14,316 matches
-
1), se prezintă începând cu prețul de achiziție sau costul de producție, rezultat din reevaluare. ... 136. - Prevederile pct. 135 se aplică posturilor A, B (I) și B (II). 137. - Drepturile asupra proprietăților imobiliare și alte drepturi similare, așa cum sunt ele definite prin legislația națională, trebuie prezentate la "Terenuri și construcții". 138. - (1) Cheltuielile efectuate în cursul exercițiului financiar, dar care sunt aferente unui exercițiu financiar ulterior trebuie prezente în bilanț la postul "Cheltuieli în avans". (2) Veniturile care, deși se referă
REGLEMENTĂRI CONTABILE din 30 decembrie 2015 (*actualizate*) privind situaţiile financiare anuale individuale şi situaţiile financiare anuale consolidate ale entităţilor care desfăşoară activitate de asigurare şi/sau reasigurare*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/279228_a_280557]
-
permanente, denumite în continuare amortizări, și/sau ajustările provizorii, denumite în continuare ajustări pentru depreciere sau pierdere de valoare, în funcție de caracterul permanent sau provizoriu al ajustării activelor. ... 140. - (1) Provizioanele sunt destinate să acopere datoriile a căror natură este clar definită și care la data bilanțului este probabil să existe, sau este cert că vor exista, dar care sunt incerte în ceea ce privește valoarea sau data la care vor apărea. (2) Provizioanele nu pot fi utilizate pentru ajustarea valorilor activelor. ... 141. - (1) Veniturile
REGLEMENTĂRI CONTABILE din 30 decembrie 2015 (*actualizate*) privind situaţiile financiare anuale individuale şi situaţiile financiare anuale consolidate ale entităţilor care desfăşoară activitate de asigurare şi/sau reasigurare*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/279228_a_280557]
-
și ... b) există un acord de refinanțare sau de reeșalonare a plăților, care este încheiat înainte de data bilanțului. ... Secțiunea 4.11 Provizioane 4.11.1. Recunoașterea provizioanelor 348. - (1) Provizioanele sunt destinate să acopere datoriile a căror natură este clar definită și care la data bilanțului este probabil să existe sau este cert că vor exista, dar care sunt incerte în ceea ce privește valoarea sau data la care vor apărea. (2) Pentru stabilirea existenței unei obligații curente la data bilanțului, trebuie luate în
REGLEMENTĂRI CONTABILE din 30 decembrie 2015 (*actualizate*) privind situaţiile financiare anuale individuale şi situaţiile financiare anuale consolidate ale entităţilor care desfăşoară activitate de asigurare şi/sau reasigurare*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/279228_a_280557]
-
la mărimea și complexitatea operațiunilor, ca și la evoluția nevoilor și constrângerilor. 570. - (1) Controlul intern contabil și financiar al societății se aplică în vederea asigurării unei gestiuni contabile și a unei urmăriri financiare a activităților sale, pentru a răspunde obiectivelor definite. (2) Controlul intern contabil și financiar este un element major al controlului intern. El vizează ansamblul proceselor de obținere și comunicare a informației contabile și financiare și contribuie la realizarea unei informații fiabile și conforme exigențelor legale. Ca și controlul
REGLEMENTĂRI CONTABILE din 30 decembrie 2015 (*actualizate*) privind situaţiile financiare anuale individuale şi situaţiile financiare anuale consolidate ale entităţilor care desfăşoară activitate de asigurare şi/sau reasigurare*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/279228_a_280557]
-
al acestui unic proces de tranziție a sectorului energetic, beneficiar al noii revoluții tehnologice și digitale ca participant activ la piața de energie și cea de producție de energie și beneficiar al reducerii facturilor în care consumatorii vulnerabili sunt corect definiți, identificați și protejați. Politicile agricole și de dezvoltare rurală vor trebui să asigure stimulente pentru ca sectorul agricol să devină un motor de creștere economică și o sursă de locuri de muncă pentru populația din mediul rural, odată cu garantarea veniturilor agricultorilor
HOTĂRÂRE nr. 1 din 4 ianuarie 2017 pentru acordarea încrederii Guvernului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278833_a_280162]
-
Guvernul susține îmbunătățirea sistemului administrativ și capacitatea de absorbție a acestor fonduri. În acest sens vom iniția un proiect de lege privind statutul funcționarului public care lucrează în domeniul fondurilor europene, în care vor fi prezentate drepturi și obligații precis definite. 9. Utilizarea instrumentelor financiare și a instrumentelor teritoriale: o proporție importantă a investițiilor, și anume 517 milioane EUR (de aproape patru ori mai mult decât în perioada 2007-2013), va fi furnizată prin intermediul instrumentelor financiare (inclusiv prin inițiativa privind IMM-urile
