103,224 matches
-
coloana 7, și către care transferul este făcut. Aplicarea cumulativă a prevederilor flexibile la care se face referire anterior nu va duce la o mărire a unei limite cantitative comunitare pentru un anume an, peste procentajul indicat în coloana 8. Tabelul de echivalență aplicabil pentru transferurile mai sus menționate este prezentat în anexa 1. Condițiile adiționale, posibilități de transfer și de note sunt prezentate în coloana 9 a din tabel. Țara Utilizare avan- sată Surplus Transferuri de la categ.1 către categ
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/88337_a_89124]
-
comunitare pentru un anume an, peste procentajul indicat în coloana 8. Tabelul de echivalență aplicabil pentru transferurile mai sus menționate este prezentat în anexa 1. Condițiile adiționale, posibilități de transfer și de note sunt prezentate în coloana 9 a din tabel. Țara Utilizare avan- sată Surplus Transferuri de la categ.1 către categ 2 și 3 Transferuri între categ. 2 și 3 Transferuri între categ. 4, 5, 6,7, și 8 Transferuri de la grupele I, II, III către grupele II, III, IV
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/88337_a_89124]
-
Emiratele Arabe Unite, Uzbekistan și Vietnam produsele acoperite de fiecare categorie sunt determinate de codurile CM. Când există simbolul "ex" în fața codului CN, produsele acoperite de fiecare categorie sunt determinate de codul CN și de descrierea corespunzătoare. 3 Pentru Bulgaria se aplică tabelul de echivalență 1,6/kg și 624g/bucată 4 Se aplică numai pentru importurile din China 5 JO L 256, 7. 09. 1987, p. 1. 6 Această prevedere nu este obligatorie pentru Hong Kong. 7 Această prevedere nu este obligatorie pentru
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/88337_a_89124]
-
la forma lor inițială și nu iși pot reface structura moleculară. Proteinele precipitate își pierd din proprietățile hidrofile "obțînînd" proprietăți hidrofobe. Din punct de vedere chimic, proteinele sunt heteropolimeri constituiți din 20 de L-α aminoacizi (așa numiții aminoacizi standard, vezi tabelul), în care grupările carboxil se pot combina cu grupările amino formînd legături peptidice și rezultând lanțurile peptidice. Aminoacizii standard au proprietăți variate, proprietăți care sunt direct responsabile de structura tridimensională a proteinei, dar și de proprietățile acesteia. În lanțul polipeptidic
Proteină () [Corola-website/Science/303840_a_305169]
-
pentru benzină fără plumb, lizibil și de neșters, așa cum este specificat în norma ISO 2575-1982, este aplicat pe vehicul, într-o poziție ușor vizibilă pentru o persoană care umple rezervorul de carburant. Sunt permise marcaje suplimentare. 5.2. Realizarea verificărilor Tabelul 1.5.2. indică diferitele posibilități de omologare a unui vehicul. 5.2.1. Cu excepția vehiculelor menționate la pct. 8.1., vehiculele cu motor cu aprindere prin scânteie trebuie supuse următoarelor verificări: - tip I (controlul emisiilor medii de la eșapament, după
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
ciclu urban elementar este compus din cincisprezece moduri (ralanti, accelerare, viteză stabilizată, încetinire etc.). 5.3.1.2.3. Partea DOI este constituită dintr-un ciclu extraurban. Ciclul extraurban este compus din treisprezece moduri (ralanti, accelerare, viteză stabilizată, încetinire etc.). Tabelul 1/52 Diferite posibilități de omologare și extensiile unui vehicul Testarea de omologare Vehicule cu motor cu aprindere prin scânteie Vehicule cu motor cu aprindere prin compresiune Vehicule M1: -masa ≤ 2,5 t -maxim 6 locuri Vehicule corespunzând pct 8
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
determinați la pct. 5.3.5. Masele obținute la fiecare testare, atât cele rezultate din emisiile gazoase, cât și masa particulelor în cazul vehiculelor cu motor cu aprindere prin compresiune, trebuie să fie mai mici decât valorile limită date în tabelul următor: Masa de oxid de carbon Masa combinată de hidrocarburi și oxizi de azot Masa particulelor (*) L1 (g / km) L2 (g / km) L3 (g / km) 2,72 0,97 0,14 (*) pentru vehiculele cu motor cu aprindere prin compresie. 5
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
1,1 1,2 1,0 1,2 (*) în cazul vehiculelor cu motor cu aprindere prin compresiune 5.3.5.2. Prin derogare de la prevederile pct. 5.3.5.1., constructorul poate alege să folosească factorii de deteriorare descriși în tabelul următor, ca o alternativă la testarea prevăzută la pct. 5.3.5.1. La cererea constructorului, serviciul tehnic poate realiza verificările de tip I înainte de sfârșitul celor de tip V, utilizând factorii de deteriorare specificați în tabelul de mai sus
