9,518 matches
-
să le arăt prin acest spectacol: că am supraviețuit, că sunt viu. Țin minte că atunci când am avut primul spectacol acolo, câțiva deținuți și-au aruncat drogurile, crezând că e o vreo șmecherie și că aduc un câine antrenat pentru detectarea substanțelor interzise. Un alt contact interesant e cel pe care îl am cu elevii și cu studenții. De ani de zile joc acest spectacol în fiecare toamnă în fața studenților mediciniști de la Universitatea din Antwerp. După ce se încheie spectacolul port un
„Visam să fiu într-o trupă punk şi să bag droguri.” () [Corola-website/Science/295821_a_297150]
-
infestare helmintică a demonstrat o ușoară creștere a proporției de infestare la asocierea omalizumab , deși durata , severitatea și răspunsul la tratament ale infestărilor au fost nemodificate . Proporția de infestare helmintică în programul clinic general , care nu a fost conceput pentru detectarea acestor infestări , a fost mai mică de 1 la 1000 pacienți . Cu toate acestea , este necesară prudență la pacienții cu risc crescut de infestări helmintice , în special în cazul călătoriilor în zone în care infestările helmintice sunt endemice . În cazul
Ro_1192 () [Corola-website/Science/291950_a_293279]
-
infestare helmintică a demonstrat o ușoară creștere a proporției de infestare la asocierea omalizumab , deși durata , severitatea și răspunsul la tratament ale infestărilor au fost nemodificate . Proporția de infestare helmintică în programul clinic general , care nu a fost conceput pentru detectarea acestor infestări , a fost mai mică de 1 la 1000 pacienți . Cu toate acestea , este necesară prudență la pacienții cu risc crescut de infestări helmintice , în special în cazul călătoriilor în zone în care infestările helmintice sunt endemice . În cazul
Ro_1192 () [Corola-website/Science/291950_a_293279]
-
infestare helmintică a demonstrat o ușoară creștere a proporției de infestare la asocierea omalizumab , deși durata , severitatea și răspunsul la tratament ale infestărilor au fost nemodificate . Proporția de infestare helmintică în programul clinic general , care nu a fost conceput pentru detectarea acestor infestări , a fost mai mică de 1 la 1000 pacienți . Cu toate acestea , este necesară prudență la pacienții cu risc crescut de infestări helmintice , în special în cazul călătoriilor în zone în care infestările helmintice sunt endemice . În cazul
Ro_1192 () [Corola-website/Science/291950_a_293279]
-
infestare helmintică a demonstrat o ușoară creștere a proporției de infestare la asocierea omalizumab , deși durata , severitatea și răspunsul la tratament ale infestărilor au fost nemodificate . Proporția de infestare helmintică în programul clinic general , care nu a fost conceput pentru detectarea acestor infestări , a fost mai mică de 1 la 1000 pacienți . Cu toate acestea , este necesară prudență la pacienții cu risc crescut de infestări helmintice , în special în cazul călătoriilor în zone în care infestările helmintice sunt endemice . În cazul
Ro_1192 () [Corola-website/Science/291950_a_293279]
-
cum sunt stări septice și infecții oportuniste ( vezi pct . 4. 4 ) . ma Insuficiență cardiacă moderată până la severă ( clasa III/ IV NYHA ) ( vezi pct . 4. 4 ) . 4. 4 Atenționări și precauții speciale pentru utilizare Infecții nu Pacienții trebuie monitorizați atent în vederea detectării infecțiilor , inclusiv a tuberculozei , înainte , în timpul și după tratamentul cu Trudexa . Deoarece eliminarea adalimumabului poate dura până la cinci l Tratamentul cu Trudexa nu trebuie inițiat în cazul pacienților cu infecții active , inclusiv infecții cronice sau localizate , până când acestea nu sunt
Ro_1090 () [Corola-website/Science/291849_a_293178]
-
infecții severe cum sunt stări septice și infecții oportuniste ( vezi pct . 4. 4 ) . Insuficiență cardiacă moderată până la severă ( clasa III/ IV NYHA ) ( vezi pct . 4. 4 ) . nu 4. 4 Atenționări și precauții speciale pentru utilizare Pacienții trebuie monitorizați atent în vederea detectării infecțiilor , inclusiv a tuberculozei , înainte , în timpul și după tratamentul cu Trudexa . Deoarece eliminarea adalimumabului poate dura până la cinci luni , monitorizarea trebuie continuată pe întreg parcursul acestei perioade . ici Tratamentul cu Trudexa nu trebuie inițiat în cazul pacienților cu infecții active
Ro_1090 () [Corola-website/Science/291849_a_293178]
-
infecții severe cum sunt stări septice și infecții oportuniste ( vezi pct . 4. 4 ) . Insuficiență cardiacă moderată până la severă ( clasa III/ IV NYHA ) ( vezi pct . 4. 4 ) . nu 4. 4 Atenționări și precauții speciale pentru utilizare Pacienții trebuie monitorizați atent în vederea detectării infecțiilor , inclusiv a tuberculozei , înainte , în timpul și după tratamentul cu Trudexa . Deoarece eliminarea adalimumabului poate dura până la cinci luni , monitorizarea trebuie continuată pe întreg parcursul acestei perioade . ici Tratamentul cu Trudexa nu trebuie inițiat în cazul pacienților cu infecții active
