuite din │ │mai mult de 16 containere; │ (iv) 4, pentru containere care nu depășesc 1 litru; e) numărul minim de brichete din care se prelevează probe
ORDIN nr. 26 din 7 februarie 2007 privind aprobarea Normei sanitare veterinare ce stabileşte metode de prelevare de probe pentru controlul oficial al furajelor cu privire la determinarea constituentilor, aditivilor, substanţelor şi produselor nedorite, cu excepţia reziduurilor de pesticide şi microorganisme. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/185336_a_186665]
-
prelevări pentru probele elementare din furaje ambalate este: ... (i) numărul total de pachete, pentru loturi alcătuite din 1 până la 4 pachete; (îi) 4, pentru loturi alcătuite din 5 până la 16 pachete; (iii) │numărul de pachete care alcătuiesc lotul (a), până la maximum │ radical│40 de pachete, │ din │pentru loturi alcătuite din mal mult de 16 pachete; │ d) pentru probele globale, numărul de probe din care se fac prelevări variază în funcție de marimea lotului. Greutatea totală a probelor elementare care alcătuiesc fiecare proba globală
ORDIN nr. 26 din 7 februarie 2007 privind aprobarea Normei sanitare veterinare ce stabileşte metode de prelevare de probe pentru controlul oficial al furajelor cu privire la determinarea constituentilor, aditivilor, substanţelor şi produselor nedorite, cu excepţia reziduurilor de pesticide şi microorganisme. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/185336_a_186665]
-
G. Pe perioada de predare-primire a atribuțiilor Articolul 20 (1) Unitățile trimițătoare sunt obligate ca, în vederea asigurării unei activități continue a reprezentantelor din străinătate, să ia masurile necesare ca atribuțiile ce revin personalului existent la post să fie transmise, cu maximum de operativitate, personalului care preia aceste atribuții. (2) Pe perioada de predare-primire a atribuțiilor, atât personalul care preda, cât și personalul care primește beneficiază, pentru el și pentru membrii săi de familie, de drepturi în valută și în lei, după
HOTĂRÂRE nr. 837 din 19 octombrie 1995 (**republicată**) (*actualizată*) cu privire la criteriile de salarizare în valută şi celelalte drepturi în valută şi în lei ale personalului trimis în misiune permanentă în străinătate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/190653_a_191982]
-
solicitantul trebuie să transmită completările sau clarificările solicitate de Autoritatea competentă, în termen de cel mult 15 zile calendaristice de la primirea comunicării, în caz contrar cererea de atestare fiind scoasă din evidențele Autorității competente. Articolul 31 (1) În termen de maximum de 30 de zile calendaristice de la data înregistrării documentației complete, Autoritatea competentă, prin departamentul de specialitate, întocmește un raport prin care propune acordarea sau refuzul acordării atestatului solicitat. ... ------------- Alin. (1) al art. 31 a fost modificat de pct. 4 al
REGULAMENT din 20 iulie 2007 (*actualizat*) pentru atestarea operatorilor economici care proiectează, execută, verifică şi exploatează instalaţii electrice din sistemul electroenergetic. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/190640_a_191969]
-
amplasarea tuturor dispozitivelor de cuplare pentru transvazarea lichidului nu trebuie să depășească 2,5 m. 4.1.4. Dispozitivul pentru colectarea vaporilor trebuie să fie amplasat de preferință în dreapta dispozitivelor de cuplare pentru transvazarea lichidului și la o înălțime de maximum 1,5 m (vehicul neîncărcat) și de minimum 0,5 m (vehicul încărcat). 4.2. Conectorul de împământare/supraîncărcare trebuie să fie amplasat în dreapta dispozitivelor de cuplare pentru transvazarea lichidului și colectarea vaporilor, la o înălțime maximă de 1,5
HOTĂRÂRE nr. 568 din 14 iunie 2001 (**republicată**)(*actualizată*) privind stabilirea cerinţelor tehnice pentru limitarea emisiilor de compuşi organici volatili rezultaţi din depozitarea, încărcarea, descărcarea şi distribuţia benzinei la terminale şi la staţiile de benzină**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/190443_a_191772]
-
