10,821 matches
-
Contractul prevede respectarea drepturilor de autor și de proprietate intelectuală conform legislației în vigoare. Clauzele contractului se stabilesc de comun acord de către părți. Dreptul asupra utilizării rezultatelor se stabilește prin contract. Articolul 7 (1) Participanții la activitățile speologice vor fi echipați cu echipamentul minim individual prevăzut în anexa nr. 3. ... (2) Activitățile speologice permise în situl ROSCI 0193 - Peștera Tăușoare sunt următoarele: a) vizitele științifice, didactice și de documentare sunt permise, cu aprobarea custodelui, pe baza unei cereri scrise, în limita
REGULAMENTUL din 4 martie 2013 sitului de importanţă comunitară ROSCI0193 Peştera Tăuşoare. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/249915_a_251244]
-
prezinte o amenințare deosebită pentru mediul marin. ... (3) În exercitarea judecății profesionale privind decizia de reținere sau nereținere a unei nave, inspectorul PSC trebuie să aplice criteriile prevăzute în anexa nr. 10. ... (4) Dacă inspecția arată că nava nu este echipată cu un sistem de înregistrare a parametrilor de navigație în stare de funcționare, în cazul în care utilizarea acestuia este obligatorie în conformitate cu Directiva 2002/59/CE , nava trebuie reținută. ... (5) În cazul în care aceste deficiențe nu pot fi remediate
HOTĂRÂRE nr. 811 din 4 august 2010 (*actualizată*) privind controlul statului portului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/249889_a_251218]
-
fascinar 711911 finisor terasamente 711912 muncitor hidrogeolog 711913 muncitor constructor șenal navigabil, lucrări hidrotehnice și portuare 711914 șef echipă întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711915 agent hidrotehnic 711916 revizor cale sau puncte periculoase 711917 meseriaș întreținere cale 711918 șef echipă întreținere cale 711919 meseriaș întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711920 alpinist utilitar 711921 laborant determinări fizico-mecanice pentru lucrări de drumuri și poduri 711922 șef echipă întreținere cale metrou 711923 șef echipă lucrări artă metrou 711924 lucrător pentru drumuri și
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/248964_a_250293]
-
agent hidrotehnic 711916 revizor cale sau puncte periculoase 711917 meseriaș întreținere cale 711918 șef echipă întreținere cale 711919 meseriaș întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711920 alpinist utilitar 711921 laborant determinări fizico-mecanice pentru lucrări de drumuri și poduri 711922 șef echipă întreținere cale metrou 711923 șef echipă lucrări artă metrou 711924 lucrător pentru drumuri și căi ferate 711925 muncitor în tăieri structuri cu scule diamantate 712 Muncitori constructori la lucrări de finisare și asimilați Muncitorii constructori la lucrări de finisare și
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/248964_a_250293]
-
puncte periculoase 711917 meseriaș întreținere cale 711918 șef echipă întreținere cale 711919 meseriaș întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711920 alpinist utilitar 711921 laborant determinări fizico-mecanice pentru lucrări de drumuri și poduri 711922 șef echipă întreținere cale metrou 711923 șef echipă lucrări artă metrou 711924 lucrător pentru drumuri și căi ferate 711925 muncitor în tăieri structuri cu scule diamantate 712 Muncitori constructori la lucrări de finisare și asimilați Muncitorii constructori la lucrări de finisare și asimilații acestora se ocupă cu aplicarea
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/248964_a_250293]
-
831206 paznic barieră 831207 revizor ace 832 Conducători autovehicule Conducătorii de autovehicule conduc motociclete, triciclete cu motor, autoturisme sau microbuze/camionete pentru transportul pasagerilor, materialelor sau mărfurilor. 8321 Conducători de motociclete Conducătorii de motociclete conduc motociclete sau triciclete cu motor echipate pentru a transporta materiale, mărfuri sau pasageri. 832101 conducător de motocicletă 832102 conducător de motoscuter 8322 Șoferi de autoturisme și camionete Șoferii de autoturisme și camionete conduc autoturisme și camionete pentru a transporta pasageri, corespondență sau mărfuri. 832201 șofer de