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
deteriorare descriși în tabelul următor, ca o alternativă la testarea prevăzută la pct. 5.3.5.1. La cererea constructorului, serviciul tehnic poate realiza verificările de tip I înainte de sfârșitul celor de tip V, utilizând factorii de deteriorare specificați în tabelul de mai sus. După încheierea verificărilor de tip V, serviciul tehnic poate să schimbe rezultatele de omologare consemnate în anexa IX, înlocuind factorii de deteriorare din tabelul de mai sus cu cei măsurați în testarea de tip V. 5.3
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
I înainte de sfârșitul celor de tip V, utilizând factorii de deteriorare specificați în tabelul de mai sus. După încheierea verificărilor de tip V, serviciul tehnic poate să schimbe rezultatele de omologare consemnate în anexa IX, înlocuind factorii de deteriorare din tabelul de mai sus cu cei măsurați în testarea de tip V. 5.3.5.3. Factorii de deteriorare sunt determinați folosind fie procedura prevăzută la pct. 5.3.5.1., fie valorile descrise în tabelul de la pct. 5.3.5
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
înlocuind factorii de deteriorare din tabelul de mai sus cu cei măsurați în testarea de tip V. 5.3.5.3. Factorii de deteriorare sunt determinați folosind fie procedura prevăzută la pct. 5.3.5.1., fie valorile descrise în tabelul de la pct. 5.3.5.2. Factorii de deteriorare trebuie să fie folosiți pentru a verifica respectarea cerințelor de la pct. 5.3.1.4. și 7.1.1.1. 6. EXTINDEREA OMOLOGĂRII "CEE" 6.1 Extinderile referitoare la emisiile de la
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
de tip S(*). Producția seriei se consideră ca fiind adecvată dacă este îndeplinită următoarea condiție: x + k S≤L unde: L - valoarea limită specificată la pct. 7.1.1.1. k - factor statistic depinzând de valoarea lui n din următorul tabel: n 2 3 4 5 6 7 8 9 10 k 0,973 0,613 0,489 0,421 0,376 0,342 0,317 0,296 0,279 n 11 12 13 14 15 16 17 18 19 k
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
o masă maximă de peste 2 500 kg. - al vehiculelelor scoase din circulație definite în anexa I la Directiva 70/156/CEE, modificată ultima dată de Directiva 87/403/CEE21, testarea constă în partea INTÂI a ciclului. Valorile limită figurând în tabelele de la pct. 5.3.1.4.(omologare) și 7.1.1.1.(controlul de adaptareii) trebuie înlocuite cu valorile următoare: Pentru omologare: Masa de referință Pr (kg) Monoxid de carbon L1 (g pe testare) Emisii combinate de hidrocarburi și de
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
masa particulelor de la vehiculele cu motor cu aprindere prin compresiune din tipul cu injecție directă, cu excepția vehiculelor menționate la pct. 8.1., sunt cele care rezultă din înmulțirea cu un factor de 1,4 a valorilor L2 și L1 din tabelele figurând la pct. 5.3.1.4. (pentru omologare) și 7.1.1.1. (pentru controlul de adecvare), până la 1 iulie 1994 pentru omologare și până la 31 decembrie 1994 pentru prima punere în circulație. ANEXA II DOCUMENT INFORMATIV Nr ... Conform
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
CICLUL DE TESTARE 1.1. Ciclul de testare, constituit dintr-o parte UNU (ciclu urban) și o parte DOI (ciclu extraurban), este ilustrat în figura III.1.1.. 2. CICLUL ELEMENTAR URBAN (PARTEA UNU) Vezi figura III.1.2. și tabelul III. 1.2. 2.1. Descompunerea în funcție de procedee În timp În procente Ralanti 60 s 30,8 35,4 Ralanti, vehicul în mers, ambreiaj ambreiat într-o treaptă de viteză 9 s 4,6 Schimbări de viteză 8 s 4
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
41 s 21 195 s 100% 2.3. Informații generale Viteză medie în timpul probei: 19,0 km/h. Timpul efectiv de mers: 195 s. Distanța teoretică parcursă pe ciclu: 1,013 km. Distanța teoretică pentru 4 cicluri: 4,052 km Tabelul III.1.2. Ciclul de testare elementară urbană la bancul cu rulouri (Partea I) Nr. Operația Procedeu nr. Accelerare (m/s2) Viteza (Km/h) Durata fiecărei Timp cumulat (s) Treapta utilizată în cazul unei cutii mecanice Operații (s) Procedeu (s
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