cele definite la RACR-AZAC.105 pct. (3), li se poate emite un permis de zbor național cu condiția satisfacerii cerințelor tehnice speciale pe care AACR i le-a notificat solicitantului, sub rezerva: ... a) unei limitări a numărului de locuri la maximum 2, incluzând pilotul, pentru avioanele din categoria acrobatic a căror putere motrice maximă este mai mare de 150 kW; ... b) unei tracțiuni mai mici sau egale cu 300 daN, pentru avioanele cu reacție. ... RACR-AZAC. 405 Clasificare (1) Construcțiile aeronautice de
REGLEMENTAREA AERONAUTICĂ CIVILĂ ROMÂNĂ RACR - AZAC din 31 august 2007 (*actualizată*) "Admisibilitatea la zbor a unor categorii de aeronave civile", ediţia 01/2007. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/191021_a_192350]
-
II. 4. Costurile indirecte sunt eligibile la o rată fixă de până la 7% din costurile totale eligibile directe și sunt estimate la [...] euro, supuse condițiilor menționate în art. II.15.4 al acordului-cadru de parteneriat. 5. FRONTEX va contribui cu maximum [...] euro, echivalent cu (în cuvinte: [...] /100), care este echivalent cu 80% din costurile totale eligibile estimate menționate mai sus. 6. Suma finală a fondurilor nerambursabile va fi determinată așa cum este specificat în art. II.18 al acordului-cadru de parteneriat, fără
ACORD-CADRU DE PARTENERIAT din 13 iunie 2007 între Ministerul Internelor şi Reformei Administrative şi Agenţia Europeană pentru Managementul Cooperării Operaţionale la Frontierele Externe ale Statelor Membre ale Uniunii Europene - FRONTEX*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/191181_a_192510]
-
În același fel vor fi luate în considerare rambursările creditelor în cadrul Acordului de cooperare economică și tehnică, precum și plata dobînzilor pentru livrările efectuate. Articolul III 1. Ambele guverne vor acorda importului și exportului de bunuri dintr-o țară în alta maximum de facilități permise de legile, dispozițiile și celelalte reglementări în vigoare în cele două țări. 2. Ambele guverne își vor acorda reciproc tratamentul națiunii celei mai favorizate în ceea ce privește: taxele vamale și spezele de orice fel, impuse asupra importurilor și exporturilor
ACORD din 24 martie 1971 comercial şi de plăţi pe termen lung între Republica Socialistă România şi India pentru anii 1971 - 1975*. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/191706_a_193035]
-
faciliteze și să contribuie la dezvoltarea schimburilor lor comerciale și a cooperării între cele două țări, conform prevederilor prezentului acord. Articolul II Cele două părți contractante, considerînd că schimbul de informații comerciale, agricole și industriale este util pentru intensificarea la maximum a relațiilor economice, vor facilita distribuirea, între furnizorii cumpărătorii și organizațiile competente din propria lor țară, a informațiilor pe care le primesc de la instituțiile și întreprinderile celeilalte țări. Cele două părți contractante vor favoriza călătoriile de serviciu colective sau individuale
ACORD din 5 martie 1971 pe termen lung între guvernul Republicii Socialiste România şi guvernul Statului Spaniol asupra schimburilor comerciale, navigaţiei, tranSportului şi cooperării*. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/191708_a_193037]
-
1.2.3. Aeronavele ultraușoare motorizate avansate 1.2.3.1. Aeronavele ultraușoare motorizate avansate sunt avioanele (incluzând motodeltaplanele și parașutele propulsate/motoparapantele) care nu au mai mult de două locuri și o masă maximă la decolare (MTOM) înregistrată de maximum: (i) 300 kg pentru un avion terestru cu un singur loc; sau (ii) 450 kg pentru un avion terestru cu două locuri; sau (iii) 330 kg pentru un avion amfibiu sau hidroavion cu flotoare cu un singur loc; sau (iv
ANEXE din 27 martie 2007 privind modul de reglementare a domeniului aeronauticii civile cu aeronave ultrauşoare din România*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/191724_a_193053]
-
fundamentale ale cetățeniei europene într-un spațiu al libertății, securității și justiției pe teritoriul statelor membre. Autoritățile române trebuie să asigure cadrul adecvat pentru exercitarea acestui drept pe teritoriul național. Pentru controlarea fenomenului imigrației în ansamblul său și fructificarea la maximum a avantajelor pe care le poate oferi, domeniul asistenței sociale va necesita o dezvoltare semnificativă. Prezenta strategie joacă în acest sens un rol de impulsionare și coordonare a procesului de integrare în societatea românească atât a străinilor care vin benevol
