12,456 matches
-
acțiuni: ● introducerea mecanismului de Acord pe Termen Lung în politica de conservare a energiei, ● preluarea experienței existente în Uniunea Europeană privind parteneriatul dintre structurile administrației centrale și locale și sectorul privat, în legătură cu reducerea consumurilor de energie și a emisiilor de substanțe poluante, în special a celor de C0(2), prin ameliorarea eficienței energetice. c) Pe cel de al treilea nivel de prioritate se situează, în egală măsură, sectorul transporturi și alimentarea cu energie termică în regim centralizat ... În sectorul de transporturi, cele
STRATEGIA NAŢIONALĂ*) din 12 februarie 2004 în domeniul eficienţei energetice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/156180_a_157509]
-
avea în vedere reducerea intensității energetice în sectorul transporturilor rutiere și creșterea eficienței energetice în transporturile feroviare. Măsurile preconizate pentru reducerea intensității energetice în sectorul transporturilor rutiere sunt: ● modernizarea flotei de autovehicule prin utilizarea autovehiculelor, cu motoare performanțe și emisii poluante reduse, ● extinderea utilizărilor combustibililor alternativi în transportul locale, ● extinderea utilizării tahografelor și limitatoarelor de viteză la autovehicule. Măsurile preconizate pentru creșterea eficienței energetice în sectorul transporturilor feroviare sunt: ● modernizarea substațiilor de tracțiune electrică a trenurilor, ● introducerea unui sistem integrat de
STRATEGIA NAŢIONALĂ*) din 12 februarie 2004 în domeniul eficienţei energetice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/156180_a_157509]
-
influență directă în reducerea consumurilor energetice, ● reabilitarea infrastructurii feroviare prin ridicarea parametrilor liniilor ferate, urmărind eliminarea consumurilor energetice suplimentare cauzate de restricțiile de viteză, ● modernizarea parcului de locomotive prin dotarea cu locomotive Diesel cu motoare cu randamente sporite și emisii poluante reduse și cu locomotive electrice cu transmisie în curent alternativ, ● reducerea consumurilor energetice în transportul feroviar de călători, prin dotarea cu rame automotoare Diesel și rame electrice, ● dotarea metroului cu material rulant cu tracțiune în curent alternativ. Sectorul transporturilor va
STRATEGIA NAŢIONALĂ*) din 12 februarie 2004 în domeniul eficienţei energetice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/156180_a_157509]
-
până la valori comparabile cu cele înregistrate în statele membre ale Uniunii Europene; ● decuplarea ritmului de creștere a PIB de ritmul de creștere a consumului total de energie; ● reducerea substanțială a consumului de resurse primare și, implicit, a cantităților de emisii poluante, creându-se astfel, condiții favorabile pentru respectarea obligațiilor internaționale asumate în privința limitării gazelor cu efect de seră; ● relansarea economică a României pe baze de dezvoltare durabilă (economisirea resurselor de energie, în acord cu limitarea sau reducerea emisiilor poluante); ● introducerea și
STRATEGIA NAŢIONALĂ*) din 12 februarie 2004 în domeniul eficienţei energetice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/156180_a_157509]
-
de emisii poluante, creându-se astfel, condiții favorabile pentru respectarea obligațiilor internaționale asumate în privința limitării gazelor cu efect de seră; ● relansarea economică a României pe baze de dezvoltare durabilă (economisirea resurselor de energie, în acord cu limitarea sau reducerea emisiilor poluante); ● introducerea și dezvoltarea metodelor de abordare sistemică a planificării resurselor de energie (planificarea integrată a resurselor), care permit optimizarea din punct de vedere energetic, la nivelul ansamblului economiei naționale. 7.1. Impactul la nivel macroeconomic Din punct de vedere macroeconomic
