18,398 matches
-
Provizioane tehnice Suma provizioanelor tehnice trebuie să fie în permanență suficientă pentru a permite societății să-și onoreze, în măsura a ceea ce este rezonabil previzibil, obligațiile rezultând din contractele de asigurare. Articolul 57 Provizioane pentru prime neîncasate 1. Provizionul pentru prime neîncasate este în principiu calculat separat pentru fiecare contrat de asigurare. Statele membre pot totuși să autorizeze utilizarea de metode statistice, și în special de metode proporționale sau forfetare, când este de presupus că vor da aproximativ aceleași rezultate ca
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
natura domeniului sau tipului de asigurare, informațiile privind primele de încasat, daunele de plătit sau ambele tipuri de informații pentru exercițiul de subscriere sunt insuficiente în momentul încheierii situațiilor financiare anuale pentru a permite o estimare precisă. Prima metodă Excedentul primelor emise în raport cu daunele și cu taxele plătite în baza contractelor care încep în cursul exercițiului financiar de subscriere constituie provizion tehnic care este inclus în provizionul tehnic pentru daune figurând la poziția C 3 a pasivului bilanțului. Acest provizion poate
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
viață, anexa trebuie să indice: 1) primele brute emise, repartizate în asigurare directă și acceptări în reasigurare atunci când aceste acceptări reprezintă cel puțin 10 % din suma totală a primelor brute și apoi, în cadrul asigurărilor directe, între rubricile următoare: (a) i) prime individuale; ii) prime la contracte colective; (b) i) prime periodice; ii) prime unice; c) i) prime de contracte fără participare la beneficii; ii) prime de contracte cu participare la beneficii ; iii) prime de contracte atunci când riscul de plasament se suportă
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
să indice: 1) primele brute emise, repartizate în asigurare directă și acceptări în reasigurare atunci când aceste acceptări reprezintă cel puțin 10 % din suma totală a primelor brute și apoi, în cadrul asigurărilor directe, între rubricile următoare: (a) i) prime individuale; ii) prime la contracte colective; (b) i) prime periodice; ii) prime unice; c) i) prime de contracte fără participare la beneficii; ii) prime de contracte cu participare la beneficii ; iii) prime de contracte atunci când riscul de plasament se suportă de către subscriitori. Indicarea
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
directă și acceptări în reasigurare atunci când aceste acceptări reprezintă cel puțin 10 % din suma totală a primelor brute și apoi, în cadrul asigurărilor directe, între rubricile următoare: (a) i) prime individuale; ii) prime la contracte colective; (b) i) prime periodice; ii) prime unice; c) i) prime de contracte fără participare la beneficii; ii) prime de contracte cu participare la beneficii ; iii) prime de contracte atunci când riscul de plasament se suportă de către subscriitori. Indicarea sumei corespunzătoare fiecăreia dintre rubricile a), b) și c
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
reasigurare atunci când aceste acceptări reprezintă cel puțin 10 % din suma totală a primelor brute și apoi, în cadrul asigurărilor directe, între rubricile următoare: (a) i) prime individuale; ii) prime la contracte colective; (b) i) prime periodice; ii) prime unice; c) i) prime de contracte fără participare la beneficii; ii) prime de contracte cu participare la beneficii ; iii) prime de contracte atunci când riscul de plasament se suportă de către subscriitori. Indicarea sumei corespunzătoare fiecăreia dintre rubricile a), b) și c), nu este necesară când
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
din suma totală a primelor brute și apoi, în cadrul asigurărilor directe, între rubricile următoare: (a) i) prime individuale; ii) prime la contracte colective; (b) i) prime periodice; ii) prime unice; c) i) prime de contracte fără participare la beneficii; ii) prime de contracte cu participare la beneficii ; iii) prime de contracte atunci când riscul de plasament se suportă de către subscriitori. Indicarea sumei corespunzătoare fiecăreia dintre rubricile a), b) și c), nu este necesară când aceasta nu depășește 10 % din suma totală a
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
în cadrul asigurărilor directe, între rubricile următoare: (a) i) prime individuale; ii) prime la contracte colective; (b) i) prime periodice; ii) prime unice; c) i) prime de contracte fără participare la beneficii; ii) prime de contracte cu participare la beneficii ; iii) prime de contracte atunci când riscul de plasament se suportă de către subscriitori. Indicarea sumei corespunzătoare fiecăreia dintre rubricile a), b) și c), nu este necesară când aceasta nu depășește 10 % din suma totală a primelor brute emise în asigurare directă; 2) soldul
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
