10,559 matches
-
de conversie a angioteninei, antialdosteronice). Monitorizare La bolnavii aflați sub tratament vor fi monitorizate lunar, în primele trei luni și apoi trimestrial: microalbuminuria (determinare în spot urinar: raport albumină/creatinină urinară) sau macroalbuminuria (determinare cantitativă), eRFG (determinarea creatininei serice) și potasiul seric. Prescriptori Medici nefrologi și diabetologi. Evaluarea riscului cardiovascular global și managementul riscului - Algoritm Numele pacientului Sex Vârsta *Font 8* 1. Screening de FR CV: Evaluează anamnestic următoarele și măsoară TA: Există o relație directă între reducerea nivelului colesterolului plasmatic
ANEXE din 11 iulie 2008 (*actualizate*) pentru aprobarea protocoalelor terapeutice privind prescrierea medicamentelor aferente denumirilor comune internaţionale prevăzute în Lista cuprinzând denumirile comune internaţionale corespunzătoare medicamentelor de care beneficiază asiguraţii, cu sau fără contribuţie personală, pe bază de prescripţie medicală, în sistemul de asigurări sociale de sănătate, aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 720/2008 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278680_a_280009]
-
pulmonare care indică boală pulmonară interstițială sau pneumonită; ... 5) periodic, pentru identificarea semnelor clinice sau simptomelor de insuficiență cardiacă congestivă; ... 6) periodic, pentru depistarea modificărilor FE(vs); ... 7) periodic, pentru identificarea modificărilor concentrațiilor plasmatice ale electroliților (de exemplu calciu, magneziu, potasiu); ... 8) periodic, în vederea identificării semnelor și simptomelor de disfuncție tiroidiană; ... 9) periodic, pentru a depista agravarea proteinuriei. ... IX. Prescriptori Inițierea se face de către medicii din specialitățile oncologie medicală. Continuarea tratamentului se face de către medicul oncolog sau pe baza scrisorii medicale
ANEXE din 11 iulie 2008 (*actualizate*) pentru aprobarea protocoalelor terapeutice privind prescrierea medicamentelor aferente denumirilor comune internaţionale prevăzute în Lista cuprinzând denumirile comune internaţionale corespunzătoare medicamentelor de care beneficiază asiguraţii, cu sau fără contribuţie personală, pe bază de prescripţie medicală, în sistemul de asigurări sociale de sănătate, aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 720/2008 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278680_a_280009]
-
situații de stres neobișnuit, poate fi indicată creșterea dozei de corticosteroizi înainte, în timpul și după situația stresantă. V. Monitorizarea tratamentului: Înainte de inițierea tratamentului: - hemoleucogramă cu formulă leucocitară; - transaminaze serice (GOT, GPT); - alte analize de biochimie (creatinină; uree; glicemie; ionogramă serică - potasiu, sodiu, clor, calciu, magneziu; proteine serice; fosfatază alcalină etc.); - PSA - examen sumar de urină; - evaluare cardiologică (inclusiv EKG și ecocardiografie); - evaluare imagistică (de exemplu: CT torace, abdomen și pelvis, RMN, scintigrafie osoasă - dacă nu au fost efectuate în ultimele 3
ANEXE din 11 iulie 2008 (*actualizate*) pentru aprobarea protocoalelor terapeutice privind prescrierea medicamentelor aferente denumirilor comune internaţionale prevăzute în Lista cuprinzând denumirile comune internaţionale corespunzătoare medicamentelor de care beneficiază asiguraţii, cu sau fără contribuţie personală, pe bază de prescripţie medicală, în sistemul de asigurări sociale de sănătate, aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 720/2008 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278680_a_280009]
-
alanin-aminotransferază (ALT) ≤ 3 x limita superioară a valorilor normale (iar în cazul prezenței metastazelor hepatice, ALT ≤ 5 x limita superioară a valorilor normale) ● bilirubina totală ≤ 1.5 x limita superioară a valorilor normale ● clearance creatinină 50 ml/min ● magneziu, calciu, potasiu seric ≥ limita inferioară a valorilor normale Criterii de excludere: ■ antecedente sau simptome de pneumonită interstițială sau de fibroză pulmonară ■ metastaze la nivelul sistemului nervos central necontrolate neurologic ■ administrarea precedentă a chimioterapiei sau terapiei sistemice pentru stadiul metastatic de cancer colorectal
