5,898 matches
-
112 din 4 mai 2006 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 413 din 12 mai 2006, prin înlocuirea sintagmei "obiective de protecție a apelor și a mediului acvatic" cu sintagma "obiective de protecție a apelor și a ecosistemelor acvatice". a) sunt investigate cauzele neîndeplinirii obiectivelor prevăzute; ... b) avizele și autorizațiile de gospodărire a apelor sunt examinate și, daca este necesar, revizuite; ... c) programele de monitoring sunt revizuite și modificate, după caz; ... d) sunt stabilite măsurile suplimentare care pot fi necesare pentru atingerea
LEGE nr. 107 din 25 septembrie 1996 (*actualizată*) legea apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220291_a_221620]
-
112 din 4 mai 2006 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 413 din 12 mai 2006, prin înlocuirea sintagmei "obiective de protecție a apelor și a mediului acvatic" cu sintagma "obiective de protecție a apelor și a ecosistemelor acvatice". a) sunt investigate cauzele neîndeplinirii obiectivelor prevăzute; ... b) avizele și autorizațiile de gospodărire a apelor sunt examinate și, daca este necesar, revizuite; ... c) programele de monitoring sunt revizuite și modificate, după caz; ... d) sunt stabilite măsurile suplimentare care pot fi necesare pentru atingerea
LEGE nr. 107 din 25 septembrie 1996 (*actualizată*) legea apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220289_a_221618]
-
2010 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 114 din 19 februarie 2010, prin înlocuirea sintagmei "obiective de protecție a apelor și a mediului acvatic/ecosistemelor acvatice" cu sintagma "obiective de mediu pentru corpurile de apă de suprafață și subterane". a) sunt investigate cauzele neîndeplinirii obiectivelor prevăzute; ... b) avizele și autorizațiile de gospodărire a apelor sunt examinate și, daca este necesar, revizuite; ... c) programele de monitoring sunt revizuite și modificate, după caz; ... d) sunt stabilite măsurile suplimentare care pot fi necesare pentru atingerea
LEGE nr. 107 din 25 septembrie 1996 (*actualizată*) legea apelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220293_a_221622]
-
proiectelor. În plus, selecția proiectelor care urmează să fie auditate va fi decisă integral de SDC sau de organismul intermediar elvețian și trebuie să țină cont de resursele disponibile ale UCAAPI. Cazurile în care există suspiciuni de nereguli vor fi investigate de SDC, în cooperare cu UNC. 7. Monitorizarea, coordonarea și raportarea Monitorizarea. Monitorizarea va fi făcută la nivelul întregului fond tematic și la nivelul activității. SDC va asigura monitorizarea la nivelul întregului fond. Organismul intermediar elvețian va răspunde de monitorizarea
ACORD-CADRU din 7 septembrie 2010 între Guvernul României şi Consiliul Federal Elveţian privind implementarea Programului de cooperare elveţiano-român pentru reducerea disparităţilor economice şi sociale în cadrul Uniunii Europene extinse*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/227006_a_228335]
-
fac trimiteri pentru declararea conformității unei jucării trebuie avute în vedere în mod corespunzător. ... (7) În cazul în care se justifică, în raport cu riscurile prezentate de o jucărie, pentru a proteja sănătatea și siguranța utilizatorilor, producătorii testează prin eșantionare jucăriile comercializate, investigând și, dacă este cazul, păstrând un registru de reclamații, de jucării neconforme și rechemări de jucării și informează distribuitorii privind orice astfel de monitorizări. ... (8) Producătorii trebuie să se asigure de faptul că pe jucăriile lor sunt menționate tipul, lotul
HOTĂRÂRE nr. 74 din 26 ianuarie 2011 (*actualizată*) privind siguranţa jucăriilor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229941_a_231270]
-
cerințele prevăzute la art. 10 și în anexa nr. 2. ... (8) În cazul în care se consideră oportun în raport cu riscurile prezentate de o jucărie, pentru a proteja sănătatea și siguranța consumatorilor, importatorii trebuie să testeze prin eșantionare jucăriile comercializate, să investigheze și, dacă este cazul, să păstreze un registru de reclamații pentru jucăriile neconforme și rechemările de jucării și să informeze distribuitorii privind astfel de monitorizări. ... (9) Importatorii care consideră sau au motive să creadă că o jucărie introdusă pe piață
