60,631 matches
-
oprirea fiecărei noi sângerări . De asemenea , Helixate NexGen a fost studiat și ca perfuzie continuă la 15 pacienți cu hemofilie A care au suferit intervenții chirurgicale majore . Principala unitate de măsură a eficacității tratamentului a fost evaluarea medicului referitoare la eficiența opririi sângerării . Ce beneficii a prezentat Helixate NexGen în timpul studiilor ? În cazul pacienților tratați anterior , în mod global , 95 % din sângerări au răspuns la una sau două injecții intravenoase cu Helixate NexGen . În cazul pacienților netratați anterior , aproximativ 90 % din
Ro_432 () [Corola-website/Science/291191_a_292520]
-
pacienți , cancer ovarian metastatic : 120 de pacienți , cancer ovarian avansat : peste 900 de pacienți , cancer pulmonar : peste 1 000 de pacienți ) . Paxene a fost utilizat în combinație cu alte medicamente anticanceroase , fiind comparat și cu alte tratamente . Măsurile principale de eficiență au fost constituite de ratele de răspuns ( procent din pacienții cu cancer care au răspuns la tratament ) , perioada necesară evoluției bolii și prelungirea perioadei de supraviețuire . Ce beneficii a prezentat Paxene în timpul studiilor ? Tratamentul cu Paxene a demonstrat o îmbunătățire
Ro_776 () [Corola-website/Science/291535_a_292864]
-
RARβ , RARγ , RXRα , RXRβ , RXRγ ) . După activare , acești receptori funcționează ca ligand dependent de factorii de transcriere care reglează expresia genelor specifice . Reglarea expresiei genelor specifice de către alitretinoină controlează procesul normal al diferențierii celulare și proliferarea celulelor normale și neoplazice . Eficiența gelului Panretin în tratarea leziunilor SK poate fi legată și de abilitatea demonstrată a alitretinoinei de a inhiba in vitro creșterea celulelor din SK . Două studii controlate , multicentrice , randomizate , în grupuri paralele dublu orb , de faza III au furnizat datele
Ro_773 () [Corola-website/Science/291532_a_292861]
-
cu condiția ca răspunsul să se îmbunătățească sau să se mențină , iar produsul să continue să fie tolerat . Dacă se obține un răspuns complet al leziunii , pe aceasta nu mai trebuie aplicat în continuare gelul Panretin . Nu există date privind eficiența Panretin gel la aplicarea pe leziuni complicate ( de exemplu . , când este prezent edem limfatic ) . 5. 2 Proprietăți farmacocinetice Concentrațiile plasmatice de acid 9- cis- retinoic au fost evaluate în timpul studiilor clinice la pacienții cu leziuni cutanate de SK asociat cu
Ro_773 () [Corola-website/Science/291532_a_292861]
-
Fructele de cactus comestibil sunt folosite cu precădere de latino-americani (34, 9%); Vitamina E este folosită cu precădere de către caucazieni (45, 9%). “Sunt necesare cercetări aprofundate pentru a determina motivele pentru care pacienții recurg la terapiile din medicina alternativă și eficiența care este asociată acestor practici, ca și pentru a stabili efectul acestora asupra controlului metabolic.” În cazul consumatorilor de gingseng s-a observat un nivel scăzut al insulinei “Consumul regulat de gingseng este asociat cu sensibilitatea ridicată la insulină.” Este
Cercetari cu privire la vitamine si suplimente alimentare pentru diabet [Corola-website/Science/91996_a_92491]
-
obținute cu Posaconazole SP au fost comparate cu fișele a 218 pacienți care au fost tratați cu alte medicamente antimicotice . Posaconazole SP a fost , de asemenea , studiat la 350 pacienți infectați cu HIV care prezentau candidoză bucofaringiană , caz în care eficiența sa a fost comparată cu cea a fluconazolului . În toate studiile , principala măsură a eficienței a fost numărul de pacienți cu răspuns complet sau parțial la tratament . În prevenirea infecțiilor micotice invazive , eficiența Posaconazole SP a fost studiată la 600
Ro_795 () [Corola-website/Science/291554_a_292883]
-
