108,602 matches
-
fertilității la doze de 15 mg/ kg și zi ( care sunt mai mari decât doza terapeutică ) , probabil datorate sedării și letargiei . La femelele șobolan gestante s- a observat traversarea placentei de către riluzolul marcat cu 14C . La șobolan , riluzolul a redus rata sarcinii și numărul de implantări la niveluri de expunere de cel puțin două ori expunerea sistemică la om în cadrul tratamentului clinic . În studiile privind funcția de reproducere la animale , nu s- au observat malformații . 6 . 6. 1 Lista excipienților Nucleu
Ro_926 () [Corola-website/Science/291685_a_293014]
-
ușoară până la moderată ( clearance- ul creatininei de 30- 60 ml/ min , media de aproximativ 50 ml/ min ) nu este necesară ajustarea dozei la pacienții cu insuficiență renală . Telmisartan nu este eliminat din sânge prin hemodializă . La pacienți cu afectare renală , rata eliminării hidroclorotiazidei este redusă . Într- un studiu tipic la pacienți cu un clearance mediu al creatininei de 90 ml/ min , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare a hidroclorotiazidei a fost mărit . La pacienți anurici , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare
Ro_822 () [Corola-website/Science/291581_a_292910]
-
ușoară până la moderată ( clearance- ul creatininei de 30- 60 ml/ min , media de aproximativ 50 ml/ min ) nu este necesară ajustarea dozei la pacienții cu insuficiență renală . Telmisartan nu este eliminat din sânge prin hemodializă . La pacienți cu afectare renală , rata eliminării hidroclorotiazidei este redusă . Într- un studiu tipic la pacienți cu un clearance mediu al creatininei de 90 ml/ min , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare a hidroclorotiazidei a fost mărit . La pacienți anurici , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare
Ro_822 () [Corola-website/Science/291581_a_292910]
-
ușoară până la moderată ( clearance- ul creatininei de 30- 60 ml/ min , media de aproximativ 50 ml/ min ) nu este necesară ajustarea dozei la pacienții cu insuficiență renală . Telmisartan nu este eliminat din sânge prin hemodializă . La pacienți cu afectare renală , rata eliminării hidroclorotiazidei este redusă . Într- un studiu tipic la pacienți cu un clearance mediu al creatininei de 90 ml/ min , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare a hidroclorotiazidei a fost mărit . La pacienți anurici , timpul de înjumătățire plasmatică prin eliminare
Ro_822 () [Corola-website/Science/291581_a_292910]
-
serice la subiecți sănătoși și la pacienți tratați cu Ranexa . Nu a existat toxicitate renală în relație cu aceste rezultate . Un studiu al funcției renale la voluntari sănătoși a demonstrat o reducere a clearance- ului creatininei , fără nici o modificare a ratei filtrării glomerulare , în concordanță cu inhibarea secreției tubulare a creatininei . 4. 9 Supradozaj Într- un studiu al tolerabilității dozelor orale mari la pacienții cu angină pectorală , incidența amețelii , a greții și a vărsăturilor a crescut dependent de doză . Într- un
Ro_860 () [Corola-website/Science/291619_a_292948]
-
serice la subiecți sănătoși și la pacienți tratați cu Ranexa . Nu a existat toxicitate renală în relație cu aceste rezultate . Un studiu al funcției renale la voluntari sănătoși a demonstrat o reducere a clearance- ului creatininei , fără nici o modificare a ratei filtrării glomerulare , în concordanță cu inhibarea secreției tubulare a creatininei . 4. 9 Supradozaj Într- un studiu al tolerabilității dozelor orale mari la pacienții cu angină pectorală , incidența amețelii , a greții și a vărsăturilor a crescut dependent de doză . Într- un
Ro_860 () [Corola-website/Science/291619_a_292948]
-
