44,803 matches
-
atunci când se realizează arderea excesului de gaz de evaporare naturală în motoare sau cazane, pentru a preveni eliberarea acestuia în atmosferă sau oxidarea termică nenecesară, ar trebui să fie dedusă din P_ME(i), cu aprobarea verificatorului. ... 2.2.2. P_AE(i); Puterea motoarelor auxiliare 2.2.2.1. P_AE(i) se calculează în conformitate cu paragraful 2.2.5.6 din Liniile directoare referitoare la calculul EEDI. ... 2.2.2.2. Pentru navele la care valoarea puterii motoarelor auxiliare (P_AE) calculată la paragrafele de la 2.2.5.6.1 la 2.2.5.6.3 din Liniile directoare
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
nenecesară, ar trebui să fie dedusă din P_ME(i), cu aprobarea verificatorului. ... 2.2.2. P_AE(i); Puterea motoarelor auxiliare 2.2.2.1. P_AE(i) se calculează în conformitate cu paragraful 2.2.5.6 din Liniile directoare referitoare la calculul EEDI. ... 2.2.2.2. Pentru navele la care valoarea puterii motoarelor auxiliare (P_AE) calculată la paragrafele de la 2.2.5.6.1 la 2.2.5.6.3 din Liniile directoare referitoare la calculul EEDI este diferită în mod semnificativ față de puterea totală utilizată în condiții normale de navigație maritimă, de ex. în cazul navelor
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
tabelul de puteri electrice nu este disponibil, valoarea P_AE poate fi aproximată fie prin: .1 media anuală a P_AE pe mare din monitorizarea la bord obținută anterior certificării EEXI; ... .2 pentru navele de pasageri de croazieră, valoarea aproximată a puterii motoarelor auxiliare (P_AE,app), așa cum este definită mai jos; P_AE,app = 0,1193 x TB + 1814,4 [kW] ... .3 pentru navele de pasageri de tip ro-ro, valoarea aproximată a puterii motoarelor auxiliare (P_AE,app), așa cum este definită mai jos; P_AE,app = 0,866 x TB^0'732
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
EEXI; ... .2 pentru navele de pasageri de croazieră, valoarea aproximată a puterii motoarelor auxiliare (P_AE,app), așa cum este definită mai jos; P_AE,app = 0,1193 x TB + 1814,4 [kW] ... .3 pentru navele de pasageri de tip ro-ro, valoarea aproximată a puterii motoarelor auxiliare (P_AE,app), așa cum este definită mai jos; P_AE,app = 0,866 x TB^0'732 [kW] ... ... ... 2.2.3. V_ref; Viteza navei 2.2.3.1. Pentru navele care intră în domeniul de aplicare al cerinței privind EEDI, viteza navei V_ref trebuie să fie obținută dintr-o curbă
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
de mare, viteza navei V_ref se poate obține pornind de la raportul probei de mare, cu următoarea formulă: V_ref = V_S,EEDI x [P_ME/P_S,EEDI]^1/3 [nod] unde, V_S,EEDI este viteza de serviciu la proba de mare la pescajul EEDI; și P_S,EEDI este puterea motorului principal corespunzătoare V_S,EEDI. ... 2.2.3.4. Pentru navele portcontainer, vrachierele sau navele cisternă care nu intră în domeniul de aplicare al cerinței privind EEDI, dar ale căror rezultate ale probelor de mare, care ar fi putut fi calibrate prin încercarea în bazin
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
V_ref = k^1/3 x (TDW_S,service/Capacitate)^2/9 x V_S,service x [P_ME/P_S,service]^1/3 [nod] unde, V_S,service este viteza de serviciu la proba de mare la pescajul nominal la linia de încărcare; TDW_S,service este deadweight-ul la pescajul nominal la linia de încărcare; P_S,service este puterea motorului principal corespunzătoare V_S,service. k este coeficient de scară, care ar trebui să fie: .1 0,95 pentru navele portcontainer de 120.000 TDW sau mai puțin; ... .2 0,93 pentru navele portcontainer mai mari de 120.000 TDW; ... .3 0,97 pentru vrachiere de 200.000
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
sau raportul probei de mare nu face mențiuni privind condiția EEDI sau condiția privind pescajul nominal la linia de încărcare, viteza navei V_ref poate fi aproximată prin V_ref,app care se obține din media statistică a distribuției vitezei navei și puterii motorului, așa cum este indicat mai jos: V_ref,app = (V_ref,avg - m_V) x [Suma P_ME/0,75 x MCR_avg]^1/3 [nod] Pentru transportoarele de GNL având sistem de propulsie diesel-electrică și navele de pasageri de croazieră având propulsie neclasică, V_ref,app = (V_ref,avg - m_V) x [Suma MPP_Motor/MPP_avg]^1/3 [nod
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
care ar trebui să fie de 5% din V_ref,avg sau 1 nod, oricare este mai mic; și MCR_avg este o medie statistică a distribuției MCR-urilor pentru motoarele principale și MPP_avg este o medie statistică a distribuției MPP-urilor pentru motoarele care corespund unei nave de un tip și dimensiuni date, care se calculează după cum urmează: MCR_avg sau MPP_avg = D x E^F unde D, E și F sunt parametrii dați în apendice; În cazurile în care este instalat sistemul de
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
