29,368 matches
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus) Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 – 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus) Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 – 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
la nivelul Mării Negre (bacaliar (Merlangius merlangus euxinus), calcan (Psetta maxima), stavrid (Trachurus mediterraneus ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
la nivelul Mării Negre (bacaliar (Merlangius merlangus euxinus), calcan (Psetta maxima), stavrid (Trachurus mediterraneus ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
la nivelul Mării Negre (bacaliar (Merlangius merlangus euxinus), calcan (Psetta maxima), stavrid (Trachurus mediterraneus ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
biomasa stocului reproducător) la nivel regional pentru speciile comerciale relevante la nivelul Mării Negre (calcan (Psetta maxima), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus) Ind. 3.2.2 Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 – 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 120 cm (rechin) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 ani (barbun) Descriptori D1 Biodiversitate-mamifere marine D1 Biodiversitate-pești D3 Specii comerciale de
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
la nivelul Mării Negre (bacaliar (Merlangius merlangus euxinus), calcan (Psetta maxima), stavrid (Trachurus mediterraneus ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
ponticus), hamsie (Engraulis encrasicolus), rechin (Squalus acanthias) și barbun (Mullus barbatus ponticus). Ind. 3.2.2 Menținerea stocului de șprot, la litoralul românesc, la valori de aproximativ 60.000 tone Refacerea stocului de calcan, la litoralul românesc, până la valori de 1.500 – 2.000 tone Ind. 3.3.1 Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 1,5 – 2 ani (șprot) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 5 - 6 ani (calcan) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4 ani (bacaliar) Creșterea procentului exemplarelor mai mari de 3 – 4
ANEXĂ din 8 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280622]
-
și va avea următorul cuprins: ș) sumele încasate ca urmare a aplicării penalității de 100 euro, echivalentă în lei la cursul de schimb leu/euro al Băncii Naționale a României valabil la data de 1 octombrie a anului respectiv, pentru fiecare tonă de dioxid de carbon echivalent emisă, plătită de către operatorul instalațiilor staționare sau operatorul de aeronave sau operatorul din sectorul maritim care nu a restituit certificatele de emisii de gaze cu efect de seră corespunzătoare emisiilor de gaze cu efect
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 88 din 28 iunie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/284691]
-
lor, care au, în afara locului pe scaunul conducătorului auto, mai mult de opt locuri pe scaune - categoriile M_2 și M_3; ... b) autovehicule concepute și construite în principal pentru transportul de mărfuri cu o masă maximă mai mare de 2,5 tone - categoriile N1, N2, și N3; ... c) remorci și semiremorci concepute și construite pentru transportul de mărfuri sau persoane, precum și pentru cazarea persoanelor și cu o masă maximă mai mare de 2,5 tone - categoriile O2, O3 și O4; ... d) vehicule
NORME METODOLOGICE din 23 mai 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283753]
-
o masă maximă mai mare de 2,5 tone - categoriile N1, N2, și N3; ... c) remorci și semiremorci concepute și construite pentru transportul de mărfuri sau persoane, precum și pentru cazarea persoanelor și cu o masă maximă mai mare de 2,5 tone - categoriile O2, O3 și O4; ... d) vehicule din categoriile T1b, T2b, T3b, T4.1b, T4.2b și T4.3b, utilizate în principal pe drumurile publice, în activități comerciale de transport rutier de marfă, cu viteza maximă prin construcție mai mare de 40 km/h
NORME METODOLOGICE din 23 mai 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283753]
-
T4.2b și T4.3b, utilizate în principal pe drumurile publice, în activități comerciale de transport rutier de marfă, cu viteza maximă prin construcție mai mare de 40 km/h; ... e) ansambluri de vehicule cu masa totală maximă autorizată mai mare de 2,5 tone, formate din autovehicule concepute și construite în principal pentru transportul de mărfuri cu o masă maximă mai mică de 2,5 tone - categoria N1 și o remorcă sau semiremorcă din categoria O. ... Articolul 24 În cuprinsul prezentei secțiuni se utilizează următoarele
NORME METODOLOGICE din 23 mai 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283753]
-