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/248964_a_250293]
-
mobile și alte echipamente de ridicat. 834301 macaragiu 834302 mașinist pod rulant 834303 funicularist 834304 macaragiu macarale plutitoare 834305 șofer automacaragiu 834306 supraveghetor stație șenal navigabil 834307 funicularist, funiculare pasagere 834308 mecanizator (muncitor portuar) 834309 liftier 834310 docher 834311 șef echipă docheri 834312 docher instalații de încărcare/descărcare la bordul navei și cheu 834313 docher-amarator 834314 docher-mecanizator 834315 macaragiu portuar 834316 operator la platforme pentru lucru la înălțime ------------- Ocupația "operator la platforme pentru lucru la înălțime" a fost introdusă conform anexei
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/248964_a_250293]
-
trebuie să ofere informații asupra naturii radiației emise, mijloace de protecție a utilizatorului și măsuri de evitare a utilizării necorespunzătoare și de eliminare a riscului inerent la instalare. 6. Cerințe pentru dispozitive medicale conectate la o sursă de energie sau echipate cu o sursă de energie 6.1. Dispozitivele care încorporează sisteme electronice programabile, inclusiv software, trebuie să fie proiectate astfel încât să asigure repetabilitatea, siguranța și performanța acestor sisteme în raport cu scopul propus. 6.2. Dispozitivele trebuie să fie proiectate și realizate
HOTĂRÂRE nr. 798 din 3 iulie 2003 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţa şi de utilizare a dispozitivelor medicale pentru diagnostic în vitro. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/242902_a_244231]
-
este situată în imediata apropiere a zonelor accesibile publicului, în autorizație sunt incluse măsuri specifice de gestionare a riscurilor pentru a se asigura că nu există efecte nocive asupra sănătății trecătorilor; ... f) începând cu anul 2013, aeronavele trebuie să fie echipate cu accesorii care să constituie cele mai bune dispozitive tehnice existente, pentru reducerea devierii produselor pulverizate și asigurarea unor rate de stropire cu volum redus și ultra redus. ... (3) Condițiile specifice în care poate fi efectuată pulverizarea aeriană sunt prevăzute
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 34 din 27 iunie 2012 pentru stabilirea cadrului instituţional de acţiune în scopul utilizării durabile a pesticidelor pe teritoriul României. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/242844_a_244173]
-
pescărești. ------------ Art. 2^1 a fost introdus de pct. 1 al art. I din ORDINUL nr. 43 din 21 ianuarie 2014 publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 125 din 20 februarie 2014. Articolul 2^2 Navă de pescuit - reprezintă orice navă echipată în vederea exploatării comerciale a resurselor acvatice vii. ------------ Art. 2^2 a fost introdus de pct. 1 al art. I din ORDINUL nr. 43 din 21 ianuarie 2014 publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 125 din 20 februarie 2014. Articolul 2^3
NORMĂ din 11 iunie 2012 (*actualizată*) privind accesul la resursele acvatice vii din domeniul public al statului în vederea practicării pescuitului comercial în habitatele piscicole naturale, cu excepţia ariilor naturale protejate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/242439_a_243768]
-
licenței de pescuit însoțite de documentele prevăzute la alin. (1) se depun la ANPA. ... (3) În baza cererii și a documentelor anexate, se va întocmi de către inspectorii ANPA o notă de constatare care atesta că nava/ambarcațiunea de pescuit este echipată pentru desfășurarea pescuitului comercial și îndeplinește condițiile legale privind caracteristicile tehnice ale echipamentelor și uneltelor admise la pescuit. ... (4) Numărul și tipul uneltelor de pescuit admise pentru o ambarcațiune sunt limitate în funcție de TAC și vor fi înscrise în licența de
