11,250 matches
-
seroconversie : raportul între valoarea medie geometrice a titrului ( MGT ) de anticorpi anterior vaccinării și MGT pre- vaccinare . După 21 de zile de la administrarea celei de a doua doze , 96 % dintre subiecți au prezentat o creștere de 4 ori a titrului anticorpilor serici neutralizanți . Anticorpii neutralizanți cu titruri de cel puțin 1: 80 în ziua 42 au fost prezenți la 97, 8 % dintre subiecți . Într- un studiu de stabilire a dozei , la un grup de 50 subiecți cu vârsta între 18 și
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
valoarea medie geometrice a titrului ( MGT ) de anticorpi anterior vaccinării și MGT pre- vaccinare . După 21 de zile de la administrarea celei de a doua doze , 96 % dintre subiecți au prezentat o creștere de 4 ori a titrului anticorpilor serici neutralizanți . Anticorpii neutralizanți cu titruri de cel puțin 1: 80 în ziua 42 au fost prezenți la 97, 8 % dintre subiecți . Într- un studiu de stabilire a dozei , la un grup de 50 subiecți cu vârsta între 18 și 60 ani , s-
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
vârsta între 18 și 60 ani , s- a administrat câte o doză de 3, 75 micrograme HA/ AS03 într- un volum de 1 ml în zilele 0 și 21 . Rata de seroprotecție , rata de seroconversie și factorul de seroconversie pentru anticorpii anti- hemaglutinină ( anti- HA ) în ziua 42 ( după a doua doză ) și în ziua 180 ( persistență ) au fost după cum urmează : Anticorpi anti- HA Rata de seroprotecție * † Rata de seroconversie † Factorul de seroconversie † * anti- HA ≥1: 40 Ziua 42 84 % 82
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
de 1 ml în zilele 0 și 21 . Rata de seroprotecție , rata de seroconversie și factorul de seroconversie pentru anticorpii anti- hemaglutinină ( anti- HA ) în ziua 42 ( după a doua doză ) și în ziua 180 ( persistență ) au fost după cum urmează : Anticorpi anti- HA Rata de seroprotecție * † Rata de seroconversie † Factorul de seroconversie † * anti- HA ≥1: 40 Ziua 42 84 % 82 % 27, 9 Ziua 180 54 % 52 % 4, 4 O creștere de 4 ori a titrului anticorpilor serici neutralizanți a fost observată
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
persistență ) au fost după cum urmează : Anticorpi anti- HA Rata de seroprotecție * † Rata de seroconversie † Factorul de seroconversie † * anti- HA ≥1: 40 Ziua 42 84 % 82 % 27, 9 Ziua 180 54 % 52 % 4, 4 O creștere de 4 ori a titrului anticorpilor serici neutralizanți a fost observată la 85, 7 % dintre subiecți în ziua 42 și la 72 % dintre subiecți în ziua 180 . Răspunsul imun încrucișat împotriva variantelor A/ Vietnam/ 1194/ 2004 ( H5N1 ) : Într- un studiu de verificare a consistenței datelor , după
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
Răspunsul imun încrucișat împotriva variantelor A/ Vietnam/ 1194/ 2004 ( H5N1 ) : Într- un studiu de verificare a consistenței datelor , după 21 de zile de la administrarea celei de a doua doze , rata de seroprotecție , rata de seroconversie și factorul de seroconversie pentru anticorpii anti - hemaglutinină ( anti- HA ) împotriva variantei de tulpină A/ Indonezia/ 5/ 2005 au fost după cum urmează : Anticorpi anti- HA A/ Indonesia/ 5/ 2005 N = 924 Rata de seroprotecție * † Rata de seroconversie † Factorul de seroconversie † * anti- HA ≥1: 40 50, 2
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
datelor , după 21 de zile de la administrarea celei de a doua doze , rata de seroprotecție , rata de seroconversie și factorul de seroconversie pentru anticorpii anti - hemaglutinină ( anti- HA ) împotriva variantei de tulpină A/ Indonezia/ 5/ 2005 au fost după cum urmează : Anticorpi anti- HA A/ Indonesia/ 5/ 2005 N = 924 Rata de seroprotecție * † Rata de seroconversie † Factorul de seroconversie † * anti- HA ≥1: 40 50, 2 % 50, 2 % 4, 9 O creștere de 4 ori a titrului anticorpilor serici neutralizanți a fost obținută