ANEXE din 11 iulie 2008 (*actualizate*) pentru aprobarea protocoalelor terapeutice privind prescrierea medicamentelor aferente denumirilor comune internaţionale prevăzute în Lista cuprinzând denumirile comune internaţionale corespunzătoare medicamentelor de care beneficiază asiguraţii, cu sau fără contribuţie personală, pe bază de prescripţie medicală, în sistemul de asigurări sociale de sănătate, aprobată prin Hotărârea Guvernului nr. 720/2008 *). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278680_a_280009]
-
anexa VI: 1. levuri; 2. suc de struguri concentrat; 3. zaharuri, exclusiv izoglucoza, pentru creșterea tăriei alcoolice a strugurilor, a mustului sau a vinului de struguri; 4. fermenți alimentari (difosfat de amoniu, monofosfat de amoniu, sulfat de amoniu, difosfat de potasiu, monofosfat de potasiu); 5. sulfat de calciu într-o astfel de cantitate încât conținutul de sulfați solubili în vinul finit să nu depășească 0,2 % greutate pe unitatea de volum, calculat în sulfat de potasiu; 6. carbonat de calciu într-
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
levuri; 2. suc de struguri concentrat; 3. zaharuri, exclusiv izoglucoza, pentru creșterea tăriei alcoolice a strugurilor, a mustului sau a vinului de struguri; 4. fermenți alimentari (difosfat de amoniu, monofosfat de amoniu, sulfat de amoniu, difosfat de potasiu, monofosfat de potasiu); 5. sulfat de calciu într-o astfel de cantitate încât conținutul de sulfați solubili în vinul finit să nu depășească 0,2 % greutate pe unitatea de volum, calculat în sulfat de potasiu; 6. carbonat de calciu într-o astfel de
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
sulfat de amoniu, difosfat de potasiu, monofosfat de potasiu); 5. sulfat de calciu într-o astfel de cantitate încât conținutul de sulfați solubili în vinul finit să nu depășească 0,2 % greutate pe unitatea de volum, calculat în sulfat de potasiu; 6. carbonat de calciu într-o astfel de cantitate încât conținutul de acid tartric în vinul finit să fie de cel putin 0,15 % greutate pe unitatea de volum; 7. acid sulfuros, inclusiv sărurile acestuia; 8. acid tartric sau acid
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
nu depășește 100mg/l; 11. dimetilpolisiloxan că agent antispumant, într-o cantitate care nu depășește 10 ppm în vinul finit; 12. oricare din următorii agenți de limpezire: cărbune activ, geloza, albumina, cazeina, argilă/pământ de diatomee, gelatina, ihtiocol, ferocianura de potasiu, acid tanic și albuș de ou; 13. caramel, permis doar în vinuri alcoolizate; 14. brandy, rachiu de fructe sau alcool derivat din fermentația alcoolică a unei surse alimentare distilate până la cel putin 94 % alcool în volum, permis doar în vinurile
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
depășește 200 ppm calculată în acid sorbic; 17. acid fumaric, într-o cantitate care nu depășește 2,4 g/l în vinul finit; 18. acid lactic; 19. acid malic; 20. acid metatartric (nivelul de utilizare: 0,01 %); 21. citrat de potasiu; 22. tartrat acid de potasiu (nivelul de utilizare 0,42 %); 23. polivinilpolipirolidonă și bioxid de siliciu (într-o cantitate care nu depășește 2 ppm în produsul finit); 24. gumă de acacia; 25. sulfat de cupru (0,001 %, rezultând un nivel
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
acid sorbic; 17. acid fumaric, într-o cantitate care nu depășește 2,4 g/l în vinul finit; 18. acid lactic; 19. acid malic; 20. acid metatartric (nivelul de utilizare: 0,01 %); 21. citrat de potasiu; 22. tartrat acid de potasiu (nivelul de utilizare 0,42 %); 23. polivinilpolipirolidonă și bioxid de siliciu (într-o cantitate care nu depășește 2 ppm în produsul finit); 24. gumă de acacia; 25. sulfat de cupru (0,001 %, rezultând un nivel al cuprului de 0,0001
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
care nu depășește 2 ppm în produsul finit); 24. gumă de acacia; 25. sulfat de cupru (0,001 %, rezultând un nivel al cuprului de 0,0001 % în produsul finit); 26. bacterii malolactice din speciile Lactobacillus, Leuconostoc, Pediococcus; 27. carbonat de potasiu; 28. bicarbonat de potasiu; 29. azot; 30. bucățele, așchii sau particule de stejar că auxiliari de prelucrare care se elimină din vin prin filtrare înainte de îmbuteliere; 31. înainte de filtrarea finală, vinul se poate trata cu o rășina puternic schimbătoare de