HOTĂRÂRE nr. 1 din 4 ianuarie 2017 pentru acordarea încrederii Guvernului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278833_a_280162]
-
anuități sau sisteme similare care asigură salariaților prestații de pensie, în cazul cărora contribuțiile se realizează prin deducere din salarii, iar normele sistemului nu permit ca drepturile beneficiarilor sistemului să fie transferate; (d) produse sau servicii financiare care furnizează servicii definite și limitate în mod corespunzător anumitor tipuri de clienți, astfel încât să sporească accesul în scopul incluziunii financiare; (e) produse în cazul cărora riscurile de spălare a banilor și de finanțare a terorismului sunt gestionate de alți factori, cum ar fi
GHID din 28 noiembrie 2016 de bune practici pentru raportarea de către auditorii financiari a tranzacţiilor suspecte de spălare a banilor şi de finanţare a terorismului. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/279093_a_280422]
-
în vederea obținerii sprijinului financiar nerambursabil; Eligibilitate - suma criteriilor pe care un beneficiar/proiect trebuie să le îndeplinească în vederea obținerii finanțării prin măsurile/operațiunile din FEADR; Eșantion - stabilirea unui segment de subiecți/beneficiari, în urma unor criterii prestabilite cu un scop bine definit; Măsură - Măsura 1 Acțiuni pentru transferul de cunoștințe și acțiuni de informare; Partener - entitate publică sau privată care poate participa alături de solicitant la depunerea unei propuneri de proiect în cadrul PNDR 2014-2020, în conformitate cu prevederile Acordului de parteneriat semnat; Pista de audit
MANUAL DE PROCEDURĂ din 17 iunie 2016 pentru evaluarea şi selecţia proiectelor depuse în cadrul apelurilor de propuneri de proiecte aferente măsurii 1 "Acţiuni pentru transferul de cunoştinţe şi acţiuni de informare" din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală, versiunea 01. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/279200_a_280529]
-
oprirea sângerării, cât și cel pentru eradicarea și prevenirea sintezei autoanticorpilor inhibitori, trebuiesc inițiate concomitent. BOALA VON WILLEBRAND Definiție Boala von Willebrand (BVW) este cea mai frecventă coagulopatie congenitală, care poate fi transmisa autosomal dominant sau recesiv, și care este definita prin sinteza cantitativ redusă (tipul 1 și 3 al bolii) sau calitativ anormală (tipul 2 de boala) a factorului von Willebrand. Datorita faptului ca gena care comanda producerea acestui factor în organism se situează pe brațul scurt al cromozomului 12
ANEXĂ din 20 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.036/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul preşedintelui Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate nr. 500/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278900_a_280229]
-
b) infarct miocardic acut, AVC, TEP, TVP, by-pass coronarian, montare stent coronarian în ultimele 6 luni; ... c) ICC clasa III-IV NYHA; ... d) tulburări gastrointestinale severe; ... e) tratamente anterioare cu inhibitori angiogenici sau agenți anti-VEGF; ... f) sarcină; ... g) insuficiență hepatică severă (definită ca valoarea bilirubinei totale 3 x LSN indiferent de valoarea ALT). ... IV. Tratament Doza: 800 mg/zi p.o. (2 comprimate filmate de 400 mg x 1/zi) Criterii de reducere a dozei/întrerupere definitivă a tratamentului: a) TA crescută
ANEXĂ din 20 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.036/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul preşedintelui Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate nr. 500/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278900_a_280229]
-
creatininei peste 30 ml/min. Pentru pacienții cu clearance al creatininei sub 30 ml/min, nu există experiență privind utilizarea pazopanib. Insuficiență hepatică: Nu este necesară ajustarea dozei la pacienții cu insuficiență hepatică ușoară. La pacienții cu insuficiență hepatică moderată (definită ca o creștere a bilirubinei 1,5 până la 3 x limita superioară a valorilor normale, independent de valorile ALT) se recomandă o doză redusă de pazopanib, de 200 mg o dată pe zi. La pacienții cu insuficiență hepatică severă (definită ca
ANEXĂ din 20 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.036/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul preşedintelui Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate nr. 500/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278900_a_280229]
-
moderată (definită ca o creștere a bilirubinei 1,5 până la 3 x limita superioară a valorilor normale, independent de valorile ALT) se recomandă o doză redusă de pazopanib, de 200 mg o dată pe zi. La pacienții cu insuficiență hepatică severă (definită ca valoarea bilirubinei totale 3 x LSN indiferent de valoarea ALT) nu se recomandă administrarea de pazopanib. Ajustări ale dozei: se fac progresiv, cu reduceri de câte 200 mg în funcție de tolerabilitatea individuală, pentru a controla reacțiile adverse. VI. Criterii de