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
2005 au fost după cum urmează : Anticorpi anti- HA A/ Indonesia/ 5/ 2005 N = 924 Rata de seroprotecție * † Rata de seroconversie † Factorul de seroconversie † * anti- HA ≥1: 40 50, 2 % 50, 2 % 4, 9 O creștere de 4 ori a titrului anticorpilor serici neutralizanți a fost obținută la 91, 4 % dintre subiecți în ziua 42 . Într- un studiu de stabilire a dozei , rata de seroprotecție , rata de seroconversie și factorul de seroconversie împotriva variantelor mutante ale H5N1 , după 21 de zile de la
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
dintre subiecți în ziua 42 . Într- un studiu de stabilire a dozei , rata de seroprotecție , rata de seroconversie și factorul de seroconversie împotriva variantelor mutante ale H5N1 , după 21 de zile de la administrarea celei de a doua doze au fost : Anticorpi anti- HA A/ Indonesia/ 5/ 2005 N = 50 A/ Anhui/ 01/ 2005 N = 20 A/ Turkey/ Turkey/ 1/ 2005 N = 20 Rata de seroprotecție * † Rata de seroconversie † Factorul de seroconversie † * anti- HA ≥1: 40 20, 0 % 20, 0 % 2, 0
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
0 % 35, 0 % 3, 4 60, 0 % 60, 0 % 4, 7 După 21 de zile de la administrarea celei de a doua doze , la 77, 1 % , 75 % și 85 % dintre subiecți a fost obținută o creștere de 4 ori a titrului anticorpilor serici neutralizanți împotriva tulpinilor A/ Indonesia/ 5/ 2005 , A/ Anhui/ 01/ 2005 și respectiv A/ Turkey/ Turkey/ 1/ 2005 . Capacitatea de a induce protecție împotriva tulpinilor omologe și heterologe a fost evaluată în studii non- clinice , utilizând modele de expunere
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
rapid în lume . Când o persoană este vaccinată cu vaccin gripal pre- pandemic ( H5N1 ) ( virion fragmentat , inactivat , cu adjuvant ) GlaxoSmithKline Biologicals 3. 75 µg , sistemul imunitar ( sistemul natural de apărare al organismului ) va produce substanțe proprii pentru apărarea împotriva bolii ( anticorpi ) . Similar altor vaccinuri , vaccinul gripal pre- pandemic ( H5N1 ) ( virion fragmentat , inactivat , cu adjuvant ) GlaxoSmithKline Biologicals 3. 75 µg poate să nu protejeze complet toate persoanele vaccinate . 2 . ÎNAINTE SĂ VI SE ADMINISTREZE VACCINUL GRIPAL PRE- PANDEMIC ( H5N1 ) ( VIRION FRAGMENTAT , INACTIVAT
Ro_426 () [Corola-website/Science/291185_a_292514]
-
la pacienții cu infecție cu HIV și este prezentă în grade variate la majoritatea pacienților cu SIDA , legătura cu tratamentul cu filgrastim este neclară . În patru studii clinice , niciunul dintre voluntarii sănătoși sau dintre pacienții cu cancer nu au prezentat anticorpi anti- rhH- CSF ( atât de legătură cât și neutralizanți ) în urma tratamentului cu Filgrastim HEXAL . 4. 9 Supradozaj Nu s- au stabilit efectele supradozajului cu filgrastim . 5 . 5. 1 Proprietăți farmacodinamice G- CSF uman este o glicoproteină care reglează producția și
Ro_368 () [Corola-website/Science/291127_a_292456]
-
la pacienții cu infecție cu HIV și este prezentă în grade variate la majoritatea pacienților cu SIDA , legătura cu tratamentul cu filgrastim este neclară . În patru studii clinice , niciunul dintre voluntarii sănătoși sau dintre pacienții cu cancer nu au prezentat anticorpi anti- rhH- CSF ( atât de legătură cât și neutralizanți ) în urma tratamentului cu Filgrastim HEXAL . 4. 9 Supradozaj Nu s- au stabilit efectele supradozajului cu filgrastim . 5 . 5. 1 Proprietăți farmacodinamice G- CSF uman este o glicoproteină care reglează producția și
