10,821 matches
-
Administrația consideră că aceste mijloace nu sunt necesare în unele cazuri particulare. 8.3.7. Motoarele cu combustie internă având puterea mai mare sau egală cu 2250 kW sau având diametrul cilindrilor mai mare de 300 mm trebuie să fie echipate cu detectoare de ceață de ulei în carter sau cu echipamente de control a temperaturii palierelor sau cu echipamente echivalente. Combaterea incendiului 8.3.8. Trebuie prevăzută o instalație fixă de stingere a incendiului aprobată, la bordul unităților care nu
CODUL MODU din 2 decembrie 2009 pentru construcţia şi echipamentul unităţilor mobile de foraj marin. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264382_a_265711]
-
care să permită măsurarea concentrațiilor de oxigen și de vapori inflamabili și care să fie considerate ca fiind acceptabile de către Administrație. 9.13.2. Pentru fiecare echipament de respirație cerut trebuie să existe două butelii de rezervă. Unitățile care sunt echipate cu mijloace localizate corespunzător pentru reîncărcarea completă a buteliilor de aer, fără risc de contaminare, pot fi dotate numai cu o singură butelie de rezervă pentru fiecare aparat cerut. 9.13.3. Echipamentele de pompieri trebuie să fie oricând gata
CODUL MODU din 2 decembrie 2009 pentru construcţia şi echipamentul unităţilor mobile de foraj marin. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264382_a_265711]
-
comandate printr-o valvulă adițională situată pe canalizarea sau tubulatura instalată în afară tunelului sau tunelelor. 9.16. Prevederi aplicabile instalațiilor pentru elicoptere 9.16.1. Această secțiune oferă măsuri suplimentare pentru atingerea obiectivelor de siguranță împotriva incendiilor pentru unitățile echipate cu instalații pentru elicoptere și pentru satisfacerea următoarelor cerințe funcționale: .1 structura punții heliport trebuie să fie adecvată pentru a proteja unitatea de riscurile de incendiu asociate cu operațiunile elicopterelor; .2 trebuie să fie prevăzute dispozitive de combatere a incendiului
CODUL MODU din 2 decembrie 2009 pentru construcţia şi echipamentul unităţilor mobile de foraj marin. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264382_a_265711]
-
2 și 11.4.3. 11.4.2. În cazul când nava remorcher îndeplinește pe deplin toate cerințele aplicabile privind comunicațiile radio pentru nave, menționate în capitolul IV din SOLAS, unitatea remorcată, având personal la bord, trebuie: .1 să fie echipată cu instalație în VHF conform cerințelor regulilor IV/ 7.1.145 și 7.1.2 din SOLAS și cu instalații în MF conform regulilor IV/ 9.1.1 și 9.1.2; .2 să fie echipată cu EPIRB (radiobaliză pentru
CODUL MODU din 2 decembrie 2009 pentru construcţia şi echipamentul unităţilor mobile de foraj marin. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264382_a_265711]
-
trebuie: .1 să fie echipată cu instalație în VHF conform cerințelor regulilor IV/ 7.1.145 și 7.1.2 din SOLAS și cu instalații în MF conform regulilor IV/ 9.1.1 și 9.1.2; .2 să fie echipată cu EPIRB (radiobaliză pentru localizarea sinistrelor) prin satelit sau cu EPIRB cerută de regula IV/ 7.1.6 din SOLAS, după caz, în funcție de zona în care unitatea mobila de foraj marin va fi remorcată; și .3 să fie dotată cu
CODUL MODU din 2 decembrie 2009 pentru construcţia şi echipamentul unităţilor mobile de foraj marin. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264382_a_265711]
-
dispună de tabele sau curbe de sarcină care să țină seama de dinamica asociată cu mișcările unității și navei. 12.1.8. Exceptând cazul în care sarcinile sunt determinate și marcate înainte de a fi ridicate, fiecare macara trebuie să fie echipată, conform cerințelor Administrației, cu un dispozitiv de siguranță care să dea macaragiului o indicație continuă asupra sarcinii din cârlig și a sarcinii nominale corespunzătoare fiecărei raze. Indicatorul trebuie să emită un semnal de avertizare clar și continuu când sarcina este
CODUL MODU din 2 decembrie 2009 pentru construcţia şi echipamentul unităţilor mobile de foraj marin. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264382_a_265711]
-
bordul unității și de către cel de pe navele ce o deservesc, înainte de începutul unor astfel de operațiuni. Trebuie menținute comunicații directe cu macaragiul pe toată durata acestor operațiuni. 14.6.2. Atunci când este necesar pentru funcționarea sa, unitatea trebuie să fie echipată cu cel puțin două mijloace independente de legare pentru navele care o deservesc. Pozițiile de legare trebuie să fie calculate în așa fel încât capacitatea de ridicare și deschiderea brațului macaralei să fie suficiente pentru asigurarea menținerii sarcinilor în condiții
