29,368 matches
-
de fumat fin tăiat, destinat rulării în țigarete kg 591,25 606 634 9 Alte tutunuri de fumat kg 591,25 606 634 Produse energetice 10 Benzină cu plumb tonă 2.530,17 2.530,17 2.530,17 1.000 litri 1.948,23 1.948,23 1.948,23 11 Benzină fără plumb tonă 2.151,13 2.151,13 2.151,13 1.000 litri 1.656,36 1.656,36 1.656,36 12 Motorină tonă 1.796,53 1.796,53 1.796,53 1.000 litri 1.518,04 1.518,04 1.518,04 13 Păcură tonă 13.1. utilizată în scop comercial 71,07 71,07 71,07 13.2. utilizată în scop necomercial 71,07 71,07 71,07 14 Gaz
LEGE nr. 296 din 26 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/275745]
-
2.151,13 1.000 litri 1.656,36 1.656,36 1.656,36 12 Motorină tonă 1.796,53 1.796,53 1.796,53 1.000 litri 1.518,04 1.518,04 1.518,04 13 Păcură tonă 13.1. utilizată în scop comercial 71,07 71,07 71,07 13.2. utilizată în scop necomercial 71,07 71,07 71,07 14 Gaz petrolier lichefiat tonă 14.1. utilizat drept combustibil pentru motor 607,70 607,70 607,70 14.2. utilizat drept combustibil pentru încălzire 537,76 537,76 537,76 14.3. utilizat în consum casnic*) 0,00 0,00 0,00 15 Gaz natural GJ 15.1. utilizat drept combustibil pentru motor 12,32 12,32 12,32 15.2
LEGE nr. 296 din 26 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/275745]
-
GJ 15.1. utilizat drept combustibil pentru motor 12,32 12,32 12,32 15.2. utilizat drept combustibil pentru încălzire 15.2.1. în scop comercial 0,81 0,81 0,81 15.2.2. în scop necomercial 1,52 1,52 1,52 16 Petrol lampant (kerosen)**) 16.1. utilizat drept combustibil pentru motor tonă 2.640,92 2.640,92 2.640,92 1.000 litri 2.112,73 2.112,73 2.112,73 16.2. utilizat drept combustibil pentru încălzire tonă 2.226,35 2.226,35 2.226,35 1.000 litri 1.781,07 1.781,07 1.781,07 17 Cărbune și cocs GJ 17.1. utilizate în scopuri comerciale 0,71 0,71 0,71 17.2. utilizate în scopuri
LEGE nr. 296 din 26 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/275745]
-
valorilor culturale importante și a bunurilor de patrimoniu, din zonele afectate de dezastre, cu respectarea reglementărilor legale în vigoare prin entitățile aflate în subordinea/sub autoritatea sa; ... e) asigură controlul circulației, pentru autovehiculele cu masa totală autorizată mai mare de 3,5 tone, potrivit domeniului de competență, prin entitățile aflate în subordinea/sub autoritatea sa; ... f) asigură mijloacele necesare pentru transportul fondului arhivistic național din zonele afectate de dezastre, cu respectarea reglementărilor legale în vigoare prin entitățile aflate în subordinea/sub autoritatea sa; ... g) asigură
REGULAMENT din 20 septembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276377]
-
este obligatoriu pentru conducătorul autovehiculului care efectuează transport de mărfuri periculoase, transport public de persoane, transport în cont propriu de persoane cu microbuze și autobuze, precum și pentru autovehiculele de transport marfă cu masa maximă autorizată mai mare de 3,5 tone, care circulă în trafic intern și internațional. ... 9. La anexa nr. 1, după litera p) se introduce o nouă literă, lit. p^1), cu următorul cuprins: p^1) categoria Tr1: tractoare agricole sau forestiere a căror viteză maximă constructivă este mai mică
ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 1 din 18 ianuarie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/278258]
-
sau cu vehicule rutiere care nu sunt clasificate/încadrate corespunzător, conform reglementărilor ulterioare; ... 11. efectuarea transportului rutier de mărfuri cu depășirea cu cel puțin 20% a masei totale maxim autorizate pentru vehiculele cu o masă totală maximă autorizată care depășește 12 tone sau cu cel puțin 25% a masei totale maxim autorizate pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care nu depășește 12 tone sau efectuarea transportului rutier de mărfuri cu depășirea cu cel puțin 20% a masei maxime autorizate pe
