108,602 matches
-
Obiectivul final principal a fost rata de răspuns în luna a 3- a definită ca proporția de pacienți cu cel puțin 60 % îmbunătățire a mAEIS ( modificarea ariei eczemei și indicelui de severitate ) între starea inițială și luna a 3- a . Rata de răspuns în grupul de pacienți tratați cu tacrolimus 0, 1 % ( 71, 6 % ) a fost semnificativ mai mare decât în grupul de pacienți tratați cu regimul pe bază de corticosteroizi topici ( 50, 8 % ; p < 0, 001 ; Tabelul 1 ) . Ratele
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
Rata de răspuns în grupul de pacienți tratați cu tacrolimus 0, 1 % ( 71, 6 % ) a fost semnificativ mai mare decât în grupul de pacienți tratați cu regimul pe bază de corticosteroizi topici ( 50, 8 % ; p < 0, 001 ; Tabelul 1 ) . Ratele de răspuns în luna a 6- a au fost comparabile cu rezultatele din luna a 3- a . Tabelul 1 Tacrolimus 0, 1 % ( N=487 ) Rata de răspuns ≥ 60 % îmbunătățirea a mAEIS ( Obiectiv final principal ) §§ 50, 8 % 71, 6 % Îmbunătățire ≥ 90
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
cu regimul pe bază de corticosteroizi topici ( 50, 8 % ; p < 0, 001 ; Tabelul 1 ) . Ratele de răspuns în luna a 6- a au fost comparabile cu rezultatele din luna a 3- a . Tabelul 1 Tacrolimus 0, 1 % ( N=487 ) Rata de răspuns ≥ 60 % îmbunătățirea a mAEIS ( Obiectiv final principal ) §§ 50, 8 % 71, 6 % Îmbunătățire ≥ 90 % în evaluarea globală a medicului 28, 5 % 47, 7 % § Regimul bazat pe corticosteroizi topici = 0, 1 % butirat de hidrocortizon pe trunchi și extremități , 1 % acetat
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
circulația sistemică . Metabolizare La om , nu s- a constatat metabolizarea tacrolimus la nivel cutanat . Tacrolimus disponibil în circulația sistemica este metabolizat în proporție mare în ficat prin intermediul CYP3A4 . Eliminare Când se administrează intravenos , s- a dovedit că tacrolimus are o rată mică a clearance- ului . Valoarea medie totală a clearance- ului corporal este de aproximativ 2, 25 l/ oră . Clearance- ul hepatic al tacrolimusului care este prezent în circulația sistemică poate fi redus la pacienții cu insuficiență hepatică severă sau la
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
adulți cu dermatită atopică moderată până la severă și a fost comparat cu un regim de tratament corticosteroid topic ( 0, 1 % butirat de hidrocortizon pe trunchi și extremități , 1 % acetat de hidrocortizon pe față și gât ) . Obiectivul final principal a fost rata de răspuns în luna a 3- a definită ca proporția de pacienți cu cel puțin 60 % îmbunătățire a mAEIS ( modificarea ariei eczemei și indicelui de severitate ) între starea inițială și luna a 3- a . Rata de răspuns în grupul de
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
Obiectivul final principal a fost rata de răspuns în luna a 3- a definită ca proporția de pacienți cu cel puțin 60 % îmbunătățire a mAEIS ( modificarea ariei eczemei și indicelui de severitate ) între starea inițială și luna a 3- a . Rata de răspuns în grupul de pacienți tratați cu tacrolimus 0, 1 % ( 71, 6 % ) a fost semnificativ mai mare decât în grupul de pacienți tratați cu regimul pe bază de corticosteroizi topici ( 50, 8 % ; p < 0, 001 ; Tabelul 1 ) . Ratele
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
