5,193 matches
-
str. ............... nr. ...., nr. de înregistrare la registrul comerțului, CUI ........................., noi, Banca .........................., Sucursala ........................., str. ............................ nr. ........, nr. de înregistrare la registrul comerțului,.................., CUI......................., ne angajăm irevocabil și necondiționat să plătim în favoarea Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, până la concurența sumei de maximum ................ (în litere .........) lei (RON) orice sumă cerută de dumneavoastră la prima cerere scrisă, prezentată în original, semnată și ștampilată, cerere de executare prezentată în cadrul termenului de valabilitate a prezentei scrisori de garanție bancară, însoțită de declarația dumneavoastră cu privire la faptul că
NORME METODOLOGICE din 26 ianuarie 2010 (*actualizate*) de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 74/2009 privind gestionarea fondurilor comunitare nerambursabile provenite din Fondul european de garantare agricolă, Fondul european agricol de dezvoltare rurală şi Fondul european pentru pescuit şi a fondurilor alocate de la bugetul de stat, privind gestionarea fondurilor nerambursabile alocate de la Comunitatea Europeană şi a fondurilor alocate de la bugetul de stat aferente programului de colectare şi gestionare a datelor necesare desfăşurării politicii comune în domeniul pescuitului şi a programului de control, inspecţie şi supraveghere în domeniul pescuitului şi pentru modificarea art. 10 din Legea nr. 218/2005 privind stimularea absorbţiei fondurilor SAPARD, Fondul european agricol pentru dezvoltare rurală, Fondul european pentru pescuit, Fondul european de garantare agricolă, prin preluarea riscului de creditare de către fondurile de garantare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/223459_a_224788]
-
str. ..............nr. ...., nr. de înregistrare la registrul comerțului, CUI ........................., noi, Banca .............................., Sucursala ...................................., str. ............................ nr. ........, nr. de înregistrare la registrul comerțului, .................., CUI ......................., ne angajăm irevocabil și necondiționat să plătim în favoarea Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, până la concurența sumei de maximum ................ (în litere .....................) lei, orice sumă cerută de dumneavoastră la prima cerere scrisă, prezentată în original, semnată și ștampilată, cerere de executare prezentată în cadrul termenului de valabilitate a prezentei scrisori de garanție bancară, însoțită de declarația dumneavoastră cu privire la faptul că operatorul
ORDIN nr. 16 din 26 ianuarie 2010 (*actualizat*) pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 74/2009 privind gestionarea fondurilor comunitare nerambursabile provenite din Fondul european de garantare agricolă, Fondul european agricol de dezvoltare rurală şi Fondul european pentru pescuit şi a fondurilor alocate de la bugetul de stat, privind gestionarea fondurilor nerambursabile alocate de la Comunitatea Europeană şi a fondurilor alocate de la bugetul de stat aferente programului de colectare şi gestionare a datelor necesare desfăşurării politicii comune în domeniul pescuitului şi a programului de control, inspecţie şi supraveghere în domeniul pescuitului şi pentru modificarea art. 10 din Legea nr. 218/2005 privind stimularea absorbţiei fondurilor SAPARD, Fondul european agricol pentru dezvoltare rurală, Fondul european pentru pescuit, Fondul european de garantare agricolă, prin preluarea riscului de creditare de către fondurile de garantare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/223458_a_224787]
-
str. ............... nr. ...., nr. de înregistrare la registrul comerțului, CUI ........................., noi, Banca .........................., Sucursala ........................., str. ............................ nr. ........, nr. de înregistrare la registrul comerțului,.................., CUI......................., ne angajăm irevocabil și necondiționat să plătim în favoarea Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, până la concurența sumei de maximum ................ (în litere .........) lei (RON) orice sumă cerută de dumneavoastră la prima cerere scrisă, prezentată în original, semnată și ștampilată, cerere de executare prezentată în cadrul termenului de valabilitate a prezentei scrisori de garanție bancară, însoțită de declarația dumneavoastră cu privire la faptul că
ORDIN nr. 16 din 26 ianuarie 2010 (*actualizat*) pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 74/2009 privind gestionarea fondurilor comunitare nerambursabile provenite din Fondul european de garantare agricolă, Fondul european agricol de dezvoltare rurală şi Fondul european pentru pescuit şi a fondurilor alocate de la bugetul de stat, privind gestionarea fondurilor nerambursabile alocate de la Comunitatea Europeană şi a fondurilor alocate de la bugetul de stat aferente programului de colectare şi gestionare a datelor necesare desfăşurării politicii comune în domeniul pescuitului şi a programului de control, inspecţie şi supraveghere în domeniul pescuitului şi pentru modificarea art. 10 din Legea nr. 218/2005 privind stimularea absorbţiei fondurilor SAPARD, Fondul european agricol pentru dezvoltare rurală, Fondul european pentru pescuit, Fondul european de garantare agricolă, prin preluarea riscului de creditare de către fondurile de garantare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/223458_a_224787]