Ro_368 () [Corola-website/Science/291127_a_292456]
-
an . Rata de creștere s- a stabilizat în jurul valorii de 4, 7 cm pe an , începând din anul al patrulea de tratament . Unele studii au inclus , de asemenea , copii cu defecte la nivelul genei care codifică GH și care dezvoltaseră anticorpi ( inhibitori ) împotriva GH , deoarece INCRELEX putea fi , de asemenea , utilizat în tratarea acestor pacienți . Compania a depus o cerere de autorizare pentru a administra INCRELEX la acești copii , dar și- a retras cererea la finalul procesului de evaluare a medicamentului
Ro_456 () [Corola-website/Science/291215_a_292544]
-
E- mail : mail@ emea . europa . eu http : // www . emea . europa . eu © European Medicines Agency , 2008 . Reproduction is authorised provided the source is acknowledged . Când persoana este expusă în mod natural bacteriei sau virușilor , sistemul imunitar va fi capabil să producă anticorpi mult mai rapid . Aceasta ajută la protejarea împotriva bolilor pe care aceste bacterii și acești viruși le provoacă . Vaccinul este „ adsorbit ” . Aceasta înseamnă că substanțele active sunt fixate pe compuși de aluminiu , pentru a determina o mai bună reacție . Antigenii
Ro_464 () [Corola-website/Science/291223_a_292552]
-
Infanrix Penta a fost studiat în cadrul a nouă studii privind vaccinarea de rapel care au inclus peste 4 000 de copii , dintre care 714 au primit Infanrix Penta ca vaccin de rapel . Principala măsură a eficacității a fost producerea de anticorpi împotriva substanțelor active după vaccinare . Ce beneficii a prezentat Infanrix Penta în timpul studiilor ? Studiile au demonstrat că o primă doză de vaccinare cu Infanrix Penta a condus la dezvoltarea unor niveluri de anticorpi de protecție . După o lună , 86- 100
Ro_464 () [Corola-website/Science/291223_a_292552]
-
măsură a eficacității a fost producerea de anticorpi împotriva substanțelor active după vaccinare . Ce beneficii a prezentat Infanrix Penta în timpul studiilor ? Studiile au demonstrat că o primă doză de vaccinare cu Infanrix Penta a condus la dezvoltarea unor niveluri de anticorpi de protecție . După o lună , 86- 100 % dintre copii dezvoltaseră niveluri de anticorpi de protecție împotriva tuturor substanțelor active conținute de Infanrix Penta . După vaccinarea de rapel , s- a înregistrat o creștere a numărului de copii cu niveluri de protecție
Ro_464 () [Corola-website/Science/291223_a_292552]
-
Ce beneficii a prezentat Infanrix Penta în timpul studiilor ? Studiile au demonstrat că o primă doză de vaccinare cu Infanrix Penta a condus la dezvoltarea unor niveluri de anticorpi de protecție . După o lună , 86- 100 % dintre copii dezvoltaseră niveluri de anticorpi de protecție împotriva tuturor substanțelor active conținute de Infanrix Penta . După vaccinarea de rapel , s- a înregistrat o creștere a numărului de copii cu niveluri de protecție de anticorpi împotriva substanțelor active . Care sunt riscurile asociate cu Infanrix Penta ? Cele
Ro_464 () [Corola-website/Science/291223_a_292552]
-
protecție . După o lună , 86- 100 % dintre copii dezvoltaseră niveluri de anticorpi de protecție împotriva tuturor substanțelor active conținute de Infanrix Penta . După vaccinarea de rapel , s- a înregistrat o creștere a numărului de copii cu niveluri de protecție de anticorpi împotriva substanțelor active . Care sunt riscurile asociate cu Infanrix Penta ? Cele mai frecvente efecte secundare asociate cu Infanrix Penta ( observate la mai mult de 1 din 10 doze de vaccin ) sunt pierderea poftei de mâncare , febră de 38șC sau mai
Ro_464 () [Corola-website/Science/291223_a_292552]
-