Ro_1090 () [Corola-website/Science/291849_a_293178]
-
sunt stări septice și infecții oportuniste ( vezi pct . 4. 4 ) . Insuficiență cardiacă moderată până la severă ( clasa III/ IV NYHA ) ( vezi pct . 4. 4 ) . nu 4. 4 Atenționări și precauții speciale pentru utilizare Infecții l na Pacienții trebuie monitorizați atent în vederea detectării infecțiilor , inclusiv a tuberculozei , înainte , în timpul și după tratamentul cu Trudexa . Deoarece eliminarea adalimumabului poate dura până la cinci luni , monitorizarea trebuie continuată pe întreg parcursul acestei perioade . ici Tratamentul cu Trudexa nu trebuie inițiat în cazul pacienților cu infecții active
Ro_1090 () [Corola-website/Science/291849_a_293178]
-
a fost considerată eșec [ NC= F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 22 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC= Fa ) medie față de numărătoarea inițială a
Ro_996 () [Corola-website/Science/291755_a_293084]
-
a fost considerată eșec [ NC= F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 48 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC= Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_996 () [Corola-website/Science/291755_a_293084]
-
a fost considerată eșec [ NC= F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 74 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC= Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_996 () [Corola-website/Science/291755_a_293084]
-
a fost considerată eșec [ NC= F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 100 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC= Fa ) medie față de numărătoarea inițială a
Ro_996 () [Corola-website/Science/291755_a_293084]
-
a fost considerată eșec [ NC= F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC= Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de numărătoarea
Ro_996 () [Corola-website/Science/291755_a_293084]
-
Studiile la voluntari normoponderali și obezi au demonstrat că absorbția orlistatului a fost minimă . Concentrațiile plasmatice de orlistat intact au fost nemăsurabile ( < 5 ng/ ml ) timp de 8 ore după administrarea medicamentului pe cale orală . În general , la doze terapeutice , detectarea de orlistat intact în plasmă a fost sporadică și concentrațiile plasmatice au fost extrem de mici ( < 10 ng/ ml sau 0, 02 μmol ) , neexistând nici o dovadă de acumulare , acestea fiind în concordanță cu faptul că absorbția este minimă . Distribuție : Volumul
Ro_1183 () [Corola-website/Science/291941_a_293270]
-
a fost considerată eșec [ NC=F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 22 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC=Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_993 () [Corola-website/Science/291752_a_293081]
-
a fost considerată eșec [ NC=F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 47 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC=Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_993 () [Corola-website/Science/291752_a_293081]
-
a fost considerată eșec [ NC=F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 72 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC=Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_993 () [Corola-website/Science/291752_a_293081]
-
a fost considerată eșec [ NC=F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 97 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC=Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_993 () [Corola-website/Science/291752_a_293081]
-
a fost considerată eșec [ NC=F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 122 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC=Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_993 () [Corola-website/Science/291752_a_293081]
-
a fost considerată eșec [ NC=F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 147 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC=Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_993 () [Corola-website/Science/291752_a_293081]
-
a fost considerată eșec [ NC=F ] , la pacienții care au fost eliminați din studiu mai devreme din orice motiv sau la care a fost omisă o determinare a ARN HIV fie precedată , fie urmată de o valoare peste limita de detectare , au fost considerați ca având ARN HIV peste 50 sau peste 400 copii/ ml în momentele cu determinări lipsă . 172 Tabelul 3 : Rezultatele privitoare la eficacitate din studiul 006 Ratele de răspuns terapeutic ( NC=Fa ) ARN HIV plasmatic medie față de
Ro_993 () [Corola-website/Science/291752_a_293081]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]