29,368 matches
-
pe tonă. În cazul ambalajelor din plastic, se aplică 9 tarife diferite. Cel mai mic tarif se aplică pentru sticlele PET incolore transparente, care a scăzut semnificativ de la 246 de euro pe tonă în 2020 la 104 euro pe tonă în 2022. Pe de altă parte, cele mai mari tarife, de peste 1.000 de euro pe tonă, se aplică pentru foliile din PE și alte materiale plastice. În plus, pentru ambalajele valorificate, dar nereciclate, tariful reprezintă 1,734 de euro pe
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
aplică pentru sticlele PET incolore transparente, care a scăzut semnificativ de la 246 de euro pe tonă în 2020 la 104 euro pe tonă în 2022. Pe de altă parte, cele mai mari tarife, de peste 1.000 de euro pe tonă, se aplică pentru foliile din PE și alte materiale plastice. În plus, pentru ambalajele valorificate, dar nereciclate, tariful reprezintă 1,734 de euro pe tonă, iar pentru ambalajele nevalorificate este de peste 2,000 de euro pe tonă. Figura 9. Tarifele de
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
în 2022. Pe de altă parte, cele mai mari tarife, de peste 1.000 de euro pe tonă, se aplică pentru foliile din PE și alte materiale plastice. În plus, pentru ambalajele valorificate, dar nereciclate, tariful reprezintă 1,734 de euro pe tonă, iar pentru ambalajele nevalorificate este de peste 2,000 de euro pe tonă. Figura 9. Tarifele de producător în Belgia pentru diferite tipuri de ambalaje în euro pe kg Sursa: Figură proprie bazată pe date Fost Plus Acțiunea 29: Extinderea domeniului
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
1.000 de euro pe tonă, se aplică pentru foliile din PE și alte materiale plastice. În plus, pentru ambalajele valorificate, dar nereciclate, tariful reprezintă 1,734 de euro pe tonă, iar pentru ambalajele nevalorificate este de peste 2,000 de euro pe tonă. Figura 9. Tarifele de producător în Belgia pentru diferite tipuri de ambalaje în euro pe kg Sursa: Figură proprie bazată pe date Fost Plus Acțiunea 29: Extinderea domeniului de aplicare a sistemului de REP pentru a include costurile de curățare
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
comerciale care au nevoie de acest tip de produse. Platforma a fost folosită și de companii din Fortune 100 și de instituții de învățământ superior. De la înființare și până în 2021, tehnologia Rheaply a reușit să redirecționeze peste 14,5 tone de deșeuri materiale și să realizeze economii de peste 1,5 milioane de dolari americani. *305 https://rheaply.com/ Recent, ca parte a unei legi noi în Franța, a fost lansat un program de stimulare a consumatorilor pentru repararea echipamentelor electrocasnice, prin intermediul
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
materialelor de constructii prin crearea unui cadru juridic și a unei infrastructuri care să permită aplicarea modelului circular în sectorul construcțiilor. Specific Rata de reciclare a deșeurilor din construcții și demolări % Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației Specific Cantitatea, în tone, de subproduse rezultate din proiecte de construcții, recertificate pentru utilizare, ca bunuri sau materii prime tone Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, alte surse de date Acțiunea 19: Prevenirea depozitărilor ilegale a DCD prin sporirea aplicării legii și descurajarea practicilor
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
modelului circular în sectorul construcțiilor. Specific Rata de reciclare a deșeurilor din construcții și demolări % Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației Specific Cantitatea, în tone, de subproduse rezultate din proiecte de construcții, recertificate pentru utilizare, ca bunuri sau materii prime tone Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, alte surse de date Acțiunea 19: Prevenirea depozitărilor ilegale a DCD prin sporirea aplicării legii și descurajarea practicilor ilegale. Specific Numărul total de acțiuni: monitorizare, verificare și raportare a posibilelor activități ilegale număr Rapoarte
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
uzate care să acorde prioritate reutilizării în detrimentul reciclării cât mai mult timp posibil, și care să se bazeze pe soluții tehnice avansate de sortare și reciclare. General Importul și exportul de materii prime: textile și îmbrăcăminte uzată mii de tone Eurostat; Institutul Național de Statistică; General Ponderea conținutului de materiale reciclate în articolele de îmbrăcăminte/articolele textile % Ministerul Economiei, Antreprenoriatului și Turismului producători de textile și îmbrăcăminte. Specific Ponderea deșeurilor textile din totalul produselor textile și de îmbrăcăminte % Urmează să fie
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
care să cuprindă întreprinderile certificate CENELEC act normativ 1.-2. Monitorul oficial 2. Publicarea în Monitorul Oficial a legislației care stabilește reguli pentru activitățile de dezasamblare pentru DEEE act normativ Fluxul de materiale 1. Cantități de DEEE/WBA procesate de întreprinderile certificate tone 1., 2., 5. Agenția locală și națională pentru protecția mediului; 2. Producția de materii prime secundare de către întreprinderile care utilizează standardele tone 3. Administrația Fondului pentru Mediu; alte surse de date 3. Procente de reciclabilitate - cantități de deșeuri reciclate/valorificate
