15,627 matches
-
4.8. Soluție pentru determinarea factorului de răspuns relativ. Se introduc cu pipeta exact 5 ml soluție de standard intern (4.6) într-un balon standard de 10 ml și se adaugă aproximativ 300 mg (M1 mg) cloroform, cântărit cu precizie. Se aduce la semn cu dimetilformamidă și se amestecă. 5. APARATURĂ ȘI ECHIPAMENT 5.1. Balanță analitică 5.2. Cromatograf de gaze cu detector de ionizare cu flacără 5.3. Microseringă cu o capacitate de 5 până la 10 μl și
jrc622as1980 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85760_a_86547]
-
menționate în secțiunea 6.3.1 (=1000 x M0) Mi = cantitatea de acetonitril, în mg per 10 ml de soluție, obținută conform secțiunii 6.3.2. (1/10 M). Se calculează media nivelelor găsite și se exprimă rezultatul cu o precizie de 0,1 %. 7. REPETABILITATE(6) Pentru un conținut de cloroform de 3%, diferența între rezultatele a două determinări executate în paralel pe aceeași probă nu trebuie să depășească o valoare absolută de 0.3%. VI. DETERMINAREA ZINCULUI 1. OBIECTUL
jrc622as1980 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85760_a_86547]
-
în cazul în care eprubetele nu sunt puse sub presiune înainte de prelevarea probei, se recomandă utilizarea unor eprubete largi. 4.5 Micro-seringi. 4.6 Seringi etanșe la gaz pentru prelevarea manuală de probe din "headspace". 4.7 Balanță analitică cu precizie de 0,1 mg. 5. MOD DE LUCRU ATENȚIE: CV este o substanță periculoasă care se transformă în gaz la temperatura ambiantă; de aceea prepararea soluțiilor trebuie efectuată într-o hotă bine ventilată. NB: Se iau toate măsurile de precauție
jrc677as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85815_a_86602]
-
se utilizeze aceeași soluție în decursul întregii proceduri. 5.1 Prepararea soluției etalon de CV (soluția A) 5.1.1 Soluția etalon concentrată de CV la aproximativ 2 000 mg/kg Se cântărește un vas din sticlă adecvat cu o precizie de 0,1 mg și se pune în el o cantitate (50 ml) de DMA (3.2). Se recântărește. Se adaugă la DMA o cantitate (0,1 g) de CV (3.1) sub formă lichidă sau gazoasă, injectându-se încet
jrc677as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85815_a_86602]
-
de CV (3.1) sub formă lichidă sau gazoasă, injectându-se încet peste DMA. CV se poate adăuga și prin barbotare în DMA, cu condiția ca să se folosească un dispozitiv de prevenire a pierderii de DMA. Se recântărește cu o precizie de 0,1 mg. Se așteaptă două ore pentru a se ajunge la echilibru. Dacă se utilizează un etalon intern, atunci acesta se adaugă astfel încât concentrația sa în soluția etalon concentrată de CV este aceeași cu cea a soluției etalon
jrc677as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85815_a_86602]
-
la 4,5. 4.6 Amestec de acetonă/apă/acid clorhidric (4.3): 65/32,5/2,5 (v/v/v). 4.7 Substanță standard: sulfat de avoparcină cu activitate cunoscută. 5 SOLUȚII STANDARD Se dizolvă o cantitate cântărită cu precizie de aproximativ 10 mg din substanța standard (4.7) în soluție-tampon fosfată (4.5) și se diluează cu această soluție-tampon pentru a obține o soluție-mamă ce conține 100 μg de avoparcină pe mililitru. Păstrată într-un balon închis la 4
jrc686as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85824_a_86611]
-
puțin patru ori astfel încât fiecare determinare să fie supusă unei evaluări a 32 de zone de inhibare. 7.3 Incubarea Se incubează plăcile timp de 16-18 ore la 30°C. 8. EVALUAREA Se măsoară diametrul zonelor de inhibare cu o precizie de până la 0.1 mm. Se înregistrează valoarea medie a măsurătorilor pentru fiecare concentrație, pe hârtie milimetrică cu semilogaritmi, indicând logaritmul concentrațiilor în raport cu diametrele zonelor de inhibare. Se trasează "cele mai potrivite" linii pentru soluția standard și a extractului, ca