tratați cu alte medicamente antimicotice . Posaconazole SP a fost , de asemenea , studiat la 350 pacienți infectați cu HIV care prezentau candidoză bucofaringiană , caz în care eficiența sa a fost comparată cu cea a fluconazolului . În toate studiile , principala măsură a eficienței a fost numărul de pacienți cu răspuns complet sau parțial la tratament . În prevenirea infecțiilor micotice invazive , eficiența Posaconazole SP a fost studiată la 600 de pacienți care au suferit un transplant de celule stem cu fluconazol ca medicament comparator
Ro_795 () [Corola-website/Science/291554_a_292883]
-
care prezentau candidoză bucofaringiană , caz în care eficiența sa a fost comparată cu cea a fluconazolului . În toate studiile , principala măsură a eficienței a fost numărul de pacienți cu răspuns complet sau parțial la tratament . În prevenirea infecțiilor micotice invazive , eficiența Posaconazole SP a fost studiată la 600 de pacienți care au suferit un transplant de celule stem cu fluconazol ca medicament comparator și la 602 pacienți cu cancer al sângelui sau la nivelul măduvei spinării , comparându- l cu fluconazol sau
Ro_795 () [Corola-website/Science/291554_a_292883]
-
concomitent cu alte medicamente . Pentru detalii complete , a se consulta prospectul din pachet . De ce a fost aprobat Posaconazole SP ? Comitetul pentru Produse Medicale de Uz Uman ( CHMP ) a concluzionat că , deși în studiul principal a lipsit un grup de control , eficiența Posaconazole SP asupra infecțiilor micotice , față de tratamentul ineficient al altor medicamente antimicotice , a fost demonstrată . Comitetul a decis că beneficiile Posaconazole SP sunt mai importante decât riscurile sale în tratamentul aspergilozei , fusariozei , coccidioidomicozei , cromoblastomicozei și micetomului invaziv( e ) la pacienții
Ro_795 () [Corola-website/Science/291554_a_292883]
-
sale în tratamentul aspergilozei , fusariozei , coccidioidomicozei , cromoblastomicozei și micetomului invaziv( e ) la pacienții care nu pot tolera alte medicamente antimicotice sau care nu au resimțit nici o ameliorare după cel puțin 7 zile de tratament . Acesta a decis , de asemenea , că eficiența Posaconazole SP a fost demonstrată ca terapie de primă linie în candidoza bucofaringiană și în profilaxia infecțiilor micotice invazive la pacienții care sunt tratați cu chimioterapie pentru leucemie mielocitară acută ( AML ) sau sindroame mielodisplastice ( MDS ) și primitorilor de transplant de
Ro_795 () [Corola-website/Science/291554_a_292883]
-
o reducere medie semnificativă a greutății corporale față de valoarea inițială ( - 1, 5 kg ) , comparativ cu o creștere semnificativă în greutate a pacienților cărora li s- a administrat glipizidă ( +1, 1 kg ) . În acest studiu , raportul proinsulină/ insulină , un marker al eficienței sintezei și eliberării insulinei , a fost îmbunătățit cu sitagliptin și deteriorat în tratamentul cu glipizidă . Incidența hipoglicemiei în grupul tratat cu sitagliptin ( 4, 9 % ) a fost semnificativ mai mică decât în grupul tratat cu glipizidă ( 32, 0 % ) . 11 Metformin Metforminul
Ro_535 () [Corola-website/Science/291294_a_292623]
-
o reducere medie semnificativă a greutății corporale față de valoarea inițială ( - 1, 5 kg ) , comparativ cu o creștere semnificativă în greutate a pacienților cărora li s- a administrat glipizidă ( +1, 1 kg ) . În acest studiu , raportul proinsulină/ insulină , un marker al eficienței sintezei și eliberării insulinei , a fost îmbunătățit cu sitagliptin și deteriorat în tratamentul cu glipizidă . Incidența hipoglicemiei în grupul tratat cu sitagliptin ( 4, 9 % ) a fost semnificativ mai mică decât în grupul tratat cu glipizidă ( 32, 0 % ) . 27 Metformin Metforminul
Ro_535 () [Corola-website/Science/291294_a_292623]
-