serice la subiecți sănătoși și la pacienți tratați cu Ranexa . Nu a existat toxicitate renală în relație cu aceste rezultate . Un studiu al funcției renale la voluntari sănătoși a demonstrat o reducere a clearance- ului creatininei , fără nici o modificare a ratei filtrării glomerulare , în concordanță cu inhibarea secreției tubulare a creatininei . 4. 9 Supradozaj Într- un studiu al tolerabilității dozelor orale mari la pacienții cu angină pectorală , incidența amețelii , a greții și a vărsăturilor a crescut dependent de doză . Într- un
Ro_860 () [Corola-website/Science/291619_a_292948]
-
au prezentat o reducere a numărului de celule albe din sânge care conțineau cromozomul Philadelphia . În cadrul studiului suplimentar la care au participat pacienți cu LMC în fază cronică , deși Sprycel administrat o dată și de două ori pe zi a avut rate similare de eficacitate , doza administrată o dată pe zi a cauzat mai puține efecte secundare . În cadrul studiului la care au participat pacienți cu LMC în fază avansată sau LAL cu Ph+ , răspunsul din punctul de vedere al valorilor în sânge a
Ro_978 () [Corola-website/Science/291737_a_293066]
-
de tocilizumab sau placebo la fiecare patru săptămâni , în asociere cu doza stabilită de MTX ( 10 mg până la 25 mg săptămânal ) . 10 Răspunsul clinic În toate studiile , pacienții tratați cu tocilizumab 8 mg/ kg au obținut la 6 luni o rată de răspuns ACR 20 , 50 , 70 mai mare , semnificativă din punct de vedere statistic , în comparație cu grupul de control ( Tabelul 2 ) . În studiul I , superioritatea tocilizumabului 8 mg/ kg a fost demonstrată față de comparatorul activ MTX . Efectul tratamentului a fost similar
Ro_933 () [Corola-website/Science/291692_a_293021]
-
au fost estimați următorii parametri ( media estimată ± DS ) : aria de sub curbă ( ASC ) la starea de echilibru = 35000 ± 15500 h· µg/ ml , concentrația minimă ( Cmin ) = 9, 74 ± 10, 5 μg/ ml și concentrația maximă ( Cmax ) = 183 ± 85. 6 µg/ ml și ratele de acumulare pentru ASC și Cmax au fost mici , 122 , respectiv 106 . Rata de acumulare a fost mai mare pentru Cmin ( 2, 35 ) , care era de așteptat , ținând cont de contribuția clearance - lui non- linear la concentrații scăzute . Starea de
Ro_933 () [Corola-website/Science/291692_a_293021]
-
starea de echilibru = 35000 ± 15500 h· µg/ ml , concentrația minimă ( Cmin ) = 9, 74 ± 10, 5 μg/ ml și concentrația maximă ( Cmax ) = 183 ± 85. 6 µg/ ml și ratele de acumulare pentru ASC și Cmax au fost mici , 122 , respectiv 106 . Rata de acumulare a fost mai mare pentru Cmin ( 2, 35 ) , care era de așteptat , ținând cont de contribuția clearance - lui non- linear la concentrații scăzute . Starea de echilibru a fost atinsă după prima administrare pentru Cmax și după 8 și
Ro_933 () [Corola-website/Science/291692_a_293021]
-
administrarea la maimuțe cynomolgus în perioada incipientă de gestație . Totuși , la o expunere sistemică mare ( > 100 x expunerea la om ) , la grupul tratat cu doze mari de 50 mg/ kg și zi , a fost observată o ușoară creștere a ratei de avort/ moarte embrio- fetală , comparativ cu placebo sau cu alte grupuri tratate cu doze scăzute . Chiar dacă IL- 6 nu pare să fie o citokină nocivă pentru dezvoltarea fetală sau pentru controlul imunologic al interfeței materne/ fetale , nu poate fi
Ro_933 () [Corola-website/Science/291692_a_293021]
-
clinice , nu s- a investigat Riprazo la pacienții hipertensivi cu insuficiență renală severă ( creatininemie ≥ 150 μmol/ l sau 1, 70 mg/ dl la femei și ≥ 177 μmol/ l sau 2, 00 mg/ dl la bărbați și/ sau valoarea estimată a ratei de filtrare glomerulară ( RFG ) < 30 ml/ min . ) , antecedente de dializă , sindrom nefrotic sau hipertensiune renovasculară . Se recomandă prudență în cazul pacienților hipertensivi cu insuficiență renală severă , datorită lipsei informațiilor privind siguranța utilizării Riprazo . Stenoza arterei renale Nu sunt disponibile