jrc686as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85824_a_86611]
-
puțin patru ori astfel încât fiecare determinare este supusă unei evaluări a 32 de zone de inhibare. 8.3 Incubare Se incubează plăcile timp de aproximativ 18 ore la 35-37°C. 9. EVALUARE Se măsoară diametrul zonelor de inhibare cu o precizie de până la 0.1 mm. Se înregistrează valoarea medie a măsurătorilor pentru fiecare concentrație, pe hârtie milimetrică cu semilogaritmi, indicând logaritmul concentrațiilor în raport cu diametrele zonelor de inhibare. Se schițează linii "optime" pentru soluția standard și a extractului, ca în exemplul
jrc686as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85824_a_86611]
-
depășește 147 Kw și cu o masă maximă autorizată care depășește 12 tone 88 5.2.2.2 Instrumente de măsură 5.2.2.2.1 Măsurători acustice Aparatul utilizat pentru determinarea nivelului sonor trebuie să fie un sonometru de precizie de tipul celui descris în Publicația 179 "Sonometre de precizie ", ediția a doua, a Comisiei Electrotehnice Internaționale. Măsurătorile trebuie executate utilizând reacția "rapidă" sonometrului precum și curba medie A, care sunt de asemenea descrise în publicație. La începutul și la sfârșitul
jrc676as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85814_a_86601]
-
depășește 12 tone 88 5.2.2.2 Instrumente de măsură 5.2.2.2.1 Măsurători acustice Aparatul utilizat pentru determinarea nivelului sonor trebuie să fie un sonometru de precizie de tipul celui descris în Publicația 179 "Sonometre de precizie ", ediția a doua, a Comisiei Electrotehnice Internaționale. Măsurătorile trebuie executate utilizând reacția "rapidă" sonometrului precum și curba medie A, care sunt de asemenea descrise în publicație. La începutul și la sfârșitul fiecărui set de măsurători, sonometrul trebuie calibrat în conformitate cu instrucțiunile producătorului
jrc676as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85814_a_86601]
-
piston). Încercarea trebuie considerată irelevantă dacă erorile înregistrate de către sonometru în timpul acestei calibrări depășesc 1 dB. 5.2.2.2.2 Măsurători de viteză Viteza de turație a motorului și viteza autovehiculului pe sectorul de încercare sunt determinate cu o precizie de 3% sau superioară. 5.2.2.3 Condiții de măsurare 5.2.2.3.1 Teren de încercare (fig. 1) Terenul de încercare constă dintr-un parcurs de accelerare central înconjurat de o arie de încercare plană; parcursul de
jrc676as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85814_a_86601]
-
în concordanță cu următoarele cerințe iar rezultatele măsurătorilor trebuie înscrise în buletinul de încercare eliberat în scopul emiterii certificatului prevăzut în anexa III. 5.2.3.2 Instrumente de măsură 5.2.3.2.1 Măsurători acustice O măsurare de precizie a nivelului sonor prevăzută la pct. 5.2.2.2.1 trebuie să fie folosită pentru măsurători. 5.2.3.2.2 Măsurători ale vitezei de rotație a motorului Viteza de rotație motorului este determinată cu ajutorul unui tahometru având o
jrc676as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85814_a_86601]
-
a nivelului sonor prevăzută la pct. 5.2.2.2.1 trebuie să fie folosită pentru măsurători. 5.2.3.2.2 Măsurători ale vitezei de rotație a motorului Viteza de rotație motorului este determinată cu ajutorul unui tahometru având o precizie de cel puțin 3%. Tahometrul trebuie să fie separat de cel al autovehiculului. 5.2.3.3 Condiții de măsurare 5.2.3.3.1 Teren de încercare (vezi fig.2) Orice suprafață care nu este supusă unor perturbații acustice
jrc676as1981 by Guvernul României () [Corola-website/Law/85814_a_86601]
-