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
secundare de către întreprinderile care utilizează standardele tone 3. Administrația Fondului pentru Mediu; alte surse de date 3. Procente de reciclabilitate - cantități de deșeuri reciclate/valorificate față de cantitățile colectate separat % 4. Materii prime secundare utilizate pentru fabricarea de noi produse tone 5. Rata de reciclare a DEEE și DBA colectate separat % Economic și social 1. Numărul de societăți care aplică standardele număr 1. Agenția locală și națională pentru protecția mediului; Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor 2. - 5. Institutul Național de Statistică
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
cap de locuitor Cadrul de monitorizare Eurostat, Institutul Național de Statistică Tabelul 28. Indicatori cheie Tema Clasificarea indicatorilor Indicator Unitate de măsură Definiție Sursa de date Producție și consum Consumul de materiale Amprenta materialului / Indicatorul de Consum de Materii Prime tone pe cap de locuitor Indicatorul de consum de materii prime este o măsură a amprentei materiale. Acesta reprezintă cantitatea de materiale în termeni de echivalent materii prime (EMP) necesară sau, cantitatea de extracție, internă și externă, necesară direct și indirect
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
Rata de reciclare a deșeurilor municipale % Indicatorul măsoară ponderea deșeurilor municipale reciclate în totalul deșeurilor municipale generate. Reciclarea include reciclarea materialelor, compostarea și digestia anaerobă. Raportul este exprimat în procente (%), deoarece ambii termeni sunt măsurați în aceeași unitate, și anume tone. Cadrul de monitorizare Eurostat, Institutul Național de Statistică Rata de reciclare a tuturor deșeurilor, cu excepția deșeurilor minerale majore % Indicatorul este calculat ca deșeurile reciclate (RCV_R) împărțit la totalul deșeurilor tratate, cu excepția deșeurilor minerale majore, înmulțit cu 100. Acesta
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
la sfârșitul ciclului de viață. Indicatorul nu ia în considerare deșeurile care provin din procesele de fabricație - "deșeuri noi". Cadrul de monitorizare Eurostat, Institutul Național de Statistică Comerțul cu materii prime reciclabile Importuri din țări din afara UE mii de tone Importurile din țări din afara UE măsoară cantitățile de categorii de deșeuri și subproduse selectate importate de statele membre ale UE din țări terțe. Indicatorul se bazează pe statisticile privind comerțul internațional cu bunuri publicate de Eurostat. Domeniul de aplicare
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
al "materiilor prime reciclabile" este măsurat în termeni de coduri de produse relevante din Nomenclatura combinată utilizată în statisticile privind comerțul internațional cu bunuri. Cadrul de monitorizare Eurostat, Institutul Național de Statistică Exporturi către țări din afara UE mii de tone Exporturile către țări din afara UE măsoară cantitățile de categorii de deșeuri și subproduse selectate exportate de statele membre ale UE către țări terțe. Indicatorul se bazează pe statisticile privind comerțul internațional cu bunuri (ITGS) publicate de Eurostat. Domeniul de
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
de aplicare al "materiilor prime reciclabile" este măsurat în termeni de coduri de produse relevante din Nomenclatura combinată utilizată în statisticile privind comerțul internațional cu bunuri). Cadrul de monitorizare Eurostat, Institutul Național de Statistică Comerțul în interiorul UE mii de tone Comerțul intracomunitar măsoară cantitățile de categorii de deșeuri și subproduse selectate importate de statele membre ale UE dintr-un alt stat membru. Indicatorul se bazează pe statisticile privind comerțul internațional cu bunuri (ITGS) publicate de Eurostat. Domeniul de aplicare al
PLANUL DE ACȚIUNE din 5 octombrie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/276965]
-
cuplată de producție, speciile ovine/caprine. ... Articolul 25 (1) ANTZ pentru schema prevăzută la art. 24 lit. a) se acordă fermierilor crescători de bovine care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții: a) solicitantul să fi produs și valorificat o cantitate de minimum 3 tone de lapte în anul 2018; ... b) la data solicitării ANTZ, fermierul trebuie să dețină în exploatația cu cod ANSVSA și înregistrată în BND cel puțin un animal din specia bovine, identificat și înregistrat în conformitate cu legislația sanitar-veterinară în vigoare
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
de Punctul 1. , Articolul I din ORDINUL nr. 190 din 10 mai 2024, publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 451 din 16 mai 2024 ) ... (2) Plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă pentru o cantitate de minimum 3 tone de lapte per exploatația cu cod ANSVSA, produsă și valorificată în perioada 1.01.2018-31.12.2018. (3) Plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă în cuantumuri diferențiate, calculate de APIA, pentru cantitatea de lapte produsă și valorificată în anul 2018