Rata de răspuns în grupul de pacienți tratați cu tacrolimus 0, 1 % ( 71, 6 % ) a fost semnificativ mai mare decât în grupul de pacienți tratați cu regimul pe bază de corticosteroizi topici ( 50, 8 % ; p < 0, 001 ; Tabelul 1 ) . Ratele de răspuns în luna a 6- a au fost comparabile cu rezultatele din luna a 3- a . Tabelul 1 Tacrolimus 0, 1 % ( N=487 ) Rata de răspuns ≥ 60 % îmbunătățirea a mAEIS ( Obiectiv final principal ) §§ 50, 8 % 71, 6 % Îmbunătățire ≥ 90
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
cu regimul pe bază de corticosteroizi topici ( 50, 8 % ; p < 0, 001 ; Tabelul 1 ) . Ratele de răspuns în luna a 6- a au fost comparabile cu rezultatele din luna a 3- a . Tabelul 1 Tacrolimus 0, 1 % ( N=487 ) Rata de răspuns ≥ 60 % îmbunătățirea a mAEIS ( Obiectiv final principal ) §§ 50, 8 % 71, 6 % Îmbunătățire ≥ 90 % în evaluarea globală a medicului 28, 5 % 47, 7 % § Regimul bazat pe corticosteroizi topici = 0, 1 % butirat de hidrocortizon pe trunchi și extremități , 1 % acetat
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
circulația sistemică . Metabolizare La om , nu s- a constatat metabolizarea tacrolimus la nivel cutanat . Tacrolimus disponibil în circulația sistemica este metabolizat în proporție mare în ficat prin intermediul CYP3A4 . Eliminare Când se administrează intravenos , s- a dovedit că tacrolimus are o rată mică a clearance- ului . Valoarea medie totală a clearance- ului corporal este de aproximativ 2, 25 l/ oră . Clearance- ul hepatic al tacrolimusului care este prezent în circulația sistemică poate fi redus la pacienții cu insuficiență hepatică severă sau la
Ro_841 () [Corola-website/Science/291600_a_292929]
-
necesare o pentru utilizarea sigură a Revlimid necesitatea de a furniza pacienților broșurile educative corespunzătoare și carnetele o pentru pacienți • recomandări privind siguranța , aplicabile în cazul tuturor pacienților descrierea și conduita terapeutică în caz de neutropenie și trombocitopenie , inclusiv o ratele de incidență din studiile clinice descrierea și conduita terapeutică în cazul existenței riscului de tromboembolie , o inclusiv ratele de incidență din studiile clinice utilizarea la pacienții cu insuficiența hepatică și/ sau renală o eliminarea medicamentelor neutilizate o cerințele naționale specifice
Ro_914 () [Corola-website/Science/291673_a_293002]
-
pentru pacienți • recomandări privind siguranța , aplicabile în cazul tuturor pacienților descrierea și conduita terapeutică în caz de neutropenie și trombocitopenie , inclusiv o ratele de incidență din studiile clinice descrierea și conduita terapeutică în cazul existenței riscului de tromboembolie , o inclusiv ratele de incidență din studiile clinice utilizarea la pacienții cu insuficiența hepatică și/ sau renală o eliminarea medicamentelor neutilizate o cerințele naționale specifice privind eliberarea medicamentului Revlimid pe baza o prescripției medicale descrierea riscului de apariție a hipotiroidismului o explicație privind
Ro_914 () [Corola-website/Science/291673_a_293002]
-
necontrolate . Peste 600 pacienți au fost tratați pentru mai mult de 1 an , incluzând 166 pacienți tratați pentru mai mult de 2 ani și până la 3 ani . Aproximativ jumătate din pacienții tratați mai mult de 1 an au avut o rată de răspuns PASI 75 ( când toate eșecurile au fost considerate ca lipsa răspunsului la tratament ) . 5. 2 Proprietăți farmacocinetice Absorbție : După administrarea subcutanată de efalizumab , concentrațiile plasmatice maxime sunt atinse după 1- 2 zile . Comparația cu datele obținute în cazul
Ro_868 () [Corola-website/Science/291627_a_292956]
-
