9,518 matches
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
limpede și incolor . 4 . DATE CLINICE 4. 1 Indicații terapeutice PegIntron este indicat pentru tratamentul pacienților adulți cu hepatită cronică C , care prezintă valori crescute ale concentrațiilor plasmatice de transaminaze , fără a avea decompensare hepatică și care sunt pozitivi la detectarea plasmatică pentru ARN- VHC sau anticorpi anti- VHC , inclusiv pentru pacienții netratați anterior , cu infecție concomitentă cu HIV , stabili din puncte de vedere clinic ( vezi pct . 4. 4 ) . Tratamentul optim pentru această indicație constă în administrarea unei asocieri de PegIntron
Ro_783 () [Corola-website/Science/291542_a_292871]
-
traumatice secundar infectate . Recoltarea probelor a fost făcută înainte de administrare la subiecții adulți și între 0- 12 ore după ultima aplicație pentru subiecții copii și adolescenți , în zilele 3 sau 4 . Majoritatea probelor ( 89 % ) au fost sub limita inferioară de detectare ( 0, 5 ng/ ml ) . Dintre probele care au avut concentrații măsurabile , 90 % au prezentat concentrații de retapamulin sub 2, 5 ng/ ml . Concentrațiile plasmatice maxime măsurate de retapamulin au fost de 10, 7 ng/ ml la pacienții adulți și de
Ro_62 () [Corola-website/Science/290822_a_292151]
-
normoponderali și obezi au demonstrat că absorbția orlistatului a fost minimă . Concentrațiile plasmatice de orlistat intact au fost nemăsurabile ( < 5 ng/ ml ) timp de 8 ore după administrarea pe cale orală a orlistat 360 mg . În general , la doze terapeutice , detectarea de orlistat intact în plasmă a fost sporadică și concentrațiile plasmatice au fost extrem de mici ( < 10 ng/ ml sau 0, 02 µmol ) , neexistând nici o dovadă de acumulare , acestea fiind în concordanță cu faptul că absorbția este minimă . Volumul aparent
Ro_56 () [Corola-website/Science/290816_a_292145]
-
capră . 4. 4 Atenționări și precauții speciale pentru utilizare Că în cazul oricărui produs proteic cu administrare intravenoasa , sunt posibile reacții de hipersensibilitate de tip alergic . Pacienții trebuie monitorizați îndeaproape și observați cu atenție pe toată perioada de perfuzare pentru detectarea oricăror simptome . Pacienții trebuie informați referitor la simptomele precoce ale reacțiilor de hipersensibilitate care includ erupția cutanata , urticaria generalizată , constricție toracica , respirație șuierătoare , hipotensiune și anafilaxie . Dacă aceste simptome apar după administrare , aceștia trebuie să se adreseze medicului . În caz
Ro_97 () [Corola-website/Science/290857_a_292186]
-
includ erupția cutanata , urticaria generalizată , constricție toracica , respirație șuierătoare , hipotensiune și anafilaxie . Dacă aceste simptome apar după administrare , aceștia trebuie să se adreseze medicului . În caz de șoc , trebuie administrat tratamentul medical standard . Pacienții tratați cu ATryn trebuie monitorizați pentru detectarea eventualelor reacții clinice imunologice . Starea anticorpilor trebuie monitorizată și raportată . Experiența privind repetarea tratamentului cu ATryn este foarte limitată . Datorită diferențelor între caracteristicile farmacocinetic e ale ATryn la paciențele gravide față de cele care nu sunt gravide , nu se pot oferi
Ro_97 () [Corola-website/Science/290857_a_292186]
-
a fost 0, 3 mg/ kg și zi . Rezultatele au fost îmbunătățite permanent , pe măsura creșterii experienței în decursul celor 11 ani . Astfel , se consideră că la ameliorarea rezultatelor de- a lungul timpului au contribuit diverse inovații , precum tehnicile de detectare precoce a infecției cu Epstein- Barr ( VEB ) sau VCM , augmentarea măduvei osoase , utilizarea ca adjuvant a antagonistului de interleukină- 2 daclizumab , doze inițial mai scăzute de tacrolimus cu valori țintă ale concentrației minime de tacrolimus între 10 și 15 ng
