46,761 matches
-
și din produsele derivate din soia Șrot de soia și produse derivate Titrimetrică/ SR ISO 5506 12 96 Determinarea activității cenușii Vin Titrimetrică 6 97 Determinarea alcoolilor superiori Alcool etilic și băuturi alcoolice Gazcromatografică (GC) 55 98 Determinarea alcoolului metilic Vin, alcool etilic și băuturi alcoolice SR 6182/40, SR 184/10 52 99 Determinarea amidonului Produse alimentare Colorimetrică 8 100 Determinarea amoniacului Produse alimentare Reacția Nessler 23 101 Determinarea amoniacului Apă potabilă Spectrofotometrică/ SR ISO 7150 32 102 Determinarea amoniacului Apă potabilă
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
pentru animale Distilare/ SR 9054, Regulamentul CE nr. 152/2009 27 113 Determinarea calciului Hrană pentru animale Titrimetrică/ SR EN ISO 6869 51 114 Determinarea carbonaților/ bicarbonaților Iaurt Colorimetrică 3 115 Determinarea cationilor (sodiu, amoniu, potasiu, calciu, magneziu) Produse alimentare și vin Ioncromatografică (IC) 135 116 Determinarea celulozei brute Hrană pentru animale Gravimetrică/ Regulamentul CE nr. 152/2009 51 117 Determinarea cenușii Produse alimentare, produse de morărit, hrană pentru animale și vin Gravimetrică/ SR ISO 936, SR 8613, SR784. Regulamentul CE nr. 152/2009
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
115 Determinarea cationilor (sodiu, amoniu, potasiu, calciu, magneziu) Produse alimentare și vin Ioncromatografică (IC) 135 116 Determinarea celulozei brute Hrană pentru animale Gravimetrică/ Regulamentul CE nr. 152/2009 51 117 Determinarea cenușii Produse alimentare, produse de morărit, hrană pentru animale și vin Gravimetrică/ SR ISO 936, SR 8613, SR784. Regulamentul CE nr. 152/2009 27 118 Determinarea cenușii insolubile în acid clorhidric Produse alimentare, produse morărit, hrană animale Gravimetrică/ Metoda IISPV, Regulamentul CEnr. 152/2009 68 119 Determinarea clorului rezidual liber Apă potabilă STAS
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
Titrimetrică - Volhard/ Regulamentul CE nr. 152/2009 29 124 Determinarea hidroxiprolinei - colagenului Produse din carne Spectrofotometrică 64 125 Determinarea coloranților Produse alimentare Lichidcromatografică (UPLC) 401 126 Determinarea coloranților (tartrazină și sunset yellow) Produse alimentare Lichidcromatografică (HPLC) 78 127 Determinarea concentrației alcoolice Vin, alcool etilic și băuturi alcoolice Regulamentul CE nr. 2676/1990 4 128 Determinarea conținutului de acrilamidă Produse alimentare procesate termic Gazcromatografică (GC) 158 129 Determinarea conținutului de cupru Hrană pentru animale Spectrofotometrică 18 130 Determinarea conținutului de gluten Grâu și faină
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
Hrană pentru animale Spectrofotometrică 43 196 Determinarea volumului pâinii Pâine SR 91 2 197 Determinarea zaharozei Miere, vin, alcool etilic și băuturi alcoolice SR 784, STAS 6182/17 31 198 Determinarea zahărului invertit Miere SR 784 34 199 Determinarea zahărului reducător Vin SR 6182-18/C91 28 200 Determinarea zaharurilor Vin Standardizată 16 201 Determinări ponderale Conserve SRAS 6516 21 202 Dozarea ureei Hrană pentru animale Regulamentul CE nr. 152/2009 45 203 Identificarea glucidelor Produse alimentare Colorimetrică - Reacția Fehling 30 204 Identificare și dozare
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
Produse alimentare Colorimetrică 29 212 Identificarea constituenților de origine animală Hrană pentru animale Microscopică/ Regulamentul CE nr. 152/2009 119 213 Identificarea hidrogenului sulfurat Carne și produse din carne SR 9065 21 214 Testul de stabilitate fizico- chimic la aer pentru vin Vin SR 6182/2 27 215 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi ridicate Vin SR 6182/2 27 216 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi scăzute Vin SR 6182/2 27 217 Determinarea melaminei Produse cu conținut
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