STRATEGIA NAŢIONALĂ*) din 12 februarie 2004 în domeniul eficienţei energetice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/156180_a_157509]
-
construcții și instalații; ● prin eficientizarea energetică a locuințelor se vor reduce și facturile pentru energie. 7.3. Impactul asupra mediului ambiant Impactul asupra mediului ambiant, obținut prin aplicarea politicilor de creștere a eficienței energetice, se poate caracteriza prin: ● reducerea emisiilor poluante, în general și a emisiilor de gaze cu efect de seră [CO(2)], în special; se estimează, astfel, reducerea cu 4-7 milioane tone de CO(2) pe an a emisiilor produse prin utilizarea combustibililor, valorificarea acestui potențial putând constitui o
STRATEGIA NAŢIONALĂ*) din 12 februarie 2004 în domeniul eficienţei energetice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/156180_a_157509]
-
cu soldul creditor al contului de disponibil al bugetului Fondului pentru mediu. 7XX "Venituri...." - cu sumele încasate reprezentând veniturile bugetului Fondului pentru mediu, pentru care nu există titlu de creanță; - cu sumele transferate de trezoreria statului reprezentând taxele pentru emisii poluante provenite de la autovehicule. Contul 5751 "Disponibil din veniturile Fondului pentru mediu" se creditează prin debitul conturilor: 462 "Creditori" - cu sumele restituite la cererea contribuabililor sau din oficiu, încasate eronat, fără existența unor titluri de creanță, plătite în plus față de obligația
ANEXĂ din 12 decembrie 2005 (*actualizată*) cuprinzând Normele metodologice privind organizarea şi conducerea contabilităţii instituţiilor publice, Planul de conturi pentru instituţiile publice şi instrucţiunile de aplicare a acestuia*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/173501_a_174830]
-
cu soldul creditor al contului de disponibil al bugetului Fondului pentru mediu. 7XX "Venituri. . . . " - cu sumele încasate reprezentând veniturile bugetului Fondului pentru mediu, pentru care nu există titlu de creanță; - cu sumele transferate de trezoreria statului reprezentând taxele pentru emisii poluante provenite de la autovehicule. Contul 57501 "Disponibil din veniturile Fondului pentru mediu" se creditează prin debitul conturilor: 462 "Creditori" - cu sumele restituite la cererea contribuabililor sau din oficiu, încasate eronat, fără existența unor titluri de creanță, plătite în plus față de obligația
ANEXĂ din 12 decembrie 2005 (*actualizată*) cuprinzând Normele metodologice privind organizarea şi conducerea contabilităţii instituţiilor publice, Planul de conturi pentru instituţiile publice şi instrucţiunile de aplicare a acestuia*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/173501_a_174830]
-
de protecție sanitară și de restricție pentru lucrările hidrotehnice propuse. De asemenea trebuie menționate: depozite de materii prime și produse, depozite de deșeuri, facilități de tratare a apei și de epurare ape uzate, drenaje, conducte, canale cu potențial de deversare poluanți. Se recomandă scări cuprinse între 1:10.000 și 1:2.000. 3) Planuri de situație și profile transversale și longitudinale, în secțiuni caracteristice pentru principalele lucrări care fac obiectul avizului. Se recomandă scări cuprinse între 1:500 și 1
NORMATIVUL DE CONŢINUT din 28 iunie 2006 al documentaţiilor tehnice de fundamentare necesare obţinerii avizului de gospodărire a apelor şi a autorizaţiei de gospodărire a apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179651_a_180980]
-
ape uzate de mină, de zăcământ, industriale în straturi de mare adâncime, documentația tehnică va cuprinde: a) Analiza tehnologică și economică din care să rezulte imposibilitatea aplicării unei soluții de epurare. ... b) Studiu hidrogeologic din care să rezulte că substanțele poluante evacuate nu afectează structurile geologice, apele subterane și substanțele minerale exploatabile. ... c) Precizarea zonei de injectare cu caracteristicile hidrogeologice și geomorfologice ale acesteia și a lucrărilor de injectare cu caracteristicile constructive specifice. ... d) Proprietățile fizico-chimice ale substanțelor ce urmează a