Ro_31 () [Corola-website/Science/290791_a_292120]
-
a fost 0, 3 mg/ kg și zi . Rezultatele au fost îmbunătățite permanent , pe măsura creșterii experienței în decursul celor 11 ani . Astfel , se consideră că la ameliorarea rezultatelor de- a lungul timpului au contribuit diverse inovații , precum tehnicile de detectare precoce a infecției cu Epstein- Barr ( VEB ) sau VCM , augmentarea măduvei osoase , utilizarea ca adjuvant a antagonistului de interleukină- 2 daclizumab , doze inițial mai scăzute de tacrolimus cu valori țintă ale concentrației minime de tacrolimus între 10 și 15 ng
Ro_31 () [Corola-website/Science/290791_a_292120]
-
a fost 0, 3 mg/ kg și zi . Rezultatele au fost îmbunătățite permanent , pe măsura creșterii experienței în decursul celor 11 ani . Astfel , se consideră că la ameliorarea rezultatelor de- a lungul timpului au contribuit diverse inovații , precum tehnicile de detectare precoce a infecției cu Epstein- Barr ( VEB ) sau VCM , augmentarea măduvei osoase , utilizarea ca adjuvant a antagonistului de interleukină- 2 daclizumab , doze inițial mai scăzute de tacrolimus cu valori țintă ale concentrației minime de tacrolimus între 10 și 15 ng
Ro_31 () [Corola-website/Science/290791_a_292120]
-
2 % ) , tratați anterior cu concentrate de factor VIII ≥ 150 de zile , la un pacient s- a decelat un titru scăzut de inhibitor ( 2, 4 BU în testul Bethesda modificat ) , după 26 zile de tratament cu ADVATE . Testele de urmărire pentru detectarea inhibitorilor , efectuate la acest pacient după retragerea din studiu au fost negative . De asemenea , la cei 53 de copii cu vârste sub 6 ani , diagnosticați , de asemenea , cu hemofilie A severă spre moderat severă ( FVIII ≤ 2 % ) , și tratați anterior cu
Ro_34 () [Corola-website/Science/290794_a_292123]
-
2 % ) , tratați anterior cu concentrate de factor VIII ≥ 150 de zile , la un pacient s- a decelat un titru scăzut de inhibitor ( 2, 4 BU în testul Bethesda modificat ) , după 26 zile de tratament cu ADVATE . Testele de urmărire pentru detectarea inhibitorilor , efectuate la acest pacient după retragerea din studiu au fost negative . De asemenea , la cei 53 de copii cu vârste sub 6 ani , diagnosticați , de asemenea , cu hemofilie A severă spre moderat severă ( FVIII ≤ 2 % ) , și tratați anterior cu
Ro_34 () [Corola-website/Science/290794_a_292123]
-
2 % ) , tratați anterior cu concentrate de factor VIII ≥ 150 de zile , la un pacient s- a decelat un titru scăzut de inhibitor ( 2, 4 BU în testul Bethesda modificat ) , după 26 zile de tratament cu ADVATE . Testele de urmărire pentru detectarea inhibitorilor , efectuate la acest pacient după retragerea din studiu au fost negative . De asemenea , la cei 53 de copii cu vârste sub 6 ani , diagnosticați , de asemenea , cu hemofilie A severă spre moderat severă ( FVIII ≤ 2 % ) , și tratați anterior cu
Ro_34 () [Corola-website/Science/290794_a_292123]
-
2 % ) , tratați anterior cu concentrate de factor VIII ≥ 150 de zile , la un pacient s- a decelat un titru scăzut de inhibitor ( 2, 4 BU în testul Bethesda modificat ) , după 26 zile de tratament cu ADVATE . Testele de urmărire pentru detectarea inhibitorilor , efectuate la acest pacient după retragerea din studiu au fost negative . De asemenea , la cei 53 de copii cu vârste sub 6 ani , diagnosticați , de asemenea , cu hemofilie A severă spre moderat severă ( FVIII ≤ 2 % ) , și tratați anterior cu
Ro_34 () [Corola-website/Science/290794_a_292123]
-
mai probabil asociate cu HPV- 16 și HPV- 18 . Această analiză post- hoc ( distribuție pe cazuri clinice ) a atribuit asocierea cauzală a unui tip de HPV cu leziunile bazate pe prezența unui tip de HPV în mostrele citologice recoltate înainte de detectarea leziunii . Pe baza acestei distribuții de caz , analiza a exclus 3 cazuri CIN2+ ( 2 în grupul vaccinat și 1 în grupul de control ) care nu au fost considerate a fi asociate cauzal cu infecțiile HPV- 16 și HPV- 18 dobândite
