29,368 matches
-
speciale de transport eliberate pentru o perioadă de 12 luni, valoarea totală a tarifării calculată conform pct. 1 se înmulțește cu un coeficient de 0,20. ... ... K) Modul de efectuare a calculelor 1. Valorile maselor se introduc în calcule exprimate în tone, cu două zecimale sau așa cum sunt ele afișate de aparatele de măsurat. ... 2. Valorile dimensiunilor se introduc în calcule exprimate în metri, cu două zecimale. ... 3. Tariful unitar se introduce în calcule cu 4 zecimale. ... 4. Distanța de parcurs
ORDIN nr. 748 din 7 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/279981]
-
cum sunt definite în Regulamentul (UE) 2018/858; • Categoria M2: vehicule proiectate și construite pentru transportul pasagerilor, cu mai mult de opt locuri pe scaune în afara scaunului conducătorului auto și cu o masă maximă mai mică sau egală cu 5 tone; • Categoria M3: vehicule proiectate și construite pentru transportul pasagerilor, cu mai mult de opt locuri pe scaune în afara scaunului conducătorului auto și cu o masă maximă mai mare de 5 tone. - Vehicule din categoriile N2 și N3, astfel cum
ANEXE din 27 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/278051]
-
masă maximă mai mică sau egală cu 5 tone; • Categoria M3: vehicule proiectate și construite pentru transportul pasagerilor, cu mai mult de opt locuri pe scaune în afara scaunului conducătorului auto și cu o masă maximă mai mare de 5 tone. - Vehicule din categoriile N2 și N3, astfel cum sunt definite în Regulamentul (UE) 2018/858, și anume camioane, inclusiv vehicule de colectare a deșeurilor. Secţiunea I Factori de evaluare VEHICULE din categoria Ml ȘI NI (vehicule ușoare) NEPOLUANTE Tip criteriu Aspectul
ANEXE din 27 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/278051]
-
2024 () 12 MW începând din 2025 () 148 MW începând din 2027 () 50 MW începând din 2028 () 29 MW începând din 2030 Transport 1. Gradul de ocupare și încărcare - 1,98 persoane per autoturism, 9,36 persoane per autovehicul transport pasageri și 3,2-7,3 tone per autovehicul transport marfă (de tip Heavy Goods Vehicle - HGV și Light Commercial Vehicle LCV) 2. Număr anual mediu de km – 6.500 km pentru autoturisme, 64.500 km pentru autovehicule transport pasageri și 8.900 km pentru autovehicule transport marfă 3. Cotă
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
prevăzut în Directiva 2018/2001/UE a Parlamentului European și a Consiliului din 11 decembrie 2018 (reformare) privind promovarea utilizării energiei din surse regenerabile 1. Gradul de ocupare și încărcare - 1,98 persoane per autoturism, 9,36 persoane per autovehicul transport pasageri și 3,2-7,3 tone per autovehicul transport marfă (de tip Heavy Goods Vehicle - HGV și Light Commercial Vehicle LCV) 2. Număr anual mediu de km – 6.500 km pentru autoturisme, 64.500 km pentru autovehicule transport pasageri și 8.900 km pentru autovehicule transport marfă 3. Cotă
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
prevăzut în Directiva 2018/2001/UE a Parlamentului European și a Consiliului din 11 decembrie 2018 (reformare) privind promovarea utilizării energiei din surse regenerabile 1. Gradul de ocupare și încărcare - 1,98 persoane per autoturism, 9,36 persoane per autovehicul transport pasageri și 3,2-7,3 tone per autovehicul transport marfă (de tip Heavy Goods Vehicle - HGV și Light Commercial Vehicle LCVl) 2. Număr anual mediu de km – 6.500 km pentru autoturisme, 64.500 km pentru autovehicule transport pasageri și 8.900 km pentru autovehicule transport marfă 3. Cotă
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
