10,821 matches
-
1│cu valoare unitară de până la 0,66 euro │ buc. │ 0,1 10.2│cu valoare unitară cuprinsă între 0,67 euro și 2,21 euro │ buc. │ 0,2 *) Această acciză nu se percepe pentru navele cu vele care sunt echipate cu motor. ------------- Nr. crt. 6 și nr. crt. 13 din anexa 2 din Titlul VII au fost modificate de pct. 21 al art. I din ORDONANȚA DE URGENȚĂ nr. 8 din 26 februarie 2014 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 151
CODUL FISCAL din 22 decembrie 2003 (*actualizat*) ( Legea nr. 571/2003 ). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260046_a_261375]
-
produsele energetice care intră în România dintr-o țară terța, conținute în rezervorul standard al unui autovehicul cu motor destinat utilizării drept combustibil pentru acel autovehicul, precum și în containere speciale și destinate utilizării pentru operarea, în timpul transportului, a sistemelor ce echipează acele containere; ... j) orice produs energetic care este scos de la rezervă de stat sau rezervă de mobilizare, fiind acordat gratuit în scop de ajutor umanitar; ... k) orice produs energetic achiziționat direct de la operatori economici producători, importatori sau distribuitori, utilizat drept
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/254405_a_255734]
-
art. I din HOTĂRÂREA nr. 20 din 16 ianuarie 2013 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 48 din 22 ianuarie 2013. (13) Un loc poate fi autorizat că antrepozit fiscal de producție sau de depozitare de produse energetice numai dacă este echipat cu rezervoare standardizate distincte pentru fiecare produs în parte, calibrate de Biroul Român de Metrologie Legală. ... (13^1) Obligativitatea calibrării rezervoarelor aferente țancurilor plutitoare și a barjelor pentru depozitarea produselor energetice intervine potrivit reglementărilor specifice ale Biroului Român de Metrologie
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/254405_a_255734]
-
produsele energetice care intră în România dintr-o țară terța, conținute în rezervorul standard al unui autovehicul cu motor, destinate utilizării drept combustibil pentru acel autovehicul, precum și în containere speciale și destinate utilizării pentru operarea, în timpul transportului, a sistemelor ce echipează acele containere; ... j) orice produs energetic care este scos de la rezervă de stat sau rezervă de mobilizare, fiind acordat gratuit în scop de ajutor umanitar; ... k) orice produs energetic utilizat drept combustibil pentru încălzire de către spitale, sanatorii, aziluri de bătrâni
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/254405_a_255734]
-
OFICIAL nr. 78 din 31 ianuarie 2012. (6) În înțelesul prezentelor norme metodologice, combustibilii pentru motor utilizați în domeniul producției, dezvoltării, testării și mentenanței aeronavelor și vapoarelor înseamnă inclusiv combustibilii pentru motor utilizați în domeniul testării și mentenanței motoarelor ce echipează aeronavele și vapoarele. ... 113.5. În cazul scutirii prevăzute la art. 206^60 alin. (1) lit. i) din Codul fiscal, în înțelesul prezentelor norme metodologice: a) rezervor standard înseamnă: ... - rezervoarele fixate definitiv de producător pe toate autovehiculele de același tip
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/254405_a_255734]
-
în timpul transportului, daca este cazul, a sistemelor frigorifice și a altor sisteme. De asemenea, sunt considerate rezervoare standard rezervoarele de gaz montate pe autovehicule, destinate utilizării directe a gazului drept carburant, precum și rezervoarele adaptate altor sisteme cu care poate fi echipat vehiculul; - rezervoarele fixate definitiv de producător pe toate containerele de același tip că și containerul în cauză și a caror montare definitivă permite carburantului să fie utilizat direct pentru funcționarea, în timpul transportului, a sistemelor frigorifice și a altor sisteme cu
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/254405_a_255734]
-