alimentare Colorimetrică 29 212 Identificarea constituenților de origine animală Hrană pentru animale Microscopică/ Regulamentul CE nr. 152/2009 119 213 Identificarea hidrogenului sulfurat Carne și produse din carne SR 9065 21 214 Testul de stabilitate fizico- chimic la aer pentru vin Vin SR 6182/2 27 215 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi ridicate Vin SR 6182/2 27 216 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi scăzute Vin SR 6182/2 27 217 Determinarea melaminei Produse cu conținut proteic
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
animale Microscopică/ Regulamentul CE nr. 152/2009 119 213 Identificarea hidrogenului sulfurat Carne și produse din carne SR 9065 21 214 Testul de stabilitate fizico- chimic la aer pentru vin Vin SR 6182/2 27 215 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi ridicate Vin SR 6182/2 27 216 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi scăzute Vin SR 6182/2 27 217 Determinarea melaminei Produse cu conținut proteic Lichidcromatografică cuplată cu spectrometru de masă (LC - MS/MS) 342 218 Determinarea
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
nr. 152/2009 119 213 Identificarea hidrogenului sulfurat Carne și produse din carne SR 9065 21 214 Testul de stabilitate fizico- chimic la aer pentru vin Vin SR 6182/2 27 215 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi ridicate Vin SR 6182/2 27 216 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi scăzute Vin SR 6182/2 27 217 Determinarea melaminei Produse cu conținut proteic Lichidcromatografică cuplată cu spectrometru de masă (LC - MS/MS) 342 218 Determinarea reziduurilor de pesticide Produse
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
carne SR 9065 21 214 Testul de stabilitate fizico- chimic la aer pentru vin Vin SR 6182/2 27 215 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi ridicate Vin SR 6182/2 27 216 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi scăzute Vin SR 6182/2 27 217 Determinarea melaminei Produse cu conținut proteic Lichidcromatografică cuplată cu spectrometru de masă (LC - MS/MS) 342 218 Determinarea reziduurilor de pesticide Produse alimentare, hrană pentru animale Gazcromatografică cuplată cu spectrometru de masă (GC
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
214 Testul de stabilitate fizico- chimic la aer pentru vin Vin SR 6182/2 27 215 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi ridicate Vin SR 6182/2 27 216 Testul de stabilitate fizico- chimic pentru vin la temperaturi scăzute Vin SR 6182/2 27 217 Determinarea melaminei Produse cu conținut proteic Lichidcromatografică cuplată cu spectrometru de masă (LC - MS/MS) 342 218 Determinarea reziduurilor de pesticide Produse alimentare, hrană pentru animale Gazcromatografică cuplată cu spectrometru de masă (GC - MS/MS) 348 219 Determinare
ANEXE din 20 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267347]
-
350 Inginerie genetică în ameliorarea plantelor* Cluj-Napoca română IF 120 Managementul producției horticole în climat controlat* Cluj-Napoca română IF 120 Proiectarea, amenajarea și întreținerea spațiilor verzi* Cluj-Napoca română IF 120 Științe horticole* Cluj-Napoca română IF 120 Tehnologia producerii și valorificării vinurilor speciale și a produselor derivate* Cluj-Napoca română IF 120 4 Silvicultură Gestionarea durabilă a biodiversității și resurselor forestiere* Cluj-Napoca română IF 120 100 Managementul ecosistemelor forestiere* Cluj-Napoca română IF 120 5 Inginerie și management în agricultură și dezvoltare rurală Agribusiness*
ANEXE din 20 aprilie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/267399]
-
în favoarea lor. Intervențiile cu plantații (proveniențe locale) se vor executa în primul rând în scopul menținerii ecotipurilor valoroase de pin 1 - Speciile din compozițiile țel care nu se regăsesc în compozițiile de regenerare se consideră că există sporadic sau vin pe cale naturală GRUPA ECOLOGICĂ 34 (GE 34) Montan, montan-premontan și deluros submontan de pinete (predominant pin negru) (i-m), soluri rendzinice scheletice, V. ed. mic Condiții staționale: Altitudini cuprinse între 500 m (local mai jos) și 1000 m, frecvent
