11,058 matches
-
unor defecțiuni în fronturile de captare sau la sursele de energie. Prezentul standard de cost se referă la utilizarea rezervoarelor din panouri termoizolante și a rezervoarelor din tole metalice galvanizate izolate cu polistiren extrudat, cu membrană butilică, care reduc procesele umede numai la fundații și asigură o durată scurtă de montare, prin elemente de dimensiuni mici, cu transport mai ieftin și mai rapid. Unitatea de măsură pentru această componentă a sistemului de alimentare cu apă o reprezintă 1 m3 capacitate. La
HOTĂRÂRE nr. 363 din 14 aprilie 2010 (*actualizată*) privind aprobarea standardelor de cost pentru obiective de investiţii finanţate din fonduri publice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222388_a_223717]
-
de până la 5 ani, scăzându-se câte două puncte pentru fiecare an de vechime al dispozitivului; ... La punctajul obținut se adaugă: - posibilitatea de realizare investigație completă (whole body): - 10 puncte. k) accesorii pentru prelucrarea, transmisia și stocarea imaginilor: ... - cameră obscură umedă manuală 1 punct; - developator automat umed 3 puncte; - developator umed day light 5 puncte; - cititor de plăci fosforice (CR) 15 puncte; - developare automată uscată: 10 puncte; - arhiva filme radiografice 5 puncte; - arhiva CD 15 puncte; - arhiva de mare capacitate (PACS
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
câte două puncte pentru fiecare an de vechime al dispozitivului; ... La punctajul obținut se adaugă: - posibilitatea de realizare investigație completă (whole body): - 10 puncte. k) accesorii pentru prelucrarea, transmisia și stocarea imaginilor: ... - cameră obscură umedă manuală 1 punct; - developator automat umed 3 puncte; - developator umed day light 5 puncte; - cititor de plăci fosforice (CR) 15 puncte; - developare automată uscată: 10 puncte; - arhiva filme radiografice 5 puncte; - arhiva CD 15 puncte; - arhiva de mare capacitate (PACS) 50 puncte; - digitizer pentru medii transparente
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
fiecare an de vechime al dispozitivului; ... La punctajul obținut se adaugă: - posibilitatea de realizare investigație completă (whole body): - 10 puncte. k) accesorii pentru prelucrarea, transmisia și stocarea imaginilor: ... - cameră obscură umedă manuală 1 punct; - developator automat umed 3 puncte; - developator umed day light 5 puncte; - cititor de plăci fosforice (CR) 15 puncte; - developare automată uscată: 10 puncte; - arhiva filme radiografice 5 puncte; - arhiva CD 15 puncte; - arhiva de mare capacitate (PACS) 50 puncte; - digitizer pentru medii transparente (filme) 5 puncte. Notă
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
medicale de bază în asistență medicală de urgență și transport sanitar A. Lista cuprinzând urgentele medico-chirurgicale majore (cod roșu) decontate de casele de asigurări de sănătate: 1. OBSTETRICA - GINECOLOGIE - mama este inconștiență - mama prezintă convulsii - tegumentele mamei sunt reci și umede, stare de leșin (insuficientă cardio-vasculară) - nou-născutul nu plânge/respira - copilul a fost născut, mama prezintă hemoragie - hemoragie după săptămâna 20 de sarcină - contracții uterine puternice după săptămâna 36 de sarcină - membrane rupte după săpt��mâna 36 de sarcină - membrane rupte
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
săptămâni - contracții puternice între săpt. 20 - 36 de sarcină - durere și sângerare (în cantități mici sau mari) după săpt. 20 de sarcină - convulsii în timpul sarcinii 2. BOALĂ NEDIAGNOSTICATĂ - inconștiență - nivel scăzut de conștiență - dificultate serioasă în respirație - tegumente palide și umede, aproape sincopa - pacient slăbit cu durere toracica - durere toracica și greață 3. ARSURI TERMICE/ELECTRICE - suspiciunea mai multor victime grav afectate - inconștient, după arsura termică/electrică - nivel scăzut al conștientei după arsura termică/electrică - dificultăți în respirație după arsura termică
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
extinsă și imersie în apă - suspiciune de hipotermie - dezorientat/confuz, fără dificultăți în respirație - tuse severă posibilă aspirație 5. ACCIDENTE DE SCUFUNDARE - mai multe victime, imersie, rănite sau dispărute - victima aflată încă în apă - inconștient după scufundare - tegumente reci și umede, aproape sincopa - confuz sau agitat după scufundare - paralizie sau amețeli în diferite părți ale corpului - leziuni extinse vizibile - suspiciune de hipotermie moderată sau severă - toate simptomele apar în primele 24 h de la scufundare (diferite niveluri de conștiență, paralizii, alte simptome
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
hipotermie moderată sau severă - toate simptomele apar în primele 24 h de la scufundare (diferite niveluri de conștiență, paralizii, alte simptome neurologice, dureri, simptome legate de tegumente) 6. MUȘCĂTURI DE ANIMALE/ ÎNȚEPĂTURI DE INSECTE - inconștient - dificultăți în respirație - tegumente palide și umede, aproape sincopa - mușcătură de vipera cu simptome generale - mușcătură de vipera la copil mic - hemoragie necontrolată după mușcătură - înțepătura de insecte în gură sau gâtul unui copil 7. CĂDERI ȘI ALTE ACCIDENTE - Susp. mai multe victime grave - Susp. inconștient în urma