CODUL MODU din 2 decembrie 2009 pentru construcţia şi echipamentul unităţilor mobile de foraj marin. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264382_a_265711]
-
aplică în mod corespunzător candidaților prevăzuți la art. 6 alin. (3)." ... 8. La articolul 15, alineatul (8) se modifică și va avea următorul cuprins: "(8) Candidatului nu i se permite susținerea probei practice dacă s-a prezentat fără să fie echipat cu echipamentul prevăzut la alin. (4) lit. a) pct. 1, urmând a fi reprogramat în condițiile prevăzute la art. 12 alin. (4)." 9. La articolul 15^3, alineatul (2) se modifică și va avea următorul cuprins: "(2) În cazul în
ORDIN nr. 97 din 19 august 2015 pentru modificarea şi completarea Ordinului ministrului administraţiei şi internelor nr. 268/2010 privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264201_a_265530]
-
produsele energetice care intră în România dintr-o țară terță, conținute în rezervorul standard al unui autovehicul cu motor, destinate utilizării drept combustibil pentru acel autovehicul, precum și în containere speciale și destinate utilizării pentru operarea, în timpul transportului, a sistemelor ce echipează acele containere; ... j) orice produs energetic care este scos de la rezerva de stat sau rezerva de mobilizare, fiind acordat gratuit în scop de ajutor umanitar; ... k) orice produs energetic utilizat drept combustibil pentru încălzire de către spitale, sanatorii, aziluri de bătrâni
LEGE nr. 571 din 22 decembrie 2003 (*actualizată*) privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/262865_a_264194]
-
1│cu valoare unitară de până la 0,66 euro │ buc. │ 0,1 10.2│cu valoare unitară cuprinsă între 0,67 euro și 2,21 euro │ buc. │ 0,2 *) Această acciză nu se percepe pentru navele cu vele care sunt echipate cu motor. ------------- Nr. crt. 6 și nr. crt. 13 din anexa 2 din Titlul VII au fost modificate de pct. 21 al art. I din ORDONANȚA DE URGENȚĂ nr. 8 din 26 februarie 2014 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 151
LEGE nr. 571 din 22 decembrie 2003 (*actualizată*) privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/262865_a_264194]
-
configurare al calculatorului electronic de debit. ... (4) Datele de configurare a calculatorului electronic de debit vor fi introduse în prezența reprezentanților părților. ... 3.8. (1) Contoarele cu turbina sau cu pistoane rotative utilizate în punctele de ieșire din SNT, se echipează cu corectoare de volum tip PTZ, în conformitate cu cerințele tehnice prevăzute în Regulamentul de măsurare a cantităților de gaze naturale tranzancționate în România. (2) Setarea corectoarelor PTZ precizate la alin. (1) se face în prezența părților. ... (3) La montarea contoarelor cu
CODUL REŢELEI din 27 martie 2013 (*actualizat*) pentru Sistemul national de tranSport al gazelor naturale**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/265191_a_266520]
-
aeriană funcționează conform reglementărilor specifice prevăzute de lege. ... (5) Echipajele integrate de terapie intensivă mobilă au în dotare ambulanțe tip C, conform standardelor și reglementărilor naționale și europene. ... (6) Echipajele de prim ajutor calificat au în dotare ambulanțe tip B, echipate conform standardelor și reglementărilor naționale și europene, inclusiv cu defibrilatoare semiautomate. ... (7) Echipajele de prim ajutor calificat pot acționa și cu autospeciale de intervenție din dotarea inspectoratelor pentru situații de urgență, respectiv ale Unității Speciale de Intervenție în Situații de
LEGE nr. 95 din 14 aprilie 2006 (**republicată**)(*actualizată*) privind reforma în domeniul sănătăţii. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264393_a_265722]
-
utilizarea benzinei și motorinei pe durata ciclului de viață, în vederea diminuării efectelor negative ale acestora asupra sănătății populației și mediului. (2) Prezenta hotărâre stabilește specificațiile tehnice, bazate pe considerente de sănătate și mediu, ale benzinei și motorinei folosite la autovehiculele echipate cu motoare cu aprindere prin scânteie și, respectiv, la cele echipate cu motoare cu aprindere prin comprimare, ținând seama de cerințele tehnice ale acestor motoare. ... (3) Prevederile prezentei hotărâri se aplică autovehiculelor rutiere, utilajelor mobile nerutiere, inclusiv navelor de navigație