821/2004 și a unui certificat întocmit de către societate care să indice analiza chimică a fiecărei calități a produsului în cauză menționată pe factura comercială. Aceste informații sunt necesare și pentru a se permite autorităților vamale să verifice cu destulă precizie dacă încărcătura corespunde documentelor comerciale. În cazul în care o asemenea factură nu este prezentată sau dacă ea nu corespunde produselor prezentate în vamă, este datorată suma corespunzătoare dreptului antidumping. (9) În caz de încălcare, de presupusă încălcare sau de
32004D0445-ro () [Corola-website/Law/292409_a_293738]
-
UNISIG SUBSET-033-V200 UNISIG SUBSET-026-V222 UNISIG SUBSET-035-V211 8 4.1.1 Cerințe de odometrie Cerințele funcționale pentru subsistemul de odometrie necesare pentru a permite asigurarea gamei de performanțe pe care trebuie să le furnizeze echipamentele ce asigură interfețele de clasa A. Precizia de localizare depinde de odometrie și de distanță dintre balize. Cerințele pentru măsurările de viteză și distanța pentru un tren interoperabil. De notat legătură cu indexul 6,MST. UNISIG SUBSET-041-V200 9 4.1.1 Cerințe pentru înregistrarea la bord a
32004D0447-ro () [Corola-website/Law/292411_a_293740]
-
balize. Cerințele pentru măsurările de viteză și distanța pentru un tren interoperabil. De notat legătură cu indexul 6,MST. UNISIG SUBSET-041-V200 9 4.1.1 Cerințe pentru înregistrarea la bord a datelor de exploatare Cerințele pentru alegerea parametrilor datelor, regularitatea, precizia, verificările de validare în scopul inspectării conducerii corespunzătoare a trenului și comportarea sistemelor cu implicații pentru siguranța astfel încât să poată fi satisfăcute cerințele juridice ale autorităților din toate statele membre. UNISIG SUBSET-026-V222 UNISIG SUBSET-027-V200 10 r4.1.1 Cerințe pentru
32004D0447-ro () [Corola-website/Law/292411_a_293740]
-
standarde, procedurile se pot desfășura, dacă este posibil, în conformitate cu proiectele de standarde sau cu orientările de bună practică industrială. În continuare se prezintă exemple de standarde CEN relevante: * EN ISO 4259:1996 "Produse din petrol - Stabilirea și aplicarea datelor de precizie referitoare la metodele de testare". În continuare se prezintă exemple de standarde CEN relevante: * ISO 13909-1,2,3,4:2001 Antracit și cocs - Eșantionare mecanică. * ISO 5069-1,2:1983: Cărbune brun și lignit: principii de eșantionare. * ISO 625:1996 Combustibili
32004D0156-ro () [Corola-website/Law/292286_a_293615]
-
emisie, a conținutului de carbon și a puterii calorifice nete se acreditează în conformitate cu EN ISO 17025 ("Cerințe generale pentru laboratoarele de testare și calibrare"). Trebuie observat că pentru a obține o determinare corectă a factorului de emisie specific activității (pe lângă precizia procedurii analitice de determinare a conținutului de carbon și a puterii calorifice nete), frecvența eșantionării, procedura de eșantionare și pregătirea eșantioanelor sunt de maximă importanță. Acestea depind în mare măsură de starea și omogenitatea combustibilului/materialului. Numărul necesar de eșantioane
32004D0156-ro () [Corola-website/Law/292286_a_293615]
-
raportare Combustibil O: combustibil utilizat în alte scopuri (transport sau revândut) Trebuie observat că tipuri diferite de combustibil duc la incertitudini admisibile semnificativ diferite pentru metoda de măsurare aplicată, combustibilii gazoși și lichizi fiind în general măsurați cu mai mare precizie decât cei solizi. Cu toate acestea, există multe excepții în cadrul fiecărei clase [în funcție de tipul și proprietățile combustibilului, sistemul de livrare (navă, cale ferată, camion, bandă de transport, conductă) și de circumstanțele specifice pentru instalație] ce împiedică simpla atribuire a combustibililor
32004D0156-ro () [Corola-website/Law/292286_a_293615]
-
