10,821 matches
-
dotate cu dublă comandă, agreată de Registrul Auto Român, cel puțin pentru pedalele de ambreiaj și frână, cu excepția autovehiculelor cu transmisie automată și a motocicletelor, care se dotează cu dublă comandă cel puțin pentru pedala de frână; ... b) să fie echipate cu oglinzi retrovizoare pentru candidat și examinator, iar pe caseta «ȘCOALA» să fie afișată vizibil mențiunea «EXAMEN». În cazul autovehiculelor din categoriile A1, A2 și A, mențiunea «EXAMEN» va fi afișată astfel încât să fie vizibilă celorlalți participanți la trafic; ... c
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
afișată vizibil mențiunea «EXAMEN». În cazul autovehiculelor din categoriile A1, A2 și A, mențiunea «EXAMEN» va fi afișată astfel încât să fie vizibilă celorlalți participanți la trafic; ... c) să aibă inspecția tehnică periodică valabilă efectuată în condițiile legii; ... d) să fie echipate pentru condiții de iarnă, atunci când condițiile meteo o impun; ... e) să fie asigurate pentru daune cauzate terților, respectiv persoanelor aflate în interiorul autovehiculului cu ocazia desfășurării probei practice a examenului. ... --------- Alin. (2) al art. 13 a fost modificat de pct. 13
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
OFICIAL nr. 340 din 11 iunie 2013. a) pregătirea și controlul vehiculului din punctul de vedere al siguranței circulației. Candidatul trebuie să facă dovada capacității de a se pregăti să conducă în siguranță, prin respectarea următoarelor cerințe: ... 1. să fie echipat cu echipamentul de protecție, cum ar fi mănușile, cizmele, îmbrăcămintea și casca de protecție; 2. să efectueze un control sumar al stării pneurilor, frânelor, direcției, comutatorului de oprire în caz de urgențe, în cazul în care există, lanțurilor, fluidelor precum
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
de numărul punctelor de penalizare acumulate sau de timpul scurs pentru efectuarea probelor, dacă: ... - a căzut cu motocicleta; - nu a respectat traseul în poligon. (8) Candidatului nu i se permite susținerea probei practice dacă s-a prezentat fără să fie echipat cu echipamentul prevăzut la alin. (4) lit. a) pct. 1, urmând a fi reprogramat în condițiile prevăzute la art. 12 alin. Alin. (8) al art. 15 a fost modificat de pct. 8 al art. I din ORDINUL nr. 97 din
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
au cumulat mai mult de 15 puncte de penalizare. (3) Prevederile art. 15 alin. (2), (3), (4) lit. a) pct. 2 și (7) se aplică în mod corespunzător. ... (4) Candidatul care susține proba practică pentru categoria AM trebuie să fie echipat cu cască de protecție. ... --------- Art. 15^2 a fost introdus de pct. 17 al art. I din ORDINUL nr. 82 din 7 iunie 2013 , publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 340 din 11 iunie 2013. Articolul 15^3 (1) Examinarea la
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
CARACTERISTICILE care trebuie îndeplinite de autovehiculele folosite pentru examinarea la proba practică Categoria AM Mopede cu două roți, a căror viteză maximă prin construcție este mai mare de 25 km/h, dar nu depășește 45 km/h și care sunt echipate cu un motor cu ardere internă, cu aprindere prin scânteie, cu o capacitate cilindrică ce nu depășește 50 cm3 sau cu un alt motor cu ardere internă ori, după caz, electric, a cărui putere nominală continuă maximă nu depășește 4
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
kg, o lungime de cel puțin 14 m și o lățime de cel puțin 2,40 m, pot atinge o viteză de cel puțin 80 km/h, sunt prevăzute cu sistem de prevenire a blocării roților în timpul frânării (ABS), sunt echipate cu un sistem de transmisie care presupune o selecție manuală a vitezelor de către conducătorul auto și cu aparatură de înregistrare, conform definiției din Regulamentul (CEE) nr. 3.821/85 ; compartimentul de marfă din remorcă constă dintr-un corp închis care
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
maximă autorizată de cel puțin 4.000 kg, cu o lungime de cel puțin 5 m și care poate să atingă o viteză de cel puțin 80 km/h; prevăzut cu sistem de prevenire a blocării roților în timpul frânării (ABS), echipat cu aparatură de înregistrare în conformitate cu Regulamentul (CEE) nr. 3.821/85 ; compartimentul de marfă din remorcă constă dintr-un corp închis care este cel puțin tot atât de lat și înalt precum cabina. Categoria C1E Un ansamblu alcătuit dintr-un vehicul de