mg ) . La 3 ore după administrare , concentrațiile plasmatice sunt similare , indiferent dacă telmisartanul a fost administrat în condiții de repaus alimentar sau cu alimente . Liniaritate/ non- liniaritate Este probabil ca mica scădere a ASC să nu producă o scădere a eficienței terapeutice . Nu există o relație liniară între doze și concentrațiile plasmatice . Cmax și , în mai mică măsură ASC , cresc disproporționat în cazul administrării dozelor peste 40 mg . Distribuție Telmisartanul se leagă în mare măsură de proteinele plasmatice ( > 99, 5
Ro_563 () [Corola-website/Science/291322_a_292651]
-
mg ) . La 3 ore după administrare , concentrațiile plasmatice sunt similare , indiferent dacă telmisartanul a fost administrat în condiții de repaus alimentar sau cu alimente . Liniaritate/ non- liniaritate Este probabil ca mica scădere a ASC să nu producă o scădere a eficienței terapeutice . Nu există o relație liniară între doze și concentrațiile plasmatice . Cmax și , în mai mică măsură ASC , cresc disproporționat în cazul administrării dozelor peste 40 mg . Distribuție Telmisartanul se leagă în mare măsură de proteinele plasmatice ( > 99, 5
Ro_563 () [Corola-website/Science/291322_a_292651]
-
mg ) . La 3 ore după administrare , concentrațiile plasmatice sunt similare , indiferent dacă telmisartanul a fost administrat în condiții de repaus alimentar sau cu alimente . Liniaritate/ non- liniaritate Este probabil ca mica scădere a ASC să nu producă o scădere a eficienței terapeutice . Nu există o relație liniară între doze și concentrațiile plasmatice . Cmax și , în mai mică măsură ASC , cresc disproporționat în cazul administrării dozelor peste 40 mg . Distribuție Telmisartanul se leagă în mare măsură de proteinele plasmatice ( > 99, 5
Ro_563 () [Corola-website/Science/291322_a_292651]
-
și momentul producerii de anticorpi . Un număr redus de pacienții IgG pozitivi evaluați a prezentat un răspuns pozitiv pentru efectele inhibitoare la testele in vitro . Datorită rarității afecțiunii și experienței limitate până în prezent , efectul producerii de anticorpi asupra siguranței și eficienței nu este încă stabilit clar . Probabilitatea unui rezultat slab și a dezvoltării de titruri mari și susținute de anticorpi pare mai mare în cazul pacienților cu CRIM negativ ( Material imunologic cu reacție încrucișată ; pacienții la care nu a fost detectată
Ro_661 () [Corola-website/Science/291420_a_292749]
-
se utilizează Optisulin ? Optisulin se administrează prin injecție subcutanată în peretele abdominal ( burtă ) , coapsă sau regiunea deltoidă ( umăr ) . Locul injectării trebuie schimbat la fiecare administrare pentru a se evita modificările cutanate ( cum ar fi îngroșarea pielii ) care pot determina o eficiență mai mică a insulinei decât cea așteptată . Glicemia pacientului ( nivelul de zahăr în sânge ) trebuie verificată cu regularitate pentru a identifica doza minimă eficace . Optisulin se administrează o dată pe zi , la orice oră din zi , cu condiția ca administrarea să
Ro_749 () [Corola-website/Science/291508_a_292837]
-
suspensie ( 400 mg o dată pe zi ) sau cu itraconazol soluție orală ( 200 mg de două ori pe zi ) la pacienți cu neutropenie , care au primit chimioterapie citotoxică pentru leucemie mielocitară acută sau pentru sindroame mielodisplazice . Criteriul principal de evaluare a eficienței a fost reprezentat de incidența IFS dovedite/ probabile , determinată de un grup orb independent de experți externi , în timpul perioadei de tratament . Un criteriu secundar cheie de evaluare a fost incidența IFS dovedite/ probabile la 100 zile după randomizare . Un diagnostic
Ro_711 () [Corola-website/Science/291470_a_292799]
-
cele trei studii au comparat efectele adăugării ORENCIA sau placebo ( un preparat inactiv ) la celelalte medicamente care erau deja administrate pacienților pentru tratarea poliartritei reumatoide : printre acestea nu a fost inclus un agent blocant TNF . Principalele unități de măsură a eficienței au fost reducerea simptomelor caracteristice poliartritei după 6 luni de tratament , precum și funcția fizică și gradul de degradare al articulațiilor ( evaluat prin utilizarea razelor X ) . Un studiu suplimentar a comparat efectele adăugării ORENCIA , infliximab ( un agent blocant TNF ) sau placebo