HOTĂRÂRE nr. 1.317 din 21 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277706]
-
20% a masei totale maxim autorizate pentru vehiculele cu o masă totală maximă autorizată care depășește 12 tone sau cu cel puțin 25% a masei totale maxim autorizate pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care nu depășește 12 tone sau efectuarea transportului rutier de mărfuri cu depășirea cu cel puțin 20% a masei maxime autorizate pe axe; ... 12. nerespectarea de către operatorii economici care desfășoară activități conexe transportului rutier - activități desfășurate de autogări - a obligației de a permite accesul
HOTĂRÂRE nr. 1.317 din 21 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277706]
-
a aderat prin Ordonanța Guvernului nr. 75/1998, aprobată prin Legea nr. 2/1999; ... 9. efectuarea transportului rutier de mărfuri cu depășirea între 5% și 20% a masei totale maxime autorizate pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care depășește 12 tone sau între 5% și 25% a masei totale maxime autorizate pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care nu depășește 12 tone sau efectuarea transportului rutier de mărfuri cu depășirea între 5% și 20% a masei maxime autorizate pe
HOTĂRÂRE nr. 1.317 din 21 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277706]
-
20% a masei totale maxime autorizate pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care depășește 12 tone sau între 5% și 25% a masei totale maxime autorizate pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care nu depășește 12 tone sau efectuarea transportului rutier de mărfuri cu depășirea între 5% și 20% a masei maxime autorizate pe axe; ... 10. nerespectarea de către un operator de transport rutier român a prevederilor art. 25 alin. (1)-(3) și ale art. 38 din
HOTĂRÂRE nr. 1.317 din 21 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277706]
-
efectuarea transportului rutier de mărfuri cu depășirea cu până la 5%, dar mai mult de 750 kg, a masei totale maxime autorizate și/sau a masei maxime autorizate pe axe pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care depășește 12 tone sau cu până la 5%, dar mai mult de 500 kg, a masei totale maxime autorizate și/sau a masei maxime autorizate pe axe pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care nu depășește 12 tone; ... 3. nerespectarea de către
HOTĂRÂRE nr. 1.317 din 21 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277706]
-
autorizată care depășește 12 tone sau cu până la 5%, dar mai mult de 500 kg, a masei totale maxime autorizate și/sau a masei maxime autorizate pe axe pentru vehicule cu o masă totală maximă autorizată care nu depășește 12 tone; ... 3. nerespectarea de către operatorul de transport rutier/întreprinderea de transport rutier în cont propriu a obligației de comunicare către autoritatea emitentă a licenței de transport/licenței comunitare/certificatului de transport rutier în cont propriu a oricăror modificări intervenite privind managerul de transport
HOTĂRÂRE nr. 1.317 din 21 decembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/277706]
-
la atingerea obiectivelor Strategiei UE în domeniul biodiversității pentru 2030.^13 ^13 Comisia Europeană, DG MARE, Roadmap, Ares (2021) 2549415 - 15/04/2021. În România sunt multe specii neexploatate și subexploatate. În cazul șprotului, dintr-o cotă totală anuală de aproximativ 3.400 de tone, România pescuiește maximum 40 de tone/an. De asemenea, din 8.000 de tone cotă totală de rapană, se pescuiesc 3.000 de tone, iar dintr-o cotă de midii de aproximativ 400 de tone sunt exploatate 200 de tone. În ceea ce
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
