52,225 matches
-
analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de tratament , excluzând valorile lipsă , proporția pacienților cu < 400 HIV copii/ ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 55 % ( 40 % ) și , respectiv , 56 % ( 46 % ) . Creșterea medie față de valoarea inițială
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
de încredere 97, 5 % [ - 0, 13 , 0, 41 ] ) . Proporțiile pacienților cu < 400 copii HIV / ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir au fost de 43 % ( 32 % ) și , respectiv , 46 % ( 35 % ) , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Nu au fost luate în calcul datele obținute de la pacienții care au efectuat în întregime tratamentul și care prezentau răspuns terapeutic după 48 de săptămâni . Pe parcursul analizării datelor
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
187 ) 194 ( n=183 ) 245 ( n=180 ) REYATAZ/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . b Lopinavir/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . c Analiza intenției de tratament , valorile lipsă fiind considerate eșecuri . d Numărul de pacienți evaluabili . La pacienții tratați anterior cu terapie antiretrovirală Studiul 045 este un studiu randomizat , multicentric care compară administrarea REYATAZ ( 300 mg o dată pe zi ) și ritonavir ( 100 mg o dată
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
fost similar ( non- inferior ) cu cel cu lopinavir + ritonavir în ceea ce privește acest indice al eficacității ( diferență în funcție de timp de 0, 13 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 12 , 0, 39 ] ) . S- au obținut rezultate concordante în cazul metodei de analiză a intenției de tratament( diferență în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul 40 REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul 40 REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv , 54 % , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de tratament , excluzând valorile lipsă , proporția pacienților cu < 400 HIV copii/ ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 55 % ( 40 % ) și , respectiv , 56 % ( 46 % ) . Creșterea medie față de valoarea inițială
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
de încredere 97, 5 % [ - 0, 13 , 0, 41 ] ) . Proporțiile pacienților cu < 400 copii HIV / ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir au fost de 43 % ( 32 % ) și , respectiv , 46 % ( 35 % ) , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Nu au fost luate în calcul datele obținute de la pacienții care au efectuat în întregime tratamentul și care prezentau răspuns terapeutic după 48 de săptămâni . Pe parcursul analizării datelor
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
187 ) 194 ( n=183 ) 245 ( n=180 ) REYATAZ/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . b Lopinavir/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . c Analiza intenției de tratament , valorile lipsă fiind considerate eșecuri . d Numărul de pacienți evaluabili . La pacienții tratați anterior cu terapie antiretrovirală Studiul 045 este un studiu randomizat , multicentric care compară administrarea REYATAZ ( 300 mg o dată pe zi ) și ritonavir ( 100 mg o dată
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
fost similar ( non- inferior ) cu cel cu lopinavir + ritonavir în ceea ce privește acest indice al eficacității ( diferență în funcție de timp de 0, 13 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 12 , 0, 39 ] ) . S- au obținut rezultate concordante în cazul metodei de analiză a intenției de tratament( diferență în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul 62 REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul 62 REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv , 54 % , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de tratament , excluzând valorile lipsă , proporția pacienților cu < 400 HIV copii/ ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 55 % ( 40 % ) și , respectiv , 56 % ( 46 % ) . Creșterea medie față de valoarea inițială
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
de încredere 97, 5 % [ - 0, 13 , 0, 41 ] ) . Proporțiile pacienților cu < 400 copii HIV / ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir au fost de 43 % ( 32 % ) și , respectiv , 46 % ( 35 % ) , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Nu au fost luate în calcul datele obținute de la pacienții care au efectuat în întregime tratamentul și care prezentau răspuns terapeutic după 48 de săptămâni . Pe parcursul analizării datelor
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
187 ) 194 ( n=183 ) 245 ( n=180 ) REYATAZ/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . b Lopinavir/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . c Analiza intenției de tratament , valorile lipsă fiind considerate eșecuri . d Numărul de pacienți evaluabili . La pacienții tratați anterior cu terapie antiretrovirală Studiul 045 este un studiu randomizat , multicentric care compară administrarea REYATAZ ( 300 mg o dată pe zi ) și ritonavir ( 100 mg o dată
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