definitiv de producător pe toate containerele de același tip că și containerul în cauză și a caror montare definitivă permite carburantului să fie utilizat direct pentru funcționarea, în timpul transportului, a sistemelor frigorifice și a altor sisteme cu care pot fi echipate containerele speciale; b) containere speciale înseamnă orice container echipat cu dispozitive special destinate sistemelor frigorifice, de oxigenare, de izolare termică sau altor sisteme. ... 113.6. În situația prevăzută la art. 206^60 alin. (1) lit. j) din Codul fiscal, scutirea
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/254405_a_255734]
-
că și containerul în cauză și a caror montare definitivă permite carburantului să fie utilizat direct pentru funcționarea, în timpul transportului, a sistemelor frigorifice și a altor sisteme cu care pot fi echipate containerele speciale; b) containere speciale înseamnă orice container echipat cu dispozitive special destinate sistemelor frigorifice, de oxigenare, de izolare termică sau altor sisteme. ... 113.6. În situația prevăzută la art. 206^60 alin. (1) lit. j) din Codul fiscal, scutirea se acordă direct, în baza actelor normative emise pentru
NORME METODOLOGICE din 22 ianuarie 2004 (*actualizate*) de aplicare a Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/254405_a_255734]
-
produsele energetice care intră în România dintr-o țară terță, conținute în rezervorul standard al unui autovehicul cu motor, destinate utilizării drept combustibil pentru acel autovehicul, precum și în containere speciale și destinate utilizării pentru operarea, în timpul transportului, a sistemelor ce echipează acele containere; ... j) orice produs energetic care este scos de la rezerva de stat sau rezerva de mobilizare, fiind acordat gratuit în scop de ajutor umanitar; ... k) orice produs energetic utilizat drept combustibil pentru încălzire de către spitale, sanatorii, aziluri de bătrâni
CODUL FISCAL din 22 decembrie 2003 (*actualizat*) ( Legea nr. 571/2003 ). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/259391_a_260720]
-
1│cu valoare unitară de până la 0,66 euro │ buc. │ 0,1 10.2│cu valoare unitară cuprinsă între 0,67 euro și 2,21 euro │ buc. │ 0,2 *) Această acciză nu se percepe pentru navele cu vele care sunt echipate cu motor. ------------- Nr. crt. 6 și nr. crt. 13 din anexa 2 din Titlul VII au fost modificate de pct. 21 al art. I din ORDONANȚA DE URGENȚĂ nr. 8 din 26 februarie 2014 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 151
CODUL FISCAL din 22 decembrie 2003 (*actualizat*) ( Legea nr. 571/2003 ). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/259391_a_260720]
-
înseamnă o navă autopropulsată mecanic care, potrivit destinației sale, transportă la bord un personal de specialitate mai mare de 12 persoane*2). ----- *1) Anumite nave-școală cu pânze pot fi clasificate de către Administrație ca nave "nepropulsate prin mijloace mecanice" chiar dacă sunt echipate cu propulsie mecanică pentru scopuri auxiliare și de urgență. *2) În cazul în care o navă transportă mai mult de 12 pasageri, așa cum este definit în Convenția SOLAS, nava nu trebuie să fie considerată o navă cu destinație specială, deoarece
COD DE SIGURANŢĂ din 13 mai 2008 pentru nave cu destinaţie specială (Codul SPS 2008). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/261034_a_262363]
-
înseamnă o navă autopropulsată mecanic care, potrivit destinației sale, transportă la bord un personal de specialitate mai mare de 12 persoane*2). ----- *1) Anumite nave-școală cu pânze pot fi clasificate de către Administrație ca nave "nepropulsate prin mijloace mecanice" chiar dacă sunt echipate cu propulsie mecanică pentru scopuri auxiliare și de urgență. *2) În cazul în care o navă transportă mai mult de 12 pasageri, așa cum este definit în Convenția SOLAS, nava nu trebuie să fie considerată o navă cu destinație specială, deoarece
REZOLUTIE*) nr. MSC.266(84) din 13 mai 2008 privind adoptarea Codului de siguranţă din 2008 pentru nave cu destinaţie specială (Codul SPS 2008). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/261032_a_262361]
-