HOTĂRÂRE nr. 928 din 12 septembrie 2012 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a benzinei şi motorinei şi de introducere a unui mecanism de monitorizare şi reducere a emisiilor de gaze cu efect de seră. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257968_a_259297]
-
efectelor negative ale acestora asupra sănătății populației și mediului. (2) Prezenta hotărâre stabilește specificațiile tehnice, bazate pe considerente de sănătate și mediu, ale benzinei și motorinei folosite la autovehiculele echipate cu motoare cu aprindere prin scânteie și, respectiv, la cele echipate cu motoare cu aprindere prin comprimare, ținând seama de cerințele tehnice ale acestor motoare. ... (3) Prevederile prezentei hotărâri se aplică autovehiculelor rutiere, utilajelor mobile nerutiere, inclusiv navelor de navigație interioară atunci când nu se află pe mare, tractoarelor agricole și forestiere
HOTĂRÂRE nr. 928 din 12 septembrie 2012 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a benzinei şi motorinei şi de introducere a unui mecanism de monitorizare şi reducere a emisiilor de gaze cu efect de seră. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257968_a_259297]
-
comerțului și mediului de afaceri, Daniel Chițoiu Ministrul mediului și pădurilor, Rovana Plumb Ministrul agriculturii și dezvoltării rurale, Daniel Constantin Ministrul afacerilor europene, Leonard Orban București, 12 septembrie 2012. Nr. 928. Anexa 1 SPECIFICAȚII TEHNICE pentru carburanții folosiți la autovehiculele echipate cu motoare cu aprindere prin scânteie, impuse la introducerea pe piață, în vederea protejării sănătății populației și mediului Tabelul nr. 1 - Specificații tehnice pentru benzină Distilare: *1) Metodele de încercare sunt cele specificate în standardul SR EN 228 în vigoare. Pot
HOTĂRÂRE nr. 928 din 12 septembrie 2012 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a benzinei şi motorinei şi de introducere a unui mecanism de monitorizare şi reducere a emisiilor de gaze cu efect de seră. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257968_a_259297]
-
conținutul de bioetanol este cuprins între două valori indicate în tabel, depășirea autorizată a presiunii vaporilor se determină prin interpolare liniară între conținutul de bioetanol imediat superior și cel imediat inferior. Anexa 2 SPECIFICAȚII TEHNICE pentru carburanții folosiți la autovehiculele echipate cu motoare cu aprindere prin comprimare, impuse la introducerea pe piață, în vederea protejării sănătății populației și mediului Motorină diesel *1) Metodele de încercare sunt cele specificate în standardul SR EN 590 în vigoare. Pot fi adoptate metode analitice de înlocuire
HOTĂRÂRE nr. 928 din 12 septembrie 2012 (*actualizată*) privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a benzinei şi motorinei şi de introducere a unui mecanism de monitorizare şi reducere a emisiilor de gaze cu efect de seră. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257968_a_259297]
-
fie titulari ai unui certificat de competență profesională, obținut și eliberat în conformitate cu reglementările în vigoare. ... (3) Începând cu data de 1 ianuarie 2015, conducătorii auto ai autovehiculelor având 9 locuri pe scaune, inclusiv locul conducătorului auto, destinate prin construcție și echipate pentru transportul de persoane, utilizate la efectuarea transportului rutier național contra cost de persoane sau a transportului rutier în cont propriu de persoane, trebuie să fie titulari ai unui certificat de competență profesională, obținut și eliberat în conformitate cu reglementările în vigoare
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
propriu cu vehicule rutiere a căror masă totală maximă autorizată, inclusiv remorca/semiremorca, este cuprinsă între 2,4 tone și 3,5 tone, cu autovehicule având cel puțin 9 locuri pe scaune, inclusiv locul conducătorului auto, destinate prin construcție și echipate pentru transportul de persoane, respectiv la operațiuni de transport rutier în cont propriu efectuate cu vehicule rutiere care se deplasează fără încărcătură în cadrul unei operațiuni de transport, întreprinderile au obligația de a îndeplini prevederile prezentului ordin până la data de 1
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