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
categoria D cu lungimea de cel puțin 10 m, cu lățimea de cel puțin 2,40 m și care poate atinge o viteză de cel puțin 80 km/h; prevăzut cu sistem de prevenire a blocării roților în timpul frânării (ABS), echipat cu aparatură de înregistrare în conformitate cu Regulamentul (CEE) nr. 3.821/85 . Categoria DE Un ansamblu compus dintr-un vehicul de examen din categoria D și o remorcă cu masa maximă autorizată de cel puțin 1.250 kg, lățimea de cel
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
masa maximă autorizată de cel puțin 4.000 kg, cu lungimea de cel puțin 5 m și care poate să atingă o viteză de cel puțin 80 km/h; prevăzut cu sistem de prevenire a blocării roților în timpul frânării (ABS), echipat cu aparatură de înregistrare în conformitate cu Regulamentul (CEE) nr. 3.821/85 . Categoria D1E Un ansamblu compus dintr-un vehicul de examen din subcategoria D1 și o remorcă cu masa maximă autorizată de cel puțin 1.250 kg, care poate atinge
ORDIN nr. 268 din 8 decembrie 2010 (*actualizat*) privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264225_a_265554]
-
Finanțelor Publice este abilitat să dețină și să administreze prin unitățile subordonate spații de cazare și pentru instruirea personalului propriu ce urmează forme de pregătire-instruire organizate de Școala de Finanțe Publice și Vamă. Articolul 22 Fondurile necesare procurării bunurilor ce echipează spațiile de cazare-instruire, precum mobilier, cazarmament, obiecte de inventar specifice și altele asemenea, și pentru plata serviciilor necesare se prevăd și se asigură din bugetul Ministerului Finanțelor Publice sau al unităților subordonate. Articolul 23 Unitățile din subordinea ministerului, care administrează
HOTĂRÂRE nr. 34 din 22 ianuarie 2009 (*actualizată*) privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Finanţelor Publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264310_a_265639]
-
aeriană funcționează conform reglementarilor specifice prevăzute de lege. ... (5) Echipajele integrate de terapie intensivă mobila au în dotare ambulante tip C, conform standardelor și reglementarilor naționale și europene. ... (6) Echipajele de prim ajutor calificat au în dotare ambulanțe tip B, echipate conform standardelor și reglementarilor naționale și europene, inclusiv cu defibrilatoare semiautomate. ... (7) Echipajele de prim ajutor calificat pot acționa și cu autospeciale de intervenție din dotarea inspectoratelor pentru situații de urgență, respectiv ale Unității Speciale de Intervenție în Situații de
LEGE nr. 95 din 14 aprilie 2006 (*actualizată*) privind reforma în domeniul sănătăţii. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/263384_a_264713]
-
aeriană funcționează conform reglementarilor specifice prevăzute de lege. ... (5) Echipajele integrate de terapie intensivă mobila au în dotare ambulante tip C, conform standardelor și reglementarilor naționale și europene. ... (6) Echipajele de prim ajutor calificat au în dotare ambulanțe tip B, echipate conform standardelor și reglementarilor naționale și europene, inclusiv cu defibrilatoare semiautomate. ... (7) Echipajele de prim ajutor calificat pot acționa și cu autospeciale de intervenție din dotarea inspectoratelor pentru situații de urgență, respectiv ale Unității Speciale de Intervenție în Situații de
LEGE nr. 95 din 14 aprilie 2006 (*actualizată*) privind reforma în domeniul sănătăţii. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/261734_a_263063]
-
fost modificată de pct. 1 al art. unic din LEGEA nr. 37 din 7 aprilie 2014 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 255 din 8 aprilie 2014. d) autovehiculelor definite conform RNTR 2 destinate serviciilor de ambulanță și medicină, autovehiculelor speciale echipate corespunzător pentru acordarea ajutorului de urgență, precum și autovehiculelor speciale destinate serviciilor de descarcerare și de stingere a incendiilor. ... (2) Excepția prevăzută la alin. (1) lit. b) se aplică numai pentru un singur autovehicul achiziționat în decurs de 5 ani și