NORME METODOLOGICE din 1 aprilie 2010 (**actualizate**) de aplicare a Contractului-cadru privind condiţiile acordării asistenţei medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anul 2010*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/222080_a_223409]
-
definesc după cum urmează: ... a) cenușă (%) - cantitatea de substanțe minerale conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba), raportată la substanță uscată; ... b) umiditate (%) - cantitatea de apă conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba); c) gluten umed (%) - cantitatea de substanțe proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de zvântarea acestuia; ... d) indice de deformare (mm) - diferența dintre diametrul inițial al unei sfere de 5
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de zvântarea acestuia; ... d) indice de deformare (mm) - diferența dintre diametrul inițial al unei sfere de 5 g de gluten umed și diametrul acesteia după un repaus de o oră la temperatura de 30°C; ... e) indice de sedimentare (indice Zeleny) (ml) - număr care indică volumul exprimat în mililitri al sedimentului obținut dintr-o suspensie de făină într-o soluție de
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă care face parte integrantă din prezenta normă; - făină albă
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
Metode de analiză 9.2.4. Determinarea acidității Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.5. Determinarea conținutului în proteine Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.6. Determinarea conținutului în gluten umed Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.7. Determinarea indicelui de deformare a glutenului Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.8. Determinarea conținutului în impurități metalice Conform STAS 90-1988. Făină de
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214799_a_216128]
-
definesc după cum urmează: ... a) cenușă (%) - cantitatea de substanțe minerale conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba), raportată la substanță uscată; ... b) umiditate (%) - cantitatea de apă conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba); c) gluten umed (%) - cantitatea de substanțe proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de zvântarea acestuia; ... d) indice de deformare (mm) - diferența dintre diametrul inițial al unei sfere de 5
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de zvântarea acestuia; ... d) indice de deformare (mm) - diferența dintre diametrul inițial al unei sfere de 5 g de gluten umed și diametrul acesteia după un repaus de o oră la temperatura de 30°C; ... e) indice de sedimentare (indice Zeleny) (ml) - număr care indică volumul exprimat în mililitri al sedimentului obținut dintr-o suspensie de făină într-o soluție de
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă care face parte integrantă din prezenta normă; - făină albă
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
Metode de analiză 9.2.4. Determinarea acidității Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.5. Determinarea conținutului în proteine Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.6. Determinarea conținutului în gluten umed Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.7. Determinarea indicelui de deformare a glutenului Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.8. Determinarea conținutului în impurități metalice Conform STAS 90-1988. Făină de
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214801_a_216130]
-
definesc după cum urmează: ... a) cenușă (%) - cantitatea de substanțe minerale conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba), raportată la substanță uscată; ... b) umiditate (%) - cantitatea de apă conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba); c) gluten umed (%) - cantitatea de substanțe proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de zvântarea acestuia; ... d) indice de deformare (mm) - diferența dintre diametrul inițial al unei sfere de 5
NORMĂ din 19 august 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214803_a_216132]
-
proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de zvântarea acestuia; ... d) indice de deformare (mm) - diferența dintre diametrul inițial al unei sfere de 5 g de gluten umed și diametrul acesteia după un repaus de o oră la temperatura de 30°C; ... e) indice de sedimentare (indice Zeleny) (ml) - număr care indică volumul exprimat în mililitri al sedimentului obținut dintr-o suspensie de făină într-o soluție de
NORMĂ din 19 august 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214803_a_216132]
-