al art. 33, cu excepția deșeurilor care provin din operațiuni de tratare ulterioară a deșeurilor colectate separat, pentru care incinerarea reprezintă rezultatul optim din punct de vedere ecologic. 5. Incinerare/Co-incinerare – Volumul de deșeuri municipale incinerate/co-incinerate anual va crește la 500.000 tone anual în 2030 (ceea ce este în conformitate cu BR4) și la 900.000 anual în 2050, cu opțiunea ca aceste deșeuri să fie folosite pentru valorificare energetică în instalații de valorificare și/sau în fabrici de ciment. De asemenea, toate operațiunile
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
2030) b. Arderea la faclă a emisiilor de metan – Până în 2050, 55% din emisiile de metan produse de deșeurile nereciclabile, alături de emisiile istorice, vor fi arse. 5. Incinerare/Co-incinerare – Volumul de deșeuri municipale incinerate/co-incinerate anual va crește la 500.000 tone anual în 2030 (ceea ce este în conformitate cu BR4) și la 900.000 anual în 2050, cu opțiunea ca aceste deșeuri să fie folosite pentru valorificare energetică în instalații de valorificare și/sau în fabrici de ciment. Conform Ordonanței de urgență
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
2030) b. Arderea la faclă a emisiilor de metan – Până în 2050, 60% din emisiile de metan produse de deșeurile nereciclabile, alături de emisiile istorice, vor fi arse. 5. Incinerare/Co-incinerare – Volumul de deșeuri municipale incinerate/co-incinerate anual va crește la 500.000 tone anual în 2030 (ceea ce este în conformitate cu BR4) și la 900.000 anual în 2050, cu opțiunea ca aceste deșeuri să fie folosite pentru valorificare energetică în instalații de valorificare și/sau în fabrici de ciment. Conform Ordonanței de urgență
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
țări exclud LULUCF din estimările lor. În plus, Danemarca exclude, de asemenea, sectoarele ETS. STL din Cehia, Estonia, Finlanda, Germania și Ungaria include repere orientative pentru anii 2040 și 2050. Majoritatea țărilor au exprimat reducerea emisiilor sectoriale în milioane de tone de echivalent CO2, în timp ce Croația, Danemarca, Letonia, Lituania și Slovenia au exprimat scăderile procentual, comparativ cu emisiile de GES din 1990. Întrucât scenariile de modelare naționale sunt diferite, o comparație a proiecțiilor sectoriale nu poate fi făcută. Figura
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
de climă pentru 2030 este o reducere internă a emisiilor nete de GES cu cel puțin 55% până în 2030, comparativ cu nivelurile din 1990. Contribuția absorbțiilor nete la obiectivele UE pentru 2030 este limitat la 225 de milioane de tone CO2 echivalent. Pragul LULUCF asigură că o ambiție sporită în sectorul LULUCF nu va duce la o scădere a ambiției în sectoarele ETS și ESR. Se va stabili obiectivul climatic intermediar 2040 la nivelul Uniunii, iar Comisia va publica bugetul
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
în 2030, 2,6% din SRE-T trebuie să provină din hidrogen. În plus, în analiza prezentată, au fost luate în considerare următoarele ipoteze: a) Grad de ocupare - Autoturisme: 1,98 persoane, Autovehicule transport pasageri: 9,36 persoane, Autovehicule transport marfă: 3,2 - 7,3 tone; ... b) Număr mediu anual de kilometri - 6.500 km pentru Autoturisme, 64.500 km pentru autovehicule transport pasageri și 8.900 km pentru autovehicule transport marfă. ... Procesul de electrificare a transportului rutier este susținut și de țintele naționale privind realizarea de puncte de
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
va fi, în 2050, în conformitate cu BR4; ... h) Rata de creștere anuală a emisiilor din producția de sodă va fi de 1,8%, conform BR4; ... i) Factorul de emisii din sectorul producției de oțel va scădea de la 1,01 tCO2 / tonă la 0,3 tCO2 / tonă în 2030, pe măsură ce vor fi adoptate tehnologiile EAF (Electric Arc Furnace / Cuptor cu arc electric) și DRI-EAF. ... Diferența majoră dintre scenariile analizate este dată de ponderea combustibililor utilizați pentru producția de energie consumată în