construcție mai mare de 40 km/h; ... e) ansambluri de vehicule cu masa totală maximă autorizată mai mare de 2,5 tone, formate din autovehicule concepute și construite în principal pentru transportul de mărfuri cu o masă maximă mai mică de 2,5 tone - categoria N1 și o remorcă sau semiremorcă din categoria O. ... Articolul 24 În cuprinsul prezentei secțiuni se utilizează următoarele abrevieri: a) R.A.R. - "Registrul Auto Român" - R.A.; ... b) CTT - controlul tehnic în trafic; ... c) ITP - inspecția tehnică periodică; ... d) ITPI - inspecția
NORME METODOLOGICE din 23 mai 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283753]
-
refuzul de a însoți vehiculul personalului cu atribuții de control în vederea cântăririi și/sau măsurării dimensiunilor, inspectorii din cadrul I.S.C.T.R. procedează după cum urmează: a) dacă masa totală maximă autorizată a autovehiculului/ansamblului de vehicule rutiere este mai mare de 12 tone, se aplică măsurile prevăzute în Ordonanța Guvernului nr. 43/1997 cu modificările și completările ulterioare; ... b) dacă masa totală maximă autorizată a autovehiculului/ansamblului de vehicule rutiere nu depășește 12 tone, se aplică măsurile prevăzute în Hotărârea Guvernului nr. 1317/2023. ... Secțiunea a
NORME METODOLOGICE din 23 mai 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283753]
-
autorizată a autovehiculului/ansamblului de vehicule rutiere este mai mare de 12 tone, se aplică măsurile prevăzute în Ordonanța Guvernului nr. 43/1997 cu modificările și completările ulterioare; ... b) dacă masa totală maximă autorizată a autovehiculului/ansamblului de vehicule rutiere nu depășește 12 tone, se aplică măsurile prevăzute în Hotărârea Guvernului nr. 1317/2023. ... Secțiunea a 6-a Procedurile de retragere și de suspendare a licenței comunitare și a copiei conforme a acesteia, a certificatului de transport în cont propriu și a copiei conforme a
NORME METODOLOGICE din 23 mai 2024 () [Corola-llms4eu/Law/283753]
-
perioada ianuarie-decembrie 2023 sau data intrării în vigoare a tarifului - decembrie 2023 pentru tarifele intrate în vigoare în anul 2023. ... C. Tarif pentru acțiunile de prelevare de probe efectuate în vederea controlului oficial al alimentelor de origine nonanimală Loturi ≤ 15 tone lei Loturi > 15 tone lei Distanța până la locul de prelevare ≤ 80 km 91 lei 108 lei Distanța până la locul de prelevare > 80 km 126 lei 134 lei ... D. Tarif pentru înregistrarea sanitară veterinară și pentru siguranța alimentelor a
ORDIN nr. 51 din 15 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280728]
-
data intrării în vigoare a tarifului - decembrie 2023 pentru tarifele intrate în vigoare în anul 2023. ... C. Tarif pentru acțiunile de prelevare de probe efectuate în vederea controlului oficial al alimentelor de origine nonanimală Loturi ≤ 15 tone lei Loturi > 15 tone lei Distanța până la locul de prelevare ≤ 80 km 91 lei 108 lei Distanța până la locul de prelevare > 80 km 126 lei 134 lei ... D. Tarif pentru înregistrarea sanitară veterinară și pentru siguranța alimentelor a unităților de vânzare directă
ORDIN nr. 51 din 15 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280728]
-
drept combustibil pentru motor în: a) transportul rutier de mărfuri în cont propriu sau contra cost, cu autovehicule ori ansambluri de vehicule articulate destinate exclusiv transportului rutier de mărfuri și cu o greutate brută maximă autorizată de cel puțin 7,5 tone; ... b) transportul de persoane, regulat sau ocazional, cu excepția transportului public local de persoane, cu un autovehicul din categoria M2 ori M3, definit în Regulamentul (UE) 2018/858 privind omologarea și supravegherea pieței autovehiculelor și remorcilor acestora, precum și ale sistemelor
HOTĂRÂRE nr. 153 din 22 februarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/279435]
-
masa maximă autorizabilă prevăzută la art. 41 alin. (8) din Ordonanța Guvernului nr. 43/1997 privind regimul drumurilor, republicată, cu modificările și completările ulterioare, valoarea rezultată din formulă se multiplică cu un coeficient de 1,5. LEGENDĂ: G = masă reală, exprimată în tone, constatată din documente sau prin cântărire mma = masă maximă admisă în circulație pe drumurile publice, exprimată în tone L = lungimea reală a vehiculului, exprimată în metri, constatată din documente sau prin măsurare l = lățimea reală a vehiculului, exprimată în metri
ORDIN nr. 748 din 7 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/279981]
-
cu modificările și completările ulterioare, valoarea rezultată din formulă se multiplică cu un coeficient de 1,5. LEGENDĂ: G = masă reală, exprimată în tone, constatată din documente sau prin cântărire mma = masă maximă admisă în circulație pe drumurile publice, exprimată în tone L = lungimea reală a vehiculului, exprimată în metri, constatată din documente sau prin măsurare l = lățimea reală a vehiculului, exprimată în metri, constatată din documente sau prin măsurare h = înălțimea reală a vehiculului, exprimată în metri, constatată din documente sau
ORDIN nr. 748 din 7 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/279981]