de glomeruli normali și o scădere importantă a procentului de glomeruli cu extindere mezangială la pacienții tratați cu Replagal , comparativ cu cei din grupul placebo . După 12- 18 luni de tratament de întreținere , Replagal a îmbunătățit funcția renală , măsurată prin rata filtrării glomerulare a inulinei , cu 8, 7 ± 3, 7 ml/ min . ( p = 0, 030 ) . Tratamentul pe termen mai lung ( 48- 54 luni ) a avut drept rezultat stabilizarea RFG la pacienții de sex masculin cu o valoare normală a RFG la
Ro_902 () [Corola-website/Science/291661_a_292990]
-
insulină bifazic uman 30 administrate la mas i insulină NPH administrat la culcare . Pe toat durată studiului media HbA1c a r mas similar fă de valoarea ini ial în ambele grupe de tratament i nu a fost nicio diferen în rata hipoglicemiilor cu NovoMix 30 sau insulină bifazic uman 30 . Într- un alt studiu cu 54 de subiec i cu vârsta cuprins între 6 i 12 ani , dublu orb , încruci at ( cu durata de 12 s pt mani în fiecare grup
Ro_701 () [Corola-website/Science/291460_a_292789]
-
NovoMix 30 sau insulină bifazic uman 30 . Într- un alt studiu cu 54 de subiec i cu vârsta cuprins între 6 i 12 ani , dublu orb , încruci at ( cu durata de 12 s pt mani în fiecare grup de tratament ) , rata episoadelor hipoglicemice i cre terea glicemiei post- prandiale a fost mai mic pe NovoMix 30 comparativ cu insulină bifazic uman 30 . În finalul studiului HbA1c a fost semnificativ mai mic în grupul tratat cu insulin bifazic uman 30 comparativ cu
Ro_701 () [Corola-website/Science/291460_a_292789]
-
insulină bifazic uman 30 administrate la mas i insulină NPH administrat la culcare . Pe toat durată studiului media HbA1c a r mas similar fă de valoarea ini ial în ambele grupe de tratament i nu a fost nicio diferen în rata hipoglicemiilor cu NovoMix 30 sau insulină bifazic uman 30 . Într- un alt studiu cu 54 de subiec i cu vârsta cuprins între 6 i 12 ani , dublu orb , încruci at ( cu durata de 12 s pt mani în fiecare grup
Ro_701 () [Corola-website/Science/291460_a_292789]
-
NovoMix 30 sau insulină bifazic uman 30 . Într- un alt studiu cu 54 de subiec i cu vârsta cuprins între 6 i 12 ani , dublu orb , încruci at ( cu durata de 12 s pt mani în fiecare grup de tratament ) , rata episoadelor hipoglicemice i cre terea glicemiei post- prandiale a fost mai mic pe NovoMix 30 comparativ cu insulină bifazic uman 30 . În finalul studiului HbA1c a fost semnificativ mai mic în grupul tratat cu insulin bifazic uman 30 comparativ cu
Ro_701 () [Corola-website/Science/291460_a_292789]
-
placebo ) . Criteriul final principal a fost proporția pacienților care au avut scaun fără administrarea medicației laxative de salvare în cele 4 ore după administrarea medicamentului de studiu în regim dublu- orb . Pacienții tratați cu bromură de metilnaltrexonă au prezentat o rată semnificativ mai mare a efectului laxativ în cele 4 ore după administrarea dozei în regim dublu- orb ( 62 % pentru 0, 15 mg/ kg și 58 % pentru 0, 3 mg/ kg ) față de pacienții tratați cu placebo ( 14 % ) ; p < 0, 0001
Ro_894 () [Corola-website/Science/291653_a_292982]
-
care au avut tranzit intestinal fără a apela la medicația laxativă de salvare în cele 4 ore după administrarea a cel puțin 2 din primele 4 doze ale medicamentului de studiu . Pacienții tratați cu bromură de metilnaltrexonă au prezentat o rată mai mare a efectului laxativ în cele 4 ore după administrarea primei doze ( 48 % ) , față de pacienții cărora li s- a administrat placebo ( 16 % ) ; p < 0, 0001 - ? Pacienții tratați cu bromură de metilnaltrexonă au prezentat , de asemenea , rate semnificativ mai