fascinar 711911 finisor terasamente 711912 muncitor hidrogeolog 711913 muncitor constructor șenal navigabil, lucrări hidrotehnice și portuare 711914 șef echipă întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711915 agent hidrotehnic 711916 revizor cale sau puncte periculoase 711917 meseriaș întreținere cale 711918 șef echipă întreținere cale 711919 meseriaș întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711920 alpinist utilitar 711921 laborant determinări fizico-mecanice pentru lucrări de drumuri și poduri 711922 șef echipă întreținere cale metrou 711923 șef echipă lucrări artă metrou 711924 lucrător pentru drumuri și
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260692_a_262021]
-
agent hidrotehnic 711916 revizor cale sau puncte periculoase 711917 meseriaș întreținere cale 711918 șef echipă întreținere cale 711919 meseriaș întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711920 alpinist utilitar 711921 laborant determinări fizico-mecanice pentru lucrări de drumuri și poduri 711922 șef echipă întreținere cale metrou 711923 șef echipă lucrări artă metrou 711924 lucrător pentru drumuri și căi ferate 711925 muncitor în tăieri structuri cu scule diamantate 712 Muncitori constructori la lucrări de finisare și asimilați Muncitorii constructori la lucrări de finisare și
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260692_a_262021]
-
puncte periculoase 711917 meseriaș întreținere cale 711918 șef echipă întreținere cale 711919 meseriaș întreținere poduri metalice, viaducte și tuneluri 711920 alpinist utilitar 711921 laborant determinări fizico-mecanice pentru lucrări de drumuri și poduri 711922 șef echipă întreținere cale metrou 711923 șef echipă lucrări artă metrou 711924 lucrător pentru drumuri și căi ferate 711925 muncitor în tăieri structuri cu scule diamantate 712 Muncitori constructori la lucrări de finisare și asimilați Muncitorii constructori la lucrări de finisare și asimilații acestora se ocupă cu aplicarea
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260692_a_262021]
-
831206 paznic barieră 831207 revizor ace 832 Conducători autovehicule Conducătorii de autovehicule conduc motociclete, triciclete cu motor, autoturisme sau microbuze/camionete pentru transportul pasagerilor, materialelor sau mărfurilor. 8321 Conducători de motociclete Conducătorii de motociclete conduc motociclete sau triciclete cu motor echipate pentru a transporta materiale, mărfuri sau pasageri. 832101 conducător de motocicletă 832102 conducător de motoscuter 8322 Șoferi de autoturisme și camionete Șoferii de autoturisme și camionete conduc autoturisme și camionete pentru a transporta pasageri, corespondență sau mărfuri. 832201 șofer de
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260692_a_262021]
-
mobile și alte echipamente de ridicat. 834301 macaragiu 834302 mașinist pod rulant 834303 funicularist 834304 macaragiu macarale plutitoare 834305 șofer automacaragiu 834306 supraveghetor stație șenal navigabil 834307 funicularist, funiculare pasagere 834308 mecanizator (muncitor portuar) 834309 liftier 834310 docher 834311 șef echipă docheri 834312 docher instalații de încărcare/descărcare la bordul navei și cheu 834313 docher-amarator 834314 docher-mecanizator 834315 macaragiu portuar 834316 operator la platforme pentru lucru la înălțime ------------- Ocupația "operator la platforme pentru lucru la înălțime" a fost introdusă conform anexei
ORDIN nr. 856 din 11 iulie 2011 (*actualizat*) privind aprobarea Clasificării ocupaţiilor din România - nivel de ocupaţie (şase caractere). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260692_a_262021]
-
animalelor transportate ....................[]conform [] neconform ... h) rezervoarele de apă sunt conectate la dispozitivele de adăpare din compartimente astfel încât fiecare animal să aibă acces la apă .......[]conform []neconform ... i) rezervoarele de apă pot fi drenate și curățate ușor după fiecare călătorie și echipate cu sisteme de verificare a nivelului apei .............[]conform []neconform ... j) funcție de temperatura exterioară .............[]conform []neconform ... k) sistemul de ventilație trebuie să fie capabil să asigure o distribuție uniformă printr-un flux minim de aer cu o capacitate nominală de 60