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 9 din 19 februarie 2013 (*actualizată*) privind timbrul de mediu pentru autovehicule. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264455_a_265784]
-
100 - C)]/100, unde: A = nivelul emisiilor de CO(2), exprimat în grame/km menționate în cartea de identitate a vehiculului; B = valoarea emisiilor de CO(2), exprimată în euro/1 gram km, prevăzută în anexa nr. 1 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin scânteie și prevăzută în anexa nr. 2 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin comprimare; C = cota de reducere a timbrului prevăzută în coloana 2 din anexa nr. 3; c) pentru autovehiculele din categoria
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 9 din 19 februarie 2013 (*actualizată*) privind timbrul de mediu pentru autovehicule. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264455_a_265784]
-
în cartea de identitate a vehiculului; B = valoarea emisiilor de CO(2), exprimată în euro/1 gram km, prevăzută în anexa nr. 1 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin scânteie și prevăzută în anexa nr. 2 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin comprimare; C = cota de reducere a timbrului prevăzută în coloana 2 din anexa nr. 3; c) pentru autovehiculele din categoria M(1) cărora le corespund normele de poluare non-Euro, Euro 1 sau Euro 2, după
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 9 din 19 februarie 2013 (*actualizată*) privind timbrul de mediu pentru autovehicule. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264455_a_265784]
-
în coloana nr. 2 din anexa nr. 3; D = cilindreea exprimată în centimetri cubi, prevăzută în certificatul de înmatriculare a autovehiculului sau în cartea de identitate a vehiculului; E = valoarea prevăzută în coloana 3 din anexa nr. 4 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin scânteie și valoarea prevăzută în coloana 4 din anexa nr. 4 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin comprimare; d) formula prevăzută la lit. c) se aplică și pentru autovehiculele din categoriile M(2
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 9 din 19 februarie 2013 (*actualizată*) privind timbrul de mediu pentru autovehicule. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264455_a_265784]
-
a autovehiculului sau în cartea de identitate a vehiculului; E = valoarea prevăzută în coloana 3 din anexa nr. 4 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin scânteie și valoarea prevăzută în coloana 4 din anexa nr. 4 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin comprimare; d) formula prevăzută la lit. c) se aplică și pentru autovehiculele din categoriile M(2), M(3), N(1), N(2) și N(3), pentru care nivelul timbrului de mediu este prevăzut în coloana
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 9 din 19 februarie 2013 (*actualizată*) privind timbrul de mediu pentru autovehicule. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264455_a_265784]
-
pentru înlocuirea celor uzate, precum și alte articole de echipament se pot asigura la cerere, contra cost, la prețul de achiziție. Femeile primesc fustă în loc de pantalon lung. a) Coifură Se asigură un costum din c) Lenjerie NOTĂ: Conform acestei norme se echipează și studentele, cu următoarea deosebire: la costumul de oraș se asigură în plus câte o fustă din stofă pentru iarnă și din stofă pentru vară. a) Coifură c) Lenjerie Se asigură în sezonul rece și pe timp ploios. Poliția de
HOTĂRÂRE nr. 1.061 din 25 septembrie 2002 (**republicată**)(*actualizată*) privind stabilirea uniformei, echipamentului specific, însemnelor distinctive, insignei şi documentului de legitimare pentru poliţişti*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264714_a_266043]
-
tehnician silvic și 15.000 mc/an pentru un inginer silvic; ... b) deținerea de utilaje specifice realizării lucrărilor de exploatare forestieră, luându-se în calcul, anual, următoarele volume: ... 1. un tractor articulat forestier - 5.000 mc; 2. un tractor universal echipat pentru exploatări forestiere, cu sapă și troliu, cu putere cuprinsă între 20 și 39 CP - 1.500 mc; 3. un tractor universal echipat pentru exploatări forestiere, cu sapă și troliu, cu putere cuprinsă între 40 și 50 CP - 3.000