fost similar ( non- inferior ) cu cel cu lopinavir + ritonavir în ceea ce privește acest indice al eficacității ( diferență în funcție de timp de 0, 13 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 12 , 0, 39 ] ) . S- au obținut rezultate concordante în cazul metodei de analiză a intenției de tratament( diferență în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul 84 REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul 84 REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv , 54 % , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de tratament , excluzând valorile lipsă , proporția pacienților cu < 400 HIV copii/ ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 55 % ( 40 % ) și , respectiv , 56 % ( 46 % ) . Creșterea medie față de valoarea inițială
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
de încredere 97, 5 % [ - 0, 13 , 0, 41 ] ) . Proporțiile pacienților cu < 400 copii HIV / ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir au fost de 43 % ( 32 % ) și , respectiv , 46 % ( 35 % ) , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Nu au fost luate în calcul datele obținute de la pacienții care au efectuat în întregime tratamentul și care prezentau răspuns terapeutic după 48 de săptămâni . Pe parcursul analizării datelor
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
187 ) 194 ( n=183 ) 245 ( n=180 ) REYATAZ/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . b Lopinavir/ RTV cu tenofovir/ emtricitabină ( doză fixă 300 mg/ 200 mg , comprimate , o dată pe zi ) . c Analiza intenției de tratament , valorile lipsă fiind considerate eșecuri . d Numărul de pacienți evaluabili . La pacienții tratați anterior cu terapie antiretrovirală Studiul 045 este un studiu randomizat , multicentric care compară administrarea REYATAZ ( 300 mg o dată pe zi ) și ritonavir ( 100 mg o dată
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
similar 106 ( non- inferior ) cu cel cu lopinavir + ritonavir în ceea ce privește acest indice al eficacității ( diferență în funcție de timp de 0, 13 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 12 , 0, 39 ] ) . S- au obținut rezultate concordante în cazul metodei de analiză a intenției de tratament( diferență în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv , 54
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
diferență în funcție de timpde 0, 11 , interval de încredere 97, 5 % [ - 0, 15 , 0, 36 ] ) . Proporția pacienților cu < 400 copii HIV / ml în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 53 % și , respectiv , 54 % , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ+ ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Proporția pacienților cu < 50 copii HIV / ml în brațul REYATAZ+ ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 36 % și , respectiv , 42 % . În urma analizei intenției de tratament , excluzând valorile lipsă , proporția pacienților cu < 400 HIV copii/ ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir a fost de 55 % ( 40 % ) și , respectiv , 56 % ( 46 % ) . Creșterea medie față de valoarea inițială
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
de încredere 97, 5 % [ - 0, 13 , 0, 41 ] ) . Proporțiile pacienților cu < 400 copii HIV / ml ( < 50 copii/ ml ) în brațul REYATAZ + ritonavir și în brațul lopinavir + ritonavir au fost de 43 % ( 32 % ) și , respectiv , 46 % ( 35 % ) , în urma analizei intenției de tratament , în care valorile lipsă au fost considerate ca eșecuri terapeutice . Nu au fost luate în calcul datele obținute de la pacienții care au efectuat în întregime tratamentul și care prezentau răspuns terapeutic după 48 de săptămâni . Pe parcursul analizării datelor
Ro_920 () [Corola-website/Science/291679_a_293008]
-
ritonavir au prezentat concentrații plasmatice ale ARN HIV - 1 < 400 copii / ml , în timp ce 52 % dintre pacienții tratați cu nelfinavir și 67 % dintre pacienții tratați cu lopinavir/ ritonavir au prezentat concentrații plasmatice ale ARN HIV - 1 < 50 copii/ ml ( intenție de tratament , retrageri = eșec terapeutic ) . În săptămâna 48 , creșterea medie a numărului de celule CD4+ față de valoarea inițială , a fost de 195 celule/ mm pentru grupul căruia i s- a administrat nelfinavir și de , respectiv , 207 celule/ mm pentru grupul
Ro_1145 () [Corola-website/Science/291904_a_293233]
-
concentrații plasmatice ale ARN HIV - 1 < 400 copii/ ml , în timp ce 53 % dintre pacienții din cadrul grupului tratat cu nelfinavir și 55 % dintre pacienții grupului tratat cu fosamprenavir/ ritonavir au prezentat concentrații plasmatice ale ARN HIV - 1 < 50 copii/ ml ( intenție de tratament , reacutizarea bolii/ întreruperea tratamentului = eșec terapeutic ) . Creșterea medie a numărului de celule CD4+ față de valoarea inițială , pe parcursul a 48 săptămâni , a fost de 207 celule/ mm pentru grupul căruia i s- a administrat nelfinavir și , respectiv , de 203
Ro_1145 () [Corola-website/Science/291904_a_293233]
-
concentrații plasmatice ale ARN HIV - 1 < 400 copii/ ml , în timp ce 53 % dintre pacienții din cadrul grupului tratat cu nelfinavir și 55 % dintre pacienții grupului tratat cu fosamprenavir/ ritonavir au prezentat concentrații plasmatice ale ARN HIV - 1 < 50 copii/ ml ( intenție de tratament , reacutizarea bolii/ întreruperea tratamentului = eșec terapeutic ) . Creșterea medie a numărului de celule CD4+ față de valoarea inițială , pe parcursul a 48 săptămâni , a fost de 207 celule/ mm pentru grupul căruia i s- a administrat nelfinavir și , respectiv , de 203
Ro_1145 () [Corola-website/Science/291904_a_293233]