6,103 matches
-
iluminat, telefonie etc.). Pentru structuri amplasate pe autostrăzi în zone de șes și deal: - lățime parte carosabilă: 2 x 12 m; - fără trotuare. Pentru autostrăzile în zona de munte, datorită constrângerilor de relief se poate asigura o lățime a părții carosabile de 2 x 11 m. III.3. Caracteristici esențiale de calcul Denumirea Capitolul IV Cost investiție de bază IV.1. Precizare La stabilirea costului unitar s-au luat în calcul: - pentru materiale, utilaje și transport: prețurile la nivelul lunii septembrie
HOTĂRÂRE nr. 284 din 23 martie 2011 pentru modificarea şi completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.394/2010 privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice din domeniul infrastructurii de tranSport. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231161_a_232490]
-
lucrările de rampe; - lucrări de consolidare a terenului de fundare, de stabilizare a versanților și taluzurilor; - lucrări hidrotehnice; - mutări, protejări de instalații; - alte dotări (iluminat, telefonie etc.). Pentru structuri amplasate pe autostrăzi în zone de șes și deal: - lățime parte carosabilă: 2 x 12 m; - fără trotuare. Pentru autostrăzile în zona de munte, datorită constrângerilor de relief se poate asigura lățimea părții carosabile de 2 x 11 m. III.3. Caracteristici esențiale de calcul Denumirea Capitolul IV Cost investiție de bază
HOTĂRÂRE nr. 284 din 23 martie 2011 pentru modificarea şi completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.394/2010 privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice din domeniul infrastructurii de tranSport. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231161_a_232490]
-
alte dotări (iluminat, telefonie etc.). Pentru structuri amplasate pe autostrăzi în zone de șes și deal: - lățime parte carosabilă: 2 x 12 m; - fără trotuare. Pentru autostrăzile în zona de munte, datorită constrângerilor de relief se poate asigura lățimea părții carosabile de 2 x 11 m. III.3. Caracteristici esențiale de calcul Denumirea Capitolul IV Cost investiție de bază IV.1. Precizare La stabilirea costului unitar s-au luat în calcul: - pentru materiale, utilaje și transport: prețurile la nivelul lunii septembrie
HOTĂRÂRE nr. 284 din 23 martie 2011 pentru modificarea şi completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.394/2010 privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice din domeniul infrastructurii de tranSport. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231161_a_232490]
-
lucrările de rampe; - lucrări de consolidare a terenului de fundare, de stabilizare a versanților și taluzurilor; - lucrări hidrotehnice; - mutări, protejări de instalații; - alte dotări (iluminat, telefonie etc.). Pentru structuri amplasate pe autostrăzi în zone de șes și deal: - lățime parte carosabilă: 2 x 12 m; - fără trotuare. Pentru autostrăzile în zona de munte, datorită constrângerilor de relief se poate asigura o lățime a părții carosabile de 2 x 11 m. III.3. Caracteristici esențiale de calcul Denumirea Capitolul IV Cost investiție
HOTĂRÂRE nr. 284 din 23 martie 2011 pentru modificarea şi completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.394/2010 privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice din domeniul infrastructurii de tranSport. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231161_a_232490]
-
iluminat, telefonie etc.). Pentru structuri amplasate pe autostrăzi în zone de șes și deal: - lățime parte carosabilă: 2 x 12 m; - fără trotuare. Pentru autostrăzile în zona de munte, datorită constrângerilor de relief se poate asigura o lățime a părții carosabile de 2 x 11 m. III.3. Caracteristici esențiale de calcul Denumirea Capitolul IV Cost investiție de bază IV.1. Precizare La stabilirea costului unitar s-au luat în calcul: - pentru materiale, utilaje și transport: prețurile la nivelul lunii septembrie
HOTĂRÂRE nr. 284 din 23 martie 2011 pentru modificarea şi completarea Hotărârii Guvernului nr. 1.394/2010 privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice din domeniul infrastructurii de tranSport. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231161_a_232490]
-
