29,368 matches
-
exploatează livezi de pruni, meri, cireși, vișini, caiși și piersici. ... Fermierii trebuie să facă dovada comercializării următoarelor cantități minime anuale pe hectar: a) 5,6 tone la prune; ... b) 7,8 tone la mere; ... c) 4,4 tone cireșe și vișine; ... d) 4,7 tone caise; ... e) 5 tone la piersici. ... Dovada comercializării fructelor pentru consum în stare proaspătă și/sau către o unitate de industrializare înregistrată pentru siguranța alimentelor, potrivit prevederilor Ordinului ANSVSA nr. 111/2008 o constituie factura/facturile și/sau bonul/bonurile fiscal/fiscale și/sau fila/filele din carnetul
ANEXE din 3 aprilie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283279]
-
meri, cireși, vișini, caiși și piersici. ... Fermierii trebuie să facă dovada comercializării următoarelor cantități minime anuale pe hectar: a) 5,6 tone la prune; ... b) 7,8 tone la mere; ... c) 4,4 tone cireșe și vișine; ... d) 4,7 tone caise; ... e) 5 tone la piersici. ... Dovada comercializării fructelor pentru consum în stare proaspătă și/sau către o unitate de industrializare înregistrată pentru siguranța alimentelor, potrivit prevederilor Ordinului ANSVSA nr. 111/2008 o constituie factura/facturile și/sau bonul/bonurile fiscal/fiscale și/sau fila/filele din carnetul de comercializare a produselor
ANEXE din 3 aprilie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283279]
-
costul activității de transport al animalelor moarte, cuprinzând preluarea, încărcarea în mijlocul de transport, transportul și descărcarea din mijlocul de transport, și de 75% din costul activității de distrugere a animalelor moarte, iar valoarea acestuia este de maximum 2.940 lei/ tonă privind costurile cu distrugerea animalelor moarte și de maximum 3,280 lei/km privind costurile cu transportul, în limita bugetului aprobat. (6) Diferența de 25% din costul activității de distrugere a animalelor moarte este suportată direct de crescătorii individuali de animale și
NORME METODOLOGICE din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289176]
-
urmează în tabelul următor: Tabelul nr. 8 - Estimarea privind achiziția și consumul de combustibili în principalele centrale termoelectrice Achiziția și consumul de combustibili* U.M. Noiembrie 2024 Decembrie 2024 Ianuarie 2025 Februarie 2025 Martie 2025 Cumulat Achiziții de combustibili Cărbune mii tone 1.107,900 1.081,500 1.094,600 1.034,100 1.117,800 5.435,900 Gaze mil. mc 267,415 321,083 373,682 328,393 330,315 1.620,887 Păcură mii tone 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 Biomasă mii tcc 8,000 8,000 8,000 8,000 8,000 40,000 Consum de combustibili Cărbune mii tone 1.108,000
HOTĂRÂRE nr. 1.222 din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289172]
-
Achiziția și consumul de combustibili* U.M. Noiembrie 2024 Decembrie 2024 Ianuarie 2025 Februarie 2025 Martie 2025 Cumulat Achiziții de combustibili Cărbune mii tone 1.107,900 1.081,500 1.094,600 1.034,100 1.117,800 5.435,900 Gaze mil. mc 267,415 321,083 373,682 328,393 330,315 1.620,887 Păcură mii tone 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 Biomasă mii tcc 8,000 8,000 8,000 8,000 8,000 40,000 Consum de combustibili Cărbune mii tone 1.108,000 1.156,000 1.166,899 1.084,831 1.156,873 5.672,603 Gaze mil. mc 274,521 323,120 376,115 331,469 333,363 1.637,760 Păcură mii tone 0,105
HOTĂRÂRE nr. 1.222 din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289172]
-
mii tone 1.107,900 1.081,500 1.094,600 1.034,100 1.117,800 5.435,900 Gaze mil. mc 267,415 321,083 373,682 328,393 330,315 1.620,887 Păcură mii tone 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 Biomasă mii tcc 8,000 8,000 8,000 8,000 8,000 40,000 Consum de combustibili Cărbune mii tone 1.108,000 1.156,000 1.166,899 1.084,831 1.156,873 5.672,603 Gaze mil. mc 274,521 323,120 376,115 331,469 333,363 1.637,760 Păcură mii tone 0,105 0,109 0,109 0,098 0,109 0,529 Biomasă mii tcc 7,000 7,400 9,700 8,200 7,700 40,000 * Nu sunt cuprinse datele aferente centralelor termoelectrice
HOTĂRÂRE nr. 1.222 din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289172]
-
mii tone 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000 Biomasă mii tcc 8,000 8,000 8,000 8,000 8,000 40,000 Consum de combustibili Cărbune mii tone 1.108,000 1.156,000 1.166,899 1.084,831 1.156,873 5.672,603 Gaze mil. mc 274,521 323,120 376,115 331,469 333,363 1.637,760 Păcură mii tone 0,105 0,109 0,109 0,098 0,109 0,529 Biomasă mii tcc 7,000 7,400 9,700 8,200 7,700 40,000 * Nu sunt cuprinse datele aferente centralelor termoelectrice aferente autoproducătorilor. ... A6.2. Volumul de apă din principalele lacuri de amenajare În baza prognozei meteorologice elaborate de Administrația
HOTĂRÂRE nr. 1.222 din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289172]
-