NORMĂ din 11 iunie 2012 (*actualizată*) privind accesul la resursele acvatice vii din domeniul public al statului în vederea practicării pescuitului comercial în habitatele piscicole naturale, cu excepţia ariilor naturale protejate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/242439_a_243768]
-
Marea Neagră la scară redusă reprezintă pescuitul desfășurat de către ambarcațiuni care au o lungime maximă de 12 m și care nu utilizează uneltele remorcate. Articolul 25 (1) Toate navele de pescuit cu lungimi mai mari de 15 m trebuie să fie echipate cu VMS, precum și cu alte sisteme electronice de transmitere a datelor. ... (2) VMS și sistemele de transmitere a datelor se montează și pe navele de pescuit cu o lungime totală de 12 metri sau mai mare, dar mai mică de
NORMĂ din 11 iunie 2012 (*actualizată*) privind accesul la resursele acvatice vii din domeniul public al statului în vederea practicării pescuitului comercial în habitatele piscicole naturale, cu excepţia ariilor naturale protejate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/242439_a_243768]
-
aeriană funcționează conform reglementărilor specifice prevăzute de lege. ... (5) Echipajele integrate de terapie intensivă mobilă au în dotare ambulanțe tip C, conform standardelor și reglementărilor naționale și europene. ... (6) Echipajele de prim ajutor calificat au în dotare ambulanțe tip B, echipate conform standardelor și reglementărilor naționale și europene, inclusiv cu defibrilatoare semiautomate. ... (7) Echipajele de prim ajutor calificat pot acționa și cu autospeciale de intervenție din dotarea inspectoratelor pentru situații de urgență, respectiv ale Unită��îi Speciale de Intervenție în Situații
LEGE nr. 95 din 14 aprilie 2006 (*actualizată*) privind reforma în domeniul sănătăţii. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/241314_a_242643]
-
1991; *2) 45 % pentru autovehiculele înmatriculate (fabricate, dacă data primei înmatriculări nu este disponibilă) după 1988; *3) 43 % pentru semiremorci și remorcile cu proțap înmatriculate (fabricate, dacă data primei înmatriculări nu este disponibilă) după 1988. La autovehiculele care nu sunt echipate cu servofrână (cu excepția celor din categoria L) este obligatorie verificarea eficacității frânei de serviciu prin acționarea acesteia cu un efort de acționare la pedală care nu trebuie să depășească valoarea determinată în funcție de starea de încărcare a autovehiculului: F(p) = F
ANEXE din 20 ianuarie 2012 la Ordinul ministrului tranSporturilor şi infrastructurii nr. 42/2012 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică - RNTR 1, aprobate prin Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 2.133/2005 (anexele nr. 1 - 8). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/239877_a_241206]
-
i; Fid ( daN) - forța de frânare la roțile de pe partea dreaptă a punții i; Ei = factorul de extrapolare pentru puntea i; n = numărul de punți; G (daN) = greutatea vehiculului rutier încărcat la MTMA. În cazul în care vehiculul nu este echipat din fabricație cu 2 supape de testare a presiunilor din rezervoarele de aer comprimat ce comandă circuitul de frânare pe fiecare punte sau a celor din cilindri de frână, după caz, coeficientul de frânare se determină direct prin măsurarea forțelor
ANEXE din 20 ianuarie 2012 la Ordinul ministrului tranSporturilor şi infrastructurii nr. 42/2012 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică - RNTR 1, aprobate prin Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 2.133/2005 (anexele nr. 1 - 8). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/239877_a_241206]
-
vehiculul va trebui să fie prezentat la ITP în stare încărcată cu cel puțin 50% din sarcina maximă. 2. Determinarea coeficientului de frânare pentru sistemele de frânare hidropneumatice și pentru sistemele de frânare complet hidraulice Coeficientul de frânare pentru vehiculele echipate cu sisteme de frânare hidropneumatice sau complet hidraulice se determină direct prin măsurarea forțelor de frânare ale vehiculului descărcat sau parțial încărcat utilizând ecuația următoare: n f2Σ Fis + Fid i=1 Cf = ───────────── x 100(%) G în care: Fis (daN) = forța
