8,902 matches
-
a rezistenței termice corectate [mýK/W], indicii: CALCUL - cu referire la valoarea furnizată de aplicația software supusă avizării; REF - cu referire la valoarea din documentul de referință al comisiei; J - indicele studiului de caz din fișa tehnică. b) Valoarea maximă admisibila în modul a erorii relative a performanței energetice calculată cu aplicația software, pentru fiecare utilitate și pe ansamblul cazurilor, este de 5% prin raportare la valorile de referință ale performanțelor energetice proprii tuturor utilităților și tuturor cazurilor. În cazul depășirii
ORDIN nr. 1.217 din 31 martie 2010 privind completarea anexei nr. 4 "Partea a IV-a - Breviar de calcul al performanţei energetice a clădirilor şi apartamentelor, indicativ Mc 001/4-2009" la Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 157/2007 pentru aprobarea reglementării tehnice "Metodologie de calcul al performanţei energetice a clădirilor". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221700_a_223029]
-
de aplicația software supusă avizării; REF - cu referire la valoarea din documentul de referință al comisiei; J - indicele studiului de caz din fișa tehnică; K - indicele utilită��îi (încălzire - 1, apa caldă de consum - 2, iluminat - 3). c) Valoarea maximă admisibila în modul a erorii relative pe ansamblul utilităților este de 5% prin raportare la valorile de referință ale tuturor cazurilor. În cazul depășirii valorii de 5% pentru un singur caz, aplicația software nu primește aviz favorabil. ... Eroarea relativă se determina
ORDIN nr. 1.217 din 31 martie 2010 privind completarea anexei nr. 4 "Partea a IV-a - Breviar de calcul al performanţei energetice a clădirilor şi apartamentelor, indicativ Mc 001/4-2009" la Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 157/2007 pentru aprobarea reglementării tehnice "Metodologie de calcul al performanţei energetice a clădirilor". In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221700_a_223029]
-
a amenzilor." A. Asupra admisibilității 45. Curtea consideră că aceste capete de cerere nu sunt vădit neîntemeiate în sensul art. 35 § 3 din Convenție. Ea constată că nu este incident niciun alt motiv de inadmisibilitate. Prin urmare, acestea trebuie declarate admisibile. B. Asupra fondului 46. Guvernul consideră că autoritățile au făcut eforturi în vederea executării Deciziei din data de 16 ianuarie 2001, dar că acestea au întâmpinat dificultăți în identificarea bunului. Guvernul mai observă că reclamanta a fost pusă în posesia parterului
HOTĂRÂRE din 23 iunie 2009 în Cauza Paula Constantinescu împotriva României (definitivă la 23 septembrie 2009). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221914_a_223243]
-
a căror rambursare o solicită, Curtea hotărăște să nu îi acorde nicio sumă în acest sens (Cumpănă și Mazăre împotriva României [MC] nr. 33.348/96, §§ 133 și 134, CEDO 2004-XI). PENTRU ACESTE MOTIVE, În unanimitate, CURTEA 1. declară cererea admisibilă; 2. hotărăște că a avut loc încălcarea art. 6 § 1 din Convenție și a art. 1 din Protocolul nr. 1; 3. hotărăște că problema aplicării art. 41 din Convenție nu se află în stare de judecată; prin urmare: a) o
HOTĂRÂRE din 23 iunie 2009 în Cauza Paula Constantinescu împotriva României (definitivă la 23 septembrie 2009). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221914_a_223243]
-
un ajutor de minimis acordat în baza legislației privind ajutorul de minimis în vigoare la momentul acordării acestuia, raportat la aceleași costuri eligibile, dacă un astfel de cumul generează o intensitate a ajutorului de stat care depășește intensitatea brută maximă admisibilă prevăzută în schema de ajutor de stat pentru operațiunea de distribuție. Capitolul VI CEREREA DE PROPUNERI DE PROIECTE Cererea de propuneri de proiecte pentru această operațiune este de tipul "Cerere de propuneri de proiecte cu termen limită". Aceasta constă în
ORDIN nr. 393 din 4 martie 2010 privind aprobarea lansării Cererii de propuneri de proiecte de investiţii în extinderea şi modernizarea reţelelor de distribuţie a energiei electrice şi gazelor naturale, propuse pentru acordarea asistenţei financiare nerambursabile prin Programul operaţional sectorial "Creşterea competitivităţii economice" (POS CCE), axa prioritară 4, domeniul major de intervenţie 1, operaţiunea 4.1.b) "Sprijinirea investiţiilor în extinderea şi modernizarea reţelelor de tranSport al energiei electrice, gazelor naturale şi petrolului, precum şi ale reţelelor de distribuţie a energiei electrice şi gazelor naturale, în scopul reducerii pierderilor în reţea şi realizării în condiţii de siguranţă şi continuitate a serviciilor de tranSport şi distribuţie"- partea de distribuţie. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221864_a_223193]