traseul existent; - asigurarea vitezei de deplasare: 20-40 km/h; - încadrarea drumului în clasa tehnică V, categoria de importanță C. Situația proiectată nu cuprinde: lucrări de artă, poduri și podețe. Pentru drumuri de clasa tehnică V vor fi asigurate: - lățime parte carosabilă 2 x 2,50 m; - lățime acostament 2 x 0,50 m; - pantă transversală carosabil 2,5%; - pantă transversală acostament 4%. Sistem rutier propus: - 4 cm uzura din BA16; - 4 cm strat de legătură BAD 25; - 10 cm macadam; - 15
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
categoria de importanță C. Situația proiectată nu cuprinde: lucrări de artă, poduri și podețe. Pentru drumuri de clasa tehnică V vor fi asigurate: - lățime parte carosabilă 2 x 2,50 m; - lățime acostament 2 x 0,50 m; - pantă transversală carosabil 2,5%; - pantă transversală acostament 4%. Sistem rutier propus: - 4 cm uzura din BA16; - 4 cm strat de legătură BAD 25; - 10 cm macadam; - 15 cm balast pentru reprofilare (grosime medie); - acostamentele amenajate (balastate); - asigurarea scurgerii apelor: rigole, șanțuri trapezoidale
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
reprezintă 0,5% din suprafața deservită de drumurile nou-construite. Lucrările de refacere a drumurilor forestiere existente nu ocupă suprafețe noi din fondul forestier. Drum forestier axial - trafic 30-50.000 mc: - lățimea platformei drumurilor în aliniament: 5,00 m; - lățimea părții carosabile în aliniament: 4,00 m; - raza minimă de racordare în plan orizontal: 20,00 m; - raza minimă de racordare în serpentină: 15,00 m; - declivitatea maximă la transportul în gol: 9%; - declivitatea maximă la transportul în plin: 6%. III.2
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
forestier-drumuri", și reprezintă 0,5% din suprafața deservită de drumurile nou-construite. Lucrările de refacere a drumurilor forestiere existente nu ocupă suprafețe noi din fondul forestier. Drum forestier colector - trafic variabil: - lățimea platformei drumurilor în aliniament: 3,50 m; - lățimea părții carosabile în aliniament: 2,50 m; - raza minimă de racordare în plan orizontal: 15 m; - raza minimă de racordare în serpentină: 13 m; - declivitatea maximă la transportul în gol: 12%; - declivitatea maximă la transportul în plin: 9%; - sistemul rutier, împietruire simplă
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
transport forestier-drumuri", și reprezintă 0,5% din suprafața deservită de drumurile nou-construite. Lucrările de refacere a drumurilor forestiere existente nu ocupă suprafețe noi din fondul forestier. Drum forestier magistral - trafic - lățimea platformei drumurilor în aliniament: 7,00 m; - lățimea părții carosabile în aliniament: 6,00 m; - raza minimă de racordare în plan orizontal: 25 m; - raza minim�� de racordare în serpentină: 15 m; - declivitatea maximă la transportul în gol: 9%; - declivitatea maximă la transportul în plin: 6%. III.2. Date tehnice
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
durata construcției drumului, urmând ca după terminarea execuției să fie împădurită, reintrând în circuitul productiv, și reprezintă 0,3% din suprafața deservită de drumurile nou-construite. Drum forestier colector - trafic variabil: - lățimea platformei drumurilor în aliniament: 3,50 m; - lățimea părții carosabile în aliniament: 2,50 m; - raza minimă de racordare în plan orizontal: 15 m; - raza minimă de racordare în serpentină: 13 m; - declivitatea maximă la transportul în gol: 12%; - declivitatea maximă la transportul în plin: 9%; - sistemul rutier, împietruire simplă
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
de referință III.1. Prezentare generală Prezentul standard se referă la reabilitarea unui kilometru de drum județean prin ranforsare. Standardul se referă numai la lucrările care sunt continue pe lungimea unui kilometru de drum, și anume structura rutieră pe partea carosabilă și pe acostamente, precum și șanțurile de pe ambele părți ale drumului. Standardul nu se referă la celelalte categorii de lucrări care intră în componența unui drum, dar nu sunt continue pe fiecare kilometru, de exemplu: podețe, poduri, semnalizări, ziduri de sprijin