GHID DE BUNE PRACTICI din 28 septembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261211]
-
specii de bază, necesită identificarea și promovarea unor astfel de arborete și în alte zone din spațiul geografic montan și submontan 1 - Speciile din compozițiile țel care nu se regăsesc în compozițiile de regenerare se consideră că există sporadic sau vin pe cale naturală GRUPA ECOLOGICĂ 35 (GE 35) Montan și montan-premontan de aninișuri de anin alb (m-s), soluri aluviale ± gleizate, V. ed. mijlociu - mare Condiții staționale: Lunci și terase, mai rar inundabile, altitudini frecvent între 700-1200 m, în FM 1
GHID DE BUNE PRACTICI din 28 septembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261211]
-
este persoană fizică sau juridică autorizată de ITCSMS pentru multiplicarea de material săditor legumicol, pentru cantitatea corespunzătoare suprafeței declarate. [ ] 7.12_13 PD 18 - Sprijin cuplat pentru venit - Legume cultivate în sere și solarii 7.12 Legume cultivate în sere (tomate, castraveți, ardei, vinete pentru consum în stare proaspătă) [ ] Factura de comercializare sau fila/filele din carnetul de comercializare a produselor agricole, a următoarelor cantități minime anuale pe hectarul cultivat, în funcție de legumele cultivate: 85 tone la tomate pentru consum în stare proaspătă, 50
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
minime anuale pe hectarul cultivat, în funcție de legumele cultivate: 85 tone la tomate pentru consum în stare proaspătă, 50 tone la castraveți pentru consum în stare proaspătă, 29 tone la ardei pentru consum în stare proaspătă, 30 tone la vinete pentru consum în stare proaspătă [ ] [ ] Documente privind utilizarea seminței certificate oficial inclusiv categoria standard: Factura de achiziție a semințelor certificate și [ ] Document oficial de certificare a lotului de sămânță/ Document oficial de certificare a lotului de sămânță din producția proprie
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
Eticheta oficială care poate ține loc de document de calitate și conformitate [ ] Documente contabile interne prin care face dovada procesării producției minime în cazul în care fermierul are și calitatea de procesator [ ] 7.13 Legume cultivate în solarii (tomate, castraveți, ardei, vinete pentru consum în stare proaspătă) [ ] Factură de comercializare sau fila/filele din carnetul de comercializare a produselor agricole, în cazul persoanelor fizice a următoarelor cantități minime anuale pe ha cultivat, funcție de legumele cultivate: 32 tone la tomate pentru consum în
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
a următoarelor cantități minime anuale pe ha cultivat, funcție de legumele cultivate: 32 tone la tomate pentru consum în stare proaspătă, 30 tone la castraveți în stare proaspătă, 16 tone la ardei pentru consum în stare proaspătă, 20 tone la vinete pentru consum în stare proaspătă [ ] [ ] Documente privind utilizarea seminței certificate oficial inclusiv categoria standard: Factura de achiziție a semințelor certificate și [ ] Document oficial de certificare a lotului de sămânță/ Document oficial de certificare a lotului de sămânță din producția proprie
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
livezilor, culturilor de hamei, pepinierelor, arbuștilor fructiferi suprafața parcelei agricole să fie de cel puțin 0,1 ha și să declare toate parcelele agricole utilizate și elementele neproductive eligibile. Pentru intervenția PD-18 - legume cultivate în sere și solarii (tomate, castraveți, ardei, vinete) beneficiarii trebuie să exploateze un teren agricol cu o suprafață de cel puțin 1 ha, cu o suprafață a parcelei agricole de cel puțin 0,03 ha. (conform art. 65, alin 1, lit. c din Ordinul MADR nr. 80/2023). La actualizarea