-
Telefon ....................... FIȘA de identificare a factorilor de risc profesional Denumirea postului: Secția/Departamentul .......................... Atelierul ................... ............................................................................. ............................................................................. ............................................................................. ............................................................................. ............................................................................. Descrierea spațiului de lucru: ridicare │ │ coborâre │ │ împingere │ │ tragere │ │ purtare │ │ deplasare │ │ ............................................................................. ────────────────────────────────���───────────────────────────────────────────── Agenți chimici: (enumerați mai jos și bifați caracteristicile lor)*) L.A. Fp C P ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ..................................... ........ ....... ...... ...... ....... ..................................... ........ ....... ...... ...... ....... ..................................... ........ ....... ...... ...... ....... ..................................... ........ ....... ...... ...... ....... ..................................... ........ ....... ...... ...... ....... *) Legendă: L.A. = Limite admisibile / Fp = Foarte periculos /C = Cancerigen/ P = Pătrunde prin piele (Puteți atașa fișei un tabel separat.) Agenți biologici: ............................. Grupa .............. Agenți cancerigeni: ......................................................... Pulberi profesionale: │ │ L.A. ................... ................... │ │ │ │ ................... ................... │ │ │ │ ................... ................... │ │ │ │ Zgomot profesional: L.A. │ │ / L.A. │ │ Microclimat (conform actelor normative în vigoare): TEMPERATURA AERULUI: Radiații Ionizante L.A. │ │ Dacă da
HOTĂRÂRE nr. 355 din 11 aprilie 2007 (*actualizată*) privind supravegherea sănătăţii lucrătorilor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222197_a_223526]
-
În cazul unui parc eolian, respectiv un grup de două sau mai multe turbine, acesta ar trebui considerat un obiect mai mare, iar luminile să fie instalate astfel încât: a) să permită identificarea perimetrului parcului eolian; ... b) să respecte distanța maximă admisibilă, conform secțiunii 6.3.14, între lămpile de pe un perimetru, cu excepția cazurilor când o analiză de specialitate arată că se poate folosi o distanță mai mare; ... c) atunci când se folosesc lumini intermitente, acestea să clipească concomitent; și ... d) oricare dintre
ORDIN nr. 233 din 22 martie 2010 privind modificarea şi completarea anexei la Ordinul ministrului tranSporturilor nr. 1.148/2008 pentru aprobarea Reglementării aeronautice civile române privind proiectarea şi exploatarea tehnică a aerodromurilor - RACR-AD-PETA, ediţia 1/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221799_a_223128]
-
că este puțin probabil ca sursele respective să creeze condiții de risc. Unde nu este posibilă eliminarea amplasamentelor existente, autoritățile competente trebuie să asigure că orice risc pentru aeronave constituit de aceste amplasamente este evaluat și redus la un nivel admisibil. 9.4.5. Se recomandă acordarea atenției cuvenite riscurilor pentru siguranța aviației legate de utilizarea terenurilor învecinate perimetrului aeroportuar, care poate atrage viețuitoarele sălbatice." 43. La capitolul 10 secțiunea 10.2, paragraful 10.2.1 se modifică și va avea
ORDIN nr. 233 din 22 martie 2010 privind modificarea şi completarea anexei la Ordinul ministrului tranSporturilor nr. 1.148/2008 pentru aprobarea Reglementării aeronautice civile române privind proiectarea şi exploatarea tehnică a aerodromurilor - RACR-AD-PETA, ediţia 1/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221799_a_223128]
-
Ministerul Economiei și Finanțelor aplică un program permanent de schimburi de informații cu ceilalți furnizori de ajutor de stat pentru a se evita suprapunerea unor astfel de măsuri. ... Articolul 8 Ajutorul de stat se acordă întreprinderilor în limita intensității maxim admisibile, calculată conform anexei nr. 2, și constă în acordarea de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Economiei și Finanțelor - Acțiuni generale, a unor sume nerambursabile. Articolul 9 Ministerul Economiei și Finanțelor, în calitate de furnizor, verifică respectarea îndeplinirii condițiilor impuse de reglementările
HOTĂRÂRE nr. 1.680 din 10 decembrie 2008 (*actualizată*) pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat privind asigurarea dezvoltării economice durabile. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214253_a_215582]