Europeană, DG MARE, Roadmap, Ares (2021) 2549415 - 15/04/2021. În România sunt multe specii neexploatate și subexploatate. În cazul șprotului, dintr-o cotă totală anuală de aproximativ 3.400 de tone, România pescuiește maximum 40 de tone/an. De asemenea, din 8.000 de tone cotă totală de rapană, se pescuiesc 3.000 de tone, iar dintr-o cotă de midii de aproximativ 400 de tone sunt exploatate 200 de tone. În ceea ce privește rechinul, din 14 tone cotă, se înregistrează capturi foarte mici, iar
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
România sunt multe specii neexploatate și subexploatate. În cazul șprotului, dintr-o cotă totală anuală de aproximativ 3.400 de tone, România pescuiește maximum 40 de tone/an. De asemenea, din 8.000 de tone cotă totală de rapană, se pescuiesc 3.000 de tone, iar dintr-o cotă de midii de aproximativ 400 de tone sunt exploatate 200 de tone. În ceea ce privește rechinul, din 14 tone cotă, se înregistrează capturi foarte mici, iar în cazul vongolelor nu au fost înregistrate capturi, întrucât
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
o cotă totală anuală de aproximativ 3.400 de tone, România pescuiește maximum 40 de tone/an. De asemenea, din 8.000 de tone cotă totală de rapană, se pescuiesc 3.000 de tone, iar dintr-o cotă de midii de aproximativ 400 de tone sunt exploatate 200 de tone. În ceea ce privește rechinul, din 14 tone cotă, se înregistrează capturi foarte mici, iar în cazul vongolelor nu au fost înregistrate capturi, întrucât aceasta din urmă constituie o activitate reglementată recent. ... ... 3.3. Documentele de
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
aproximativ 3.400 de tone, România pescuiește maximum 40 de tone/an. De asemenea, din 8.000 de tone cotă totală de rapană, se pescuiesc 3.000 de tone, iar dintr-o cotă de midii de aproximativ 400 de tone sunt exploatate 200 de tone. În ceea ce privește rechinul, din 14 tone cotă, se înregistrează capturi foarte mici, iar în cazul vongolelor nu au fost înregistrate capturi, întrucât aceasta din urmă constituie o activitate reglementată recent. ... ... 3.3. Documentele de planificare spațială și strategiile relevante
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
de tone/an. De asemenea, din 8.000 de tone cotă totală de rapană, se pescuiesc 3.000 de tone, iar dintr-o cotă de midii de aproximativ 400 de tone sunt exploatate 200 de tone. În ceea ce privește rechinul, din 14 tone cotă, se înregistrează capturi foarte mici, iar în cazul vongolelor nu au fost înregistrate capturi, întrucât aceasta din urmă constituie o activitate reglementată recent. ... ... 3.3. Documentele de planificare spațială și strategiile relevante 3.3.1. Documentele și strategiile naționale și regionale Planul
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
prin Canalul Dunăre-Marea Neagră. Portul Constanța face parte din coridorul de transport paneuropean Rin-Dunăre, având o suprafață totală de 3.926 ha, fiind structurat în trei subdiviziuni: – port maritim cu o capacitate anuală de manipulare de 100 de milioane de tone, deservit de 140 de dane operaționale care permit accesul navelor funcționale cu o capacitate de 220.000 tdw; ... – port fluvial și maritim deopotrivă ce permite accesul oricărui tip de navă fluvială, având o capacitate anuală de manipulare de 10 milioane de
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
deservit de 140 de dane operaționale care permit accesul navelor funcționale cu o capacitate de 220.000 tdw; ... – port fluvial și maritim deopotrivă ce permite accesul oricărui tip de navă fluvială, având o capacitate anuală de manipulare de 10 milioane de tone; ... – port turistic (Marina Tomis) situat în zona turistică a orașului Constanța, ce oferă un potențial ridicat pentru acostarea navelor de pasageri care navighează în jurul sau de-a lungul Mării Negre, fiind în prezent o zona de adăpost pentru ambarcațiunile