Ro_929 () [Corola-website/Science/291688_a_293017]
-
clinice , nu s- a investigat Riprazo la pacienții hipertensivi cu insuficiență renală severă ( creatininemie ≥ 150 μmol/ l sau 1, 70 mg/ dl la femei și ≥ 177 μmol/ l sau 2, 00 mg/ dl la bărbați și/ sau valoarea estimată a ratei de filtrare glomerulară ( RFG ) < 30 ml/ min . ) , antecedente de dializă , sindrom nefrotic sau hipertensiune renovasculară . Se recomandă prudență în cazul pacienților hipertensivi cu insuficiență renală severă , datorită lipsei informațiilor privind siguranța utilizării Riprazo . Stenoza arterei renale Nu sunt disponibile
Ro_929 () [Corola-website/Science/291688_a_293017]
-
inadecvat după administrarea DMARDs . Remicade trebuie administrat : - în asociere cu metotrexat - sau în monoterapie la pacienți care prezintă intoleranță la metotrexat sau la care este S- a demonstrat că Remicade ameliorează funcția fizică la pacienții cu artrită psoriazică și reduce rata de progresie a afectării articulațiilor periferice după cum o demonstrează examenul radiologic la pacienții cu subtipurile articulare simetrice ale bolii ( vezi pct . 5. 1 ) . Psoriazis : Remicade este indicat pentru : Tratamentul psoriazisului în plăci moderat până la sever la adulți care nu au
Ro_898 () [Corola-website/Science/291657_a_292986]
-
der Heijde și HAQ ) sunt prezentate în Tabelul 3 . Grade înalte de răspuns clinic ( ACR50 și ACR70 ) au fost observate la toate grupurile tratate cu infliximab la 30 și 54 săptămâni , comparativ cu grupul tratat cu metotrexat în monoterapie . Reducerea ratei de progresie a leziunilor structurale articulare ( eroziuni și îngustarea spațiului articular ) a fost observată în săptămâna 54 la toate grupurile de pacienți tratați cu infliximab ( Tabelul 3 ) . Efectele observate în săptămâna 54 s- au menținut pe perioada a 102 săptămâni
Ro_898 () [Corola-website/Science/291657_a_292986]
-
semnificativ mai mare statistic , a semnelor și simptomelor comparativ cu metotrexatul în monoterapie , măsurate prin proporția de pacienți care prezintă răspuns ACR20 , 50 și 70 . În studiul ASPIRE , peste 90 % din pacienți au avut cel puțin două radiografii evaluabile . Scăderea ratei progresiei afectării structurale a fost observată în săptămânile 30 și 54 la grupurile cu infliximab + metotrexat comparativ cu metotrexatul în monoterapie . + MTX 282 3 mg/ kg 359 6 mg/ kg 363 Combinat 722 Media ± DSa Modificare față de valoarea inițială a
Ro_898 () [Corola-website/Science/291657_a_292986]
-
au fost procentul de pacienți în remisie clinică ( CDAI < 150 ) la săptămâna 30 și intervalul de timp până la pierderea răspunsului la săptămâna 54 . Scăderea treptată a dozei de corticosteroizi a fost permisă după săptămâna 6 . Tabel 5 : Efectele asupra ratei de răspuns și remisie , datele din studiul ACCENT I ( pacienți care au răspuns la tratament până în săptămâna 2 ) ACCENT I ( pacienți care au răspuns la tratament până în săptămâna 2 ) % de pacienți Infliximab 10 mg/ kg ( nr = 112 ) ( valoare p ) ( nr
Ro_898 () [Corola-website/Science/291657_a_292986]
-
au fost analizați în ceea ce privește criteriul principal de evaluare , care a fost reprezentat de durata de timp de la randomizare până la dispariția răspunsului ( vezi Tabelul 6 ) . Scăderea treptată a dozelor de corticosteroizi a fost permisă după săptămâna 6 . Tabelul 6 : Efectele asupra ratei de răspuns , datele din studiul ACCENT II ( pacienții care au răspuns la tratament până în săptămâna 14 ) Durata de timp mediană până la dispariția răspunsului până la finalul săptămânii 54 Săptămâna 54 > 40 săptămâni < 0, 001 Răspunsul privind fistula ( % ) a 23