25 Ralanti 15 7 7 195 7sPM(*) (*) PM cutie de viteze la punctul mort, ambreiaj ambreiat K1, K2 cutia la prima sau a doua treaptă de viteză, ambreiaj debraiat 3. CICLUL EXTRAURBAN (PARTEA DOI) Vezi figura III/ 1./3. și tabelul III/ 1./3. 3.1. Descompunerea în funcție de procedee În timp În procente Ralanti 20 s 5.0 Ralanti, vehicul în mers, ambreiaj ambreiat într-o treaptă de viteză 20s 5.0 Schimbări de viteză 6 s 1.5 Accelerări 103
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
3.3. Informații generale Viteză medie în timpul probei: 62,6 km/h. Timpul efectiv de mers: 400 s. Distanța teoretică parcursă : 6,955 km Viteza maximă: 120 km/h Accelerația maximă: 0,833 m/s2 Decelerația maximă: - 1,389m/s2 Tabelul III/3 Ciclu extraurban (partea a doua) pentru testarea de tip I Nr. Operația Procedeu nr. Accelerare (m/s2) Viteza (Km/h) Durata fiecărei Timp cumulat (s) Treapta utilizată în cazul unei cutii mecanice Operații (s) Procedeu (s) 1 Ralanti
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
ambreiaj debraiat (**) Dacă vehiculul este prevăzut cu o cutie de viteze cu mai mult de cinci trepte, treptele suplimentare vor putea fi utilizate în după recomandările constructorului 4. CICLUL EXTRAURBAN (VEHICULE CU PUTERE LIMITATĂ) Vezi figura III/ 1./4. și tabelul III/ 1./4. 4.1. Descompunerea în funcție de procedee În timp În procente Ralanti 20 s 5.0 Ralanti, vehicul în mers, ambreiaj ambreiat într-o treaptă de viteză 20s 5.0 Schimbări de viteză 6 s 1.5 Accelerări 72
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
3. Informații generale Viteză medie în timpul probei: 59,3 km/h. Timpul efectiv de mers: 400 s. Distanța teoretică parcursă : 6,594 km Viteza maximă: 90 km/h Accelerația maximă: 0,833 m/s2 Decelerația maximă: - 1,389 m/s2 Tabelul III 1.4 Ciclul extra - urban (Vehicule cu putere limitată) pentru testarea de tip I Operațiunea Nr. Operațiunea Metoda Accelerația (m/s2) Viteza (km/h) Durata fiecărei Timp cumulat (s) Treapta de viteză utilizată în cazul unei cutii mecanice de
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
în apendicele 3. 3.3 Variante posibile Metoda următoare se poate aplica cu acordul constructorului. 3.3.1 Frâna se reglează astfel încât să absoarbă puterea exercitată asupra roților motoare ( de antrenare), la o viteză constantă de 80 km /h, conform tabelului următor. Greutatea de referință a vehiculului Pr (kg) Puterea absorbită de către banc Pa (kw) Pr 750.Pr 850.Pr 1020.Pr 1250.Pr 1470.Pr 1700.Pr 1930.Pr 2150.Pr 2380.Pr 2610.Pr ≤ 750 ≤ 850 ≤ 1020 ≤ 1250 ≤ 1470
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
0 9,4 9,8 3.3.2. În cazul altor vehicule decât autoturismele particulare, având o greutate de referință de peste 1700 kg, sau vehicule care au toate roțile motoare (de antrenare) în permanență, valorile puterii, care sunt indicate în tabelul de la pct. 3.3.1 se multiplică cu un factor egal cu 1,3. Apendice 3 REZISTENȚA LA ÎNAINTAREA UNUI VEHICUL - METODA DE MĂSURARE PE PISTĂ - SIMULAREA PE BANCUL CU ROLE 1. OBIECT Metodele descrise în continuare au ca obiect
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
1.1.2.6. Se repetă aceste încercări de un număr de ori, astfel încât precizia statistică (p ) asupra mediei , , să fie egală sau mai mică cu 2 % ( p< 2%) Precizia statistică se definește cu relația : unde: t : coeficient prevăzut în tabelul de mai jos, n : numărul de încercări, s : abaterea tip, n 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 t 3,2 2,8 2,6 2,5 2,4 2,3 3,3 2,2
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
vitezei de rotație datorită rolelor, forța de suprafață datorită rolelor poate fi exprimată cu formula: F = I ∙ γ = I ∙ γ + F unde: F : forța de suprafață datorită rolelor I : inerția totală a bancului (inerția echivalentă a vehiculului ; a se vedea tabelul de la pct. 5.1. din anexa III), I : inerția maselor mecanice ale bancului γ : accelerația tangențială la suprafața rolelor F : forța de inerție. Notă În anexă se află o explicație a acestei formule în ceea ce privește bancurile cu simulare mecanică a inerților
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]
-
cu gradul polinomului plus 2. 4.3. Curba de etalonare nu trebuie să devieze cu mai mult de 2 % de la valoarea nominală a fiecărui gaz de etalonare. 4.4. Utilizând coeficienții polinomului obținut la pct. 4.2., se stabilește un tabel cu valorile reale ale concentrației raportate la valorile indicate, cu intervale cel mult egale cu 1 % din întreaga scară. Acest tabel trebuie stabilit pentru fiecare scară a analizatorului. Acest tabel trebuie să mai conțină și alte indicații și în special
by Guvernul Romaniei () [Corola-other/Law/86908_a_87695]