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
terminale specializate care operează minereu de fier, bauxită, cărbune și cocs. Terminalele pot opera atât nave maritime, cât și fluviale, cu o rată de descărcare de peste 45.000 de tone/24 de ore. Capacitatea de stocare este de 4,7 milioane de tone simultan, iar capacitatea anuală de funcționare este de peste 27 de milioane de tone. Există, de asemenea, un terminal specializat (capacitate de stocare de peste 100.000 de tone și capacitate de funcționare de 4,2 milioane de tone/an) în care sunt
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
atât nave maritime, cât și fluviale, cu o rată de descărcare de peste 45.000 de tone/24 de ore. Capacitatea de stocare este de 4,7 milioane de tone simultan, iar capacitatea anuală de funcționare este de peste 27 de milioane de tone. Există, de asemenea, un terminal specializat (capacitate de stocare de peste 100.000 de tone și capacitate de funcționare de 4,2 milioane de tone/an) în care sunt operate îngrășăminte, fosfat, uree, apatit și alte produse chimice; ... – terminale mărfuri generale - toată gama
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
de tone/24 de ore. Capacitatea de stocare este de 4,7 milioane de tone simultan, iar capacitatea anuală de funcționare este de peste 27 de milioane de tone. Există, de asemenea, un terminal specializat (capacitate de stocare de peste 100.000 de tone și capacitate de funcționare de 4,2 milioane de tone/an) în care sunt operate îngrășăminte, fosfat, uree, apatit și alte produse chimice; ... – terminale mărfuri generale - toată gama de servicii pentru mărfuri generale este furnizată în mod eficient de către companiile de
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
Constanța (3 km); ... – terminal de barje - oferă condiții optime pentru acostarea și staționarea în siguranță a barjelor și împingătoarelor, pentru operarea acestora, formarea și desfacerea convoaielor. Investiția permite utilizatorilor să folosească o capacitate de ancorare pentru aproximativ 10 milioane de tone de mărfuri. ... Zona Midia are o suprafață de 823,9 ha, din care 223,8 ha uscat și 600,1 ha apă. Deservește Complexul Petrochimic adiacent, permițând accesul tancurilor cu capacitate de 20.000 tdw. Are o capacitate de funcționare anuală de peste 300
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
destinate acostării navelor și/sau aferente porturilor, bazinele portuare din interiorul porturilor, șenalele de acces în porturi, căile ferate, drumurile tehnologice, instalațiile și echipamentele aflate în perimetrul portuar și care sunt destinate furnizării de utilități, acvatoriile. Tabel 6. Traficul de mărfuri (tone) din principalele porturi românești în perioada 2014-2019 Port 2014 2015 2016 2017 2018 2019 Rețea TEN-T 1 Constanța 47.066.000 48.664.000 50.233.000 49.436.000 51.600.000 56.750.000 centrală 2 Midia 6.898.000 6.360.000 7.374.000 7.695.000 8.154.000 8.215.000 3 Galați 6.019.000 7.312.000 7.726.000 7.520.000 7.720.000
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]
-
dezvoltarea sectorului pescăresc. În apele marine românești, activitatea de pescuit se desfășoară în principal în intervalul aprilie-septembrie, când cele mai importante specii comerciale de pești ajung în zona costieră pentru reproducere și hrănire. Situația capturilor de pește aferente porturilor în tone debarcate în perioada 2012-2021 este prezentată în Tabelul nr. 7. Tabel 7. Capturile de pește (toate speciile) aferente porturilor, în perioada 2010-2020 Portul/ Punctul de debarcare Capturile aferente porturilor și punctelor de debarcare (tone) Total 2012-2021 2012 2013 2014 2015
PLAN din 9 noiembrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276243]