-
date; ... c) să fie respectate prevederile art. 7 alin. (4) și totodată data de referință să fie anterioară datei-limită până la care se pot depune/expedia către societate procurile speciale. ... (2) În situațiile prevăzute la art. 4 alin. (2), între data-limită admisibilă pentru cea de-a doua sau următoarea convocare a adunării generale și data de referință trebuie să existe un termen de cel puțin 6 zile. La calcularea acestui termen nu sunt incluse aceste două date. ... Articolul 11 Dovedirea calității de
REGULAMENT nr. 6 din 19 august 2009 (*actualizat*) privind exercitarea anumitor drepturi ale acţionarilor în cadrul adunărilor generale ale societăţilor comerciale. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/221390_a_222719]
-
fi transmis și în format electronic; ... k) dosar informativ (dosarul producătorului) - dosarul complet, cuprinzând documentul informativ, fișierul, datele, schițele, fotografiile etc., furnizat de solicitantul omologării de tip, dosarul informativ putând fi transmis și în format electronic; ... l) masa maximă tehnic admisibilă (masa totală maximă autorizată) - masa maximă a unui vehicul, în funcție de construcția și performanțele sale, și care este declarată de producătorul acestuia; ... m) metodă de încercare virtuală - simulări pe computer, inclusiv calcule care demonstrează dacă un vehicul sau un produs îndeplinește
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
90% iar alte componente care conțin lichide (cu excepția celor destinate apelor uzate) la 100% din capacitatea declarată de către producător. 4.4.2. Autovehiculele, altele decât cele menționate la pct. 4.4.1, trebuie să fie încărcate la masa maximă tehnic admisibilă, declarată de producător. 4.4.3. Capacitatea de urcare a rampelor cerute (25 % și 30 %) se verifică prin calcule simple. În cazuri excepționale, serviciul tehnic poate solicita ca un vehicul de tipul respectiv să i se pună la dispoziție pentru
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
caracteristici) care figurează în dosarul de omologare de tip și care trebuie să corespundă cerințelor anexei VIII din Directiva 2007/46/CEE. Nu se admit combinații de valori diferite pentru următorii parametri în cadrul unei anumite versiuni: a) masa maximă tehnic admisibilă; ... b) cilindreea; ... c) puterea netă maximă; ... d) tipul de cutie de viteze și numărul de trepte; ... e) numărul maxim de locuri pe scaune conform definiției din prezenta anexă, partea C. ... 2. În ceea ce privește categoriile M(2) și M(3), se înțelege
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
cilindree nu pot fi mai mari de 50% (cea mai mare cilindree este de cel mult 1,5 ori mai mare decît cea mai mică cilindree). - amplasare (față, centru, spate). d) pentru o aceeași variantă diferențele de masă maximă tehnic admisibilă nu pot fi mai mari de 20% (cea mai mare masă este de cel mult 1,2 ori mai mare decît cea mai mică masă) ... e) axe motoare (număr, poziție, interconectare), ... f) axe directoare (număr și poziție). ... 2.3 versiunea
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
aceeași variantă diferențele de cilindree nu pot fi mai mari de 50% (cea mai mare cilindree este de cel mult 1,5 ori mai mare decît cea mai mică cilindree). d) pentru o aceeași variantă diferențele de masă maximă tehnic admisibilă nu pot fi mai mari de 20% (cea mai mare masă este de cel mult 1,2 ori mai mare decît cea mai mică masă) ... e) axe motoare (număr, poziție, interconectare), ... f) axe directoare (număr și poziție), ... 3.3. versiunea
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
aceluiași tip și care nu diferă între ele cel puțin în ceea ce privește următoarele caracteristici esențiale: - stadiul fabricației (complet/incomplet), - tipul de caroserie (de exemplu rulotă/platformă/cisternă) (numai pentru vehicule complete/completate). - pentru o aceeași variantă diferențele de masă maximă tehnic admisibilă nu pot fi mai mari de 20% (cea mai mare masă este de cel mult 1,2 ori mai mare decît cea mai mică masă), - axe directoare (număr și poziție). 4.3. versiunea unei variante: vehicule care aparțin aceleiași variante
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
lor, de exemplu, prin sudarea de plăci peste ancoraje sau prin instalarea unor dispozitive permanente care nu pot fi înlăturate cu sculele disponibile în mod curent și b) P - (M + N x 68) N x 68 ... P = masa maximă tehnic admisibilă (în kg) M = masa proprie (în kg) N = numărul de locuri pe scaune, fără cel al conducătorului. 2. Autovehicule din categoria M(2) și M(3) 2.1 Vehicule din clasa I (vezi partea A, pct. 1.5) CA - fără