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
suprafață din anul curent cu condiția ca până la data de 30 septembrie să fie înființată cultura de toamnă, iar în campania următoare să nu fie declarată tot o cultură perenă. Pentru parcelele de vii cu soiuri de struguri pentru vin, altele decât cele finanțate prin programul de restructurare/reconversie viticolă, fermierii completează codul 961. Pentru parcelele de vii cu soiuri de struguri pentru masă fermierii completează codul 962. Completarea II.A.1 - Declarația de suprafață 2023 - aferentă parcelelor agricole cod 965 ("VII FINANȚATE
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
acordă pentru: soia, lucernă, leguminoase boabe pentru industrializare (mazăre de grădină, fasole boabe și fasole păstăi), cânepă, orez, sămânță de cartof, hamei, sfeclă de zahăr, legume cultivate în câmp pentru consum în stare proaspătă sau destinate industrializării (tomate, castraveți, ardei, vinete), legume cultivate în sere și solarii (tomate, castraveți, ardei, vinete), fructe destinate consumului în stare proaspătă și industrializării (prune, mere, cireșe și vișine, caise și piersici), producere semințe pentru plante furajere, dar și pentru creșterea ovinelor, caprinelor, taurinelor de carne
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
grădină, fasole boabe și fasole păstăi), cânepă, orez, sămânță de cartof, hamei, sfeclă de zahăr, legume cultivate în câmp pentru consum în stare proaspătă sau destinate industrializării (tomate, castraveți, ardei, vinete), legume cultivate în sere și solarii (tomate, castraveți, ardei, vinete), fructe destinate consumului în stare proaspătă și industrializării (prune, mere, cireșe și vișine, caise și piersici), producere semințe pentru plante furajere, dar și pentru creșterea ovinelor, caprinelor, taurinelor de carne, vacilor de lapte, bivolițelor de lapte și viermilor de mătase
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
de sămânță necesare la hectar sunt incluse în anexa nr. 19 din Ordinul MADR nr. 80/2023. ... ... 7.10_11. PD-17. Sprijinul cuplat pentru venit - Legume cultivate în câmp pentru consum în stare proaspătă sau destinate industrializării, în cultură principală/secundară (tomate, castraveți, ardei, vinete) se acordă fermierilor care: a) sunt eligibili pentru plata BISS; ... b) sunt utilizatorii unei suprafețe agricole localizate pe teritoriul României, identificabilă în Sistemul Integrat de Administrare și Control (IACS); ... c) exploatează un teren agricol cu o suprafață de cel puțin
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
persoană fizică sau juridică autorizată de inspectoratul teritorial pentru calitatea semințelor și materialului săditor pentru multiplicarea de material săditor legumicol, pentru cantitatea corespunzătoare suprafeței declarate. ... 7.12_13. PD-18. Sprijinul cuplat pentru venit - Legume cultivate în sere și solarii (tomate, castraveți, ardei, vinete) se acordă fermierilor care: a) sunt beneficiari BISS; ... b) sunt utilizatorii unei suprafețe agricole localizate pe teritoriul României, identificabilă în Sistemul Integrat de Administrare și Control (IACS); ... c) exploatează un teren agricol cu o suprafață de cel puțin 1 ha
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]
-
ENERGETIC (Populus spp) 9533 BISS Populus PLOP ALB, PLOP NEGRU (Populus alba, Populus nigra) 95331 BISS Arundo STUF GIGANT ENERGETIC 9534 BISS Paulownia ARBORELE-PRINȚESEI ENERGETIC 9536 BISS Jatropha ARBUST DE PETROL ENERGETIC 9537 BISS VII Vitis VII CU STRUGURI PENTRU VIN 961 BISS, PD-05/PD-06, M11_S1_P4, M11_S2_P4 Vitis VII CU STRUGURI DE MASĂ 962 BISS, PD-05/PD-06, M11_S1_P4, M11_S2_P4 Vitis VII FINANȚATE PRIN PROGRAMUL RESTRUCTURARE/ RECONVERSIE 965 BISS, PD-05/PD-06, M11_S1_P4, M11_S2_P4 IV. TEREN ÎMPĂDURIT în conformitate cu art. 2 alin. 2 c) din
ANEXE din 27 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265431]