8,850 matches
-
sa liberă exprimată în acid oleic este de maximum 0,3 grame la 100 de grame, iar celelalte caracteristici corespund celor prevăzute pentru această categorie 6; C. ulei din sâmburi de măsline: ulei obținut printr-un amestec de ulei de măsline rafinat și de uleiuri de măsline virgine proprii consumului ca atare. Aciditatea sa liberă exprimată în acid oleic este de maximum 1 gram la 100 de grame, iar celelalte caracteristici corespund celor prevăzute pentru această categorie. Acest amestec nu poate
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
este de maximum 0,3 grame la 100 de grame, iar celelalte caracteristici corespund celor prevăzute pentru această categorie 6; C. ulei din sâmburi de măsline: ulei obținut printr-un amestec de ulei de măsline rafinat și de uleiuri de măsline virgine proprii consumului ca atare. Aciditatea sa liberă exprimată în acid oleic este de maximum 1 gram la 100 de grame, iar celelalte caracteristici corespund celor prevăzute pentru această categorie. Acest amestec nu poate, în nici un caz, să fie denumit
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
consumului ca atare. Aciditatea sa liberă exprimată în acid oleic este de maximum 1 gram la 100 de grame, iar celelalte caracteristici corespund celor prevăzute pentru această categorie. Acest amestec nu poate, în nici un caz, să fie denumit "ulei de măsline"7. Anexa C Tipuri și definiții ale măslinelor de masă Măslinele de masă sunt clasificate într-unul din tipurile de mai jos: (i) măsline verzi: fructe recoltate în cursul ciclului de maturare, înainte de pârguială, în momentul în care au atins
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
acid oleic este de maximum 1 gram la 100 de grame, iar celelalte caracteristici corespund celor prevăzute pentru această categorie. Acest amestec nu poate, în nici un caz, să fie denumit "ulei de măsline"7. Anexa C Tipuri și definiții ale măslinelor de masă Măslinele de masă sunt clasificate într-unul din tipurile de mai jos: (i) măsline verzi: fructe recoltate în cursul ciclului de maturare, înainte de pârguială, în momentul în care au atins dimensiunea normală. Culoarea acestora poate varia de la verde
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
de maximum 1 gram la 100 de grame, iar celelalte caracteristici corespund celor prevăzute pentru această categorie. Acest amestec nu poate, în nici un caz, să fie denumit "ulei de măsline"7. Anexa C Tipuri și definiții ale măslinelor de masă Măslinele de masă sunt clasificate într-unul din tipurile de mai jos: (i) măsline verzi: fructe recoltate în cursul ciclului de maturare, înainte de pârguială, în momentul în care au atins dimensiunea normală. Culoarea acestora poate varia de la verde la galben pai
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
prevăzute pentru această categorie. Acest amestec nu poate, în nici un caz, să fie denumit "ulei de măsline"7. Anexa C Tipuri și definiții ale măslinelor de masă Măslinele de masă sunt clasificate într-unul din tipurile de mai jos: (i) măsline verzi: fructe recoltate în cursul ciclului de maturare, înainte de pârguială, în momentul în care au atins dimensiunea normală. Culoarea acestora poate varia de la verde la galben pai; (ii) măsline cu culoare schimbătoare: fructe recoltate înainte de completa maturitate, la pârguială. Culoarea
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