un tip și dimensiuni date, care se calculează după cum urmează: MCR_avg sau MPP_avg = D x E^F unde D, E și F sunt parametrii dați în apendice; În cazurile în care este instalat sistemul de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat, viteza navei V_ref aproximată prin V_ref,app trebuie să fie calculată după cum urmează: V_ref,app = (V_ref,avg x m_V) x [Suma P_ME/0,75 x MCR_avg]^1/3 [nod] Pentru transportatoarele de GNL având sistem de propulsie diesel-electrică și navele de pasageri
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
metoda de măsurare a performanței în serviciu; și/sau ... .3 încercări pe modele proiectate în acest scop; și/sau ... .4 calcule numerice. ... ... ... 2.2.4. SFC; Consumul specific de combustibil certificat În cazurile în care este instalat sistemul de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat, SFC-ul corespunzător la P_ME trebui să fie calculat prin interpolare utilizând SFC-urilor enumerate într-un raport de încercare corespunzător inclus într-un Dosar tehnic NOx aprobat al motorului principal, așa cum este definit la
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat, SFC-ul corespunzător la P_ME trebui să fie calculat prin interpolare utilizând SFC-urilor enumerate într-un raport de încercare corespunzător inclus într-un Dosar tehnic NOx aprobat al motorului principal, așa cum este definit la paragraful 1.3.15 din Codul tehnic NOx. Fără a aduce atingere celor de mai sus, se poate utiliza SFC specificat de producător sau confirmat de verificator. Pentru acele motoare care nu au un raport de
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
un Dosar tehnic NOx aprobat al motorului principal, așa cum este definit la paragraful 1.3.15 din Codul tehnic NOx. Fără a aduce atingere celor de mai sus, se poate utiliza SFC specificat de producător sau confirmat de verificator. Pentru acele motoare care nu au un raport de încercare inclus în Dosarul tehnic NOx și care nu au SFC specificat de producător sau confirmat de verificator, SFC poate fi aproximat prin SFC_app definit după cum urmează: SFC_ME. app = 190 [g/kWh] SFC_AE,app = 215
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
SFC specificat de producător sau confirmat de verificator, SFC poate fi aproximat prin SFC_app definit după cum urmează: SFC_ME. app = 190 [g/kWh] SFC_AE,app = 215 [g/kWh] ... 2.2.5. CF; Factorul de conversie între consumul de combustibil și emisia de CO2 Pentru acele motoare care nu au un raport de încercare inclus în Dosarul tehnic NOx și care nu au SFC specificat de producător, C_F-u1 corespunzător SFC_app trebuie să fie definit după cum urmează: C_F = 3,114,[t . (CO_2/t) . Combustibil] pentru nave diesel (inclusiv cele
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
TDW Clasic 350 Navă de pasageri de croazieră având propulsie neclasică ≥ 25.000 TB De la 1 ianuarie 1999 până la 1 ianuarie 2009 Neclasic 93 ... 2. Seturile de date pentru care câmpurile "Viteza de serviciu", "Capacitate" și/sau "kW total al motorul principal" sunt goale/conțin valoarea zero sunt eliminate. ... 3. Tipul navei este în conformitate cu tabelul 1 și cu tabelul 2 din rezoluția MEPC.231(65) intitulată "Liniile directoare din 2013 pentru calcularea liniilor de referință pentru utilizarea cu indicele nominal al randamentului
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
pasageri de tip ro-ro și nava de pasageri de croazieră cu propulsie neclasică; ... .2 puterea nominală instalată (MCR) a motoarelor principale și auxiliare; ... .3 puterea instalată limitată (MCRlim) în cazurile în care sistemul de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat este instalat; ... .4 viteza navei (Vref); ... .5 viteza aproximată a navei (Vfpp) pentru navele pre-EEDI în cazurile în care curba viteză- putere nu este disponibilă, după cum se specifică la paragraful 2.2.3.5 din Liniile directoare referitoare
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
referitoare la inspecția și certificarea indicelui nominal al randamentului energetic (EEDI) (Rezoluția MEPC.254(67), așa cum a fost modificată prin Rezoluțiile MEPC.261(68) și MEPC.309(73)); text consolidat: MEPC.1/Circ.855/Rev.2, așa cum poate fi modificată ulterior. ... .15 registrul care atestă sarcina medie anuală a motorului auxiliar pe mare, obținută înainte de data solicitării de inspecție pentru verificarea EEXI al navei, menționată la paragraful 2.2.2.3 din Liniile directoare referitoare la calculul EEXI, după caz; ... .16 metoda de calcul a PAE.app, așa cum este indicată la paragraful
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
care ar trebui să conțină, cel puțin, fiecare valoare a parametrilor de calcul și metoda de calcul utilizată pentru determinarea EEXI obținut; și ... .20 pentru transportoarele de GNL: .1 tipul și configurația sistemelor de propulsie (de exemplu acționare directă cu motor diesel, diesel-electrică sau cu turbină cu abur); ... .2 capacitatea tancurilor de marfă GNL în mc și BOR așa cum este definită la paragraful 2.2.5.6.3 din Liniile directoare referitoare la calcul EEDI; ... .3 puterea la arbore a arborelui port elice