HOTĂRÂRE nr. 74 din 26 ianuarie 2011 (*actualizată*) privind siguranţa jucăriilor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229941_a_231270]
-
se fac împreună cu poliția. Dacă datele obținute în teren indică săvârșirea unei infracțiuni, lucrătorul de poliție din echipă ia primele măsuri și anunță de îndată lucrătorul de poliție desemnat în acest sens pentru intervenție rapidă și cercetarea faptei. Polițiștii care investighează cazul pot face parte din echipa multidisciplinară aflată în coordonarea managerului de caz numit de DGASPC. Fișele pentru semnalarea obligatorie a cazurilor de violență asupra copilului SPAS/Persoanele cu atribuții în asistență socială au obligația să completeze o fișă de
METODOLOGIE-CADRU din 19 ianuarie 2011 privind prevenirea şi intervenţia în echipă multidisciplinară şi în reţea în situaţiile de violenţă asupra copilului şi de violenţă în familie. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229897_a_231226]
-
săli de așteptare, oficii poștale, magazine alimentare etc. Prin intermediul mesajelor primite în aceste cutii se asigură un feedback eficient, spontan din partea beneficiarilor. La nivel comunitar se recomandă implicarea structurii comunitare consultative, care, chemată să analizeze barierele, să caute soluții, să investigheze nevoile și resursele comunitare în domeniul prevenirii violenței asupra copilului și violenței în familie, va sprijini căutarea și generarea resurselor (umane, materiale, financiare) necesare desfășurării unor acțiuni preventive utile în comunitate (întâlniri, sărbători, evenimente speciale cu părinții și copiii, tabere
METODOLOGIE-CADRU din 19 ianuarie 2011 privind prevenirea şi intervenţia în echipă multidisciplinară şi în reţea în situaţiile de violenţă asupra copilului şi de violenţă în familie. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229897_a_231226]
-
5000/an; ... 2) indicatori de eficiență - anual: ... a) cost mediu/activitate, ca raport între cheltuielile efective din anul respectiv și suma activităților desfășurate în anul respectiv: 2900 lei. ... 3) indicatori de rezultat - anual: indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului*): 70% ... ---------- Notă: *) indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului (nr. cazuri de BT cu confirmare etiologică al căror cost a fost suportat din program/nr. total cazuri BT investigate microbiologic în program, în
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
între cheltuielile efective din anul respectiv și suma activităților desfășurate în anul respectiv: 2900 lei. ... 3) indicatori de rezultat - anual: indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului*): 70% ... ---------- Notă: *) indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului (nr. cazuri de BT cu confirmare etiologică al căror cost a fost suportat din program/nr. total cazuri BT investigate microbiologic în program, în laboratorul propriu sau în alte laboratoare - CRSP/ INCDMI Cantacuzino); Unități care derulează subprogramul
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului*): 70% ... ---------- Notă: *) indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului (nr. cazuri de BT cu confirmare etiologică al căror cost a fost suportat din program/nr. total cazuri BT investigate microbiologic în program, în laboratorul propriu sau în alte laboratoare - CRSP/ INCDMI Cantacuzino); Unități care derulează subprogramul: a) Ministerul Sănătății - DSPCSP ... b) Institutul Național de Sănătate Publică; ... c) Direcțiile de Sănătate Publică județene și a municipiului București; ... d) Institutul Național
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
diagnostic bacteriologic și antibiogramă: 1.100 lei. ... 3) Indicatori de rezultat (anual): a) rata de incidență a infecțiilor nosocomiale depistate în sistemul sentinelă (nr. cazuri IN /100 externați, pe secții și pe tipuri de infecții): 5 %; ... b) procent cazuri IN investigate cu laboratorul (nr. cazuri investigate la 100 de cazuri IN depistate): 70 %; ... c) procent cazuri IN cu diagnostic bacteriologic și antibiogramă, din totalul cazurilor cu etiologie bacteriană identificată: 70%. ... Natura cheltuielilor: 1. Capitolul "Bunuri și servicii" a) furnituri de birou