identitate a vehiculelor rutiere, precum și omologarea de tip a produselor utilizate la acestea, aprobate prin Ordinul ministrului lucrărilor publice, transporturilor și locuinței nr. 211/2003 - RNTR 2, cu modificările și completările ulterioare, pot circula pe drumurile publice numai dacă sunt echipate cu un limitator de viteză reglat astfel încât viteza lor să nu depășească 100 km/h. ... (2) Autovehiculele din categoria M(3) înmatriculate înainte de 1 ianuarie 2005, cu o masă totală maximă autorizată mai mare de 10 tone, pot continua să
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
un limitator de viteză reglat astfel încât viteza lor să nu depășească 100 km/h. ... (2) Autovehiculele din categoria M(3) înmatriculate înainte de 1 ianuarie 2005, cu o masă totală maximă autorizată mai mare de 10 tone, pot continua să fie echipate cu limitatoare de viteză a căror viteză maximă este reglată la 100 km/h. ... (3) Autovehiculele din categoriile N(2) și N(3) definite în conformitate cu RNTR 2 pot circula pe drumurile publice numai dacă sunt echipate cu un limitator de
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
pot continua să fie echipate cu limitatoare de viteză a căror viteză maximă este reglată la 100 km/h. ... (3) Autovehiculele din categoriile N(2) și N(3) definite în conformitate cu RNTR 2 pot circula pe drumurile publice numai dacă sunt echipate cu un limitator de viteză reglat astfel încât viteza lor să nu depășească 90 km/h. ... (4) Cerințele prevăzute la alin (1) - (3) se aplică: ... a) autovehiculelor din categoriile M(3) cu o masă totală maximă autorizată mai mare de 10
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
b) autovehiculelor a căror viteză maximă constructivă nu poate depăși limitele prevăzute la alin. (1) - (3); ... c) autovehiculelor utilizate pentru teste rutiere în scopuri științifice; ... d) autovehiculelor utilizate numai pentru servicii publice în zonele urbane. ... (6) Limitatoarele de viteză ce echipează autovehiculele menționate la alin. (1) - (3) trebuie să satisfacă cerințele tehnice prevăzute de Directiva 92/24/CEE . Totuși, toate autovehiculele prevăzute la alin. (1) - (3) și înmatriculate înainte de 1 ianuarie 2005 pot continua să fie echipate cu limitatoare de viteză
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
Limitatoarele de viteză ce echipează autovehiculele menționate la alin. (1) - (3) trebuie să satisfacă cerințele tehnice prevăzute de Directiva 92/24/CEE . Totuși, toate autovehiculele prevăzute la alin. (1) - (3) și înmatriculate înainte de 1 ianuarie 2005 pot continua să fie echipate cu limitatoare de viteză care respectă cerințele tehnice stabilite de autoritățile competente ale statelor membre ale Uniunii Europene. ... (7) Limitatoarele de viteză se instalează de către operatorii economici autorizați de Regia Autonomă Registrul Auto Român, în conformitate cu legislația în vigoare. Articolul 142
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
act normativ. Anexa 47 (Model de imprimat Format A4 hârtie galbenă cu fond stema României) (Prima pagină a autorizației) ┌────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┐ │ ROMÂNIA │ │ MINISTERUL TRANSPORTURILOR b) de persoane cu autovehicule având 9 locuri pe scaune, inclusiv locul │ │conducătorului auto, destinate prin construcție și echipate pentru │ │transportul de persoane. Observații: *1) Denumirea sau denumirea comercială și adresa completă a întreprinderii. Aceasta îl îndreptățește pe titular să efectueze transport rutier │ │național contra cost de mărfuri cu vehicule rutiere a căror masă maximă │ │autorizată este cuprinsă între
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]
-
rutiere a căror masă maximă │ │autorizată este cuprinsă între 2,4 tone și 3,5 tone, inclusiv cea a remorcii│ │/semiremorcii, transport rutier contra cost de persoane având 9 locuri pe │ │scaune, inclusiv locul conducătorului auto, destinate prin construcție și │ │echipate pentru transportul de persoane și/sau transport rutier național │ │contra cost de vehicule defecte sau avariate. │ │ Autorizația pentru transportul rutier național contra cost este │ │eliberată personal titularului și este netransmisibilă. │ │ Originalul autorizației pentru transportul rutier național contra cost │ │se păstrează
NORME METODOLOGICE din 30 noiembrie 2011 (*actualizate*) privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea şi efectuarea tranSporturilor rutiere şi a activităţilor conexe acestora stabilite prin Ordonanţa Guvernului nr. 27/2011 privind tranSporturile rutiere**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/257936_a_259265]