Ro_898 () [Corola-website/Science/291657_a_292986]
-
prezența entezopatiei ) au fost observate la pacienții tratați cu infliximab . Modificările radiografice au fost evaluate în studiul IMPACT 2 . Au fost colectate radiografii ale mâinilor și picioarelor la momentul inițial , la săptămâna 24 și 54 . Tratamentul cu infliximab a redus rata de progresie a afectării articulare periferice comparativ cu tratamentul cu placebo , obiectivul final primar la săptămâna 24 , măsurat prin modificarea față de momentul inițial a scorului vdH- S modificat total ( scorul mediu ± DS a fost de 0, 82 ± 2, 62 în
Ro_898 () [Corola-website/Science/291657_a_292986]
-
nivelul dorit al factorului VIII ( în UI/ ml ) Pentru perfuzia continuă , stabilitatea clinică și in vitro a fost demonstrată utilizând pompe portabile cu rezervor din PVC . KOGENATE Bayer conține o cantitate redusă de polisorbat 80 ca excipient , cunoscut pentru creșterea ratei de eliberare a di - ( 2- etilhexil ) ftalatului ( DEHP ) din clorura de polivinil ( PVC ) . Acest fapt va fi luat în considerare la administrarea în perfuzie continuă . Pentru profilaxia programată a hemoragiilor la pacienții cu hemofilie A severă , se vor administra doze
Ro_572 () [Corola-website/Science/291331_a_292660]
-
nivelul dorit al factorului VIII ( în UI/ ml ) Pentru perfuzia continuă , stabilitatea clinică și in vitro a fost demonstrată utilizând pompe portabile cu rezervor din PVC . KOGENATE Bayer conține o cantitate redusă de polisorbat 80 ca excipient , cunoscut pentru creșterea ratei de eliberare a di - ( 2- etilhexil ) ftalatului ( DEHP ) din clorura de polivinil ( PVC ) . Acest fapt va fi luat în considerare la administrarea în perfuzie continuă . Pentru profilaxia programată a hemoragiilor la pacienții cu hemofilie A severă , se vor administra doze
Ro_572 () [Corola-website/Science/291331_a_292660]
-
nivelul dorit al factorului VIII ( în UI/ ml ) Pentru perfuzia continuă , stabilitatea clinică și in vitro a fost demonstrată utilizând pompe portabile cu rezervor din PVC . KOGENATE Bayer conține o cantitate redusă de polisorbat 80 ca excipient , cunoscut pentru creșterea ratei de eliberare a di - ( 2- etilhexil ) ftalatului ( DEHP ) din clorura de polivinil ( PVC ) . Acest fapt va fi luat în considerare la administrarea în perfuzie continuă . Pentru profilaxia programată a hemoragiilor la pacienții cu hemofilie A severă , se vor administra doze
Ro_572 () [Corola-website/Science/291331_a_292660]
-
nivelul dorit al factorului VIII ( în UI/ ml ) Pentru perfuzia continuă , stabilitatea clinică și in vitro a fost demonstrată utilizând pompe portabile cu rezervor din PVC . KOGENATE Bayer conține o cantitate redusă de polisorbat 80 ca excipient , cunoscut pentru creșterea ratei de eliberare a di - ( 2- etilhexil ) ftalatului ( DEHP ) din clorura de polivinil ( PVC ) . Acest fapt va fi luat în considerare la administrarea în perfuzie continuă . Pentru profilaxia hemoragiilor la pacienții cu hemofilie A severă , se vor administra doze de 20
Ro_572 () [Corola-website/Science/291331_a_292660]
-
nivelul dorit al factorului VIII ( în UI/ ml ) Pentru perfuzia continuă , stabilitatea clinică și in vitro a fost demonstrată utilizând pompe portabile cu rezervor din PVC . KOGENATE Bayer conține o cantitate redusă de polisorbat 80 ca excipient , cunoscut pentru creșterea ratei de eliberare a di - ( 2- etilhexil ) ftalatului ( DEHP ) din clorura de polivinil ( PVC ) . Acest fapt va fi luat în considerare la administrarea în perfuzie continuă . Pentru profilaxia hemoragiilor la pacienții cu hemofilie A severă , se vor administra doze de 20
Ro_572 () [Corola-website/Science/291331_a_292660]