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
de capital; ... i) coordonarea și monitorizarea activităților subprogramului. ... Indicatori de evaluare: 1) Indicatori fizici: ... a) număr de copii testați pentru astm bronșic: 3.000/an; ... b) număr de copii cu astm bronșic tratați: 3.105/an; ... c) număr de copii investigați pentru diaree cronică/sindrom de malabsorbție: 2.000/an; ... d) număr de copii cu diaree cronică/sindrom de malabsorbție/malnutriție tratați: 2.000/an; ... e) număr de copii testați pentru mucoviscidoză: 1.500/an; ... f) număr de copii tratați pentru
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
an; ... j) număr de copii tratați pentru hepatită cronică: 1.000/an; ... 2) Indicatori de eficiență: ... a) cost mediu/copil testat pentru astm bronșic: 58 lei; ... b) cost mediu/copil cu astm bronșic tratat: 336 lei; ... c) cost mediu/copil investigat pentru diaree cronică/sindrom de malabsorbție/malnutriție: 174 lei; ... d) cost mediu/copil cu diaree cronică/sindrom de malabsorbție/malnutriție tratat: 348 lei; ... e) cost mediu/copil testat pentru mucoviscidoză: 290 lei; ... f) cost mediu/copil tratat pentru mucoviscidoză: 4
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
mediu/copil cu imunodeficiențe primare umorale tratat: 5.075 lei; ... i) cost mediu/copil testat pentru hepatită cronică: 313 lei; ... j) cost mediu/copil tratat pentru hepatită cronică: 3.567 lei. ... 3) indicatori de rezultat: ... a) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru astm bronșic cu 10%; ... b) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru malabsorbție cu 10%; ... c) creșterea numărului de copii cu mucoviscidoză diagnosticați precoce cu 10%; ... d) includerea în tratamentul de supleere a funcției
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
testat pentru hepatită cronică: 313 lei; ... j) cost mediu/copil tratat pentru hepatită cronică: 3.567 lei. ... 3) indicatori de rezultat: ... a) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru astm bronșic cu 10%; ... b) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru malabsorbție cu 10%; ... c) creșterea numărului de copii cu mucoviscidoză diagnosticați precoce cu 10%; ... d) includerea în tratamentul de supleere a funcției imune a 80% din copiii depistați cu imunodeficiență primară; ... e) creșterea numărului de copii
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229325_a_230654]
-
5000/an; ... 2) indicatori de eficiență - anual: ... a) cost mediu/activitate, ca raport între cheltuielile efective din anul respectiv și suma activităților desfășurate în anul respectiv: 2900 lei. ... 3) indicatori de rezultat - anual: indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului*): 70% ... ---------- Notă: *) indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului (nr. cazuri de BT cu confirmare etiologică al căror cost a fost suportat din program/nr. total cazuri BT investigate microbiologic în program, în
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
între cheltuielile efective din anul respectiv și suma activităților desfășurate în anul respectiv: 2900 lei. ... 3) indicatori de rezultat - anual: indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului*): 70% ... ---------- Notă: *) indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului (nr. cazuri de BT cu confirmare etiologică al căror cost a fost suportat din program/nr. total cazuri BT investigate microbiologic în program, în laboratorul propriu sau în alte laboratoare - CRSP/ INCDMI Cantacuzino); Unități care derulează subprogramul
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului*): 70% ... ---------- Notă: *) indice de confirmare etiologică a bolilor transmisibile investigate în conformitate cu obiectivele programului (nr. cazuri de BT cu confirmare etiologică al căror cost a fost suportat din program/nr. total cazuri BT investigate microbiologic în program, în laboratorul propriu sau în alte laboratoare - CRSP/ INCDMI Cantacuzino); Unități care derulează subprogramul: a) Ministerul Sănătății - DSPCSP ... b) Institutul Național de Sănătate Publică; ... c) Direcțiile de Sănătate Publică județene și a municipiului București; ... d) Institutul Național