REGULAMENT din 1 septembrie 2015 privind organizarea, funcţionarea şi componenţa Comisiei de atestare a operatorilor economici pentru activitatea de exploatare forestieră, precum şi criteriile de atestare pentru activitatea de exploatare forestieră. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264734_a_266063]
-
în calcul, anual, următoarele volume: ... 1. un tractor articulat forestier - 5.000 mc; 2. un tractor universal echipat pentru exploatări forestiere, cu sapă și troliu, cu putere cuprinsă între 20 și 39 CP - 1.500 mc; 3. un tractor universal echipat pentru exploatări forestiere, cu sapă și troliu, cu putere cuprinsă între 40 și 50 CP - 3.000 mc; 4. un tractor universal echipat pentru exploatări forestiere, cu sapă și troliu, cu putere de peste 50 CP - 4.000 mc; 5. un
REGULAMENT din 1 septembrie 2015 privind organizarea, funcţionarea şi componenţa Comisiei de atestare a operatorilor economici pentru activitatea de exploatare forestieră, precum şi criteriile de atestare pentru activitatea de exploatare forestieră. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264734_a_266063]
-
și troliu, cu putere cuprinsă între 20 și 39 CP - 1.500 mc; 3. un tractor universal echipat pentru exploatări forestiere, cu sapă și troliu, cu putere cuprinsă între 40 și 50 CP - 3.000 mc; 4. un tractor universal echipat pentru exploatări forestiere, cu sapă și troliu, cu putere de peste 50 CP - 4.000 mc; 5. un utilaj multifuncțional - potrivit datelor tehnice prezentate de operatorul economic; 6. un funicular - potrivit datelor tehnice prezentate de operatorul economic; 7. atelaje - 800 mc.
REGULAMENT din 1 septembrie 2015 privind organizarea, funcţionarea şi componenţa Comisiei de atestare a operatorilor economici pentru activitatea de exploatare forestieră, precum şi criteriile de atestare pentru activitatea de exploatare forestieră. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264734_a_266063]
-
28.6" este înlocuită printr-o trimitere la "paragrafului 28.7". Regula 28 Compartimentare și stabilitate de avarie 4 Actualul paragraf 6 este renumerotat 7. 5 Un nou paragraf 6 este inserat, după cum urmează: "6 Toate petrolierele trebuie să fie echipate cu un calculator de stabilitate, apt să verifice conformitatea cu criteriile de stabilitate intactă și cu criteriile de stabilitate de avarie, aprobat de către Administrație ținând cont de standardele de performanță recomandate de către Organizație: .1 petrolierele construite înainte de 1 ianuarie 2016
AMENDAMENTE din 4 aprilie 2014 la anexa I la MARPOL. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264820_a_266149]
-
Administrația trebuie să emită un document de aprobare a calculatorului de stabilitate." APENDICELE II Model de certificat IOPP și suplimente, Formularul B 6 Următoarele noi paragrafe 5.7.5 și 5.7.6 sunt inserate: "5.7.5 Nava este echipată cu un calculator de stabilitate aprobat în conformitate cu prevederile regulii 28.6 ................[] 5.7.6 Nava este scutită de aplicarea cerințelor regulii 28.6 în conformitate cu prevederile regulii 3.6. Stabilitatea este verificată prin unul sau mai multe dintre următoarele mijloace: .1
AMENDAMENTE din 4 aprilie 2014 la anexa I la MARPOL. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/264820_a_266149]
-
produsele energetice care intră în România dintr-o țară terță, conținute în rezervorul standard al unui autovehicul cu motor, destinate utilizării drept combustibil pentru acel autovehicul, precum și în containere speciale și destinate utilizării pentru operarea, în timpul transportului, a sistemelor ce echipează acele containere; ... j) orice produs energetic care este scos de la rezerva de stat sau rezerva de mobilizare, fiind acordat gratuit în scop de ajutor umanitar; ... k) orice produs energetic utilizat drept combustibil pentru încălzire de către spitale, sanatorii, aziluri de bătrâni
CODUL FISCAL din 22 decembrie 2003 (*actualizat*) ( Legea nr. 571/2003 ). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260046_a_261375]