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
și celelalte localități; - economisirea timpului și a carburanților; - reducerea costurilor de operare a autovehiculelor; - îmbunătățirea capacității portante; - reducerea gradului de poluare a mediului. III.2. Date tehnice În situația existentă drumul are următoarea configurație geometrică și caracteristici tehnice: - lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; - lățime acostament: 2 x 1,0 m; - lățime platformă: 8,0 m; - structură rutieră: ● 5-6 cm straturi asfaltice; ● 20-30 cm fundație din material granular: piatră spartă și balast. Situația proiectată urmărește: - aducerea elementelor geometrice la
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
pentru un drum de clasa tehnică III, IV sau V, în funcție de nivelul traficului; - realizarea unei suprafețe de rulare cu planeitate corespunzătoare; - sporirea capacității portante pentru a corespunde nivelului de trafic; - suprapunerea traseului peste traseul existent. Situația proiectată prevede: - lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; - lățime acostament: 2 x 1,0 m; - lățime platformă: 8,0 m; - pantă transversală a părții carosabile 2,5% repartizată simetric față de axa drumului; - pantă transversală a acostamentelor 4%; - clasă de trafic greu: nivel de
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
capacității portante pentru a corespunde nivelului de trafic; - suprapunerea traseului peste traseul existent. Situația proiectată prevede: - lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; - lățime acostament: 2 x 1,0 m; - lățime platformă: 8,0 m; - pantă transversală a părții carosabile 2,5% repartizată simetric față de axa drumului; - pantă transversală a acostamentelor 4%; - clasă de trafic greu: nivel de trafic de 0,3-1,0 m.o.s. (milioane osii standard - 11.5 tone); - structură rutieră: ● frezarea stratului asfaltic pe grosime de
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
III.1. Prezentare generală Prezentul standard se referă la modernizarea unui kilometru de drum județean prin refacerea structurii rutiere. Standardul se referă numai la lucrările care sunt continue pe lungimea unui kilometru de drum, și anume structura rutieră pe partea carosabilă și pe acostamente, precum și șanțurile de pe ambele părți ale drumului. Standardul nu se referă la celelalte categorii de lucrări care intră în componența unui drum dar nu sunt continue pe fiecare kilometru, de exemplu: podețe, poduri, semnalizări, ziduri de sprijin
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
și celelalte localități; - economisirea timpului și a carburanților; - reducerea costurilor de operare a autovehiculelor; - îmbunătățirea capacității portante; - reducerea gradului de poluare a mediului. III.2. Date tehnice În situația existentă drumul are următoarea configurație geometrică și caracteristici tehnice: - lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; - lățime acostamente: 2 x 1,0 m; - lățime platformă: 8,0 m; - structură rutieră: ● 10-20 cm împietruire din material granular: piatră spartă și balast. Situația proiectată urmărește: - aducerea elementelor geometrice la valorile reglementate tehnic pentru
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
pentru un drum de clasa tehnică III, IV sau V, în funcție de nivelul traficului; - realizarea unei suprafețe de rulare cu planeitate corespunzătoare; - sporirea capacității portante pentru a corespunde nivelului de trafic; - suprapunerea traseului peste traseul existent. Situația proiectată prevede: - lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; - lățime acostamente: 2 x 1,0 m; - lățime platformă: 8,0 m; - pantă transversală a părții carosabile 2,5% repartizată simetric față de axa drumului; - pantă transversală a acostamentelor 4%; - clasă de trafic foarte greu: nivel
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
