41,115 matches
-
sau I A, un stat membru poate autoriza, pentru o perioadă provizorie de maximum trei ani, introducerea pe piață a unui produs biodestructiv care conține o substanță activă ce nu figurează în anexa I sau I A și nu se regăsește încă pe piață la data prevăzută la art. 34 alin. (1), pentru alte scopuri decât cele indicate la art. 2 alin. (2) lit. (c) și (d). Această autorizare nu poate fi acordată decât dacă, după evaluarea dosarelor conform art. 11
jrc3650as1998 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88809_a_89596]
-
special, conform reglementărilor naționale în vigoare, să autorizeze introducerea pe piață pe teritoriul său a unui produs biodestructiv care conține substanțe active neînscrise în anexa I sau I A pentru respectivul tip de produs. Aceste substanțe active trebuie să se regăsească pe piață la data prevăzută la art. 34 alin. (1) ca substanțe active ale unui produs biodestructiv destinat altor scopuri decât celor definite la art. 2 alin. (2) lit. (c) și (d). 2. După adoptarea prezentei directive, Comisia începe un
jrc3650as1998 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88809_a_89596]
-
de funcționare. 2. Pentru chestiunile deferite Comitetului permanent conform art. 4, 11 alin. (3), 15, 17, 18, 19, 27 alin. (1) lit. (b), 29 și 33 și elaborarea datelor specifice pe tip de produs prevăzute în anexa V, care se regăsesc în anexele III A și III B și, dacă este cazul, în anexele IV A și IV B, reprezentantul Comisiei înaintează comitetului un proiect cu măsurile preconizate. Comitetul își dă avizul cu privire la acest proiect în termenul pe care președintele îl
jrc3650as1998 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88809_a_89596]
-
unei activități anticolin-esterazică sau a altor efecte neurotoxice. Trebuie efectuate, dacă este cazul, teste de neurotoxicitate întârziată utilizând găini adulte. 7.9. Studii de imuno-toxicitate (de exemplu, efecte alergice) 7.10. Studii de expunere accidentală: impuse dacă substanța activă se regăsește în produse utilizate acolo unde se prepară, consumă sau păstrează produsele alimentare sau alimentele pentru animale și acolo unde oamenii, vitele sau animalele de companie pot fi expuse la zonele sau la materialele tratate. 7.11. Datele referitoare la expunerea
jrc3650as1998 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88809_a_89596]
-
exemplu furnizarea de bunuri, servicii sau active în schimbul unei contrapartide, de exemplu bani. Cele din a doua categorie cuprind plățile în numerar sau în natură efectuate de către o unitate instituțională către o alta, fără contrapartidă. Operațiunile "ceva pentru ceva" se regăsesc în toate cele patru grupe de operațiuni, în timp ce operațiunile "ceva pentru nimic" apar mai ales printre operațiunile de repartiție, de exemplu sub formă de impozite, prestații de asistență socială sau donații. Operațiuni rearanjate 1.38. Sistemul tratează majoritatea operațiunilor în
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
2.51. Următorii intermediari financiari pot fi, de asemenea, clasificați în subsectorul S.122, atunci când primesc fonduri publice, sub formă de depozite, sau de o altă manieră (emisiune continuă de obligațiuni sau titluri comparabile). Dacă nu este cazul, acestea se regăsesc în subsectorul S.123: a) societățile care acordă credite ipotecare (inclusiv băncile ipotecare, societăți de construcții și societăți de credit imobiliar); b) fondurile mutuale, (inclusiv fondurile de investiții, societățile de investiții de capital variabil (SICV), societățile de investiții, etc.; c
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
instituțiile de credit municipal. 2.52. Subsectorul S.122 nu cuprinde: a) societățile holding având ca unic obiect controlarea și dirijarea unui grup în cadrul căruia predomină alte instituții financiare monetare, dar care nu sunt ele însele intermediari financiari. Acestea se regăsesc în subsectorul S.123 (vezi 2.43.). b) instituțiile non-profit recunoscute ca persoane juridice ce servesc alte instituții financiare monetare, dar care nu exercită nici o activitate de intermediere financiară. Aceste instituții se regăsesc în subsectorul S.124 (vezi 2.44
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
sunt ele însele intermediari financiari. Acestea se regăsesc în subsectorul S.123 (vezi 2.43.). b) instituțiile non-profit recunoscute ca persoane juridice ce servesc alte instituții financiare monetare, dar care nu exercită nici o activitate de intermediere financiară. Aceste instituții se regăsesc în subsectorul S.124 (vezi 2.44.). Subsectorul: Alți intermediari financiari, exclusiv societățile de asigurare și fondurile de pensii (S.123.) 2.53. Definiție: Subsectorul alți intermediari financiari, exclusiv societățile de asigurare și fondurile de pensii (S.123) cuprinde toate
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