masă sunt clasificate într-unul din tipurile de mai jos: (i) măsline verzi: fructe recoltate în cursul ciclului de maturare, înainte de pârguială, în momentul în care au atins dimensiunea normală. Culoarea acestora poate varia de la verde la galben pai; (ii) măsline cu culoare schimbătoare: fructe recoltate înainte de completa maturitate, la pârguială. Culoarea lor poate varia de la roz la roz de culoarea vinului sau brun; (iii) măsline negre: fructe recoltate în momentul în care au atins completa maturitate sau cu puțin înainte de
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
care au atins dimensiunea normală. Culoarea acestora poate varia de la verde la galben pai; (ii) măsline cu culoare schimbătoare: fructe recoltate înainte de completa maturitate, la pârguială. Culoarea lor poate varia de la roz la roz de culoarea vinului sau brun; (iii) măsline negre: fructe recoltate în momentul în care au atins completa maturitate sau cu puțin înainte de aceasta. Culoarea lor poate varia de la negru roșiatic la castaniu închis, trecând prin negru violaceu, violet închis și negru măsliniu. 1 Acordul internațional din 1986
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
în momentul în care au atins completa maturitate sau cu puțin înainte de aceasta. Culoarea lor poate varia de la negru roșiatic la castaniu închis, trecând prin negru violaceu, violet închis și negru măsliniu. 1 Acordul internațional din 1986 cu privire la uleiul de măsline și măslinele de masă, astfel cum a fost modificat și prelungit în 1993 și reînnoit ultima dată în 2004. 2 Calculate în funcție de producția medie pentru perioada 1997/1998-2002/2003 și de exporturile medii pentru perioada 1998-2003. 3 Acest produs nu
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
în care au atins completa maturitate sau cu puțin înainte de aceasta. Culoarea lor poate varia de la negru roșiatic la castaniu închis, trecând prin negru violaceu, violet închis și negru măsliniu. 1 Acordul internațional din 1986 cu privire la uleiul de măsline și măslinele de masă, astfel cum a fost modificat și prelungit în 1993 și reînnoit ultima dată în 2004. 2 Calculate în funcție de producția medie pentru perioada 1997/1998-2002/2003 și de exporturile medii pentru perioada 1998-2003. 3 Acest produs nu poate fi
22005A1119_01-ro () [Corola-website/Law/293366_a_294695]
-
de zahăr sau alți îndulcitori 0405 10 Unt 0702 Tomate, în stare proaspătă sau refrigerate 0703 20 Usturoi 0805 20 - Mandarine (inclusiv tangerine și satsuma); clementine, wilkings și hibrizi similari de citrice 0806 10 Struguri de masă 1509 Ulei de măsline 1602 41 - 1602 49 Preparate și conserve din carne de porc 1701 Zahăr din trestie sau din sfeclă și zaharoză chimic pură, în stare solidă 2002 Tomate preparate sau conservate altfel decât în oțet sau acid acetic 2009 12 00
22005A0128_02-ro () [Corola-website/Law/293311_a_294640]
-
porumb (cu excepția apelor de înmuiere concentrate), cu un conținut de proteine calculat în substanță uscată de peste 40 % în greutate Fabricare în cadrul căreia porumbul utilizat este obținut în întregime ex 2306 Șrot și alte reziduuri solide provenite din extracția uleiului de măsline, având un conținut de ulei de măsline de peste 3 % Fabricare în cadrul căreia toate măslinele utilizate sunt obținute în întregime 2309 Preparate de tipul celor folosite pentru hrana animalelor Fabricare în cadrul căreia: − toate cerealele, zahărul, melasele, carnea sau laptele utilizat sunt
22005A0128_02-ro () [Corola-website/Law/293311_a_294640]
-
un conținut de proteine calculat în substanță uscată de peste 40 % în greutate Fabricare în cadrul căreia porumbul utilizat este obținut în întregime ex 2306 Șrot și alte reziduuri solide provenite din extracția uleiului de măsline, având un conținut de ulei de măsline de peste 3 % Fabricare în cadrul căreia toate măslinele utilizate sunt obținute în întregime 2309 Preparate de tipul celor folosite pentru hrana animalelor Fabricare în cadrul căreia: − toate cerealele, zahărul, melasele, carnea sau laptele utilizat sunt deja originare și − toate materialele utilizate de la