open years). Contul de exploatare este întocmit în analogie cu dispozițiile privind întocmirea contului de profit și pierdere; el indică, în plus: a) operațiunile de la fiecare poziție de la data de închidere a exercițiului financiar precedent; b) plafonul de emisiune de prime ale sindicatului pentru exercițiul financiar respectiv. 2. Conținutul conturilor cumulate Conturile cumulate sunt stabilite prin cumulul conturilor tuturor sindicatelor din Lloyd's. Ele conțin o notă cu informații despre: a) operațiunile efectuate între sindicate, inclusiv primele emise și daunele plătite
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
sindicatelor din Lloyd's. 3. Capital Lloyd's și sindicatele din Lloyd's sunt scutite de furnizarea, în conturile cumulate și respectiv în conturile sindicatelor, de indicații corespunzând pozițiilor de pasiv A I "Capital subscris sau fonduri echivalente", A II "Prime de emisiune" și A IV "Rezerve". În locul acestor indicații, Lloyd's își însoțește conturile cumulate de o notă conținând informațiile următoare. a) Resursele personale ale membrilor 1. Depozite la Lloyd's. 2. Fond de rezerve personale. 3. Fond special de
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
Provizioane tehnice Sub rezerva pct. 9 din prezenta secțiune și a derogării de la art. 56 și 60 din prezenta directivă, provizioanele tehnice nu apar în conturile Lloyd's. Totuși: a) contul de exploatare al anilor deschiși face să apară excedentul primelor percepute în raport cu daunele și obligațiile plătite, în analogie cu art. 61 din prezenta directivă; b) la data închiderii exercițiului se calculează un provizion pentru daune indicat conform pct. 8 din prezenta secțiune. 7. Ani deschiși (open years) Sindicatele trebuie să
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
Ani deschiși (open years) Sindicatele trebuie să întocmească conturi pentru anii deschiși pe baza operațiunilor de casă. 8. Prima de ieșire de portofoliu (reinsurance to close) Sub rezerva pct. 9, conturile sindicatelor sunt încheiate după trei ani de la plata unei prime (reinsurance to close), sindicatele trebuie să furnizeze cel puțin informațiile următoare. - Totalul brut al daunelor declarate .......... - Sume de recuperat de la reasigurători (-) .......... - Totalul net al daunelor declarate ......... - Provizion pentru totalul brut al daunelor survenite, dar nedeclarate .......... - Sume de recuperat de la reasigurători
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
years of account) a) În sensul prezentei litere, se înțelege prin exercițiu financiar de tranziție (run-off year of account) un exercițiu pentru care, la data la care s-ar închide normal conform pct. 8, persistă o incertitudine care împiedică calculul primei de ieșire din portofoliu (reinsurance to close), exercițiul fiind prin urmare lăsat deschis până ce incertitudinea va dispărea. b) Pentru fiecare exercițiu de tranziție, conturile sindicatelor cuprind un cont de exploatare care indică totalul provizionat pentru acoperirea tuturor angajamentelor curente cunoscute
jrc1780as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86929_a_87716]
-
să notifice acestui organism cu privire la programul de producție al produselor vegetale, prezentând o defalcare pe parcele. 4. Trebuie să fie păstrate înregistrări scrise și/sau documentare care să permită organismului de control să depisteze originea, natura și cantitățile de materii prime achiziționate, precum și utilizarea acestora; în plus, trebuie să fie păstrate înregistrări scrise sau documentare cu privire la natura, cantitățile și destinatarii tuturor produselor agricole vândute. Cantitățile vândute direct către consumatorul final sunt înregistrate zilnic. 5. Este interzisă stocarea în unitate a materiilor
jrc1827as1991 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86977_a_87764]
-
a declarat nul art. 3a alin. (1) a doua liniuță din Regulamentul (CEE) nr. 857/84 conform Regulamentelor (CEE) nr. 764/89 și (CEE) nr. 1639/91 în măsura în care îi exclude de la atribuirea unei cantități de referință specifice pe cesionarii unei prime acordate conform Regulamentului Consiliului (CEE) nr. 1078/77 din 17 mai 1977 de introducere a regimului de prime pentru necomercializarea de lapte și produse lactate și pentru reconversia efectivelor de vaci de lapte 6, întrucât cesionarii au obținut deja o
jrc2304as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87457_a_88244]
-
92 și, dacă este cazul, conform art. 5 și art. 8 prima liniuță din regulamentul menționat, ADOPTĂ PREZENTUL REGULAMENT: Articolul 1 (1) Un producător, în sensul art. 9 lit. (c) din Regulamentul (CEE) nr. 3950/92, care: - este concesionarul unei prime de necomercializare sau de reconversie conform Regulamentului (CEE) nr. 1078/77 și nu este eligibil conform art. 3a din Regulamentul (CEE) nr. 857/84 deoarece primise o cantitate de referință conform art. 2 sau 6 din respectivul regulament sau - a
jrc2304as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87457_a_88244]
-