Ro_894 () [Corola-website/Science/291653_a_292982]
-
prezentat o rată mai mare a efectului laxativ în cele 4 ore după administrarea primei doze ( 48 % ) , față de pacienții cărora li s- a administrat placebo ( 16 % ) ; p < 0, 0001 - ? Pacienții tratați cu bromură de metilnaltrexonă au prezentat , de asemenea , rate semnificativ mai mari ale efectului laxativ în cele 4 ore după administrarea a cel puțin 2 din primele 4 doze ( 52 % ) , față de pacienții cărora li s- a administrat placebo ( 9 % ) ; p < 0, 0001 . În nici una dintre cele două studii
Ro_894 () [Corola-website/Science/291653_a_292982]
-
au fost tratați cu cel puțin o doză în regim deschis în cadrul studiilor 301 , 301EXT , respectiv 302EXT . RELISTOR a fost administrat la fiecare 3, 2 zile ( valoarea mediană a intervalului de dozare , cu un interval de 1- 39 zile ) . 6 Rata răspunsului de tip laxativ s- a menținut pe toată durata extensiilor de studiu la acei pacienți care au continuat tratamentul . În aceste studii nu s- a evidențiat nici o relație semnificativă între doza inițială de opioid și răspunsul de tip laxativ
Ro_894 () [Corola-website/Science/291653_a_292982]
-
proteina C activată . În plus , nu prezintă nici un efect asupra altor serin- proteaze cum sunt enzimele digestive tripsina și chemotripsina , sau asupra activării complementului pe calea clasică sau alternativă . În cadrul a două studii clinice controlate , efectuate în regim dublu orb , rata globală a evenimentelor tromboembolice la pacienții tratați cu desirudin 15 mg s . c . , de două ori pe zi ( N = 370 ) , a fost jumătate față de cea constatată la pacienții tratați cu doza standard de heparină nefracționată ( N=396 ) ( p < 0
Ro_910 () [Corola-website/Science/291669_a_292998]
-
a evenimentelor tromboembolice la pacienții tratați cu desirudin 15 mg s . c . , de două ori pe zi ( N = 370 ) , a fost jumătate față de cea constatată la pacienții tratați cu doza standard de heparină nefracționată ( N=396 ) ( p < 0, 0001 ) ; rata trombozei venoase profunde proximale a fost de numai o cincime față de cea observată în cazul tratamentului cu heparină ( p < 0, 0001 ) . Proprietățile anticoagulante ale desirudinului sunt demonstrate de abilitatea sa de a prelungi timpul de coagulare pe plasma umană
Ro_910 () [Corola-website/Science/291669_a_292998]
-
clinice , nu s- a investigat Rasilez la pacienții hipertensivi cu insuficiență renală severă ( creatininemie ≥ 150 μmol/ l sau 1, 70 mg/ dl la femei și ≥ 177 μmol/ l sau 2, 00 mg/ dl la bărbați și/ sau valoarea estimată a ratei de filtrare glomerulară ( RFG ) < 30 ml/ min . ) , antecedente de dializă , sindrom nefrotic sau hipertensiune renovasculară . Se recomandă prudență în cazul pacienților hipertensivi cu insuficiență renală severă , datorită lipsei informațiilor privind siguranța utilizării Rasilez . Stenoza arterei renale Nu sunt disponibile
Ro_871 () [Corola-website/Science/291630_a_292959]
-
clinice , nu s- a investigat Rasilez la pacienții hipertensivi cu insuficiență renală severă ( creatininemie ≥ 150 μmol/ l sau 1, 70 mg/ dl la femei și ≥ 177 μmol/ l sau 2, 00 mg/ dl la bărbați și/ sau valoarea estimată a ratei de filtrare glomerulară ( RFG ) < 30 ml/ min . ) , antecedente de dializă , sindrom nefrotic sau hipertensiune renovasculară . Se recomandă prudență în cazul pacienților hipertensivi cu insuficiență renală severă , datorită lipsei informațiilor privind siguranța utilizării Rasilez . Stenoza arterei renale Nu sunt disponibile
Ro_871 () [Corola-website/Science/291630_a_292959]