cel puțin șase săptămâni . Peste 3 000 de copii au primit vaccinarea primară cu Infanrix Hexa . Efectele Infanrix Hexa au fost comparate cu cele ale vaccinărilor separate conținând aceleași substanțe active . Măsura principală de eficacitate a fost constituită de producerea anticorpilor de protecție la copii . Alte cinci studii au analizat efectele vaccinării de rapel cu Infanrix Hexa . Ce beneficii a prezentat Infanrix Hexa în timpul studiilor ? Cele nouă studii au demonstrat că vaccinarea primară cu Infanrix Hexa a fost la fel de eficace în
Ro_461 () [Corola-website/Science/291220_a_292549]
-
copii . Alte cinci studii au analizat efectele vaccinării de rapel cu Infanrix Hexa . Ce beneficii a prezentat Infanrix Hexa în timpul studiilor ? Cele nouă studii au demonstrat că vaccinarea primară cu Infanrix Hexa a fost la fel de eficace în producerea nivelurilor de anticorpi de protecție ca și vaccinările separate care au conținut aceleași substanțe active . În general , între 95 și 100 % dintre copii au dobândit anticorpi la difterie , tetanos , tuse convulsivă , virusul hepatitei B , polioviruși și Hib , la o lună după vaccinarea primară
Ro_461 () [Corola-website/Science/291220_a_292549]
-
studii au demonstrat că vaccinarea primară cu Infanrix Hexa a fost la fel de eficace în producerea nivelurilor de anticorpi de protecție ca și vaccinările separate care au conținut aceleași substanțe active . În general , între 95 și 100 % dintre copii au dobândit anticorpi la difterie , tetanos , tuse convulsivă , virusul hepatitei B , polioviruși și Hib , la o lună după vaccinarea primară . Studiile suplimentare au demonstrat că vaccinările de rapel cu Infanrix Hexa au fost la fel de eficace ca și vaccinările separate , conținând aceleași substanțe active
Ro_461 () [Corola-website/Science/291220_a_292549]
-
mecanismul natural de apărare al organismului ) cum să se apere împotriva bolilor . Intanza conține fragmente a trei tulpini diferite de virus gripal . Când unei persoane i se administrează vaccinul , sistemul imunitar recunoaște fragmentele de virus ca fiind „ străine ” și creează anticorpi împotriva acestora . În viitor , sistemul imunitar va fi capabil să producă mai repede anticorpi când este expus oricăreia dintre aceste tulpini de virus . Anticorpii vor ajuta ulterior la protejarea împotriva bolii cauzate de aceste tulpini ale virusului gripal . În fiecare
Ro_481 () [Corola-website/Science/291240_a_292569]
-
fragmente a trei tulpini diferite de virus gripal . Când unei persoane i se administrează vaccinul , sistemul imunitar recunoaște fragmentele de virus ca fiind „ străine ” și creează anticorpi împotriva acestora . În viitor , sistemul imunitar va fi capabil să producă mai repede anticorpi când este expus oricăreia dintre aceste tulpini de virus . Anticorpii vor ajuta ulterior la protejarea împotriva bolii cauzate de aceste tulpini ale virusului gripal . În fiecare an , Organizația Mondială a Sănătății ( OMS ) face recomandări cu privire la tipurile de tulpini de virus
Ro_481 () [Corola-website/Science/291240_a_292569]
-
persoane i se administrează vaccinul , sistemul imunitar recunoaște fragmentele de virus ca fiind „ străine ” și creează anticorpi împotriva acestora . În viitor , sistemul imunitar va fi capabil să producă mai repede anticorpi când este expus oricăreia dintre aceste tulpini de virus . Anticorpii vor ajuta ulterior la protejarea împotriva bolii cauzate de aceste tulpini ale virusului gripal . În fiecare an , Organizația Mondială a Sănătății ( OMS ) face recomandări cu privire la tipurile de tulpini de virus gripal care trebuie incluse în vaccinuri în următorul sezon de
Ro_481 () [Corola-website/Science/291240_a_292569]