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
arborelui port elice după angrenajul de transmisie, la 100% din puterea de ieșire nominală a motorului (MPP_Motor) și Eta_(i) pentru diesel-electrică; ... .4 puterea la arbore a arborelui port elice după angrenajul de transmisie, la puterea de ieșire redusă a motorului (MPP_Motor,lim) în cazurile în care este instalat un sistem de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat; ... .5 putere nominală maximă continuă (MCR_Turbină cu aburi) pentru turbina cu aburi; ... .6 putere nominală maximă continuă limitată (MCR_Turbină cu
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
MPP_Motor) și Eta_(i) pentru diesel-electrică; ... .4 puterea la arbore a arborelui port elice după angrenajul de transmisie, la puterea de ieșire redusă a motorului (MPP_Motor,lim) în cazurile în care este instalat un sistem de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat; ... .5 putere nominală maximă continuă (MCR_Turbină cu aburi) pentru turbina cu aburi; ... .6 putere nominală maximă continuă limitată (MCR_Turbină cu aburi,lim) pentru turbina cu aburi în cazurile în care este instalat un sistem de limitare a
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
dezactivat; ... .5 putere nominală maximă continuă (MCR_Turbină cu aburi) pentru turbina cu aburi; ... .6 putere nominală maximă continuă limitată (MCR_Turbină cu aburi,lim) pentru turbina cu aburi în cazurile în care este instalat un sistem de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat; și ... .7 SFC_Turbină cu aburi pentru turbina cu aburi, după cum se specifică la paragraful 2.2.7.2 din Liniile directoare referitoare la calculul EEDI. Dacă calculul nu este disponibil de la producător, SFC_Turbină cu aburi poate fi
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
15550:2002 și ISO 3046-1:2002. Pentru confirmarea SFC, ar trebui ca o copie a Dosarului tehnic NOx aprobat și rezumatul documentat al calculelor de corecție să fie puse la dispoziția verificatorului. ... 4.2.4. În cazul navelor echipate cu unul sau mai multe motoare cu combustibil mixt care utilizează atât GNL, cât și combustibil lichid, ar trebui utilizat factorul CF pentru gaz (GNL) și consumul specific de combustibil (SFC) al combustibilului gazos, prin aplicarea criteriile stabilite la paragraful 4.2.3 din Liniile directoare din 2014
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
a fost amendate*3), ca o bază pentru îndrumarea Administrației. *3) Rezoluția MEPC.254(67), așa cum a fost amendată. ... 4.2.5. Fără a aduce atingere paragrafelor 4.2.3 și 4.2.4 , în cazurile în care este instalat un sistem de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat sau în cazurile în care motoarele nu fac obiectul unui raport de încercare inclus în Dosarul tehnic NOx, SFC ar trebui calculat în conformitate cu paragraful 2.2.4 din Liniile directoare referitoare la calculul EEXI. În acest
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
Rezoluția MEPC.254(67), așa cum a fost amendată. ... 4.2.5. Fără a aduce atingere paragrafelor 4.2.3 și 4.2.4 , în cazurile în care este instalat un sistem de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat sau în cazurile în care motoarele nu fac obiectul unui raport de încercare inclus în Dosarul tehnic NOx, SFC ar trebui calculat în conformitate cu paragraful 2.2.4 din Liniile directoare referitoare la calculul EEXI. În acest scop se pot folosi înregistrări ale performanțelor reale ale motorului
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
motoarele nu fac obiectul unui raport de încercare inclus în Dosarul tehnic NOx, SFC ar trebui calculat în conformitate cu paragraful 2.2.4 din Liniile directoare referitoare la calculul EEXI. În acest scop se pot folosi înregistrări ale performanțelor reale ale motorului dacă aceste înregistrări sunt considerate satisfăcătoare și acceptabile de către verificator. ... 4.2.6. Verificatorul poate solicita informații suplimentare de la deponent, așa cum este specificat în paragraful 4.2.7 din Liniile directoare referitoare la inspecția și certificarea EEDI, în plus față de
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]
-
ale ITTC 7.5-03-01-02 și ITTC 7.5- 03-01-04) și verificarea configurației numerice în raport cu corpul de referință sau cu setul de referință de nave comparabile. ... 4.2.10. În cazurile în care este instalat un sistem de limitare a puterii la arbore/puterii motorului care poate fi dezactivat, verificatorul trebuie să confirme că sistemul este instalat și sigilat corespunzător în conformitate cu Liniile directoare din 2021 privind sistemul de limitare a puterii la arbore/puterii motorului pentru a respecta cerințele EEXI și utilizarea unei rezerve
ANEXE din 30 martie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/285774]