NORMATIVUL DE CONŢINUT din 28 iunie 2006 al documentaţiilor tehnice de fundamentare necesare obţinerii avizului de gospodărire a apelor şi a autorizaţiei de gospodărire a apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179651_a_180980]
-
sau proiectate pentru situații de sub traversare a cursurilor de apă cu conducte. ... g) Lucrările, măsurile și responsabilitățile pentru prevenirea poluării apelor de suprafață și subterane din cauza unor defecțiuni sau avarii la conductele ce transporta produse care prin natura lor, sunt poluante, precum și măsurile și mijloacele de avertizare - alarmare a folosințelor din aval. ... h) Pentru râurile pe care există sau sunt prevăzute lacuri de acumulare, la stabilirea principalelor trasee de drumuri, linii ferate sau conducte, se vor avea în vedere și undele
NORMATIVUL DE CONŢINUT din 28 iunie 2006 al documentaţiilor tehnice de fundamentare necesare obţinerii avizului de gospodărire a apelor şi a autorizaţiei de gospodărire a apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179651_a_180980]
-
obligatoriu cu rezultatele forajelor hidrogeologice din zona): ... d.1) hărți cu amplasamentul lucrărilor existente: foraje, lucrări de captare (izvoare, drenuri, front de puțuri) a apelor subterane, lucrări hidrotehnice și de hidroameliorații, lucrări edilitare, rampe de gunoi, depozite de deșeuri, industrie poluanta etc; d.2) hărți cu hidroizopahite și hidroizofreate; d.3) secțiuni hidrogeologice; d.4) tabele sintetice cu datele tehnice și de execuție, rezultatele testelor de pompare,conf. SR 1629/1-1981, 1629/2-1981, parametrii hidraulici (K, Ț, R, S, q); d.
NORMATIVUL DE CONŢINUT din 28 iunie 2006 al documentaţiilor tehnice de fundamentare necesare obţinerii avizului de gospodărire a apelor şi a autorizaţiei de gospodărire a apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179651_a_180980]
-
d.4) tabele sintetice cu datele tehnice și de execuție, rezultatele testelor de pompare,conf. SR 1629/1-1981, 1629/2-1981, parametrii hidraulici (K, Ț, R, S, q); d.5) tabele cu rezultatele analizelor fizico-chimice care vor include în mod obligatoriu poluanții chimici toxici sintetici și nesintetici; d.6) măsuri prevăzute pentru apărarea împotriva inundațiilor inclusiv pentru perioada de execuție și de probă a forajelor; d.7) măsuri de protecția resurselor de apă; d.8) concluzii, recomandări, propuneri de lucrări și echipare
NORMATIVUL DE CONŢINUT din 28 iunie 2006 al documentaţiilor tehnice de fundamentare necesare obţinerii avizului de gospodărire a apelor şi a autorizaţiei de gospodărire a apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179651_a_180980]
-
2 În sensul prezentei reglementări, termenii utilizați sunt definiți după cum urmează: 1) curgere de bază: debitul care pătrunde în albiile cursurilor de apă din apele subterane sau altă sursă și care nu este influențat de precipitații; 2) efluent: masă de poluant sub formă lichidă deversată în resursa de apă; 3) epurarea apelor uzate: tratarea efluenților pentru a reduce concentrația poluanților în limitele stabilite în actele normative și standarde, utilizând cele mai avansate tehnologii; 4) măsură administrativă: notificare scrisă emisă de autoritățile
PROCEDURA ŞI COMPETENŢELE din 28 iunie 2006 de emitere a avizelor şi autorizaţiilor de gospodărire a apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179718_a_181047]
-