ANEXE din 20 ianuarie 2012 la Ordinul ministrului tranSporturilor şi infrastructurii nr. 42/2012 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică - RNTR 1, aprobate prin Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 2.133/2005 (anexele nr. 1 - 8). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/239877_a_241206]
-
autovehiculelor alimentate cu GPL sau GNC. 1.1.6. La motoarele cu alimentare duală benzină/GPL, GNC controlul va fi efectuat pentru ambele moduri de funcționare. 1.1.7. Nu se efectuează această probă pentru autovehiculele hibride și pentru autovehiculele echipate cu motoare în doi timpi. 1.2 Atunci când emisiile sunt controlate de un sistem de reglare perfecționat, cum ar fi un catalizator tricomponent gestionat de sonda lambda, se efectuează următoarele verificări: 1.2.1. Inspecția vizuală a sistemului de evacuare
ANEXE din 20 ianuarie 2012 la Ordinul ministrului tranSporturilor şi infrastructurii nr. 42/2012 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică - RNTR 1, aprobate prin Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 2.133/2005 (anexele nr. 1 - 8). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/239877_a_241206]
-
emisiilor de HC din gazele de evacuare în cazul autovehiculelor alimentate cu GPL sau GNC. 1.2.7. La motoarele cu alimentare duală benzină/GPL, GNC controlul va fi efectuat pentru ambele moduri de funcționare. 1.2.8. Pentru autovehiculele echipate cu un sistem de diagnosticare la bord (OBD), funcționarea corectă a sistemului de control al emisiilor poate fi verificată prin citirea corespunzătoare a OBD și a verificării funcționării corecte a OBD în locul măsurării unor emisii în conformitate cu cerințele specifice. 1.2
ANEXE din 20 ianuarie 2012 la Ordinul ministrului tranSporturilor şi infrastructurii nr. 42/2012 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică - RNTR 1, aprobate prin Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 2.133/2005 (anexele nr. 1 - 8). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/239877_a_241206]
-
corespunzătoare a OBD și a verificării funcționării corecte a OBD în locul măsurării unor emisii în conformitate cu cerințele specifice. 1.2.9. Nu se efectuează această probă, pentru autovehiculele hibride. 2. Autovehicule echipate cu mac alimentate cu motorină 2.1 Verificarea autovehiculelor echipate cu mac are în vedere măsurarea opacității gazelor de evacuare în accelerare liberă, de la turația de mers în gol încet la turația de întrerupere a alimentării, cu ambreiajul cuplat (fără apăsarea pedalei de ambreiaj) și cu schimbătorul cutiei de viteze
ANEXE din 20 ianuarie 2012 la Ordinul ministrului tranSporturilor şi infrastructurii nr. 42/2012 pentru modificarea şi completarea Reglementărilor privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică - RNTR 1, aprobate prin Ordinul ministrului tranSporturilor, construcţiilor şi turismului nr. 2.133/2005 (anexele nr. 1 - 8). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/239877_a_241206]
-
Modificarea prevăzută la alin. (3) nu implică și recalcularea tarifelor suplimentare. În această situație poate fi prelungită și perioada de valabilitate a AST, dacă aceasta se justifică. ... Articolul 33 Vehiculul care circulă cu depășirea dimensiunilor maxime admise trebuie să fie echipat cu următoarele dispozitive suplimentare de semnalizare: a) pe cabina și în spatele vehiculului sau a încărcăturii, după caz, cu câte un panou de avertizare, amplasat la loc vizibil, cu inscripția "TRANSPORT EXCEPȚIONAL!" sau "ATENȚIE! GABARIT DEPĂȘIT!", având: ... (i) lățimea de cel
NORMĂ din 4 mai 2010 - (*actualizată*) privind autorizarea şi desfăşurarea circulaţiei vehiculelor rutiere cu mase şi/sau dimensiuni ce depăşesc masele şi/sau dimensiunile maxime admise prevăzute în Ordonanţa Guvernului nr. 43/1997 privind regimul drumurilor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/244631_a_245960]
-