2.59. Subsectorul S.124 nu cuprinde societățile holding având ca unic obiect controlul și dirijarea grupelor de filiale, a căror funcție principală constă în exercitarea de activități financiare auxiliare, dar care nu sunt ele însele auxiliari financiari. Acestea se regăsesc în subsectorul S.123 (vezi 2.43.). Subsectorul: Societăți de asigurare și fonduri de pensii (S.125) 2.60. Definiție: Subsectorul societăți de asigurare și fonduri de pensii (S.125) cuprinde toate societățile și cvasi-societățile financiare a căror funcție principală
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
4.91.). 2.62 Subsectorul S.125 cuprinde, de asemenea, societățile de asigurare "captive" și societățile de reasigurare. 2.63. Subsectorul S.125 nu cuprinde: a) unitățile instituționale care îndeplinesc cele două criterii menționate la paragraful 2.74. Acestea se regăsesc în subsectorul S.1314; b) societățile holding având ca unic obiect controlarea și dirijarea unui grup de societăți, în cadrul cărora predomină societățile de asigurare și fondurile de pensii, dar care nu fac parte din această categorie. Acestea sunt grupate în
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
populației în scopul consumului final, servesc fie pentru consumul intermediar, fie pentru remunerarea angajaților în natură (care corespund unei cheltuieli pentru consum final imputată gospodăriilor populației). Chiar și atunci când societățile finanțează consumul individual, de exemplu, cheltuielile pentru publicitate, acestea se regăsesc în consumul intermediar. Consumul final efectiv (p.4) 3.81. Definiție: Consumul final efectiv (P.4) cuprinde bunurile și serviciile achiziționate de către unitățile instituționale rezidente pentru satisfacerea directă a nevoilor umane, atât individuale cât și colective. 3.82. Definiție: Consumul
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
D.8) 4.141. Definiție: Ajustarea pentru variația drepturilor gospodăriilor populației asupra fondurilor de pensie (D.8) este destinată să determine în economiile gospodăriilor populației apariția variației rezervelor actuariale asupra cărora, acestea din urmă, au un anumit drept (drept care se regăsește la nivel financiar ca o creanță la rubrica F.61) și care sunt alimentate de primele și cotizațiile înregistrate drept cotizații sociale în contul de distribuire secundară a venitului. 4.142. În conturile financiare și de patrimoniu ale sistemului, gospodăriile
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
modificărilor valorii nete (diferența dintre active și pasive). Bilanțurile înregistrează activele și pasivele în curs ale unităților, la începutul și sfârșitul exercițiului contabil, cât și valoarea lor netă. Pentru fiecare activ și pasiv, fluxurile înregistrate în conturile de acumulare se regăsesc în modificările contului de bilanț. 8.05. Secvența de conturi se aplică - în totalitate sau în parte - unităților instituționale, sectoarelor și sub-sectoarelor instituționale, ramurilor de activitate și totalului economiei. 8.06. Soldurile contabile sunt stabilite atât brut, cât și net
jrc3180as1996 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88336_a_89123]
-
Prelucrare care poate fi făcută `18 Orice tip de componente electronice, părți, ansamble ( incluzând sub-ansamble), sau materiale (care sunt electronice sau nu),vitale pentru funcționarea performantă a produsului prelucrat Procesarea produselor pentru tehnologie informațională în condițiile: 1. un titlu CN regăsit în `programul CE-ITA CXL` d în Decizia Consiliului 97/359/CE ()și unde scutirea de datorii funcționează la data autorizației, sau 2. un titlu CN susținut în Articolele 1, 2, sau 3 ale Regulamentului Consiliului (CE) nr. 2216/97
jrc3837as1998 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88999_a_89786]
-
asigurări mixte: toate societățile care desfășoară activități de asigurare de viață și generale. 3. În plus, sucursalele societăților de asigurări menționate în titlul III din Directivele 73/239/CEE (12) și 79/267/CEE (13) și ale căror activități se regăsesc într-una din clasele din NACE Rev. 1 menționate la alin. (1) se asimilează cu întreprinderile corespunzătoare definite la alin. (2). 4. În sensul statisticilor comunitare armonizate, statele membre au libertatea de a exclude întreprinderile menționate la art. 3 din
jrc3741as1998 by Guvernul României () [Corola-website/Law/88902_a_89689]
-
interval fix după masă ( doua- trei ore ) deoarece alimentele scad cantitatea de Xyrem care este absorbită de organism . Xyrem trebuie diluat numai cu apă . Pe durata tratamentului trebuie să vă monitorizați consumul de sare , deoarece Xyrem conține sodiu ( care se regăsește în sarea de masă ) și care vă poate dăuna dacă ați avut în trecut tensiune arterială mare , probleme cardiace sau renale . Două doze de 2, 25 g oxibat de sodiu luate în fiecare noapte , conțin 0, 82 g sodiu , iar
Ro_1195 () [Corola-website/Science/291953_a_293282]
-
mărturisește devenirea, angoasele, dificultățile cotidiene în raporturile cu familia și cu prietenii, istoria unei iubiri la distanță... Structura spectacolului e trans-narativă, iar răceala prezentării secvențelor de dezbatere televizată e una intenționată. TOT materialul e real, unele dintre talk-show-uri pot fi regăsite, în versiunea originară, pe YouTube. În plus, cu excepția actorului care interpretează fragmentele de interviu, întreaga echipă își distribuie „personajele” reale fără să țină seama nici de vîrstă (nici n-ar fi cu putință, actori sunt mai toți foarte tineri) nici