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
în conformitate cu BR4; ... h) Rata de creștere anuală a emisiilor din producția de sodă va fi de 1,8%, conform BR4; ... i) Factorul de emisii din sectorul producției de oțel va scădea de la 1,01 tCO2 / tonă la 0,3 tCO2 / tonă în 2030, pe măsură ce vor fi adoptate tehnologiile EAF (Electric Arc Furnace / Cuptor cu arc electric) și DRI-EAF. ... Diferența majoră dintre scenariile analizate este dată de ponderea combustibililor utilizați pentru producția de energie consumată în industrie, precum și de
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
circulare) ... iv) Rata de reciclare a deșeurilor alimentare și de grădină - 50% în 2030 și 60% în 2050. Deșeurile alimentare și de grădină vor fi reciclate prin compostare. Factorul de emisii pentru compostare va fi redus la 3 kt CH4 / tonă și 0,24 kt N2O / tonă în 2050, ceea ce este în conformitate cu evaluarea factorilor de emisie de GES - ESA*18). *18) https://www.esauk.org/application/files/9616/4268/9204/Appendix_2_ESA_EF_Review_Final.pdf ... ... e) Recuperarea energiei - transformarea deșeurilor nereciclabile în energie utilizabilă. Deși cantitatea de deșeuri care va ajunge la depozitele
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
a deșeurilor alimentare și de grădină - 50% în 2030 și 60% în 2050. Deșeurile alimentare și de grădină vor fi reciclate prin compostare. Factorul de emisii pentru compostare va fi redus la 3 kt CH4 / tonă și 0,24 kt N2O / tonă în 2050, ceea ce este în conformitate cu evaluarea factorilor de emisie de GES - ESA*18). *18) https://www.esauk.org/application/files/9616/4268/9204/Appendix_2_ESA_EF_Review_Final.pdf ... ... e) Recuperarea energiei - transformarea deșeurilor nereciclabile în energie utilizabilă. Deși cantitatea de deșeuri care va ajunge la depozitele de deșeuri va fi semnificativ
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
de deșeuri nereciclabile, alături de emisiile istorice, vor fi arse în cazul scenariului REF, 55% în cazul scenariului Mediu și 60% în cazul scenariului România Neutră ... f) Incinerarea / Co-incinerarea deșeurilor - Volumul de deșeuri incinerate / co-incinerate anual va crește la 500.000 tone anual în 2030 și la 900.000 anual în 2050 în toate cele trei scenarii, cu opțiunea ca aceste deșeuri să fie folosite pentru valorificare energetică în instalații de valorificare și/sau în fabrici de ciment. Conform Ordonanței de urgență nr.92/2021 privind
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
a centralelor în cogenerare în perioada 2010 - 2019 (mii GWh) Sursa: Model LEAP, Bilanțuri energetic TEMPO/EUROSTAT ... 9.2.2. Sectorul transporturilor Pentru sectorul transportului rutier, principalii parametri care determină cererea de energie gradul de încărcare și ocupare sunt: persoană per km și tonă per km. Aceștia sunt calculați pe baza numărului de vehicule, a numărului de kilometri per vehicul [km per autovehicul] și a numărului de pasageri sau a cantității de mărfuri per autovehicul. Consumul de combustibil al autovehiculelor este de asemenea luat
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
netă a stocului de carbon în lemnul mort, Modificarea netă a stocului de carbon în solul mineral, Modificarea netă a stocului de carbon în solul organic. Suma acestor variabile reprezintă emisiile/absorbțiile nete de carbon din sol, exprimate în milioane de tone de C, care sunt apoi convertite în unități de emisii de CO2 prin înmulțirea variației stocului de carbon cu (-44/12). Ipotezele cheie în privința categoriilor de terenuri și a indicatorilor de modificare a stocurilor de carbon utilizați în modelul LEAP_RO
STRATEGIA din 29 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277164]
-
