44,803 matches
-
pct. B.2 a.1) Autorizare în conformitate cu reglementarea PART CAO pentru avioane sau elicoptere euro 2.700 a.2) Autorizare în conformitate cu reglementarea PART CAO pentru dirijabile, baloane sau planoare euro 2.300 a.3) Autorizare în conformitate cu reglementarea PART CAO pentru motoare complete euro 2.000 a.4) Autorizare în conformitate cu reglementarea PART CAO pentru componente, altele decât motoare complete, sau NDT (testare nedistructivă) euro 1.600 b) Tarife adiționale b.1) Tarif adițional pentru locație suplimentară de întreținere euro/locație 600 b.2) Tarif adițional pentru
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
a.2) Autorizare în conformitate cu reglementarea PART CAO pentru dirijabile, baloane sau planoare euro 2.300 a.3) Autorizare în conformitate cu reglementarea PART CAO pentru motoare complete euro 2.000 a.4) Autorizare în conformitate cu reglementarea PART CAO pentru componente, altele decât motoare complete, sau NDT (testare nedistructivă) euro 1.600 b) Tarife adiționale b.1) Tarif adițional pentru locație suplimentară de întreținere euro/locație 600 b.2) Tarif adițional pentru tip de aeronavă, tip motor, categorie de componente, metodă NDT (testare nedistructivă) suplimentare euro 120 b.3
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
avioane, elicoptere, clasa componente, categoriile motoare complete și clasa servicii specializate, categoria NDT (testare nedistructivă) euro 1.100 la depunerea cererii b) Modificare domeniu de autorizare prin adăugare clasa aeronave, categoriile dirijabile, baloane, planoare și clasa componente, categoria componente, altele decât motoare complete euro 700 la depunerea cererii c) Modificare domeniu de autorizare prin adăugare tip aeronavă sau tip motor euro/tip 250 d) Modificare prin adăugare de locație suplimentară de întreținere euro/locație 900 e) Modificare pentru acordare privilegiu emitere Certificat de evaluare
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
după certificate de autorizare euro 20 la depunerea cererii ... B. Condiții de aplicare 1. Tarifele pentru autorizarea inițială a unei organizații de întreținere, prevăzute la pozițiile A.6.1.1 și A.6.4.1.1 includ autorizarea unui amplasament principal și unui tip de aeronavă sau motor sau clasă componente sau metodă NDT (testare nedistructivă). ... 2. Pentru autorizarea inițială a unei organizații de întreținere, în cazul în care domeniul de autorizare solicitat cuprinde mai multe categorii, lucrări de linie și bază, mai multe tipuri de aeronave/motoare/componente în
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
Autorizare inițială euro 1.500 la depunerea cererii 10.2.2 Modificarea domeniului de autorizare prin: a) adăugare clasă de aeronavă (A1-A4) euro 1.000 la depunerea cererii b) adăugare tip de aeronavă în clasa de aeronavă (A1-A4) euro 500 c) adăugare clasă de motoare (B1-B2) euro 800 d) adăugare tip de motor în clasa de motoare (B1- B2) euro 250 e) adăugare clasă de componente (C1-C20) euro 150 f) adăugare tip de component în clasa de componente (C1-C20) euro 100 la depunerea cererii g
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
Modificarea domeniului de autorizare prin: a) adăugare clasă de aeronavă (A1-A4) euro 1.000 la depunerea cererii b) adăugare tip de aeronavă în clasa de aeronavă (A1-A4) euro 500 c) adăugare clasă de motoare (B1-B2) euro 800 d) adăugare tip de motor în clasa de motoare (B1- B2) euro 250 e) adăugare clasă de componente (C1-C20) euro 150 f) adăugare tip de component în clasa de componente (C1-C20) euro 100 la depunerea cererii g) adăugare produse chimice destinate fabricației/întreținerii aeronavelor euro/domeniu de
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