în următoarele sortimente: ... - făină albă 480 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48%; - făină albă superioară trei nule (000) este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,48% și cu un conținut de gluten umed egal sau mai mare de 28%; - făină albă 550 este făină cu un conținut de cenușă de maximum 0,55% și cu granulația cerută de necesitățile tehnologice, conform tabelului din anexă care face parte integrantă din prezenta normă; - făină albă
NORMĂ din 19 august 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214803_a_216132]
-
Metode de analiză 9.2.4. Determinarea acidității Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.5. Determinarea conținutului în proteine Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.6. Determinarea conținutului în gluten umed Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.7. Determinarea indicelui de deformare a glutenului Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.8. Determinarea conținutului în impurități metalice Conform STAS 90-1988. Făină de
NORMĂ din 19 august 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214803_a_216132]
-
instalațiilor nucleare, supuse regimului de verificare tehnică: 1. Generatoare de abur, apa caldă sau fierbinte, inclusiv corpul reactorului 2. Recipiente care lucrează sub presiune 3. Conducte de abur și apa, precum și pentru alte lichide, vapori și gaze tehnice uscate sau umede 4. Pompe 5. Armaturi 6. Suporturile elementelor sub presiune 7. Macarale, poduri rulante și mecanisme de ridicat 8. Ascensoare 9. Dispozitivele de siguranță pentru instalațiile prevăzute la pct. 1, 2, 3, 7 și 8. ------------ Anexă 1 a fost înlocuită cu
HOTĂRÂRE nr. 1.340 din 27 decembrie 2001 (*actualizată*) privind organizarea şi funcţionarea Inspecţiei de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune şi Instalaţiilor de Ridicat. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214966_a_216295]
-
se prezintă │în general sub formă de fascicule alcătuite │din benzi subțiri, membranoase, aglutinate sau │sub formă de fragmente, fulgi sau granule. Poate să fie de culoare portocaliu-gălbuie │deschisă, gri- gălbuie spre galben pal sau │incolor. Este dur în stare umedă, casant în │stare uscată. Agarul sub formă de pudră este de │culoare albă spre alb-gălbui sau galben │deschis. Atunci când se examinează în │apă la microscop, agarul apare sub formă │granulară și ușor filamentoasă. Pot să fie │prezente câteva fragmente de
ORDIN nr. 192 din 19 februarie 2009 pentru modificarea Normelor privind aditivii alimentari destinaţi utilizării în produsele alimentare pentru consum uman, aprobate prin Ordinul ministrului sănătăţii şi familiei şi al ministrului agriculturii, alimentaţiei şi pădurilor nr. 438 / 295/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214606_a_215935]
-
și │acid acetic liber și combinații ale acestora, │precum și gliceride libere. Conțin, de │asemenea, esteri tartrici și acetici ai │acizilor grași Descriere Lichide vâscoase, lipicioase, trecând printr-o │consistență asemănătoare grăsimii până la ceară │de culoare galbenă care hidrolizează în aer │umed, eliberând acid acetic Identificare A. Teste pozitive pentru glicerină, │ acizii grași, acidul tartric și │ acidul acetic │ Puritate │ Alți acizi decât acidul acetic, │Nedetectabili acidul tartaric și acizii grași │ Glicerină liberă Nu mai mult de 2 % Glicerină totală │Nu mai puțin
ORDIN nr. 192 din 19 februarie 2009 pentru modificarea Normelor privind aditivii alimentari destinaţi utilizării în produsele alimentare pentru consum uman, aprobate prin Ordinul ministrului sănătăţii şi familiei şi al ministrului agriculturii, alimentaţiei şi pădurilor nr. 438 / 295/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214606_a_215935]
-
fie prin hidroliză în fază │de vapori, obținându-se vapori de silice, fie │printr-un proces uscat, obținându-se precipitat │de silice, silicagel sau silice hidratată. │Vaporii de silice se obțin în special în stare │anhidră, în timp ce produsele în urma │procesului umed se obțin sub formă de hidrați │sau conțin apă absorbită la suprafață Denumire chimică │Dioxid de siliciu Iesce │231-545-4 Formulă chimică │[SiO(2)]n Masă moleculară │60,08 [SiO(2)] Compoziție │Conținut după calcinare nu mai puțin de 99,0
ORDIN nr. 192 din 19 februarie 2009 pentru modificarea Normelor privind aditivii alimentari destinaţi utilizării în produsele alimentare pentru consum uman, aprobate prin Ordinul ministrului sănătăţii şi familiei şi al ministrului agriculturii, alimentaţiei şi pădurilor nr. 438 / 295/2002. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214606_a_215935]
-
se prezintă │în general sub formă de fascicule alcătuite │din benzi subțiri, membranoase, aglutinate sau │sub formă de fragmente, fulgi sau granule. Poate să fie de culoare portocaliu-gălbuie │deschisă, gri- gălbuie spre galben pal sau │incolor. Este dur în stare umedă, casant în │stare uscată. Agarul sub formă de pudră este de │culoare albă spre alb-gălbui sau galben │deschis. Atunci când se examinează în │apă la microscop, agarul apare sub formă │granulară și ușor filamentoasă. Pot să fie │prezente câteva fragmente de
ORDIN nr. 302 din 7 mai 2009 pentru modificarea Normelor. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/214617_a_215946]