ANEXĂ din 20 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.036/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul preşedintelui Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate nr. 500/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278900_a_280229]
-
oprirea sângerării, cât și cel pentru eradicarea și prevenirea sintezei autoanticorpilor inhibitori, trebuiesc inițiate concomitent. BOALA VON WILLEBRAND Definiție Boala von Willebrand (BVW) este cea mai frecventă coagulopatie congenitală, care poate fi transmisa autosomal dominant sau recesiv, și care este definita prin sinteza cantitativ redusă (tipul 1 și 3 al bolii) sau calitativ anormală (tipul 2 de boala) a factorului von Willebrand. Datorita faptului ca gena care comanda producerea acestui factor în organism se situează pe brațul scurt al cromozomului 12
ANEXĂ din 16 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.463/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul ministrului sănătăţii publice nr. 1.301/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278899_a_280228]
-
b) infarct miocardic acut, AVC, TEP, TVP, by-pass coronarian, montare stent coronarian în ultimele 6 luni; ... c) ICC clasa III-IV NYHA; ... d) tulburări gastrointestinale severe; ... e) tratamente anterioare cu inhibitori angiogenici sau agenți anti-VEGF; ... f) sarcină; ... g) insuficiență hepatică severă (definită ca valoarea bilirubinei totale 3 x LSN indiferent de valoarea ALT). ... IV. Tratament Doza: 800 mg/zi p.o. (2 comprimate filmate de 400 mg x 1/zi) Criterii de reducere a dozei/întrerupere definitivă a tratamentului: a) TA crescută
ANEXĂ din 16 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.463/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul ministrului sănătăţii publice nr. 1.301/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278899_a_280228]
-
creatininei peste 30 ml/min. Pentru pacienții cu clearance al creatininei sub 30 ml/min, nu există experiență privind utilizarea pazopanib. Insuficiență hepatică: Nu este necesară ajustarea dozei la pacienții cu insuficiență hepatică ușoară. La pacienții cu insuficiență hepatică moderată (definită ca o creștere a bilirubinei 1,5 până la 3 x limita superioară a valorilor normale, independent de valorile ALT) se recomandă o doză redusă de pazopanib, de 200 mg o dată pe zi. La pacienții cu insuficiență hepatică severă (definită ca
ANEXĂ din 16 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.463/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul ministrului sănătăţii publice nr. 1.301/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278899_a_280228]
-
moderată (definită ca o creștere a bilirubinei 1,5 până la 3 x limita superioară a valorilor normale, independent de valorile ALT) se recomandă o doză redusă de pazopanib, de 200 mg o dată pe zi. La pacienții cu insuficiență hepatică severă (definită ca valoarea bilirubinei totale 3 x LSN indiferent de valoarea ALT) nu se recomandă administrarea de pazopanib. Ajustări ale dozei: se fac progresiv, cu reduceri de câte 200 mg în funcție de tolerabilitatea individuală, pentru a controla reacțiile adverse. VI. Criterii de
ANEXĂ din 16 decembrie 2016 la Ordinul nr. 1.463/2016 privind modificarea şi completarea anexei nr. 1 la Ordinul ministrului sănătăţii publice nr. 1.301/2008. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278899_a_280228]
-
în contul 7623 "Venituri aferente activelor financiare disponibile în vederea vânzării"/analitic distinct, respectiv 6613 "Pierderi aferente activelor financiare disponibile în vederea vânzării"/ analitic distinct. ... 170. - (1) Impozitul pe profit care, potrivit IAS 12, se recunoaște în alte elemente ale rezultatului global, definite astfel potrivit prevederilor IFRS, se evidențiază în contul 1034 "Impozit pe profit curent și impozit pe profit amânat recunoscute pe seama capitalurilor proprii", analitic pe fiecare asemenea elemente, urmărindu-se distinct impozitul pe profit curent și impozitul pe profit amânat. În
REGLEMENTĂRILE CONTABILE din 12 decembrie 2016 conforme cu Standardele Internaţionale de Raportare Financiară (Anexa nr. 1). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278960_a_280289]
-
vânzării. În contul 1034 "Impozit pe profit curent și impozit pe profit amânat recunoscute pe seama capitalurilor proprii" se evidențiază impozitul pe profit curent și impozitul pe profit amânat care, potrivit IAS 12, sunt recunoscute în alte elemente ale rezultatului global, definite astfel potrivit prevederilor IFRS. În contul 1035 "Diferențe din modificarea valorii juste a activelor financiare disponibile în vederea vânzării" se evidențiază diferențele rezultate din evaluarea activelor financiare deținute în vederea vânzării. În contul 1036 "Diferențe de curs valutar aferente activelor financiare nemonetare