prin: a) adăugare clasă de aeronavă (A1-A4) euro 1.000 la depunerea cererii b) adăugare tip de aeronavă în clasa de aeronavă (A1-A4) euro 500 c) adăugare clasă de motoare (B1-B2) euro 800 d) adăugare tip de motor în clasa de motoare (B1- B2) euro 250 e) adăugare clasă de componente (C1-C20) euro 150 f) adăugare tip de component în clasa de componente (C1-C20) euro 100 la depunerea cererii g) adăugare produse chimice destinate fabricației/întreținerii aeronavelor euro/domeniu de autorizare 100 h) articole
ANEXĂ din 23 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/288230]
-
de propulsie 240 0716 Vehicule, ambarcațiuni și aeronave 30 Echipamente și instalații de aviație 240 0716 Vehicule, ambarcațiuni și aeronave 40 Inginerie și management aeronautic 240 0788 Programe și calificări interdisciplinare care implică ingineria, producția și construcțiile 50 Aeronave și motoare de aviație 240 0716 Vehicule, ambarcațiuni și aeronave 60 Navigație aeriană 240 0716 Vehicule, ambarcațiuni și aeronave 70 Design aeronautic 240 0716 Vehicule, ambarcațiuni și aeronave 20 Ingineria autovehiculelor 160 Ingineria autovehiculeloi 10 Construcții de autovehicule 240 0716 Vehicule, ambarcațiuni
ANEXE din 21 august 2024 () [Corola-llms4eu/Law/287681]
-
nave pentru mărfuri generale, transportoare de mărfuri refrigerate și transportoare mixte ... 2.2.3.2. Capacitatea pentru navele de pasageri și navele de pasageri de croazieră ... 2.2.3.3. Capacitatea pentru navele portcontainere ... ... 2.2.4. Deadweight ... 2.2.5. P; Puterea motoarelor principale și auxiliare 2.2.5.1. P_ME; Puterea motoarelor principale ... 2.2.5.2. P_PTO; Puterea generatorului pe ax ... 2.2.5.3. P_PTI; Puterea motorului pe ax ... 2.2.5.4. P_eff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul principal ... 2.2.5.5. P_AEeff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul auxiliar ... 2.2.5.6. P_AE; Puterea motoarelor auxiliare ... 2.2.5.7. Utilizarea
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
2.2.3.2. Capacitatea pentru navele de pasageri și navele de pasageri de croazieră ... 2.2.3.3. Capacitatea pentru navele portcontainere ... ... 2.2.4. Deadweight ... 2.2.5. P; Puterea motoarelor principale și auxiliare 2.2.5.1. P_ME; Puterea motoarelor principale ... 2.2.5.2. P_PTO; Puterea generatorului pe ax ... 2.2.5.3. P_PTI; Puterea motorului pe ax ... 2.2.5.4. P_eff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul principal ... 2.2.5.5. P_AEeff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul auxiliar ... 2.2.5.6. P_AE; Puterea motoarelor auxiliare ... 2.2.5.7. Utilizarea tabelelor de puteri electrice ... ... 2.2.6. Coerența parametrilor V_ref, Capacitate și P
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
croazieră ... 2.2.3.3. Capacitatea pentru navele portcontainere ... ... 2.2.4. Deadweight ... 2.2.5. P; Puterea motoarelor principale și auxiliare 2.2.5.1. P_ME; Puterea motoarelor principale ... 2.2.5.2. P_PTO; Puterea generatorului pe ax ... 2.2.5.3. P_PTI; Puterea motorului pe ax ... 2.2.5.4. P_eff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul principal ... 2.2.5.5. P_AEeff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul auxiliar ... 2.2.5.6. P_AE; Puterea motoarelor auxiliare ... 2.2.5.7. Utilizarea tabelelor de puteri electrice ... ... 2.2.6. Coerența parametrilor V_ref, Capacitate și P ... 2.2.7. SFC; Consumul specific de combustibil certificat 2.2.7.1. SFC pentru motoarele
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
Puterea motoarelor principale și auxiliare 2.2.5.1. P_ME; Puterea motoarelor principale ... 2.2.5.2. P_PTO; Puterea generatorului pe ax ... 2.2.5.3. P_PTI; Puterea motorului pe ax ... 2.2.5.4. P_eff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul principal ... 2.2.5.5. P_AEeff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul auxiliar ... 2.2.5.6. P_AE; Puterea motoarelor auxiliare ... 2.2.5.7. Utilizarea tabelelor de puteri electrice ... ... 2.2.6. Coerența parametrilor V_ref, Capacitate și P ... 2.2.7. SFC; Consumul specific de combustibil certificat 2.2.7.1. SFC pentru motoarele principale și auxiliare ... 2.2.7.2. SFC pentru turbinele cu aburi (SFC_Turbină