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
ppm în produsul finit); 24. gumă de acacia; 25. sulfat de cupru (0,001 %, rezultând un nivel al cuprului de 0,0001 % în produsul finit); 26. bacterii malolactice din speciile Lactobacillus, Leuconostoc, Pediococcus; 27. carbonat de potasiu; 28. bicarbonat de potasiu; 29. azot; 30. bucățele, așchii sau particule de stejar că auxiliari de prelucrare care se elimină din vin prin filtrare înainte de îmbuteliere; 31. înainte de filtrarea finală, vinul se poate trata cu o rășina puternic schimbătoare de cationi sub formă de
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
bioxidului de carbon, a argonului sau azotului, fie singure, fie în combinație, exclusiv pentru a crea o atmosferă inerta și a manipula produsul ferit de aer; 11. adăugarea de bioxid de carbon; 12. utilizarea bioxidului de sulf, a bisulfitului de potasiu sau a metabisulfitului de potasiu care se mai pot denumi disulfit de potasiu sau respectiv pirosulfit de potasiu; 13. adăugare de acid sorbic sau sorbat de potasiu; 14. adăugare de acid L-ascorbic; 15. adăugare de acid citric pentru stabilizarea
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
sau azotului, fie singure, fie în combinație, exclusiv pentru a crea o atmosferă inerta și a manipula produsul ferit de aer; 11. adăugarea de bioxid de carbon; 12. utilizarea bioxidului de sulf, a bisulfitului de potasiu sau a metabisulfitului de potasiu care se mai pot denumi disulfit de potasiu sau respectiv pirosulfit de potasiu; 13. adăugare de acid sorbic sau sorbat de potasiu; 14. adăugare de acid L-ascorbic; 15. adăugare de acid citric pentru stabilizarea vinului, cu condiția ca, in
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
pentru a crea o atmosferă inerta și a manipula produsul ferit de aer; 11. adăugarea de bioxid de carbon; 12. utilizarea bioxidului de sulf, a bisulfitului de potasiu sau a metabisulfitului de potasiu care se mai pot denumi disulfit de potasiu sau respectiv pirosulfit de potasiu; 13. adăugare de acid sorbic sau sorbat de potasiu; 14. adăugare de acid L-ascorbic; 15. adăugare de acid citric pentru stabilizarea vinului, cu condiția ca, in vinul tratat, conținutul final să fie mai mic
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
inerta și a manipula produsul ferit de aer; 11. adăugarea de bioxid de carbon; 12. utilizarea bioxidului de sulf, a bisulfitului de potasiu sau a metabisulfitului de potasiu care se mai pot denumi disulfit de potasiu sau respectiv pirosulfit de potasiu; 13. adăugare de acid sorbic sau sorbat de potasiu; 14. adăugare de acid L-ascorbic; 15. adăugare de acid citric pentru stabilizarea vinului, cu condiția ca, in vinul tratat, conținutul final să fie mai mic sau egal cu 1 g
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
adăugarea de bioxid de carbon; 12. utilizarea bioxidului de sulf, a bisulfitului de potasiu sau a metabisulfitului de potasiu care se mai pot denumi disulfit de potasiu sau respectiv pirosulfit de potasiu; 13. adăugare de acid sorbic sau sorbat de potasiu; 14. adăugare de acid L-ascorbic; 15. adăugare de acid citric pentru stabilizarea vinului, cu condiția ca, in vinul tratat, conținutul final să fie mai mic sau egal cu 1 g/l; 16. utilizarea acidului tartric pentru acidulare, cu condiția
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
1 g/l; 16. utilizarea acidului tartric pentru acidulare, cu condiția ca aciditatea inițială să crească cu cel mult 2,5 g/l, exprimată în acid tartric; 17. utilizarea uneia sau mai multora din următoarele substanțe pentru dezacidificare: - tartrat de potasiu neutru; - bicarbonat de potasiu; - carbonat de calciu, care poate să conțină cantități mici de sare dublă de calciu a acidului L(+) tartric și a acidului L(-) malic; - un preparat omogen de acid tartric și carbonat de calciu în proporții egale
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