NORMĂ SANITARĂ VETERINARĂ din 16 martie 2010 (*actualizată*) privind procedura de înregistrare/autorizare sanitar-veterinară a unităţilor/centrelor de colectare/exploataţiilor de origine şi a mijloacelor de tranSport din domeniul sănătăţii şi al bunăstării animalelor, a unităţilor implicate în depozitarea şi neutralizarea subproduselor de origine animală care nu sunt destinate consumului uman şi a produselor procesate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260427_a_261756]
-
să asigure o distribuție uniformă printr-un flux minim de aer cu o capacitate nominală de 60 mch/KN sarcină utilă; sistemul trebuie să poată funcționa timp de cel puțin 4 ore, independent de motorul vehiculului ............[]conform []neconform ... l) este echipat cu sistem de monitorizare a temperaturii, precum și cu mijloace de înregistrare continuă a temperaturii ......[]conform []neconform ... m) senzorii sunt plasați în interiorul vehiculului în zonele în care pot înregistra cele mai aspre condiții climatice ...........[]conform []neconform ... n) este echipat cu un
NORMĂ SANITARĂ VETERINARĂ din 16 martie 2010 (*actualizată*) privind procedura de înregistrare/autorizare sanitar-veterinară a unităţilor/centrelor de colectare/exploataţiilor de origine şi a mijloacelor de tranSport din domeniul sănătăţii şi al bunăstării animalelor, a unităţilor implicate în depozitarea şi neutralizarea subproduselor de origine animală care nu sunt destinate consumului uman şi a produselor procesate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260427_a_261756]
-
l) este echipat cu sistem de monitorizare a temperaturii, precum și cu mijloace de înregistrare continuă a temperaturii ......[]conform []neconform ... m) senzorii sunt plasați în interiorul vehiculului în zonele în care pot înregistra cele mai aspre condiții climatice ...........[]conform []neconform ... n) este echipat cu un sistem de alarmă care avertizează conducătorul atunci când temperatura ajunge la limitele maxime sau minime ............[]conform []neconform ... o) este echipat cu un sistem de navigație ..............[]conform []neconform ... 3. Propuneri: [] mijlocul de transport îndeplinește cerințele pentru autorizare sanitar-veterinară și este
NORMĂ SANITARĂ VETERINARĂ din 16 martie 2010 (*actualizată*) privind procedura de înregistrare/autorizare sanitar-veterinară a unităţilor/centrelor de colectare/exploataţiilor de origine şi a mijloacelor de tranSport din domeniul sănătăţii şi al bunăstării animalelor, a unităţilor implicate în depozitarea şi neutralizarea subproduselor de origine animală care nu sunt destinate consumului uman şi a produselor procesate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260427_a_261756]
-
sunt plasați în interiorul vehiculului în zonele în care pot înregistra cele mai aspre condiții climatice ...........[]conform []neconform ... n) este echipat cu un sistem de alarmă care avertizează conducătorul atunci când temperatura ajunge la limitele maxime sau minime ............[]conform []neconform ... o) este echipat cu un sistem de navigație ..............[]conform []neconform ... 3. Propuneri: [] mijlocul de transport îndeplinește cerințele pentru autorizare sanitar-veterinară și este destinat pentru transportul de specii ..................... și categorii ...... de animale. [] mijlocul de transport nu îndeplinește cerințele pentru autorizare sanitar-veterinară. Medic veterinar oficial
NORMĂ SANITARĂ VETERINARĂ din 16 martie 2010 (*actualizată*) privind procedura de înregistrare/autorizare sanitar-veterinară a unităţilor/centrelor de colectare/exploataţiilor de origine şi a mijloacelor de tranSport din domeniul sănătăţii şi al bunăstării animalelor, a unităţilor implicate în depozitarea şi neutralizarea subproduselor de origine animală care nu sunt destinate consumului uman şi a produselor procesate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260427_a_261756]
-