-
fiscale de depozitare țigarete, au obligația ca în termen de 10 zile lucrătoare de la intrarea în vigoare a prezentei ordonanțe de urgență să comunice Comisiei pentru autorizarea operatorilor de produse supuse accizelor lista antrepozitelor fiscale de depozitare, în număr de maximum 8, respectiv două, pentru care se intenționează reautorizarea acestora. ... (4) După 48 de ore de la data intrării în vigoare a prevederilor prezentei ordonanțe de urgență, cu excepția cazurilor prevăzute la art. I pct. 5, se interzice deplasarea produselor accizabile în regim
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 54 din 23 iunie 2010 (*actualizată*) privind unele măsuri pentru combaterea evaziunii fiscale. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/223475_a_224804]
-
trimestrului IV .................... lei, din care: - luna X ................ lei - luna XI ............... lei - luna XII .............. lei. Suma contractata pe an se defalchează pe trimestre și luni și se regularizează lunar. Articolul 9 Decontarea serviciilor medicale paraclinice se face lunar, în termen de maximum ......... de zile calendaristice de la încheierea fiecărei luni, pe baza facturii și a documentelor justificative care se depun la casa de asigurări de sănătate până la data de ................ VII. Calitatea serviciilor medicale Articolul 10 Serviciile medicale paraclinice furnizate în baza prezentului contract
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
2) Vinurile improprii consumului uman direct pot fi destinate, după caz, distilării sau producerii oțetului. ... Articolul 45 Mustul de struguri concentrat rectificat, definit în anexa nr. 2 pct. 5 din lege, trebuie să prezinte următoarele caracteristici: a) un pH de maximum 5, determinat la 25°Brix; ... b) densitate optică, la 425 nm, de maximum 0,100 la o grosime a stratului de lichid de 1 cm, la 25°Brix; ... c) un conținut de maximum 7 g/l zaharoza, determinat la 25
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222939_a_224268]
-
selecționate sau din microflora spontană; 18. adaosul, ca stimulenți ai fermentației alcoolice, al unor substanțe chimice - "factori de creștere". Că stimulenți se pot folosi: a) fosfat acid de amoniu sau sulfat de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... b) sulfat de amoniu sau bisulfit de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... c) diclorhidrat de tiamina, în limita a 0,6 mg/l, exprimat în tiamina; ... 19. folosirea
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222939_a_224268]
-
stimulenți se pot folosi: a) fosfat acid de amoniu sau sulfat de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... b) sulfat de amoniu sau bisulfit de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... c) diclorhidrat de tiamina, în limita a 0,6 mg/l, exprimat în tiamina; ... 19. folosirea maielelor de bacterii lactice pentru producerea fermentației malolactice - dezacidifiere microbiologica; 20. răcirea mustului în fermentare pentru evitarea creșterii temperaturii acestuia
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222939_a_224268]
-
fermentației malolactice - dezacidifiere microbiologica; 20. răcirea mustului în fermentare pentru evitarea creșterii temperaturii acestuia peste limitele admisibile tehnologic; 21. corectarea acidității totale a mustului - acidifierea musturilor în anii cu deficit de aciditate, prin adaos de acid tartric în doză de maximum 1,5 g/l sau 20 miliechivalenti pe litru; 22. folosirea preparatelor din membrane celulare de levuri în limita a 40 g/hl; 23. în anii cu condiții nefavorabile se poate practică, potrivit prevederilor art. 26 alin. (3) din lege
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222939_a_224268]
-
Guvernului. Articolul 98 Pentru prelucrarea materiilor prime utilizate la fabricarea șucului de struguri, acestea trebuie să fie de calitate, sănătoase, vandabile și adecvate procesului tehnologic de prelucrare pentru suc de struguri. Mustul de struguri trebuie să aibă o densitate de maximum 1,055 g/cmc la temperatura de 20°C, corespunzătoare unei concentrații în zaharuri de minimum 114 g/l. Articolul 99 Procesatorii care efectuează operațiuni de prelucrare și solicită să beneficieze de ajutorul prevăzut la art. 97 din prezentele norme
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222939_a_224268]
-
2) Vinurile improprii consumului uman direct pot fi destinate, după caz, distilării sau producerii oțetului. ... Articolul 45 Mustul de struguri concentrat rectificat, definit în anexa nr. 2 pct. 5 din lege, trebuie să prezinte următoarele caracteristici: a) un pH de maximum 5, determinat la 25°Brix; ... b) densitate optică, la 425 nm, de maximum 0,100 la o grosime a stratului de lichid de 1 cm, la 25°Brix; ... c) un conținut de maximum 7 g/l zaharoza, determinat la 25