utilizarea acidului tartric pentru acidulare, cu condiția ca aciditatea inițială să crească cu cel mult 2,5 g/l, exprimată în acid tartric; 17. utilizarea uneia sau mai multora din următoarele substanțe pentru dezacidificare: - tartrat de potasiu neutru; - bicarbonat de potasiu; - carbonat de calciu, care poate să conțină cantități mici de sare dublă de calciu a acidului L(+) tartric și a acidului L(-) malic; - un preparat omogen de acid tartric și carbonat de calciu în proporții egale și fin pulverizate; - tartrat
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
de acid tartric și carbonat de calciu în proporții egale și fin pulverizate; - tartrat de calciu sau acid tartric; 18. limpezire cu ajutorul uneia sau mai multora din următoarele substanțe de uz oenologic: - gelatina comestibila; - bentonita; - ihtiocol; - cazeina și cazeinat de potasiu; - albumina din ou, albumina din lapte; - caolin; - pectinază; - bioxid de siliciu sub formă de gel sau soluție coloidala; - tanin; - preparate enzimatice sau beta gluconază; 19. adăugare de tanin; 20. tratare cu mangăl de uz oenologic (cărbune activ) a musturilor albe
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
sau soluție coloidala; - tanin; - preparate enzimatice sau beta gluconază; 19. adăugare de tanin; 20. tratare cu mangăl de uz oenologic (cărbune activ) a musturilor albe sau a vinurilor albe; 21 tratarea: - vinurilor albe și a vinurilor roze cu ferocianura de potasiu; -vinurilor roșii cu ferocianura de potasiu sau cu fitat de calciu, cu condiția ca vinul astfel tratat să conțină fier rezidual; 22. adăugare de acid metatartric; 23. utilizarea gumei de acacia sau a gumei arabice după definitivarea fermentației; 24. utilizarea
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
sau beta gluconază; 19. adăugare de tanin; 20. tratare cu mangăl de uz oenologic (cărbune activ) a musturilor albe sau a vinurilor albe; 21 tratarea: - vinurilor albe și a vinurilor roze cu ferocianura de potasiu; -vinurilor roșii cu ferocianura de potasiu sau cu fitat de calciu, cu condiția ca vinul astfel tratat să conțină fier rezidual; 22. adăugare de acid metatartric; 23. utilizarea gumei de acacia sau a gumei arabice după definitivarea fermentației; 24. utilizarea acidului DL-tartric, denumit și acid racemic
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
cu condiția ca vinul astfel tratat să conțină fier rezidual; 22. adăugare de acid metatartric; 23. utilizarea gumei de acacia sau a gumei arabice după definitivarea fermentației; 24. utilizarea acidului DL-tartric, denumit și acid racemic, sau a sării sale de potasiu neutre pentru precipitarea excesului de calciu; 25. utilizarea în fabricarea vinurilor spumante obținute prin fermentație în sticle și cu drojdia separată prin scoaterea; - alginatului de calciu sau - a alginatului de potasiu; 26. utilizarea sulfatului de cupru; 27. adăugare de bitartrat
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
denumit și acid racemic, sau a sării sale de potasiu neutre pentru precipitarea excesului de calciu; 25. utilizarea în fabricarea vinurilor spumante obținute prin fermentație în sticle și cu drojdia separată prin scoaterea; - alginatului de calciu sau - a alginatului de potasiu; 26. utilizarea sulfatului de cupru; 27. adăugare de bitartrat de potasiu sau tartrat de calciu pentru a ajuta precipitarea tartrului; 28. adăugare de caramel pentru intensificarea culorii vinurilor licoroase; 29. utilizare de sulfat de calciu pentru producerea unor vinuri licoroase
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]
-
pentru precipitarea excesului de calciu; 25. utilizarea în fabricarea vinurilor spumante obținute prin fermentație în sticle și cu drojdia separată prin scoaterea; - alginatului de calciu sau - a alginatului de potasiu; 26. utilizarea sulfatului de cupru; 27. adăugare de bitartrat de potasiu sau tartrat de calciu pentru a ajuta precipitarea tartrului; 28. adăugare de caramel pentru intensificarea culorii vinurilor licoroase; 29. utilizare de sulfat de calciu pentru producerea unor vinuri licoroase de calitate produse într-o regiune determinată (v.c.p.r
22004A0206_02-ro () [Corola-website/Law/291965_a_293294]