UVM stabilită prin rație de către fermier X 365 zile (sau nr. zile perioadă). Cantitatea calculată nu poate depăși cantitatea maximă/UVM/an prevăzută în anexa nr. 21. ... 2. Producția de lucernă/soia/fân și calculul utilizării acesteia Luna/perioada Producția lucernă /soia/ fân realizată (tone) (to) din care: totală (to) Livrată Consumată cu animalele Depozitată în vederea livrării/ consumului cu animalele 1 2 3 4***) 5 Ianuarie Februarie ........... Total perioadă/an ***) (col. 4) se calculează prin însumarea consumului de lucernă/soia/ total pe UVM prevăzut la col
ANEXE din 19 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280508]
-
prin rație de către fermier X 365 zile (sau nr. zile perioadă). Cantitatea calculată nu poate depăși cantitatea maximă/UVM/an prevăzută în anexa nr. 27 . ... 2. Producția de porumb pentru siloz și calculul utilizării acesteia Luna/perioada Producția porumb pentru siloz realizată (tone) (to) din care: totală (to) Livrată Consumată cu animalele (bovine) Depozitată în vederea consumului cu animalele (bovine) 1 2 3 5 Ianuarie Februarie Martie ... ... Total perioadă/an ***) (col. 4) se calculează prin însumarea consumului de porumb pentru siloz total pe UVM
ANEXE din 19 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280508]
-
obiectivelor prevăzute la punctul 37 lit.b); g) în cazul organizațiilor care implementează obligațiile privind răspunderea extinsă a producătorului, acestea trebuie să facă publice informațiile privind: (i) acționarii/asociații și membrii; (ii) contribuțiile/tarifele plătite de producători pe unitatea de produs sau pe tona de produs introdus pe piața națională; (iii) procedura de selectare a operatorilor economici care gestionează deșeurile respective. OUG 92/2021 aprobată prin Legea nr. 17/2023 art.12 alin.(9) 40. Operatorii economici sunt responsabili pentru preluarea și valorificarea de la consumatori/utilizatori finali a
GHID din 20 septembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276420]
-
ca acționari numai operatori economici care desfășoară, cu titlu profesional, activități prevăzute la punctul 40; d) cantitatea de ambalaje introdusă pe piață de acționari în anul precedent celui în care se solicită autorizarea să fie de cel puțin 10.000 de tone; e) să constituie o garanție în cuantum de două milioane lei în favoarea Administrației Fondului pentru Mediu, sub forma unui depozit în numerar sau a unei scrisori de garanție bancară sau alt instrument de garantare emis de către o societate
GHID din 20 septembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276420]
-
extinsă a producătorului în domeniul gestionării ambalajelor și a deșeurilor de ambalaje au următoarele obligații: a) să implementeze, începând cu primul an de activitate, obligațiile privind răspunderea extinsă a producătorului pentru o cantitate de ambalaje de cel puțin 10.000 de tone; a1) să mențină în fiecare an de activitate cel puțin cantitatea de 10.000 tone de ambalaje introdusă pe piață de către acționari în anul precedent; b) să implementeze obligațiile privind răspunderea extinsă a producătorului distinct pentru deșeurile de ambalaje din
GHID din 20 septembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276420]
-
obligații: a) să implementeze, începând cu primul an de activitate, obligațiile privind răspunderea extinsă a producătorului pentru o cantitate de ambalaje de cel puțin 10.000 de tone; a1) să mențină în fiecare an de activitate cel puțin cantitatea de 10.000 tone de ambalaje introdusă pe piață de către acționari în anul precedent; b) să implementeze obligațiile privind răspunderea extinsă a producătorului distinct pentru deșeurile de ambalaje din comerț și industrie și pentru deșeurile de ambalaje din deșeurile municipale, indiferent de materialul
GHID din 20 septembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276420]