aplicare a Regulamentului (CE) nr. 1049/2001 în termen de șase luni de la intrarea în vigoare a Regulamentului (CE) nr. 1654/2003 al Consiliului; întrucât reguli clare favorizează o bună administrare, ajutând pe cei responsabili să prelucreze rapid și cu precizie cererile prezentate de public, ADOPTĂ PREZENTA DECIZIE: Articolul 1 Beneficiari (1) Dreptul de acces privește documentele deținute de agenție, adică documentele elaborate sau primite de aceasta și aflate în posesia sa. (2) Cetățenii Uniunii și persoanele fizice și juridice care
32004D0508-ro () [Corola-website/Law/292441_a_293770]
-
este condiționată de prezentarea unei facturi comerciale care trebuie să conțină cel puțin informațiile prevăzute în anexa 2 la Regulamentul (CE) nr. 1467/2004 al Consiliului. Aceste informații sunt totodată necesare pentru a permite autorităților vamale să verifice cu suficientă precizie dacă încărcătura corespunde cu informațiile din documentele comerciale. În cazul în care o asemenea factură nu este prezentată sau dacă ea nu corespunde produselor prezentate în vamă, este datorată suma corespunzătoare dreptului antidumping. (8) În caz de încălcare, de presupusă
32004D0600-ro () [Corola-website/Law/292475_a_293804]
-
martie 2001 de stabilire a nivelurilor maxime ale anumitor contaminanți din produsele alimentare2 stabilește niveluri maxime pentru aflatoxina B1, aflatoxina M1 și ochratoxina A în alimentele pentru sugari și copii de vârstă mică. (2) Eșantionarea îndeplinește un rol decisiv în precizia cu care se determină nivelurile de aflatoxine și ochratoxină A. Directiva 98/53/ CE a Comisiei din 16 iulie 1998 de stabilire a metodelor de eșantionare și a metodelor de analiză pentru controlul oficial al nivelurilor anumitor contaminanți în produsele
32004L0043-ro () [Corola-website/Law/292667_a_293996]
-
un studiu, precum și resursele de care dispune pentru activitățile de inspecție și de verificare a calității; existența metodelor de verificare pe bază de eșantioane, atunci când, dată fiind durata foarte scurtă a studiilor, verificarea fiecărui studiu nu este posibilă; ― amploarea și precizia verificării AC în timpul realizării practice a studiului; ― amploarea și precizia verificării AC în timpul funcționării curente a instalației de testare; ― procedura AC de verificare a raportului final, pentru a se asigura că acesta respectă datele primare; ― modul în care serviciul AC
32004L0009-ro () [Corola-website/Law/292633_a_293962]
-
inspecție și de verificare a calității; existența metodelor de verificare pe bază de eșantioane, atunci când, dată fiind durata foarte scurtă a studiilor, verificarea fiecărui studiu nu este posibilă; ― amploarea și precizia verificării AC în timpul realizării practice a studiului; ― amploarea și precizia verificării AC în timpul funcționării curente a instalației de testare; ― procedura AC de verificare a raportului final, pentru a se asigura că acesta respectă datele primare; ― modul în care serviciul AC informează conducerea asupra problemelor care pot altera calitatea sau integritatea
32004L0009-ro () [Corola-website/Law/292633_a_293962]
-
chimice, în conformitate cu articolul XI. Acest proiect se axează, în principal, pe consolidarea capacităților prin furnizarea de asistență laboratoarelor de analiză și formarea în domeniul competențelor analitice. Rezultatele/activitățile proiectului: (i) furnizarea de echipamente de bază pentru îmbunătățirea calității și a preciziei analizelor chimice în laboratoarele cu finanțare publică din statele părți, cu economii în curs de dezvoltare sau în tranziție; (ii) actualizarea nivelului de competență tehnică al acestor laboratoare în țările țintă respective; (iii) furnizarea de asistență chimiștilor analiști calificați din
32005E0913-ro () [Corola-website/Law/293925_a_295254]