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
2.2.5.1. P_ME; Puterea motoarelor principale ... 2.2.5.2. P_PTO; Puterea generatorului pe ax ... 2.2.5.3. P_PTI; Puterea motorului pe ax ... 2.2.5.4. P_eff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul principal ... 2.2.5.5. P_AEeff; Tehnologie mecanică inovatoare eficientă energetic pentru motorul auxiliar ... 2.2.5.6. P_AE; Puterea motoarelor auxiliare ... 2.2.5.7. Utilizarea tabelelor de puteri electrice ... ... 2.2.6. Coerența parametrilor V_ref, Capacitate și P ... 2.2.7. SFC; Consumul specific de combustibil certificat 2.2.7.1. SFC pentru motoarele principale și auxiliare ... 2.2.7.2. SFC pentru turbinele cu aburi (SFC_Turbină cu aburi) ... ... 2.2.8. f_j; Elemente
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
de CO_2 C_F este un factor de conversie, adimensional, între consumul de combustibil, măsurat în g, și emisia de CO_2, măsurată, de asemenea, în g, pe baza conținutului de carbon. Indicii ME(i) și AE(i) se referă la motorul(motoarele) principal(e) și, respectiv, auxiliar(e). C_F corespunde combustibilului utilizat atunci când se determină SFC care este indicat în raportul de încercare aplicabil, inclus în dosarul tehnic definit în paragraful 1.3.15 din Codul tehnic NO_x (denumit în continuare "raport de încercare
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
lichefiat (LPG) Propan 46.300 0,8182 3,000 Butan 45.700 0,8264 3,030 5 Etan 46.400 0,7989 2,927 6 Gaz natural lichefiat (LNG) 48.000 0,7500 2,750 7 Metanol 19.900 0,3750 1,375 8 Etanol 26.800 0,5217 1,913 În cazul unei nave echipate cu un motor principal sau auxiliar alimentat cu combustibil mixt, ar trebui să se aplice factorul C_F pentru combustibil gazos și factorul CF pentru combustibil lichid și să fie multiplicat cu consumul specific de combustibil lichid al fiecărui tip de combustibil la punctul
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
punctul de sarcină relevant al EEDI. Între timp, ar trebui stabilit dacă combustibilul gazos este considerat "combustibil principal" în conformitate cu formula următoare: unde, f_DFgas este raportul de disponibilitate al combustibilului gazos corijat ținând cont de raportul de putere al motoarelor pe gaz față de totalul motoarelor, f_DFgas ar trebui să nu fie mai mare decât 1; V_gas este capacitatea netă totală a combustibilului gazos de la bord, exprimată în mc. Dacă sunt utilizate alte dispozitive, cum ar fi containere-cisternă LNG
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
Între timp, ar trebui stabilit dacă combustibilul gazos este considerat "combustibil principal" în conformitate cu formula următoare: unde, f_DFgas este raportul de disponibilitate al combustibilului gazos corijat ținând cont de raportul de putere al motoarelor pe gaz față de totalul motoarelor, f_DFgas ar trebui să nu fie mai mare decât 1; V_gas este capacitatea netă totală a combustibilului gazos de la bord, exprimată în mc. Dacă sunt utilizate alte dispozitive, cum ar fi containere-cisternă LNG interschimbabile (specializate) și/sau dispozitive permițând frecvente
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
exprimată în kJ/kg; LCV_liquid este puterea calorifică inferioară a combustibilului lichid, exprimată în kJ/kg; K_gas este rata de umplere a tancurilor de combustibil gazos; K_liquid este rata de umplere a tancurilor de combustibil lichid; P_total este puterea totală instalată a motoarelor, P_ME și P_AE, exprimată în kW; P_gasfuel este puterea instalată a motoarelor cu combustibil mixt, P_ME și P_AE, exprimată în kW; .1 În cazul în care capacitatea totală a combustibilului gazos este egală cu cel puțin 50% din capacitatea de
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