Ro_186 () [Corola-website/Science/290946_a_292275]
-
mai probabil asociate cu HPV- 16 și HPV- 18 . Această analiză post- hoc ( distribuție pe cazuri clinice ) a atribuit asocierea cauzală a unui tip de HPV cu leziunile bazate pe prezența unui tip de HPV în mostrele citologice recoltate înainte de detectarea leziunii . Pe baza acestei distribuții de caz , analiza a exclus 3 cazuri CIN2+ ( 2 în grupul vaccinat și 1 în grupul de control ) care nu au fost considerate a fi asociate cauzal cu infecțiile HPV- 16 și HPV- 18 dobândite
Ro_186 () [Corola-website/Science/290946_a_292275]
-
mai probabil asociate cu HPV- 16 și HPV- 18 . Această analiză post- hoc ( distribuție pe cazuri clinice ) a atribuit asocierea cauzală a unui tip de HPV cu leziunile bazate pe prezența unui tip de HPV în mostrele citologice recoltate înainte de detectarea leziunii . Pe baza acestei distribuții de caz , analiza a exclus 3 cazuri CIN2+ ( 2 în grupul vaccinat și 1 în grupul de control ) care nu au fost considerate a fi asociate cauzal cu infecțiile HPV- 16 și HPV- 18 dobândite
Ro_186 () [Corola-website/Science/290946_a_292275]
-
separate . Trebuie menționat că reacțiile adverse care apar s- ar putea intensifica . Răspunsul imunologic poate fi diminuat dacă pacientul este supus unui tratament imunosupresiv . După vaccinarea gripală , au fost observate rezultate fals pozitive la testele serologice folosind metoda ELISA pentru detectarea anticorpilor anti HIV- 1 , hepatită C și mai ales HTLV- 1 . Tehnica Western Blot infirmă rezultatele . Reacțiile fals pozitive tranzitorii ar putea fi datorate unui răspuns prin formarea de IgM la vaccin . 4. 6 Sarcina și alăptarea Nu au fost
Ro_242 () [Corola-website/Science/291001_a_292330]
-
separate . Trebuie menționat că reacțiile adverse care apar s- ar putea intensifica . Răspunsul imunologic poate fi diminuat dacă pacientul este supus unui tratament imunosupresiv . După vaccinarea gripală , au fost observate rezultate fals pozitive la testele serologice folosind metoda ELISA pentru detectarea anticorpilor anti HIV- 1 , hepatită C și mai ales HTLV- 1 . Tehnica Western Blot infirmă rezultatele . Reacțiile fals pozitive tranzitorii ar putea fi datorate unui răspuns prin formarea de IgM la vaccin . 4. 6 Sarcina și alăptarea Nu au fost
Ro_242 () [Corola-website/Science/291001_a_292330]
-
separate . Trebuie menționat că reacțiile adverse care apar s- ar putea intensifica . Răspunsul imunologic poate fi diminuat dacă pacientul este supus unui tratament imunosupresiv . După vaccinarea gripală , au fost observate rezultate fals pozitive la testele serologice folosind metoda ELISA pentru detectarea anticorpilor anti HIV- 1 , hepatită C și mai ales HTLV- 1 . Tehnica Western Blot infirmă rezultatele . Reacțiile fals pozitive tranzitorii ar putea fi datorate unui răspuns prin formarea de IgM la vaccin . 4. 6 Sarcina și alăptarea Nu au fost
Ro_242 () [Corola-website/Science/291001_a_292330]
-
nivelul măduva hematogene la șoarece ) au demonstrat potențialul micofenolatului de mofetil de a determina aberații cromozomiale . Aceste efecte pot fi legate de modul de acțiune farmacodinamică și anume de inhibarea sintezei nucleotidelor în celulele sensibile . Alte teste in vitro pentru detectarea mutațiilor genetice nu au demonstrat activitate genotoxică . Micofenolatul de mofetil nu a avut efect asupra fertilității șobolanilor masculi în cazul administrării dozelor orale de până la 20 mg/ kg și zi . Expunerea sistemică în cazul administrării aceastei doze a fost de
Ro_167 () [Corola-website/Science/290927_a_292256]