HOTĂRÂRE nr. 1.122 din 18 septembrie 2007 pentru aprobarea Strategiei naţionale privind imigraţia pentru perioada 2007-2010. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/191432_a_192761]
-
de transport al energiei electrice și a serviciului de sistem; ... d) prestarea serviciului de distribuție a energiei electrice; ... e) administrarea de piețe centralizate de energie electrică; ... f) furnizarea energiei electrice. ... (2) Durata de valabilitate a unei licențe poate fi de maximum: ... a) 25 de ani, pentru oricare dintre licențele menționate la alin. (1) lit. a)-e); ... b) 10 ani, în cazul unei licențe pentru furnizarea energiei electrice, menționate la alin. (1) lit. f). ... (3) Exploatare comercială de capacități energetice se poate
HOTĂRÂRE nr. 553 din 6 iunie 2007 privind modificarea şi completarea Regulamentului pentru acordarea licenţelor şi autorizaţiilor în sectorul energiei electrice, aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 540/2004. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/188509_a_189838]
-
finanțarea integrală a proiectului, atât ca sume, cât și ca termene, este asigurată. ... (3) Producția unui film realizat cu ajutorul creditului pentru producție, al sprijinului financiar automat pentru succes de public, precum și al sprijinului pentru calitatea artistică trebuie să înceapă ��n maximum un an de la semnarea contractului, iar realizarea copiei standard nu trebuie să depășească 2 ani de la acea dată. ... ---------- Alin. (3) al art. 51 a fost modificat de pct. 29 al art. I din LEGEA nr. 328 din 14 iulie 2006
ORDONANŢĂ nr. 39 din 14 iulie 2005 (*actualizată*) privind cinematografia. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/188120_a_189449]
-
de servicii de comunicații electronice destinate publicului. ... (3) În exercitarea atribuțiilor prevăzute de prezență lege, Autoritatea Națională de Reglementare în Comunicații, denumită în continuare ANRC, asigură promovarea concurenței, precum și protecția drepturilor și intereselor utilizatorilor finali, astfel încât aceștia să obțină un maximum de beneficii în condițiile unei piețe concurențiale, în ceea ce privește diversitatea ofertei, tarifele și calitatea serviciilor. ... Articolul 2 (1) În înțelesul prezenței legi, următorii termeni se definesc astfel: ... a) telefon public cu plata - telefonul pus la dispoziție publicului, plata realizându-se în
LEGE nr. 304 din 4 iulie 2003 (*actualizata*) pentru serviciul universal şi drepturile utilizatorilor cu privire la retelele şi serviciile de comunicatii electronice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/188089_a_189418]
-
73 (1) Agentul termic livrat sub formă de apă, la ieșirea din centrala termică sau centrală electrică în cogenerare, trebuie să aibă temperatura prevăzută în diagramă de reglaj. ... (2) Abaterea temperaturii apei la ieșirea din centrala termică poate fi de maximum +2% față de temperatură prevăzută în diagramă de reglaj. ... (3) Controlul temperaturilor trebuie să reprezinte o operație permanentă în exploatarea centralei termice, prin înregistrarea continuă a acesteia, sau consemnându-se orar în registrul de exploatare temperaturile tur și retur ale agentului
REGULAMENT-CADRU din 20 martie 2007 serviciului public de alimentare cu energie termica*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/187926_a_189255]
-
și de pierderile suplimentare produse pe perioada în care nu se furnizează energie termică. ... (4) Pe perioada furnizării energiei termice pentru încălzire, distribuitorii au obligația reglării parametrilor agentului termic pentru încălzire, astfel încât abaterea de la diagramă de reglaj să fie de maximum -2K. ... (5) În cazul furnizării agentului termic cu o temperatură mai mică decât cea stabilită prin diagramă de reglaj, utilizatorul are dreptul să solicite o compensație echivalentă cu contravaloarea energiei termice furnizate pentru o zi întreagă, corespunzătoare abaterii maxime de