22005A0128_02-ro () [Corola-website/Law/293311_a_294640]
-
uscată de peste 40 % în greutate Fabricare în cadrul căreia porumbul utilizat este obținut în întregime ex 2306 Șrot și alte reziduuri solide provenite din extracția uleiului de măsline, având un conținut de ulei de măsline de peste 3 % Fabricare în cadrul căreia toate măslinele utilizate sunt obținute în întregime 2309 Preparate de tipul celor folosite pentru hrana animalelor Fabricare în cadrul căreia: − toate cerealele, zahărul, melasele, carnea sau laptele utilizat sunt deja originare și − toate materialele utilizate de la capitolul 3 sunt obținute în întregime ex
22005A0128_02-ro () [Corola-website/Law/293311_a_294640]
-
fructe din zone cu climă subtropicala ha/a NE NE (c) fructe cu coaja lemnoasa ha/a NE NE 2. Plantații de citrice ha/a NE NE 3. Plantații de măslini ha/a NE NE (a) de regulă, producătoare de măsline de masă ha/a NE NE (b) de regulă, producătoare de măsline pentru ulei ha/a NE NE 4. Plantații viticole ha/a NE NE dintre care, de regulă, producătoare de: (a) vin de calitate ha/a NE NE (b
22005D0127-ro () [Corola-website/Law/293508_a_294837]
-
cu coaja lemnoasa ha/a NE NE 2. Plantații de citrice ha/a NE NE 3. Plantații de măslini ha/a NE NE (a) de regulă, producătoare de măsline de masă ha/a NE NE (b) de regulă, producătoare de măsline pentru ulei ha/a NE NE 4. Plantații viticole ha/a NE NE dintre care, de regulă, producătoare de: (a) vin de calitate ha/a NE NE (b) alte vinuri ha/a NE NE (c) struguri de masă ha/a
22005D0127-ro () [Corola-website/Law/293508_a_294837]
-
puțin un tip de murdărie, care constă esențial din grăsimi animale și grăsimi vegetale proaspete. - Aceeași murdărie trebuie să fie utilizată pentru toate testele secundare. - Trebuie să fie descrisă detaliat originea sau compoziția chimică a murdăriei, de exemplu, ulei de măsline, seu de vită etc. - Murdăria trebuie să fie omogenă și de consistență uniformă. - Murdăria suficientă pentru întregul test trebuie să fie preparată într-un singur lot. - Cantitatea de murdărie aplicată pe un substrat, de exemplu farfurii, sau introdusă în apa
32005D0342-ro () [Corola-website/Law/293661_a_294990]
-
din porumb (cu excepția materialelor concentrate de înmuiere), cu un conținut de proteine calculat în substanța uscată de peste 40% din greutate Fabricare în cadrul căreia porumbul utilizat este obținut integral ex 2306 Șroturi și alte reziduuri solide provenite din extracția uleiului de măsline, cu un conținut de ulei de măsline de peste 3% Fabricare în cadrul căreia măslinele utilizate sunt obținute integral 2309 Preparate de tipul celor folosite pentru hrana animalelor Fabricare în cadrul căreia: - cerealele, zahărul, melasele, carnea sau laptele utilizate sunt deja originare, - toate
22005D0136-ro () [Corola-website/Law/293517_a_294846]
-
cu un conținut de proteine calculat în substanța uscată de peste 40% din greutate Fabricare în cadrul căreia porumbul utilizat este obținut integral ex 2306 Șroturi și alte reziduuri solide provenite din extracția uleiului de măsline, cu un conținut de ulei de măsline de peste 3% Fabricare în cadrul căreia măslinele utilizate sunt obținute integral 2309 Preparate de tipul celor folosite pentru hrana animalelor Fabricare în cadrul căreia: - cerealele, zahărul, melasele, carnea sau laptele utilizate sunt deja originare, - toate materialele de la capitolul 3 utilizate sunt obținute