albiile cursurilor de apă din apele subterane sau altă sursă și care nu este influențat de precipitații; 2) efluent: masă de poluant sub formă lichidă deversată în resursa de apă; 3) epurarea apelor uzate: tratarea efluenților pentru a reduce concentrația poluanților în limitele stabilite în actele normative și standarde, utilizând cele mai avansate tehnologii; 4) măsură administrativă: notificare scrisă emisă de autoritățile competente, prin care se impun corecții față de condițiile de calitate conform cu reglementările și standardele specifice în vigoare; 5) unități
PROCEDURA ŞI COMPETENŢELE din 28 iunie 2006 de emitere a avizelor şi autorizaţiilor de gospodărire a apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179718_a_181047]
-
stabilirii stării ecologice a ecosistemelor acvatice marine, prevăzută în tabelul nr. 2. ... (3) Stabilirea stării ecologice a ecosistemelor acvatice continentale trebuie să se facă pe baza elementelor de calitate biologice, ținând cont și de indicatorii hidromorfologici, chimici, fizico-chimici și de poluanți specifici care influențează indicatorii biologici. Evaluarea acestor elemente poate arăta prezenta condițiilor naturale, alterări minore ale acestora sau amploarea impactului antropic și, respectiv, starea calității corpurilor de apă într-o anumită perioadă de timp. ... (4) Elementele biologice care stau la
NORMATIV din 16 februarie 2006 privind clasificarea calităţii apelor de suprafaţa în vederea stabilirii stării ecologice a corpurilor de apa*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179958_a_181287]
-
fizico-chimică din grupa "Salinitate", respectiv calciu, magneziu, sodiu, potasiu, reprezintă substanțe de origine naturală și nu indică poluare. ... (5) Acolo unde poluarea chimică este responsabilă pentru deteriorarea stării ecologice, si nu lucrările care modifică elementele hidromorfologice, trebuie să se stabilească poluantul sau poluanții de natură chimică care constituie cauza deteriorării, în vederea acționarii asupra nivelului poluantului pentru reducerea impactului, evidențiat de depășirea standardului de calitate. ... (6) Indicatorii de microbiologie din tabelul nr. 6, grupa D, se vor analiza numai în cazul apelor
NORMATIV din 16 februarie 2006 privind clasificarea calităţii apelor de suprafaţa în vederea stabilirii stării ecologice a corpurilor de apa*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179958_a_181287]
-
grupa "Salinitate", respectiv calciu, magneziu, sodiu, potasiu, reprezintă substanțe de origine naturală și nu indică poluare. ... (5) Acolo unde poluarea chimică este responsabilă pentru deteriorarea stării ecologice, si nu lucrările care modifică elementele hidromorfologice, trebuie să se stabilească poluantul sau poluanții de natură chimică care constituie cauza deteriorării, în vederea acționarii asupra nivelului poluantului pentru reducerea impactului, evidențiat de depășirea standardului de calitate. ... (6) Indicatorii de microbiologie din tabelul nr. 6, grupa D, se vor analiza numai în cazul apelor brute destinate
NORMATIV din 16 februarie 2006 privind clasificarea calităţii apelor de suprafaţa în vederea stabilirii stării ecologice a corpurilor de apa*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179958_a_181287]
-
și nu indică poluare. ... (5) Acolo unde poluarea chimică este responsabilă pentru deteriorarea stării ecologice, si nu lucrările care modifică elementele hidromorfologice, trebuie să se stabilească poluantul sau poluanții de natură chimică care constituie cauza deteriorării, în vederea acționarii asupra nivelului poluantului pentru reducerea impactului, evidențiat de depășirea standardului de calitate. ... (6) Indicatorii de microbiologie din tabelul nr. 6, grupa D, se vor analiza numai în cazul apelor brute destinate potabilizarii, a apelor de îmbaiere și a apelor care formează sau traversează