Modificarea prevăzută la alin. (3) nu implică și recalcularea tarifelor suplimentare. În această situație poate fi prelungită și perioada de valabilitate a AST, dacă aceasta se justifică. ... Articolul 33 Vehiculul care circulă cu depășirea dimensiunilor maxime admise trebuie să fie echipat cu următoarele dispozitive suplimentare de semnalizare: a) pe cabina și în spatele vehiculului sau a încărcăturii, după caz, cu câte un panou de avertizare, amplasat la loc vizibil, cu inscripția "TRANSPORT EXCEPȚIONAL!" sau "ATENȚIE! GABARIT DEPĂȘIT!", având: ... (i) lățimea de cel
NORME din 4 mai 2010 (*actualizate*) privind autorizarea şi desfăşurarea circulaţiei vehiculelor rutiere cu mase şi/sau dimensiuni ce depăşesc masele şi/sau dimensiunile maxime admise prevăzute în Ordonanţa Guvernului nr. 43/1997 privind regimul drumurilor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/244633_a_245962]
-
pozițiile 2, 3, 4, 5 perioada la care se vor efectua reviziile și reparațiile se poate majoră sau micșora cu 1,5 luni (± 1,5 luni), respectiv 3 luni (± 3 luni). ---------- *) Norma în kilometri se aplică numai în cazul vagoanelor echipate cu dispozitiv electronic pentru contorizarea și memorarea kilometrilor parcurși. **) Se execută cu ridicarea cutiei vagonului de pe boghiuri pentru efectuarea controlului ultrasonic total al osiilor montate. *** Se efectuează reviziile de tip RTI1, RTI2 și RTI3, alternativ la interval de 12 luni
ORDIN nr. 1.359 din 30 august 2012 pentru modificarea şi completarea Normativului feroviar "Vehicule de cale ferat��. Tipuri de revizii şi reparaţii planificate. Normele de timp sau normele de kilometri parcurşi pentru efectuarea reviziilor şi reparaţiilor planificate", aprobat prin Ordinul ministrului tranSporturilor şi infrastructurii nr. 315/2011. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/244790_a_246119]
-
pentru ciorne; - etichete; - procese-verbale de predare-primire a lucrărilor (anexa nr. 4). Articolul 20 (1) Accesul elevilor în sălile de examen este permis cu cel puțin 30 de minute înainte de începerea probelor scrise. ... (2) Elevii se prezintă în sălile de examen echipați în uniforma de oraș, fără șapcă. ... (3) La intrarea elevilor în sală, personalul de supraveghere verifică identitatea acestora pe baza legitimației de elev și a tabelului nominal cu elevii repartizați în sala respectivă. ... (4) Elevii ocupă locurile în ordinea înscrisă
METODOLOGIE din 1 iunie 2009 (*actualizată*) de organizare şi desfăşurare a examenului de absolvire a cursurilor cu durata de un an la Şcoala Naţională de Pregătire a Agenţilor de Penitenciare Târgu Ocna. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/244785_a_246114]
-
cunoștințelor. Articolul 48 (1) La intrarea elevilor în sală, membrii comisiei verifică identitatea acestora pe baza legitimației de elev și a tabelului nominal cu elevii care susțin proba orală în ziua respectivă. ... (2) Elevii se prezintă în sălile de examen echipați în uniforma de oraș, fără șapcă. ... (3) Elevii ocupă locurile în ordinea stabilită de președintele comisiei, numai după ce au lăsat în afara sălii de examen toate materialele sau obiectele pe care le au asupra lor. ... (4) Legitimația de elev rămâne la
METODOLOGIE din 1 iunie 2009 (*actualizată*) de organizare şi desfăşurare a examenului de absolvire a cursurilor cu durata de un an la Şcoala Naţională de Pregătire a Agenţilor de Penitenciare Târgu Ocna. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/244785_a_246114]
-
pentru ciorne; - etichete; - procese-verbale de predare-primire a lucrărilor (anexa nr. 4). Articolul 20 (1) Accesul elevilor în sălile de examen este permis cu cel puțin 30 de minute înainte de începerea probelor scrise. ... (2) Elevii se prezintă în sălile de examen echipați în uniforma de oraș, fără șapcă. ... (3) La intrarea elevilor în sală, personalul de supraveghere verifică identitatea acestora pe baza legitimației de elev și a tabelului nominal cu elevii repartizați în sala respectivă. ... (4) Elevii ocupă locurile în ordinea înscrisă
METODOLOGIE din 1 iunie 2009 (*actualizată*) de organizare şi desfăşurare a examenului de absolvire a cursurilor cu durata de un an la Şcoala Naţională de Pregătire a Agenţilor de Penitenciare Târgu Ocna. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/244788_a_246117]