adecvat pentru prevenirea încălzirii insuficiente .............................................................................. ... 6. Echipamente adecvate pentru curățarea și dezinfectarea vehiculelor și containerelor la ieșirea din unitatea de biogaz .............................. 7.Laboratorul propriu autorizat sanitar-veterinar/Laborator extern autorizat sanitar-veterinar....... B. UNITĂȚI DE COMPOSTARE 8. Reactor de compostare etanș, indispensabil, echipat cu: a) instalații de control al temperaturii în timp real .................... ... b) aparate pentru înregistrarea continuă a rezultatului măsurătorilor de control a temperaturii ....................................................... ... c) Sistem de securitate adecvat pentru prevenirea încălzirii insuficiente .............................................................................. ... 9. Alte sisteme de compostare în care au fost
NORMĂ SANITARĂ VETERINARĂ din 16 martie 2010 (*actualizată*) privind procedura de înregistrare/autorizare sanitar-veterinară a unităţilor/centrelor de colectare/exploataţiilor de origine şi a mijloacelor de tranSport din domeniul sănătăţii şi al bunăstării animalelor, a unităţilor implicate în depozitarea şi neutralizarea subproduselor de origine animală care nu sunt destinate consumului uman şi a produselor procesate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260427_a_261756]
-
condițiilor de prelucrare .................... 21. Asigurarea procedurilor privind manipularea și depozitarea reziduurilor de digestie și a compostului pentru prevenirea recontaminării ................ III. STANDARDE DE PROCESARE 22. Asigurarea metodei de procesare pentru materiile prime de Categoria a III - a în unitățile de biogaz echipată cu o unitate de pasteurizare/igienizare conform următoarelor standarde: a) dimensiunea maximă a particulelor la intrarea în instalație: 12 mm .............................................................................. ... b) temperatura minimă a tuturor materiilor din instalație: 70 °C ......... ... c) durata minimă în unitatea de pasteurizare/igienizare fără întrerupere
NORMĂ SANITARĂ VETERINARĂ din 16 martie 2010 (*actualizată*) privind procedura de înregistrare/autorizare sanitar-veterinară a unităţilor/centrelor de colectare/exploataţiilor de origine şi a mijloacelor de tranSport din domeniul sănătăţii şi al bunăstării animalelor, a unităţilor implicate în depozitarea şi neutralizarea subproduselor de origine animală care nu sunt destinate consumului uman şi a produselor procesate. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260427_a_261756]
-
fost modificată de pct. 1 al art. unic din LEGEA nr. 37 din 7 aprilie 2014 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 255 din 8 aprilie 2014. d) autovehiculelor definite conform RNTR 2 destinate serviciilor de ambulanță și medicină, autovehiculelor speciale echipate corespunzător pentru acordarea ajutorului de urgență, precum și autovehiculelor speciale destinate serviciilor de descarcerare și de stingere a incendiilor. ... (2) Excepția prevăzută la alin. (1) lit. b) se aplică numai pentru un singur autovehicul achiziționat în decurs de 5 ani și
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 9 din 19 februarie 2013 (*actualizată*) privind timbrul de mediu pentru autovehicule. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260725_a_262054]
-
100 - C)]/100, unde: A = nivelul emisiilor de CO(2), exprimat în grame/km menționate în cartea de identitate a vehiculului; B = valoarea emisiilor de CO(2), exprimată în euro/1 gram km, prevăzută în anexa nr. 1 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin scânteie și prevăzută în anexa nr. 2 pentru autovehiculele echipate cu motor cu aprindere prin comprimare; C = cota de reducere a timbrului prevăzută în coloana 2 din anexa nr. 3; c) pentru autovehiculele din categoria
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ nr. 9 din 19 februarie 2013 (*actualizată*) privind timbrul de mediu pentru autovehicule. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/260725_a_262054]