Ro_756 () [Corola-website/Science/291515_a_292844]
-
sunt incluse în procesul de producție . Procedurile aplicate în prezent la fabricarea produselor medicamentoase derivate din sângele sau plasma umană sunt eficiente împotriva virușilor încapsulați cum sunt HIV , virusul hepatitei B sau cel al hepatitei C . Aceste proceduri au o eficiență limitată împotriva virușilor neîncapsulați , cum este virusul hepatitei A . Ecocardiografia de contrast cu OPTISON trebuie efectuată sub monitorizare EKG . În studiile la animale , utilizarea agenților de contrast ecografic a prezentat efecte secundare biologice ( de exemplu , leziuni celulare endoteliale , ruptură capilară
Ro_748 () [Corola-website/Science/291507_a_292836]
-
o reducere medie semnificativă a greutății corporale față de valoarea inițială ( - 1, 5 kg ) , comparativ cu o creștere semnificativă în greutate a pacienților cărora li s- a administrat glipizidă ( +1, 1 kg ) . În acest studiu , raportul proinsulină/ insulină , un marker al eficienței sintezei și eliberării insulinei , a fost îmbunătățit cu sitagliptin și deteriorat în tratamentul cu glipizidă . Incidența hipoglicemiei în grupul tratat cu sitagliptin ( 4, 9 % ) a fost semnificativ mai mică decât în grupul tratat cu glipizidă ( 32, 0 % ) . 11 Metformin Metforminul
Ro_284 () [Corola-website/Science/291043_a_292372]
-
o reducere medie semnificativă a greutății corporale față de valoarea inițială ( - 1, 5 kg ) , comparativ cu o creștere semnificativă în greutate a pacienților cărora li s- a administrat glipizidă ( +1, 1 kg ) . În acest studiu , raportul proinsulină/ insulină , un marker al eficienței sintezei și eliberării insulinei , a fost îmbunătățit cu sitagliptin și deteriorat în tratamentul cu glipizidă . Incidența hipoglicemiei în grupul tratat cu sitagliptin ( 4, 9 % ) a fost semnificativ mai mică decât în grupul tratat cu glipizidă ( 32, 0 % ) . 27 Metformin Metforminul
Ro_284 () [Corola-website/Science/291043_a_292372]
-
coccidioidomicoză . Rezultatele obținute cu Noxafil au fost comparate cu fișele a 218 pacienți care au fost tratați cu alte medicamente antimicotice . Noxafil a fost , de asemenea , studiat la 350 pacienți infectați cu HIV care prezentau candidoză bucofaringiană , caz în care eficiența sa a fost comparată cu cea a fluconazolului . În toate studiile , principala măsură a eficienței a fost numărul de pacienți cu răspuns complet sau parțial la tratament . În prevenirea infecțiilor micotice invazive , eficiența Noxafil a fost studiată la 600 de
Ro_710 () [Corola-website/Science/291469_a_292798]
-
fost tratați cu alte medicamente antimicotice . Noxafil a fost , de asemenea , studiat la 350 pacienți infectați cu HIV care prezentau candidoză bucofaringiană , caz în care eficiența sa a fost comparată cu cea a fluconazolului . În toate studiile , principala măsură a eficienței a fost numărul de pacienți cu răspuns complet sau parțial la tratament . În prevenirea infecțiilor micotice invazive , eficiența Noxafil a fost studiată la 600 de pacienți care au suferit un transplant de celule stem cu fluconazol ca medicament comparator și
Ro_710 () [Corola-website/Science/291469_a_292798]
-
care prezentau candidoză bucofaringiană , caz în care eficiența sa a fost comparată cu cea a fluconazolului . În toate studiile , principala măsură a eficienței a fost numărul de pacienți cu răspuns complet sau parțial la tratament . În prevenirea infecțiilor micotice invazive , eficiența Noxafil a fost studiată la 600 de pacienți care au suferit un transplant de celule stem cu fluconazol ca medicament comparator și la 602 pacienți cu cancer al sângelui sau la nivelul măduvei spinării , comparându- l cu fluconazol sau itraconazol
Ro_710 () [Corola-website/Science/291469_a_292798]