în kJ/kg; K_gas este rata de umplere a tancurilor de combustibil gazos; K_liquid este rata de umplere a tancurilor de combustibil lichid; P_total este puterea totală instalată a motoarelor, P_ME și P_AE, exprimată în kW; P_gasfuel este puterea instalată a motoarelor cu combustibil mixt, P_ME și P_AE, exprimată în kW; .1 În cazul în care capacitatea totală a combustibilului gazos este egală cu cel puțin 50% din capacitatea de combustibil destinat alimentării motoarelor cu combustibil mixt, și anume f_Dfgas ≥ 0,5, atunci
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
exprimată în kW; P_gasfuel este puterea instalată a motoarelor cu combustibil mixt, P_ME și P_AE, exprimată în kW; .1 În cazul în care capacitatea totală a combustibilului gazos este egală cu cel puțin 50% din capacitatea de combustibil destinat alimentării motoarelor cu combustibil mixt, și anume f_Dfgas ≥ 0,5, atunci combustibilul gazos este considerat «combustibil principal» și f_DFgas = 1 și f_DFliquid = 0, pentru fiecare motor cu combustibil mixt. ... .2 Dacă f_DFgas < 0,5, atunci combustibilul gazos nu este considerat "combustibil principal". CF și
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
capacitatea totală a combustibilului gazos este egală cu cel puțin 50% din capacitatea de combustibil destinat alimentării motoarelor cu combustibil mixt, și anume f_Dfgas ≥ 0,5, atunci combustibilul gazos este considerat «combustibil principal» și f_DFgas = 1 și f_DFliquid = 0, pentru fiecare motor cu combustibil mixt. ... .2 Dacă f_DFgas < 0,5, atunci combustibilul gazos nu este considerat "combustibil principal". CF și SFC folosite pentru calcularea EEDI pentru fiecare motor cu combustibil mixt (atât motorul principal, cât și motoarele auxiliare) ar trebui calculate ca fiind
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
atunci combustibilul gazos este considerat «combustibil principal» și f_DFgas = 1 și f_DFliquid = 0, pentru fiecare motor cu combustibil mixt. ... .2 Dacă f_DFgas < 0,5, atunci combustibilul gazos nu este considerat "combustibil principal". CF și SFC folosite pentru calcularea EEDI pentru fiecare motor cu combustibil mixt (atât motorul principal, cât și motoarele auxiliare) ar trebui calculate ca fiind media ponderată a C_F și SFC pentru modurile lichid și gazos, în funcție de f_DFgas și f_DFliquid, iar termenul original P_ME(i) . C_FME(i) . SFC_ME(
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
«combustibil principal» și f_DFgas = 1 și f_DFliquid = 0, pentru fiecare motor cu combustibil mixt. ... .2 Dacă f_DFgas < 0,5, atunci combustibilul gazos nu este considerat "combustibil principal". CF și SFC folosite pentru calcularea EEDI pentru fiecare motor cu combustibil mixt (atât motorul principal, cât și motoarele auxiliare) ar trebui calculate ca fiind media ponderată a C_F și SFC pentru modurile lichid și gazos, în funcție de f_DFgas și f_DFliquid, iar termenul original P_ME(i) . C_FME(i) . SFC_ME(i) din formula de calcul
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
1 și f_DFliquid = 0, pentru fiecare motor cu combustibil mixt. ... .2 Dacă f_DFgas < 0,5, atunci combustibilul gazos nu este considerat "combustibil principal". CF și SFC folosite pentru calcularea EEDI pentru fiecare motor cu combustibil mixt (atât motorul principal, cât și motoarele auxiliare) ar trebui calculate ca fiind media ponderată a C_F și SFC pentru modurile lichid și gazos, în funcție de f_DFgas și f_DFliquid, iar termenul original P_ME(i) . C_FME(i) . SFC_ME(i) din formula de calcul al EEDI trebuie înlocuit
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
definit în paragrafele 2.2.3.1 și 2.2.3.3 (în cazul navelor de pasageri și navelor de pasageri de croazieră, această condiție ar trebui să fie pescajul la linia de încărcare de vară în conformitate cu paragraful 2.2.4) la puterea la ax a motorului (motoarelor) așa cum este definită la paragraful 2.2.5 și în condiții meteorologice favorabile, fără vânt și fără hulă. ... 2.2.3. Capacitatea Capacitatea este definită după cum urmează: 2.2.3.1. În cazul vrachierelor, navelor cisternă, transportoarelor de gaze, transportoarelor de LNG, navelor ro
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]