Atingerea umană - sau despre maturizarea teatrului de implicare socială () [Corola-website/Science/295631_a_296960]
-
fost mici și este puțin probabil să fie semnificative clinic ( vezi pct . 4. 5 ) . Ambrisentan și metaboliții săi sunt eliminați în principal pe cale biliară , după metabolizare hepatică și/ sau extra- hepatică . După administrare orală , aproximativ 22 % din doza administrată se regăsește în urină , din care 3, 3 % este reprezentat de ambrisentan nemodificat . La om , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare variază între 13, 6 și 16, 5 ore . Grupuri speciale de pacienți Pe baza rezultatelor unei analize farmacocinetice populaționale privind farmacocinetica
Ro_1168 () [Corola-website/Science/291926_a_293255]
-
fost mici și este puțin probabil să fie semnificative clinic ( vezi pct . 4. 5 ) . Ambrisentan și metaboliții săi sunt eliminați în principal pe cale biliară , după metabolizare hepatică și/ sau extra- hepatică . După administrare orală , aproximativ 22 % din doza administrată se regăsește în urină , din care 3, 3 % este reprezentat de ambrisentan nemodificat . La om , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare variază între 13, 6 și 16, 5 ore . Grupuri speciale de pacienți Pe baza rezultatelor unei analize farmacocinetice populaționale privind farmacocinetica
Ro_1168 () [Corola-website/Science/291926_a_293255]
-
După administrarea orală a unei doze de metformin , tmax este atins în 2, 5 ore . Biodisponibilitatea absolută a unui comprimat de 500 mg metformin este de aproximativ 50- 60 % la subiecții sănătoși . După administrarea orală a unei doze , fracțiunea neabsorbită regăsită în materiile fecale a fost de 20- 30 % . După administrarea orală , absorbția metforminului este saturabilă și incompletă . Se presupune că farmacocinetica absorbției metforminului nu este liniară . La dozele obișnuite de metformin și la schemele obișnuite de dozare , concentrațiile plasmatice la
Ro_1124 () [Corola-website/Science/291883_a_293212]
-
După administrarea orală a unei doze de metformin , tmax este atins în 2, 5 ore . Biodisponibilitatea absolută a unui comprimat de 500 mg metformin este de aproximativ 50- 60 % la subiecții sănătoși . După administrarea orală a unei doze , fracțiunea neabsorbită regăsită în materiile fecale a fost de 20- 30 % . După administrarea orală , absorbția metforminului este saturabilă și incompletă . Se presupune că farmacocinetica absorbției metforminului nu este liniară . La dozele obișnuite de metformin și la schemele obișnuite de dozare , concentrațiile plasmatice la
Ro_1124 () [Corola-website/Science/291883_a_293212]
-
și hidroliza . S- au detectat în plasmă alți doi metaboliți minori ai atazanavirului . Nici un metabolit nu a prezentat in vitro activitate antivirală . Eliminare : după administrarea dozei unice de 400 mg 14C- atazanavir , 79 % și 13 % din totalul radioactivității a fost regăsită în fecale și respectiv în urină . Aproximativ 20 % și 7 % din doza administrată au fost regăsite în fecale și respectiv în urină , sub formă neschimbată . Excreția medie urinară a medicamentului sub formă neschimbată a fost 7 % în următoarele 2 săptămâni
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
a prezentat in vitro activitate antivirală . Eliminare : după administrarea dozei unice de 400 mg 14C- atazanavir , 79 % și 13 % din totalul radioactivității a fost regăsită în fecale și respectiv în urină . Aproximativ 20 % și 7 % din doza administrată au fost regăsite în fecale și respectiv în urină , sub formă neschimbată . Excreția medie urinară a medicamentului sub formă neschimbată a fost 7 % în următoarele 2 săptămâni în cazul administrării dozei de 800 mg o dată pe zi . La pacienții infectați cu HIV ( n
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
și hidroliza . S- au detectat în plasmă alți doi metaboliți minori ai atazanavirului . Nici un metabolit nu a prezentat in vitro activitate antivirală . Eliminare : după administrarea dozei unice de 400 mg 14C- atazanavir , 79 % și 13 % din totalul radioactivității a fost regăsită în fecale și respectiv în urină . Aproximativ 20 % și 7 % din doza administrată au fost regăsite în fecale și respectiv în urină , sub formă neschimbată . Excreția medie urinară a medicamentului sub formă neschimbată a fost 7 % în următoarele 2 săptămâni
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
a prezentat in vitro activitate antivirală . Eliminare : după administrarea dozei unice de 400 mg 14C- atazanavir , 79 % și 13 % din totalul radioactivității a fost regăsită în fecale și respectiv în urină . Aproximativ 20 % și 7 % din doza administrată au fost regăsite în fecale și respectiv în urină , sub formă neschimbată . Excreția medie urinară a medicamentului sub formă neschimbată a fost 7 % în următoarele 2 săptămâni în cazul administrării dozei de 800 mg o dată pe zi . La pacienții infectați cu HIV ( n
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]