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
diagnostic bacteriologic și antibiogramă: 1.100 lei. ... 3) Indicatori de rezultat (anual): a) rata de incidență a infecțiilor nosocomiale depistate în sistemul sentinelă (nr. cazuri IN /100 externați, pe secții și pe tipuri de infecții): 5 %; ... b) procent cazuri IN investigate cu laboratorul (nr. cazuri investigate la 100 de cazuri IN depistate): 70 %; ... c) procent cazuri IN cu diagnostic bacteriologic și antibiogramă, din totalul cazurilor cu etiologie bacteriană identificată: 70%. ... Natura cheltuielilor: 1. Capitolul "Bunuri și servicii" a) furnituri de birou
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
de capital; ... i) coordonarea și monitorizarea activităților subprogramului. ... Indicatori de evaluare: 1) Indicatori fizici: ... a) număr de copii testați pentru astm bronșic: 3.000/an; ... b) număr de copii cu astm bronșic tratați: 3.105/an; ... c) număr de copii investigați pentru diaree cronică/sindrom de malabsorbție: 2.000/an; ... d) număr de copii cu diaree cronică/sindrom de malabsorbție/malnutriție tratați: 2.000/an; ... e) număr de copii testați pentru mucoviscidoză: 1.500/an; ... f) număr de copii tratați pentru
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
an; ... j) număr de copii tratați pentru hepatită cronică: 1.000/an; ... 2) Indicatori de eficiență: ... a) cost mediu/copil testat pentru astm bronșic: 58 lei; ... b) cost mediu/copil cu astm bronșic tratat: 336 lei; ... c) cost mediu/copil investigat pentru diaree cronică/sindrom de malabsorbție/malnutriție: 174 lei; ... d) cost mediu/copil cu diaree cronică/sindrom de malabsorbție/malnutriție tratat: 348 lei; ... e) cost mediu/copil testat pentru mucoviscidoză: 290 lei; ... f) cost mediu/copil tratat pentru mucoviscidoză: 4
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
mediu/copil cu imunodeficiențe primare umorale tratat: 5.075 lei; ... i) cost mediu/copil testat pentru hepatită cronică: 313 lei; ... j) cost mediu/copil tratat pentru hepatită cronică: 3.567 lei. ... 3) indicatori de rezultat: ... a) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru astm bronșic cu 10%; ... b) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru malabsorbție cu 10%; ... c) creșterea numărului de copii cu mucoviscidoză diagnosticați precoce cu 10%; ... d) includerea în tratamentul de supleere a funcției
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
testat pentru hepatită cronică: 313 lei; ... j) cost mediu/copil tratat pentru hepatită cronică: 3.567 lei. ... 3) indicatori de rezultat: ... a) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru astm bronșic cu 10%; ... b) creșterea numărului de copii investigați în centrele regionale pentru malabsorbție cu 10%; ... c) creșterea numărului de copii cu mucoviscidoză diagnosticați precoce cu 10%; ... d) includerea în tratamentul de supleere a funcției imune a 80% din copiii depistați cu imunodeficiență primară; ... e) creșterea numărului de copii
NORME TEHNICE din 30 decembrie 2010 (*actualizate*) de realizare a programelor naţionale de sănătate pentru anii 2011 şi 2012**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229324_a_230653]
-
În cazul întârzierilor justificate, motivul întârzierii va fi trecut lângă ora de prezentare. ... (6) În cazul întârzierilor nejustificate sau al întârzierilor repetate din partea unor medici, medicul-șef al UPU sau CPU va informa conducerea spitalului, care are obligația de a investiga și rezolva problemele respective. ... Articolul 60 În vederea acordării unui consult de specialitate unui pacient aflat în stare critică în cadrul UPU sau CPU, este obligatorie prezența personală a medicului responsabil de gardă din secția de la care se solicită consultul, cu excepția situației
ORDIN nr. 1.706 din 2 octombrie 2007 (*actualizat*) privind conducerea şi organizarea unităţilor şi compartimentelor de primire a urgenţelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/229964_a_231293]