22005D0136-ro () [Corola-website/Law/293517_a_294846]
-
în substanța uscată de peste 40% din greutate Fabricare în cadrul căreia porumbul utilizat este obținut integral ex 2306 Șroturi și alte reziduuri solide provenite din extracția uleiului de măsline, cu un conținut de ulei de măsline de peste 3% Fabricare în cadrul căreia măslinele utilizate sunt obținute integral 2309 Preparate de tipul celor folosite pentru hrana animalelor Fabricare în cadrul căreia: - cerealele, zahărul, melasele, carnea sau laptele utilizate sunt deja originare, - toate materialele de la capitolul 3 utilizate sunt obținute integral ex Capitolul 24 Tutun și
22005D0136-ro () [Corola-website/Law/293517_a_294846]
-
refrigerați Dovlecei, proaspeți sau refrigerați, de la 1 decembrie la 31 martie, 5 Ceapă sălbatică (Muscari comosum), de la 15 februarie la 15 mai Alte tipuri de ardei din genul Capsicum sau Pimenta, negătiți prin fierbere în abur sau în apă, congelați Măsline destinate altor utilizări decât producția de ulei de măsline 6 Capere Ardei din genul Capsicum sau Pimenta, cu excepția ardeilor grași, conservați provizoriu Mazăre (Pisum sativum) pentru însămânțare Legume cu păstăi uscate, altele decât cele destinate însămânțării Curmale în ambalaje directe
22005A1010_01-ro () [Corola-website/Law/293357_a_294686]
-
31 martie, 5 Ceapă sălbatică (Muscari comosum), de la 15 februarie la 15 mai Alte tipuri de ardei din genul Capsicum sau Pimenta, negătiți prin fierbere în abur sau în apă, congelați Măsline destinate altor utilizări decât producția de ulei de măsline 6 Capere Ardei din genul Capsicum sau Pimenta, cu excepția ardeilor grași, conservați provizoriu Mazăre (Pisum sativum) pentru însămânțare Legume cu păstăi uscate, altele decât cele destinate însămânțării Curmale în ambalaje directe cu o capacitate netă de maxim 35 kg Smochine
22005A1010_01-ro () [Corola-website/Law/293357_a_294686]
-
uscate Piper, altfel decât măcinat sau sub formă de pulbere Piper, măcinat sau sub formă de pulbere Alte semințe, fructe și spori, de tipul celor utilizate pentru însămânțare 7 Roșcove, inclusiv semințe de roșcove Substanțe pectice și pectinați Ulei de măsline și fracțiunile lui, rafinate sau nu, dar nemodificate chimic: ― ulei de măsline lampant ― alte tipuri de ulei de măsline virgin ― alte tipuri de ulei de măsline decât cel virgin Alte tipuri de ulei de măsline și fracțiunile lor, obținute exclusiv
22005A1010_01-ro () [Corola-website/Law/293357_a_294686]
-
sau sub formă de pulbere Alte semințe, fructe și spori, de tipul celor utilizate pentru însămânțare 7 Roșcove, inclusiv semințe de roșcove Substanțe pectice și pectinați Ulei de măsline și fracțiunile lui, rafinate sau nu, dar nemodificate chimic: ― ulei de măsline lampant ― alte tipuri de ulei de măsline virgin ― alte tipuri de ulei de măsline decât cel virgin Alte tipuri de ulei de măsline și fracțiunile lor, obținute exclusiv din măsline, rafinate sau nu, dar nemodificate chimic, inclusiv amestecuri ale acestor
22005A1010_01-ro () [Corola-website/Law/293357_a_294686]
-
fructe și spori, de tipul celor utilizate pentru însămânțare 7 Roșcove, inclusiv semințe de roșcove Substanțe pectice și pectinați Ulei de măsline și fracțiunile lui, rafinate sau nu, dar nemodificate chimic: ― ulei de măsline lampant ― alte tipuri de ulei de măsline virgin ― alte tipuri de ulei de măsline decât cel virgin Alte tipuri de ulei de măsline și fracțiunile lor, obținute exclusiv din măsline, rafinate sau nu, dar nemodificate chimic, inclusiv amestecuri ale acestor uleiuri sau ale fracțiunilor lor cu uleiuri
22005A1010_01-ro () [Corola-website/Law/293357_a_294686]