47,905 matches
-
apă furtunoasă. În cursul său superior este un râu tipic montan, valea lui e îngustă cu versanți înalți și abrupți, curgerea rapidă, iar în albie se întâlnesc multe praguri. În cursul de mijloc Prutul formează meandre în lunca sa, are viteza 1,5 m/s iar pe un sector mic, unde întretaie șirul de recife, valea Prutului se îngustează până la câteva sute de metri căpătând formă de chei. Mai spre sud valea râului se lărgește până la 5-6 km, cursul devine liniștit
Râul Prut () [Corola-website/Science/297383_a_298712]
-
valea râului Prut se lărgește considerabil până la 8-10 km râul formează meandre, se ramifică în brațe versanții devin mai domoli pe alocuri fragmentați de ravene, lățimea albiei variază între 100 și 440 m, adâncimea maximă e de 6-8 m, iar viteza se micșorează până la 0,7 m/s. Odată cu creșterea nivelului apelor Dunării, Prutul își încetează scurgerea, se revarsă, inundând suprafața vastă a luncii sale. Lunca râului este parțial înmlăștinită. Încă în prima jumătate a secolului XX, o parte a luncii
Râul Prut () [Corola-website/Science/297383_a_298712]
-
pentru distanțe scurte și medii. Garniturile Desiro au fost folosite ca embleme ale modernizării CFR, în ciuda criticilor potrivit cărora CFR nu ar fi trebuit să folosească garniturile Desiro pe principalele servicii expres, deoarece acestea sunt create pentru distanțe scurte, au viteză redusă și sunt zgomotoase. CFR a răspuns acestor critici prin introducerea, în anul 2004, a unui număr de garnituri noi Desiro, care erau mai avantajoase din punctul de vedere al zgomotului și care aveau 70 de locuri în loc de 110. La
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
o modernizare a infrastructurii. Între 2001 și 2004 a fost reabilitat tronsonul București-Ploiesti Vest-Câmpina, urmat de tronsonul Câmpina-Sinaia-Predeal între 2009 și 2012. CFR a inițiat un proiect major de infrastructură în aprilie 2006 - modernizarea liniei București - Constanța, pentru a îmbunătăți viteza maximă ce poate fi atinsă pe această linie (de la 140 km/h acum, la 160 km/h în 2008). Data finalizării acestui proiect era inițial a doua jumătate a anului 2008, dar proiectul are mari întârzieri, urmând să fie finalizat
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
dificultatea deplasării pe această rută din cauza lucrărilor, durata unei călătorii crescând cu cel puțin o oră și jumătate și ducând la nemulțumirea călătorilor. În anul 2013 CFR a demarat un proiect amplu de modernizare a tronsonului Sighișoara - Simeria pentru creșterea vitezei de deplasare la 160 km/h pentru trenurile de călători și 120 km/h pentru trenurile de marfă. În februarie 2013 s-a semnat un contract în valoare de 1,13 miliarde de euro pentru reabilitarea tronsonului Coșlariu - Sighișoara pe
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
reparații un număr de 1.112 necesitau reparație în primă urgență, iar alte 209 refacere integrală. În februarie 2011, CFR SA estima că are nevoie de o investiție de 3,4 miliarde de lei pentru reparații, întreținere, eliminarea restricțiilor de viteză și a punctelor periculoase pentru a asigura viteza standard europeană de 160 km/h. Alocația bugetară pentru anul 2011 pentru această investiție este de doar 3,4% din suma necesară. În prezent rețeaua de cale ferată este formată din 9
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
în primă urgență, iar alte 209 refacere integrală. În februarie 2011, CFR SA estima că are nevoie de o investiție de 3,4 miliarde de lei pentru reparații, întreținere, eliminarea restricțiilor de viteză și a punctelor periculoase pentru a asigura viteza standard europeană de 160 km/h. Alocația bugetară pentru anul 2011 pentru această investiție este de doar 3,4% din suma necesară. În prezent rețeaua de cale ferată este formată din 9 magistrale principale din care se desprind mai multe
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
în stații. Din cei 20.730 km aflați în exploatarea CFR, 17.535 km de infrastructură este publică, iar 3.197 km privată. Infrastructura feroviară publică aparține statului, atribuită în concesiune Companiei Naționale de Căi Ferate “CFR” -SA. Limita de viteză pentru toate trenurile din România este de 160 km/h, dar singura rută pe care trenurile pot circula cu o asemenea viteză este București-Constanța. De asemenea, pe rutele București-Floresti Prahova si Km 614-Arad-Curtici se poate circula cu . Pe restul liniilor
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
privată. Infrastructura feroviară publică aparține statului, atribuită în concesiune Companiei Naționale de Căi Ferate “CFR” -SA. Limita de viteză pentru toate trenurile din România este de 160 km/h, dar singura rută pe care trenurile pot circula cu o asemenea viteză este București-Constanța. De asemenea, pe rutele București-Floresti Prahova si Km 614-Arad-Curtici se poate circula cu . Pe restul liniilor viteza maxima este de . Vitezele maxime conform livretului se pot consulta aici: http://www.openrailwaymap.org/ CFR Călători, secția de transport pasageri