REGULAMENT-CADRU din 20 martie 2007 serviciului public de alimentare cu energie termica*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/187926_a_189255]
-
Presiunea maximă în rețea este de 6 bari; presiunea minimă este presiunea necesară la branșament pentru cei mai înalți sau mai depărtați consumatori, în toate ipotezele de funcționare. 3. Viteza apei în conducte poate rezultă din condiția de folosire la maximum a energiei disponibile la rețele funcționând gravitațional și din condiția de cost total minim la rețelele cu funcționare prin pompare; viteza minimă va fi cel putin 0,3 m/s iar viteză maximă cel mult 3 m/s. 4. Rețeaua
REGLEMENTARE TEHNICĂ din 21 septembrie 2006 Normativ pentru exploatarea şi reabilitarea conductelor pentru tranSportul apei*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/183206_a_184535]
-
mai reprezentativă pasibil și să fie descrisă și documentată complet. 4.4. Metoda de prelevare de probe pentru smochine uscate, arahide și nuci (loturi Numărul de probe elementare prelevate depinde de masa lotului, cu un minimum de 10 și un maximum de 100 probe. Cifrele din tabelul 2 se utilizează pentru a determina numărul probelor elementare ce trebuie prelevate și divizarea ulterioară a probei globale. Tabelul 2. Numărul probelor elementare ce se prelevează, în funcție de masa lotului și numărul subdivizărilor probei globale
ORDIN nr. 617 din 30 august 2006 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, pădurilor şi dezvoltării rurale, preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, ministrului sănătăţii şi preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor nr. 1.050/97/1.145/505/2005 privind aprobarea Normei sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor privind anumiţi contaminanţi din alimentele de origine animală şi nonanimală. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/182720_a_184049]
-
se subdivizează în subloturi conform a tabelului 1, cu condiția ca sublotul să poată fi separat fizic. Luând în considerare că masa lotului nu este întotdeauna un multiplu exact al masei subloturilor, masa sublotului poate să depășească masa menționată cu maximum de 20%. Fiecare sublot se prelevează separat. Numărul de probe elementare: 100. Masa probei globale = 10 kg. Dacă metoda de prelevare de probe descrisă mai sus nu se poate aplica datorită consecințelor comerciale inacceptabile rezultând din daunele aduse lotului (datorită
ORDIN nr. 617 din 30 august 2006 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, pădurilor şi dezvoltării rurale, preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, ministrului sănătăţii şi preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor nr. 1.050/97/1.145/505/2005 privind aprobarea Normei sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor privind anumiţi contaminanţi din alimentele de origine animală şi nonanimală. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/182720_a_184049]
-
mai reprezentativă pasibil și să fie descrisă și documentată complet. 4.4. Metoda de prelevare de probe pentru smochine uscate, arahide și nuci (loturi Numărul de probe elementare prelevate depinde de masa lotului, cu un minimum de 10 și un maximum de 100 probe. Cifrele din tabelul 2 se utilizează pentru a determina numărul probelor elementare ce trebuie prelevate și divizarea ulterioară a probei globale. Tabelul 2. Numărul probelor elementare ce se prelevează, în funcție de masa lotului și numărul subdivizărilor probei globale
ORDIN nr. 264 din 12 septembrie 2006 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, pădurilor şi dezvoltării rurale, preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, ministrului sănătăţii şi preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor nr. 1.050/97/1.145/505/2005 privind aprobarea Normei sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor privind anumiţi contaminanţi din alimentele de origine animală şi nonanimală. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/182726_a_184055]
-