61 30 57 V_NNR = volumul brut corespunzător nivelului normal de retenție. c.u. = coeficient de umplere corespunzător volumelor brute. ... ... A7. Stocuri Tabelul nr. 10 - Stocurile estimate a fi constituite până la 1 noiembrie 2024 UM Estimat 1.11.2024 Realizat 1.11.2023 Cărbune mii tone 811 1,000 Păcură mii tone 1,3 1,2 Gaze naturale înmagazinate* mld. mc 3,10 3,26 Rezerva de energie echivalentă în principalele lacuri mii MWh 1.832 2.347 * Obligația de stocare este de 2,85 mld. mc, respectiv 90% din capacitatea de stocare. Tabelul
HOTĂRÂRE nr. 1.222 din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289172]
-
brut corespunzător nivelului normal de retenție. c.u. = coeficient de umplere corespunzător volumelor brute. ... ... A7. Stocuri Tabelul nr. 10 - Stocurile estimate a fi constituite până la 1 noiembrie 2024 UM Estimat 1.11.2024 Realizat 1.11.2023 Cărbune mii tone 811 1,000 Păcură mii tone 1,3 1,2 Gaze naturale înmagazinate* mld. mc 3,10 3,26 Rezerva de energie echivalentă în principalele lacuri mii MWh 1.832 2.347 * Obligația de stocare este de 2,85 mld. mc, respectiv 90% din capacitatea de stocare. Tabelul nr. 11 - Estimarea evoluției stocurilor
HOTĂRÂRE nr. 1.222 din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289172]
-
de energie echivalentă în principalele lacuri mii MWh 1.832 2.347 * Obligația de stocare este de 2,85 mld. mc, respectiv 90% din capacitatea de stocare. Tabelul nr. 11 - Estimarea evoluției stocurilor de combustibil la sfârșitul fiecărei luni Stoc de combustibili [mii tone] Noiembrie 2024 Decembrie 2024 Ianuarie 2025 Februarie 2025 Martie 2025 Cărbune 771,079 676,579 574,280 523,549 484,476 Păcură 1,195 1,087 0,978 0,880 0,772 Biomasă 15,000 15,600 13,900 13,700 14,000 Grad de umplere depozite înmagazinare gaze 95 85 75 65 50 Tabelul
HOTĂRÂRE nr. 1.222 din 2 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289172]
-
la art. 2 , beneficiarii raportează AFM modul de utilizare a sumelor din veniturile obținute în urma scoaterii la licitație a certificatelor de emisii de gaze cu efect de seră, cantitatea de emisii de gaze cu efect de seră, exprimată în tone de dioxid de carbon echivalent, redusă prin implementarea proiectelor în anul precedent, precum și orice alte informații suplimentare referitoare la utilizarea veniturilor. (3) AFM comunică autorității publice centrale pentru protecția mediului datele obținute potrivit alin. (2) , în vederea raportării către
HOTĂRÂRE nr. 1.261 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289333]
-
cum sunt definite în Regulamentul (UE) 2018/858; () Categoria M2: vehicule proiectate și construite pentru transportul pasagerilor, cu mai mult de opt locuri pe scaune în afara scaunului conducătorului auto și cu o masă maximă mai mică sau egală cu 5 tone; () Categoria M3: vehicule proiectate și construite pentru transportul pasagerilor, cu mai mult de opt locuri pe scaune în afara scaunului conducătorului auto și cu o masă maximă mai mare de 5 tone. - Vehicule din categoriile N2 și N3, astfel cum
ANEXE din 9 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/287680]
-
masă maximă mai mică sau egală cu 5 tone; () Categoria M3: vehicule proiectate și construite pentru transportul pasagerilor, cu mai mult de opt locuri pe scaune în afara scaunului conducătorului auto și cu o masă maximă mai mare de 5 tone. - Vehicule din categoriile N2 și N3, astfel cum sunt definite în Regulamentul (UE) 2018/858, și anume camioane, inclusiv vehicule de colectare a deșeurilor. Secţiunea I Factori de evaluare VEHICULE din categoria M1 SI N1 (vehicule ușoare) NEPOLUANTE Tip criteriu Aspectul
ANEXE din 9 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/287680]
-
Ucraina, cum ar fi ouă și carne pasăre, operatorii economici din România au efectuat importuri masive, în detrimentul produselor locale, astfel: a) cantitatea de ouă de păsări cu codul NC 0407 21, importată, în anul 2022 a fost de 88,6 tone față de 0 tone în anul 2021, ajungând la 855,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 866% față de 2022, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 436,15 tone față de 316,50 tone în aceeași
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
ouă și carne pasăre, operatorii economici din România au efectuat importuri masive, în detrimentul produselor locale, astfel: a) cantitatea de ouă de păsări cu codul NC 0407 21, importată, în anul 2022 a fost de 88,6 tone față de 0 tone în anul 2021, ajungând la 855,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 866% față de 2022, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 436,15 tone față de 316,50 tone în aceeași perioadă a anului 2023
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
România au efectuat importuri masive, în detrimentul produselor locale, astfel: a) cantitatea de ouă de păsări cu codul NC 0407 21, importată, în anul 2022 a fost de 88,6 tone față de 0 tone în anul 2021, ajungând la 855,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 866% față de 2022, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 436,15 tone față de 316,50 tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 38%; ... b) cantitatea