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
1) ANTZ pentru schema prevăzută la art. 24 lit. a) se acordă și fermierilor crescători de bovine cu exploatații înființate în perioada 1.01.2019-28.02.2023, care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții: a) solicitantul să fi produs și valorificat o cantitate de minimum 3 tone de lapte per exploatația cu cod ANSVSA în perioada 1.03.2022-28.02.2023; ... b) la data solicitării ANTZ, fermierul trebuie să dețină în exploatația cu cod ANSVSA și înregistrată în BND cel puțin un animal din specia bovine, identificat și înregistrat în conformitate
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
de Punctul 2. , Articolul I din ORDINUL nr. 190 din 10 mai 2024, publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 451 din 16 mai 2024 ) ... (2) Plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă pentru o cantitate de minimum 3 tone de lapte per exploatația cu cod ANSVSA, produsă și valorificată în perioada 1.03.2022-28.02.2023. (3) Ulterior anului de cerere 2023, plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă în cuantumuri diferențiate, calculate de APIA, pentru cantitatea de lapte produsă
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
1) ANTZ pentru schema prevăzută la art. 24 lit. a) se acordă și fermierilor crescători de bovine cu exploatații înființate în perioada 1.03.2023-3.04.2024, care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții: a) solicitantul să fi produs și valorificat o cantitate de minimum 3 tone de lapte per exploatația cu cod ANSVSA în perioada 1.03.2023-3.04.2024; ... b) la data solicitării ANTZ, fermierul trebuie să dețină în exploatația cu cod ANSVSA și înregistrată în BND cel puțin un animal din specia bovine, identificat și înregistrat în conformitate
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
de Punctul 3. , Articolul I din ORDINUL nr. 190 din 10 mai 2024, publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 451 din 16 mai 2024 ) ... (2) Plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă pentru o cantitate de minimum 3 tone de lapte per exploatația cu cod ANSVSA, produsă și valorificată în perioada 1.03.2023-3.04.2024. (3) Ulterior anului de cerere 2024, plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă în cuantumuri diferențiate, calculate de APIA, pentru cantitatea de lapte produsă
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
1) ANTZ pentru schema prevăzută la art. 24 lit. a) se acordă și fermierilor crescători de bovine cu exploatații înființate în perioada 4.04.2024-2.03.2025, care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții: a) solicitantul să fi produs și valorificat o cantitate de minimum 3 tone de lapte per exploatația cu cod ANSVSA în perioada 4.04.2024-2.03.2025; ... b) la data solicitării ANTZ, fermierul trebuie să dețină în exploatația cu cod ANSVSA și înregistrată în BND cel puțin un animal din specia bovine, identificat și înregistrat în conformitate
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
cod ANSVSA și înregistrată în BND cel puțin un animal din specia bovine, identificat și înregistrat în conformitate cu legislația sanitar-veterinară în vigoare. ... (2) Plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă pentru o cantitate de minimum 3 tone de lapte per exploatația cu cod ANSVSA, produsă și valorificată în perioada 4.04.2024-2.03.2025. (3) Ulterior anului de cerere 2025, plata ANTZ pentru fermierii prevăzuți la alin. (1) se acordă în cuantumuri diferențiate, calculate de APIA, pentru cantitatea de lapte produsă
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
exploatațiile asociațiilor/cooperativelor/ grupurilor de producători în care au fost transferate temporar pentru pășunat. Articolul 32 Documentele specifice care se depun împreună cu cererea de plată pentru schema prevăzută la art. 24 lit. a) și care atestă cantitatea de minimum 3 tone lapte produsă și valorificată în perioada de referință a exploatației, precum și cantitatea produsă și valorificată în perioada de referință a anului de cerere curent sunt următoarele, după caz: a) în cazul valorificării către prim-cumpărător: (i) copia contractului cu
ORDIN nr. 125 din 29 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/280688]
-
alin. (2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 196/2005, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 105/2006, cu modificările și completările ulterioare, se calculează ca produs între cantitatea raportată în anul anterior în baza unui contract, exprimată în tone, și valoarea de 50 lei/tonă. (5) Garanția prevăzută la art. 12^2 alin. (3) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 196/2005, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 105/2006, cu modificările și completările ulterioare, se calculează ca produs între
INSTRUCȚIUNI din 27 martie 2024 () [Corola-llms4eu/Law/281612]