capacității portante pentru a corespunde nivelului de trafic; - suprapunerea traseului peste traseul existent. Situația proiectată prevede: - lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; - lățime acostamente: 2 x 1,0 m; - lățime platformă: 8,0 m; - pantă transversală a părții carosabile 2,5% repartizată simetric față de axa drumului; - pantă transversală a acostamentelor 4%; - clasă de trafic foarte greu: nivel de trafic de 1,0-3,0 m.o.s. (milioane osii standard - 11.5 tone); - structură rutieră: ● excavarea și evacuarea împietruirii existente
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
trafic de 0,1-0,3 m.o.s. (milioane osii standard 11,5 tone) Situația proiectată nu cuprinde: lucrări de artă, poduri și podețe. Pentru drumuri de clasă tehnică IV vor fi asigurate: ● lățime platformă: 8,0 m; ● lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; ● lățime acostamente: 2 x 1,0 m, compuse din: - 2 x 0,25 m benzi de încadrare; și - 2 x 0,75 m umplutură balast; ● panta transversală carosabil: 2,5% ● panta transversală acostament: 4% Sistem
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
lățime platformă: 8,0 m; ● lățime parte carosabilă: 2 x 3,0 m; ● lățime acostamente: 2 x 1,0 m, compuse din: - 2 x 0,25 m benzi de încadrare; și - 2 x 0,75 m umplutură balast; ● panta transversală carosabil: 2,5% ● panta transversală acostament: 4% Sistem rutier propus: ● 4 cm uzură din BA16; ● 5 cm strat de legătură BAD 25; ● 15 cm piatră spartă; ● 15 cm balast pentru reprofilare (grosime medie); ● acostamente amenajate (balastate) ● șanțuri secțiune naturală 80% și
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
30-60 km/h; - încadrarea drumului în categoria I de drumuri agricole, categoria de importanță C. Situația proiectată nu cuprinde: lucrări de artă, poduri și podețe. Pentru drumuri de categoria I vor fi asigurate: - lățime platformă: 7,0 m; - lățime parte carosabilă: 2 x 2,75 m = 5,50 m; - lățime acostamente: 2 x 0,75 m; - panta transversală carosabil: 2,5%; - panta transversală acostament: 4%. Sistem rutier propus: - 4 cm uzură din BA16; - 5 cm strat de legătură BAD 25; - 15
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
cuprinde: lucrări de artă, poduri și podețe. Pentru drumuri de categoria I vor fi asigurate: - lățime platformă: 7,0 m; - lățime parte carosabilă: 2 x 2,75 m = 5,50 m; - lățime acostamente: 2 x 0,75 m; - panta transversală carosabil: 2,5%; - panta transversală acostament: 4%. Sistem rutier propus: - 4 cm uzură din BA16; - 5 cm strat de legătură BAD 25; - 15 cm piatră spartă; - 15 cm balast; - acostamente amenajate (balastate); - asigurarea scurgerii apelor: rigole și/sau șanțuri trapezoidale. Clasa
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/231106_a_232435]
-
din cadrul instalațiilor GPL, nu trebuie parcată la o distanță mai mică decât cea stabilită prin documentația tehnică aferentă avizului obligatoriu de funcționare. Articolul 71 Este interzisă efectuarea umplerii cu GPL a recipientelor instalațiilor GPL atunci când cisterna se află staționată pe carosabil sau pe trotuar. Articolul 72 La terminarea umplerii instalațiilor GPL, se verifică închiderea racordului pentru umplere de pe fiecare recipient și etanșeitatea lui după îndepărtarea elementului flexibil al cisternei. Articolul 73 Se interzice executarea oricăror lucrări la instalațiile GPL atunci când acestea
PRESCRIPŢIE TEHNICĂ**) din 12 aprilie 2010(*actualizată*) "Instalaţii de distribuţie gaze petroliere lichefiate" - PT C 8-2010. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/230535_a_231864]
-
după cum urmează: 1. Anexa nr. 2 "Inventarul bunurilor care aparțin domeniului public al municipiului Satu Mare" se modifică după cum urmează: a) se abrogă poziția nr. 10; ... b) se modifică următoarele poziții: ... - la poziția nr. 1320, coloana 3 va avea următorul cuprins: "carosabil, trotuare, spațiu verde aferent, suprafața = 1.978 mp, L = 150 m, l = variabilă"; - la poziția nr. 1335, coloana 3 va avea următorul cuprins: "două tronsoane, carosabil, trotuare, spațiu verde aferent, suprafața = 3.332 mp, L(tronson 1) = 175 m, l
HOTĂRÂRE nr. 69 din 26 ianuarie 2011 pentru modificarea şi completarea unor anexe la Hotărârea Guvernului nr. 967/2002 privind atestarea domeniului public al judeţului Satu Mare, precum şi al municipiilor, oraşelor şi comunelor din judeţul Satu Mare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/230543_a_231872]