diferitelor categorii de calitate; întrucât în anumite regiuni foarte mici ale Comunității, în care condițiile sunt deosebit de neprielnice producției de banane, dar sunt mai potrivite pentru recolte alternative, ar trebui încurajată încetarea definitivă a producției de banane prin acordarea unei prime de încetare a producției de banane; întrucât, pentru a limita costurile acestei operațiuni, ar trebui efectuate defrișări cât mai curând posibil; întrucât un bilanț estimativ al ofertei, întocmit în fiecare an, ar trebui să evalueze perspectivele privind producția și consumul
jrc2250as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87403_a_88190]
-
venitului mediu de producție pentru acel an. Pe baza acestei examinări Comisia poate plăti avansurile, în conformitate cu procedura stabilită în art. 27. Articolul 13 1. Producătorilor de banane din Comunitate care încetează să mai producă banane li se acordă o singură primă. 2. Acordarea primei se face sub rezerva acordului scris al beneficiarului: (a) să întreprindă sau să fi întreprins, într-o singură operațiune care să aibă loc într-o perioadă ce urmează să fie determinată în 1993 sau 1994: - defrișarea tuturor
jrc2250as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87403_a_88190]
-
producție pentru acel an. Pe baza acestei examinări Comisia poate plăti avansurile, în conformitate cu procedura stabilită în art. 27. Articolul 13 1. Producătorilor de banane din Comunitate care încetează să mai producă banane li se acordă o singură primă. 2. Acordarea primei se face sub rezerva acordului scris al beneficiarului: (a) să întreprindă sau să fi întreprins, într-o singură operațiune care să aibă loc într-o perioadă ce urmează să fie determinată în 1993 sau 1994: - defrișarea tuturor bananierilor din exploatația
jrc2250as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87403_a_88190]
-
excludă de la eligibilitatea pentru prima de încetare a producției de banane, producătorii situați în zonele în care dispariția acestei recolte ar avea consecințe negative, în special asupra menținerii solului microclimatic ori asupra condițiilor de mediu sau a peisajelor. 5. Această primă este compatibilă cu acordarea ajutorului în temeiul titlului III din Regulamentul (CEE) nr. 3763/911, titlului II din Regulamentul (CEE) nr. 1600/92 2 și titlului III din Regulamentul (CEE) nr. 1601/92 3 și cu acordarea asistenței structurale în
jrc2250as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87403_a_88190]
-
92 din 30 iulie 1992 privind normele de acordare de ajutoare pentru stocarea privată de brânzeturi Săo Jorge și Ilha37, - art. 1 alin. (2) din Regulamentul Comisiei (CEE) nr. 2233/92 din 31 iulie 1992 privind normele de acordare a primei specifice pentru menținerea șeptelului de vaci de lapte din Insulele Azore 38, - art. 1 alin. (2) ultima teză din Regulamentul Comisiei (CEE) nr. 2234/92 din 31 iulie 1992 privind normele de acordare de ajutoare pentru consumul de produse lactate
jrc2283as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87436_a_88223]
-
nr. 805/68 din 27 iunie 1968 privind organizarea comună a piețelor în sectorul cărnii de bovine 5; acest supliment poate fi acordat pentru un animal cu o greutate minimă stabilită după procedura menționată în alin. (3), ─ un supliment al primei de menținere a cirezilor de vaci de lapte menționată în art. 4 lit. (d) din Regulamentul (CEE) nr. 805/68, care este vărsat producătorilor de carne de bovine; suma acestui supliment este de 40 ECU pe vacă de lapte deținută
jrc2299as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87452_a_88239]
-
de distribuție. 3. Art. 32, 34, 38, 39, 41, 42 și 46 din Regulamentul Consiliului (CEE) nr. 822/87 și Regulamentul Consiliului (CEE) nr. 1442/88 din 24 mai 1988 privind obținerea pentru campaniile viticole 1988/1989 - 1995/1996 de prime de abandon definitiv al suprafețelor viticole 12 nu se aplică suprafețelor sau produselor obținute pe aceste suprafețe care beneficiază de ajutorul prevăzut în alin. (1). 4. Modalitățile de aplicare a prezentului articol sunt stabilite, dacă este nevoie, după procedura prevăzută
jrc2299as1993 by Guvernul României () [Corola-website/Law/87452_a_88239]
-
unui must de cereale - zaharificat prin diastaza malțului pe care îl conține, cu sau fără alte enzime naturale, - fermentat cu ajutorul drojdiei, - distilat la mai puțin de 96% vol, astfel încât produsul distilării să aibă o aromă și un gust specifice materiilor prime utilizate, și maturat timp de 3 ani în butoaie de lemn de o capacitate de maxim 700 de litri; c) băutură spirtoasă de cereale: 1) băutura spirtoasă obținută prin distilarea unui must de cereale fermentat, prezentând caracteristicile organoleptice ale materiilor
jrc1507as1989 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86648_a_87435]
-
obținut prin fermentarea alcoolică a extractului de stafide din soiurile de viță de vie "negru de Corint" sau "muscat de Malaga", distilat la mai puțin de 94,5% vol, astfel încât distilatul să aibă o aromă și un gust specifice materiei prime utilizate; i) rachiu de fructe: 1) a) băutura spirtoasă: - obținută exclusiv prin fermentarea alcoolică și distilarea unui fruct cărnos sau a unui must din acest fruct, cu sau fără sâmburi, - distilată la mai puțin de 86% vol, astfel încât produsul distilării
jrc1507as1989 by Guvernul României () [Corola-website/Law/86648_a_87435]