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
pentru remorcă (autoremorcher): autovehicul care prin concepție și construcție este destinat exclusiv sau în principal tractării de remorci altele decît semiremorcile. Acesta poate avea o platformă de încărcare. Totuși, dacă un vehicul definit ca BB, a cărui masă maximă tehnic admisibilă nu depășește 3500 kg: a) are mai mult de 6 locuri pe scaune, cu excepția locului conducătorului, sau ... b) îndeplinește ambele condiții următoare: ... - numărul de locuri pe scaune, cu excepția locului conducătorului, nu depășește 6, și - P - (M + N x 68) ≤ N
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
locuri pe scaune, cu excepția locului conducătorului, nu depășește 6, și - P - (M + N x 68) ≤ N x 68 acest vehicul nu este considerat ca aparținând categoriei N. Totuși, dacă un vehicul definit ca BA, BB a cărui masă maximă tehnic admisibilă depășește 3500 kg, BC sau BD îndeplinește cel puțin una dintre condițiile următoare: a) numărul de locuri pe scaune, cu excepția locului conducătorului depășește 8, sau ... b) P - (M + N x 68) ≤ N x 68 ... acest vehicul nu este considerat ca
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
categoriile M(2) și M(3), altele decât autobuzele și microbuzele, sunt considerate autovehicule speciale (de ex. ambulanțele). 6. mașină autopropulsată pentru lucrări - vezi cap. 1 pct. 3 lit. e); Notă: 1. Prin masă maximă se înțelege masa maximă tehnic admisibilă. 2. Prin loc pe scaun se înțelege un element component al unui vehicul pe care o persoană se poate așeza, termenul desemnând atât un scaun individual, cât și partea unei banchete corespunzătoare unui loc de așezare pentru o persoană. Anexa
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
Vehicul *4) Cerințe de instalare *5) Se aplică totuși art. 7 din Directiva 2005/64/CE --------- *1) Subansamblu electronic *2) Componentă *3) Vehicul *4) Cerințe de instalare N4. Aparat de control (tahograf) - X X X X --------- *1) masa maximă tehnic admisibilă *2) care nu depășesc masa maximă tehnic admisibilă de 3,5 tone. -------- N5. Dispozitive limitare viteză - X X - Nu sunt permise alte excepții în afara celor menționate în actul de reglementare. NA - Actul de reglementare nu este aplicabil acestui vehicul (fără
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
totuși art. 7 din Directiva 2005/64/CE --------- *1) Subansamblu electronic *2) Componentă *3) Vehicul *4) Cerințe de instalare N4. Aparat de control (tahograf) - X X X X --------- *1) masa maximă tehnic admisibilă *2) care nu depășesc masa maximă tehnic admisibilă de 3,5 tone. -------- N5. Dispozitive limitare viteză - X X - Nu sunt permise alte excepții în afara celor menționate în actul de reglementare. NA - Actul de reglementare nu este aplicabil acestui vehicul (fără cerințe). PA - Acest act reglementar este aplicabil parțial
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
luptă împotriva incendiilor și forțele de menținere a ordinii publice. 15.1.4. Prevederile pct. 15.1.2. nu se aplică până la 20 octombrie 2010 autovehiculelor din categoria M(3) (din clasa III sau clasa B) cu masa maximă tehnic admisibilă mai mare de 10 tone și în care scaunele orientate către lateral sunt grupate în spatele autovehiculului, astfel încât să constituie un salon integrat cu până la 10 scaune. Scaunele astfel orientate trebuie echipate cel puțin cu o rezemătoare de cap și cu
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
destinate vehiculelor din categoriile N(1) și M(2); ... b) 200.000 km sau 6 ani de utilizare, luându-se în considerare prima condiție îndeplinită, în cazul motoarelor destinate vehiculelor din categoriile N(2), N(3) cu masa maximă tehnic admisibilă care nu depășește 16 tone și M(3) din clasele I, II și A, precum și din clasa B cu masa maximă tehnic admisibilă care nu depășește 7,5 tone; ... c) 500.000 km sau 7 ani de utilizare, luându-se
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]
-
condiție îndeplinită, în cazul motoarelor destinate vehiculelor din categoriile N(2), N(3) cu masa maximă tehnic admisibilă care nu depășește 16 tone și M(3) din clasele I, II și A, precum și din clasa B cu masa maximă tehnic admisibilă care nu depășește 7,5 tone; ... c) 500.000 km sau 7 ani de utilizare, luându-se în considerare prima condiție îndeplinită, în cazul motoarelor destinate vehiculelor din categoriile N(3) cu masa maximă tehnic admisibilă care depășește 16 tone
REGLEMENTĂRI din 5 noiembrie 2009 privind omologarea de tip şi eliberarea cărţii de identitate a vehiculelor rutiere, precum şi omologarea de tip a produselor utilizate la acestea - RNTR 2 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/220923_a_222252]