REGLEMENTĂRILE CONTABILE din 12 decembrie 2016 conforme cu Standardele Internaţionale de Raportare Financiară (Anexa nr. 1). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/278960_a_280289]
-
al unei anumite categorii a acestora; ... d) indicator de performanță garantat - indicator de performanță individual, pentru care reglementările impun un anumit nivel și care trebuie să fie respectat de către furnizor; ... e) plângere - sesizare, reclamație, petiție, contestație sau orice altă formă, definită ca exprimare a insatisfacției CF adresată furnizorilor de energie electrică, referitoare la activitatea prestată de aceștia și/sau de către OR și la care se așteaptă în mod explicit sau implicit un răspuns sau o rezoluție; ... f) zi lucrătoare - orice zi
STANDARD DE PERFORMANŢĂ din 8 februarie 2017 pentru activitatea de furnizare a energiei electrice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/280092_a_281421]
-
reglementat sau a plângerilor clienților casnici privind schimbarea tarifului reglementat la energia electrică. ... (4) Indicatorul de performanță garantat este termenul de soluționare a solicitării de schimbare a tarifului reglementat și/sau a plângerii privind schimbarea tarifului reglementat la energia electrică, definit ca intervalul dintre primirea de către furnizor a solicitării/plângerii respective și soluționarea ei. În cazul în care termenul este depășit, FUI plătește clienților casnici beneficiari ai serviciului universal compensația corespunzătoare prevăzută în anexa nr. 3. ... Secțiunea a 6-a Răspuns
STANDARD DE PERFORMANŢĂ din 8 februarie 2017 pentru activitatea de furnizare a energiei electrice. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/280092_a_281421]
-
intrat în vigoare standardele de emisie. (c) Indicați standadele de emisie derivate din: - cele mai bune mijloace tehnice disponibile (Art.6.1) - obiective de calitate (Art.6.2) - anumite condiții ecotoxicologice (Art.5.2) (d) Cum sunt standardele de emisie definite și măsurate (metode de referință utilizate sau altele)? Sectoare/procese industriale interesate Încărcătura totală (Kg/a) Cantitatea descărcată în relație cu capacitatea de producție (g/t) Concentrație (mg/ℓ) 1. Mercur 1.1. Electroliză clor-alkalii . 2. Cadmiu . . 17.2 4
jrc1883as1992 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87033_a_87820]
-
aceste standarde de emisie au intrat în vigoare. (c) Standarde de emisie derivate din: - obiective de calitate (Art.7.3), - cele mai noi dezvoltări tehnice fezabile din punct de vedere economic (Art.7.4). (d) Cum sunt standardele de emisie definite și măsuratae? Substanțe Încărcătura totală (kg/a) Cantitate descărcată în relație cu capacitatea de producție (g/t) Concentrație (mg/ℓ) Lista I candidați (Nume) ..... Lista II substanțe (Nume) .... 4. Standarde de emisie pentru descărcări în canale de colectare (pentru canalizare
jrc1883as1992 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87033_a_87820]
-
infestate. Autoritatea competentă informează Comisia cu privire la aceasta. (3) Dacă zona menționată în alin. (1) este situată pe teritoriul mai multor state membre, autoritățile competente ale statelor membre implicate trebuie să colaboreze la delimitarea acestei zone. Dacă este necesar, zona trebuie definită conform procedurii prevăzute în art.19. Articolul 7 (1) Ancheta epizootiologică trebuie să acopere: - perioada în care pesta cabalină africană există în fermă, - originile probabile ale pestei cabaline africane în ferma respectivă și identificarea altor ferme unde există ecvidee care
jrc1916as1992 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87066_a_87853]
-
rulouri. Criteriile de omologare menționate în continuare trebuie îndeplinite pentru o putere absorbită de standul cu rulouri prin varierea progresivă de la o putere maximă Pmax până la valoarea de 0,2 Pmax. Viteza vehiculului se măsoară pentru tot intervalul de putere definit mai sus. Viteza maximă a vehiculului este determinată în acest interval. Testarea și măsurările definite anterior trebuie repetate de cinci ori. 1.2.3.2. Criterii de omologare la testarea la viteză constantă Testarea este considerată satisfăcătoare dacă sunt îndeplinite
jrc1911as1992 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87061_a_87848]
-
cu rulouri prin varierea progresivă de la o putere maximă Pmax până la valoarea de 0,2 Pmax. Viteza vehiculului se măsoară pentru tot intervalul de putere definit mai sus. Viteza maximă a vehiculului este determinată în acest interval. Testarea și măsurările definite anterior trebuie repetate de cinci ori. 1.2.3.2. Criterii de omologare la testarea la viteză constantă Testarea este considerată satisfăcătoare dacă sunt îndeplinite următoarele condiții: 1.2.3.2.1. Nici una dintre vitezele stabilizate obținute (Vstab) nu depășește
jrc1911as1992 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87061_a_87848]