se subdivizează în subloturi conform a tabelului 1, cu condiția ca sublotul să poată fi separat fizic. Luând în considerare că masa lotului nu este întotdeauna un multiplu exact al masei subloturilor, masa sublotului poate să depășească masa menționată cu maximum de 20%. Fiecare sublot se prelevează separat. Numărul de probe elementare: 100. Masa probei globale = 10 kg. Dacă metoda de prelevare de probe descrisă mai sus nu se poate aplica datorită consecințelor comerciale inacceptabile rezultând din daunele aduse lotului (datorită
ORDIN nr. 264 din 12 septembrie 2006 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, pădurilor şi dezvoltării rurale, preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, ministrului sănătăţii şi preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor nr. 1.050/97/1.145/505/2005 privind aprobarea Normei sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor privind anumiţi contaminanţi din alimentele de origine animală şi nonanimală. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/182726_a_184055]
-
mai reprezentativă pasibil și să fie descrisă și documentată complet. 4.4. Metoda de prelevare de probe pentru smochine uscate, arahide și nuci (loturi Numărul de probe elementare prelevate depinde de masa lotului, cu un minimum de 10 și un maximum de 100 probe. Cifrele din tabelul 2 se utilizează pentru a determina numărul probelor elementare ce trebuie prelevate și divizarea ulterioară a probei globale. Tabelul 2. Numărul probelor elementare ce se prelevează, în funcție de masa lotului și numărul subdivizărilor probei globale
ORDIN nr. 168 din 19 iulie 2006 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, pădurilor şi dezvoltării rurale, preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, ministrului sănătăţii şi preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor nr. 1.050/97/1.145/505/2005 privind aprobarea Normei sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor privind anumiţi contaminanţi din alimentele de origine animală şi nonanimală. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/182725_a_184054]
-
se subdivizează în subloturi conform a tabelului 1, cu condiția ca sublotul să poată fi separat fizic. Luând în considerare că masa lotului nu este întotdeauna un multiplu exact al masei subloturilor, masa sublotului poate să depășească masa menționată cu maximum de 20%. Fiecare sublot se prelevează separat. Numărul de probe elementare: 100. Masa probei globale = 10 kg. Dacă metoda de prelevare de probe descrisă mai sus nu se poate aplica datorită consecințelor comerciale inacceptabile rezultând din daunele aduse lotului (datorită
ORDIN nr. 168 din 19 iulie 2006 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, pădurilor şi dezvoltării rurale, preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, ministrului sănătăţii şi preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor nr. 1.050/97/1.145/505/2005 privind aprobarea Normei sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor privind anumiţi contaminanţi din alimentele de origine animală şi nonanimală. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/182725_a_184054]
-
mai reprezentativă pasibil și să fie descrisă și documentată complet. 4.4. Metoda de prelevare de probe pentru smochine uscate, arahide și nuci (loturi Numărul de probe elementare prelevate depinde de masa lotului, cu un minimum de 10 și un maximum de 100 probe. Cifrele din tabelul 2 se utilizează pentru a determina numărul probelor elementare ce trebuie prelevate și divizarea ulterioară a probei globale. Tabelul 2. Numărul probelor elementare ce se prelevează, în funcție de masa lotului și numărul subdivizărilor probei globale
ORDIN nr. 1.094 din 7 septembrie 2006 privind modificarea anexei la Ordinul ministrului agriculturii, pădurilor şi dezvoltării rurale, preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, ministrului sănătăţii şi preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor nr. 1.050/97/1.145/505/2005 privind aprobarea Normei sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor privind anumiţi contaminanţi din alimentele de origine animală şi nonanimală. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/182724_a_184053]