NORMATIV din 16 februarie 2006 privind clasificarea calităţii apelor de suprafaţa în vederea stabilirii stării ecologice a corpurilor de apa*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179958_a_181287]
-
al art. I din ORDONANȚA nr. 5 din 26 ianuarie 2011 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 80 din 31 ianuarie 2011. i) zgomotul în mers sau staționare depășește limita legal admisă pentru tipul respectiv de vehicul; ... j) motorul emite noxe poluante peste limitele legal admise; ... k) elementele dispozitivului de cuplare pentru remorcare prezintă uzuri pronunțate ori nu sunt compatibile, fiind de natura să provoace desprinderea remorcii sau dezechilibrarea ansamblului; ... l) autovehiculul, tractorul agricol sau forestier ori tramvaiul are aplicate pe parbriz
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 195 din 12 decembrie 2002 (**republicată**)(*actualizată*) privind circulaţia pe drumurile publice**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179732_a_181061]
-
conform standardelor în vigoare, ținând evidența acestora; ... c) întocmesc și actualizează planurile de organizare a circulației pentru localitățile urbane și iau măsuri pentru realizarea lucrărilor ce se impun în vederea asigurării fluentei și siguranței traficului, precum și a reducerii nivelurilor de emisii poluante, cu avizul poliției rutiere; ... d) stabilesc reglementari referitoare la regimul de acces și circulație, staționare și parcare pentru diferite categorii de vehicule, cu avizul poliției rutiere; ... e) iau măsuri pentru amenajarea de trotuare și drumuri laterale pentru circulația pietonilor, vehiculelor
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 195 din 12 decembrie 2002 (**republicată**)(*actualizată*) privind circulaţia pe drumurile publice**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179732_a_181061]
-
corespunzătoare în raport cu efectivele de animale avute în vedere și care vor respecta condițiile veterinare, de bunăstare a animalelor și de mediu ale UE, dovedite prin aviz veterinar și acord de mediu care să respecte prevederile NTPA 001 cu privire la conținutul de poluanți al apelor uzate deversate în sursele de apă. Investițiile eligibile sunt: - toate investițiile prevăzute la pct. 4 "Câmpul de acțiune al măsurii". Pot fi cheltuieli eligibile: a) construirea de noi clădiri și instalații și modernizarea celor existente; ... b) utilaje și
ANEXE din 14 iunie 2006 (*actualizată*) cuprinzând fişele tehnice ale măsurilor 1.1 "Îmbunătăţirea prelucrării şi marketingului produselor agricole şi piscicole", 1.2 "Îmbunătăţirea structurilor în vederea realizării controlului de calitate, veterinar şi fitosanitar, pentru calitatea produselor alimentare şi pentru protecţia consumatorilor", 2.1 "Dezvoltarea şi îmbunătăţirea infrastructurii rurale", 3.1 "Investiţii în exploataţiile agricole", 3.2 "Constituirea grupurilor de producători", 3.3 "Metode agricole de producţie destinate să protejeze mediul şi să menţină peisajul rural", 3.4 "Dezvoltarea şi diversificarea activităţilor economice care generează activităţi multiple şi venituri alternative", 3.5 "Silvicultura", 4.1 "Îmbunătăţirea pregătirii profesionale" şi 4.2 "Asistenţa tehnică" din Programul naţional pentru agricultura şi dezvoltare rurală finanţat din fonduri SAPARD profesionale" şi 4.2 "Asistenţa tehnică" din Programul naţional pentru agricultură şi dezvoltare rurală finanţat din fonduri SAPARD. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/180170_a_181499]
-
este practic unanim acceptat ca agricultura intensivă poate conduce la poluarea solului și apei prin utilizarea excesivă a îngrășămintelor, a pesticidelor, a apei de irigație necorespunzătoare calitativ și cantitativ, în special pe terenurile arabile excesiv afânate prin diferite lucrări; - agenții poluanți, respectiv substanțele toxice și/sau nocive, se pot acumula în cantități ce depășesc limitele maxim admisibile, atât în sol, cât și în apele de suprafața și subterane. Printre acești agenți poluanți pot fi considerate: reziduurile zootehnice, nămolurile orășenești (de canalizare