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
anul 2022 a fost de 88,6 tone față de 0 tone în anul 2021, ajungând la 855,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 866% față de 2022, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 436,15 tone față de 316,50 tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 38%; ... b) cantitatea de carne și organe comestibile, proaspete, refrigerate sau congelate de pasări, codul NC 0207, importată în anul 2022 a fost de 1.116,19 tone
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
de 88,6 tone față de 0 tone în anul 2021, ajungând la 855,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 866% față de 2022, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 436,15 tone față de 316,50 tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 38%; ... b) cantitatea de carne și organe comestibile, proaspete, refrigerate sau congelate de pasări, codul NC 0207, importată în anul 2022 a fost de 1.116,19 tone față de 1.041,96 tone
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
tone față de 316,50 tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 38%; ... b) cantitatea de carne și organe comestibile, proaspete, refrigerate sau congelate de pasări, codul NC 0207, importată în anul 2022 a fost de 1.116,19 tone față de 1.041,96 tone în anul 2021, ajungând la 2.977,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 186% față de 2021, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 3.385,68 tone față de 1.481,44 tone în aceeași
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 38%; ... b) cantitatea de carne și organe comestibile, proaspete, refrigerate sau congelate de pasări, codul NC 0207, importată în anul 2022 a fost de 1.116,19 tone față de 1.041,96 tone în anul 2021, ajungând la 2.977,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 186% față de 2021, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 3.385,68 tone față de 1.481,44 tone în aceeași perioadă a anului 2023
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
reprezentând o creștere de 38%; ... b) cantitatea de carne și organe comestibile, proaspete, refrigerate sau congelate de pasări, codul NC 0207, importată în anul 2022 a fost de 1.116,19 tone față de 1.041,96 tone în anul 2021, ajungând la 2.977,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 186% față de 2021, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 3.385,68 tone față de 1.481,44 tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 129%, ... ținând cont
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
anul 2022 a fost de 1.116,19 tone față de 1.041,96 tone în anul 2021, ajungând la 2.977,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 186% față de 2021, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 3.385,68 tone față de 1.481,44 tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 129%, ... ținând cont de faptul că cele prezentate anterior sunt condiții pentru ca importul de ouă de păsări, proaspete, în coajă, de la găini din specia
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
de 1.116,19 tone față de 1.041,96 tone în anul 2021, ajungând la 2.977,86 tone în anul 2023, reprezentând o creștere de 186% față de 2021, iar în intervalul ianuarie-iunie 2024 s-au înregistrat importuri de 3.385,68 tone față de 1.481,44 tone în aceeași perioadă a anului 2023, reprezentând o creștere de 129%, ... ținând cont de faptul că cele prezentate anterior sunt condiții pentru ca importul de ouă de păsări, proaspete, în coajă, de la găini din specia Gallus domesticus cu codul
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 121 din 9 octombrie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/289783]
-
3 4 5 1.1 Certificarea operatorilor de transport aerian public (AOC) 1.1.1 Certificarea inițială 1.1.1.1 Tarif fix (stabilit în funcție de tipul de aeronavă cu cea mai mare masă maximă la decolare): euro/certificat la depunerea cererii a) Avioane sub 5,7 tone (inclusiv) 2.000 b) Avioane între 5,7 tone și 15 tone (inclusiv) 3.000 c) Avioane între 15 tone și 40 tone (inclusiv) 5.000 d) Avioane peste 40 tone 6.000 e) Elicoptere monomotor 1.200 f) Elicoptere multimotor 1.800 g) Elicoptere multimotor operațiuni
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
transport aerian public (AOC) 1.1.1 Certificarea inițială 1.1.1.1 Tarif fix (stabilit în funcție de tipul de aeronavă cu cea mai mare masă maximă la decolare): euro/certificat la depunerea cererii a) Avioane sub 5,7 tone (inclusiv) 2.000 b) Avioane între 5,7 tone și 15 tone (inclusiv) 3.000 c) Avioane între 15 tone și 40 tone (inclusiv) 5.000 d) Avioane peste 40 tone 6.000 e) Elicoptere monomotor 1.200 f) Elicoptere multimotor 1.800 g) Elicoptere multimotor operațiuni maritime 2.000 1.1.1.2 Tarife adiționale 1.1.1.2.1
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]