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
pentru toate trenurile din România este de 160 km/h, dar singura rută pe care trenurile pot circula cu o asemenea viteză este București-Constanța. De asemenea, pe rutele București-Floresti Prahova si Km 614-Arad-Curtici se poate circula cu . Pe restul liniilor viteza maxima este de . Vitezele maxime conform livretului se pot consulta aici: http://www.openrailwaymap.org/ CFR Călători, secția de transport pasageri a CFR, operează 2 tipuri de trenuri: Trenurile InterCity (IC) au fost retrase datorită imposibilității companiei de a asigura
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
România este de 160 km/h, dar singura rută pe care trenurile pot circula cu o asemenea viteză este București-Constanța. De asemenea, pe rutele București-Floresti Prahova si Km 614-Arad-Curtici se poate circula cu . Pe restul liniilor viteza maxima este de . Vitezele maxime conform livretului se pot consulta aici: http://www.openrailwaymap.org/ CFR Călători, secția de transport pasageri a CFR, operează 2 tipuri de trenuri: Trenurile InterCity (IC) au fost retrase datorită imposibilității companiei de a asigura viteza minimă de 60
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
maxima este de . Vitezele maxime conform livretului se pot consulta aici: http://www.openrailwaymap.org/ CFR Călători, secția de transport pasageri a CFR, operează 2 tipuri de trenuri: Trenurile InterCity (IC) au fost retrase datorită imposibilității companiei de a asigura viteza minimă de 60 km/h cerută de Uniunea Europeană pentru această categorie de trenuri. Serviciile marfare sunt furnizate în principal de CFR Marfă, diviziunea de marfă a Căilor Ferate Române. În afară de CFR Marfă, mai există încă 28 de companii private care operează pe
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
deși diviziunea încă nu a devenit profitabilă. În 2003 pierderile nete ale CFR Marfă au fost de 8,8 milioane de lei noi, reduse de la 141,5 milioane de lei noi în 2002. Trenurile de marfă au aceleași limite de viteză ca trenurile de călători, dar cele care transportă materiale explozive, nucleare, chimice sau periculoase au un regim de viteză special. Majoritatea locomotivelor au o limită fizică de viteză de 120 km/h pentru cele electrice (sunt unele care pot atinge
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
milioane de lei noi, reduse de la 141,5 milioane de lei noi în 2002. Trenurile de marfă au aceleași limite de viteză ca trenurile de călători, dar cele care transportă materiale explozive, nucleare, chimice sau periculoase au un regim de viteză special. Majoritatea locomotivelor au o limită fizică de viteză de 120 km/h pentru cele electrice (sunt unele care pot atinge 160 km/h, iar una 200 km/h) și de 100 km/h pentru cele diesel (unele pot atinge
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
de lei noi în 2002. Trenurile de marfă au aceleași limite de viteză ca trenurile de călători, dar cele care transportă materiale explozive, nucleare, chimice sau periculoase au un regim de viteză special. Majoritatea locomotivelor au o limită fizică de viteză de 120 km/h pentru cele electrice (sunt unele care pot atinge 160 km/h, iar una 200 km/h) și de 100 km/h pentru cele diesel (unele pot atinge ), deși trenurile nu merg la viteze mai mari decât
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
limită fizică de viteză de 120 km/h pentru cele electrice (sunt unele care pot atinge 160 km/h, iar una 200 km/h) și de 100 km/h pentru cele diesel (unele pot atinge ), deși trenurile nu merg la viteze mai mari decât . Majoritatea locomotivelor din dotarea companiilor desprinse din fostul CFR datează din deceniile 7-8 ale secolului al XX-lea. CFR Călători și CFR Marfă folosesc o serie de locomotive electrice (numite LE), diesel-electrice (LDE), diesel-hidraulice (LDH) și diesel-mecanice
Căile Ferate Române () [Corola-website/Science/297413_a_298742]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]
-
întrerupt tratamentul datorită reacțiilor adverse . În general , profilul reacțiilor adverse la populația pediatrica a fost similar cu cel observat la adulți , deși există probleme specifice pediatrice referitor la inhibarea creșterii , cum sunt stagnarea creșterii în înălțime ( scădere procentuala medie a vitezei de creștere de 9 % ) și a greutății ( scădere procentuala medie de 13 % ) au fost observate pe durata tratamentului ( vezi pct . 4. 4 ) . În plus , ideația suicidală sau tentativă de suicid s- au raportat mai frecvent comparativ cu pacienții adulți ( 2
Ro_495 () [Corola-website/Science/291254_a_292583]