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222937_a_224266]
-
selecționate sau din microflora spontană; 18. adaosul, ca stimulenți ai fermentației alcoolice, al unor substanțe chimice - "factori de creștere". Că stimulenți se pot folosi: a) fosfat acid de amoniu sau sulfat de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... b) sulfat de amoniu sau bisulfit de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... c) diclorhidrat de tiamina, în limita a 0,6 mg/l, exprimat în tiamina; ... 19. folosirea
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222937_a_224266]
-
stimulenți se pot folosi: a) fosfat acid de amoniu sau sulfat de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... b) sulfat de amoniu sau bisulfit de amoniu, singur sau în amestec, în doză de maximum 0,3 g/l; ... c) diclorhidrat de tiamina, în limita a 0,6 mg/l, exprimat în tiamina; ... 19. folosirea maielelor de bacterii lactice pentru producerea fermentației malolactice - dezacidifiere microbiologica; 20. răcirea mustului în fermentare pentru evitarea creșterii temperaturii acestuia
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222937_a_224266]
-
fermentației malolactice - dezacidifiere microbiologica; 20. răcirea mustului în fermentare pentru evitarea creșterii temperaturii acestuia peste limitele admisibile tehnologic; 21. corectarea acidității totale a mustului - acidifierea musturilor în anii cu deficit de aciditate, prin adaos de acid tartric în doză de maximum 1,5 g/l sau 20 miliechivalenti pe litru; 22. folosirea preparatelor din membrane celulare de levuri în limita a 40 g/hl; 23. în anii cu condiții nefavorabile se poate practică, potrivit prevederilor art. 26 alin. (3) din lege
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222937_a_224266]
-
Guvernului. Articolul 98 Pentru prelucrarea materiilor prime utilizate la fabricarea șucului de struguri, acestea trebuie să fie de calitate, sănătoase, vandabile și adecvate procesului tehnologic de prelucrare pentru suc de struguri. Mustul de struguri trebuie să aibă o densitate de maximum 1,055 g/cmc la temperatura de 20°C, corespunzătoare unei concentrații în zaharuri de minimum 114 g/l. Articolul 99 Procesatorii care efectuează operațiuni de prelucrare și solicită să beneficieze de ajutorul prevăzut la art. 97 din prezentele norme
NORME METODOLOGICE din 10 octombrie 2002 (*actualizate*) de aplicare a Legii viei şi vinului în sistemul organizării comune a pieţei vitivinicole nr. 244/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222937_a_224266]
-
grâu este produsul obținut prin măcinarea grâului după o prealabilă curățare. ... (2) În funcție de conținutul de cenușă făină de grâu se clasifică și se definește în următoarele grupe, astfel: ... a) făină albă este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65% și se fabrică în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
clasifică și se definește în următoarele grupe, astfel: ... a) făină albă este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65% și se fabrică în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
de cenușă de maximum 0,65% și se fabrică în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă care face parte integrantă din prezenta normă; - făină albă 650 este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65%; b) făină semialba este făină
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă care face parte integrantă din prezenta normă; - făină albă 650 este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65%; b) făină semialba este făină care are un conținut de cenușă între 0,66% și 0,90%; ... c) făină neagră este făină care are un conținut de cenușă între 0,91% și 1,40%; ... d) făină dietetica este
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
grâu este produsul obținut prin măcinarea grâului după o prealabilă curățare. ... (2) În funcție de conținutul de cenușă făină de grâu se clasifică și se definește în următoarele grupe, astfel: ... a) făină albă este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65% și se fabrică în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
clasifică și se definește în următoarele grupe, astfel: ... a) făină albă este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65% și se fabrică în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
de cenușă de maximum 0,65% și se fabrică în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă care face parte integrantă din prezenta normă; - făină albă 650 este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65%; b) făină semialba este făină
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă care face parte integrantă din prezenta normă; - făină albă 650 este făină care are un conținut de cenușă de maximum 0,65%; b) făină semialba este făină care are un conținut de cenușă între 0,66% și 0,90%; ... c) făină neagră este făină care are un conținut de cenușă între 0,91% și 1,40%; ... d) făină dietetica este
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]