ANEXE din 14 iunie 2006 (*actualizată*) cuprinzând fişele tehnice ale măsurilor 1.1 "Îmbunătăţirea prelucrării şi marketingului produselor agricole şi piscicole", 1.2 "Îmbunătăţirea structurilor în vederea realizării controlului de calitate, veterinar şi fitosanitar, pentru calitatea produselor alimentare şi pentru protecţia consumatorilor", 2.1 "Dezvoltarea şi îmbunătăţirea infrastructurii rurale", 3.1 "Investiţii în exploataţiile agricole", 3.2 "Constituirea grupurilor de producători", 3.3 "Metode agricole de producţie destinate să protejeze mediul şi să menţină peisajul rural", 3.4 "Dezvoltarea şi diversificarea activităţilor economice care generează activităţi multiple şi venituri alternative", 3.5 "Silvicultura", 4.1 "Îmbunătăţirea pregătirii profesionale" şi 4.2 "Asistenţa tehnică" din Programul naţional pentru agricultura şi dezvoltare rurală finanţat din fonduri SAPARD profesionale" şi 4.2 "Asistenţa tehnică" din Programul naţional pentru agricultură şi dezvoltare rurală finanţat din fonduri SAPARD. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/180170_a_181499]
-
pe terenurile arabile excesiv afânate prin diferite lucrări; - agenții poluanți, respectiv substanțele toxice și/sau nocive, se pot acumula în cantități ce depășesc limitele maxim admisibile, atât în sol, cât și în apele de suprafața și subterane. Printre acești agenți poluanți pot fi considerate: reziduurile zootehnice, nămolurile orășenești (de canalizare și menajere) nămolurile provenite de la procesarea sfeclei de zahăr, a inului și cânepii, a celulozei etc., care pot conține peste limitele maxime admisibile metale grele, substanțe organoclorurate din clasa HCH și
ANEXE din 14 iunie 2006 (*actualizată*) cuprinzând fişele tehnice ale măsurilor 1.1 "Îmbunătăţirea prelucrării şi marketingului produselor agricole şi piscicole", 1.2 "Îmbunătăţirea structurilor în vederea realizării controlului de calitate, veterinar şi fitosanitar, pentru calitatea produselor alimentare şi pentru protecţia consumatorilor", 2.1 "Dezvoltarea şi îmbunătăţirea infrastructurii rurale", 3.1 "Investiţii în exploataţiile agricole", 3.2 "Constituirea grupurilor de producători", 3.3 "Metode agricole de producţie destinate să protejeze mediul şi să menţină peisajul rural", 3.4 "Dezvoltarea şi diversificarea activităţilor economice care generează activităţi multiple şi venituri alternative", 3.5 "Silvicultura", 4.1 "Îmbunătăţirea pregătirii profesionale" şi 4.2 "Asistenţa tehnică" din Programul naţional pentru agricultura şi dezvoltare rurală finanţat din fonduri SAPARD profesionale" şi 4.2 "Asistenţa tehnică" din Programul naţional pentru agricultură şi dezvoltare rurală finanţat din fonduri SAPARD. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/180170_a_181499]
-
de poluare marină cu hidrocarburi și alte substanțe dăunătoare și al măsurilor de restabilire a situației normale după încetarea poluării marine cu hidrocarburi și alte substanțe dăunătoare, la nivel național și/sau regional; ... j) substanțe dăunătoare - orice substanță identificată ca poluant marin în Codul internațional maritim al mărfurilor periculoase (Codul IMDG); ... k) loc de refugiu - locul unde este dirijată o navă care solicită asistență în vederea diminuării pericolelor de navigație, pentru protejarea vieții omenești și a mediului înconjurător. ... Capitolul II Bazele pregătirii
HOTĂRÂRE nr. 893 din 5 iulie 2006 pentru modificarea Hotărârii Guvernului nr. 1.593/2002 privind aprobarea Planului naţional de pregătire, răspuns şi cooperare în caz de poluare marină cu hidrocarburi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/179462_a_180791]