24,408 matches
-
nr. 28 din 30 august 2010 , publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 616 din 31 august 2010. b) organizează examenele pentru obținerea permiselor de conducere, în condițiile legii; ... c) eliberează permisele de conducere și certificatele de înmatriculare care nu au fost livrate direct la domiciliile/sediile solicitanților, precum și plăcile cu numere de înmatriculare și asigură emiterea și eliberarea autorizației de circulație provizorie sau pentru probe a vehiculelor, potrivit actelor normative în vigoare; ... ------------ Lit. c) a alin. (1) al art. 11^2 a
ORDONANŢĂ nr. 83 din 30 august 2001(*actualizată*) privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea serviciilor publice comunitare pentru eliberarea şi evidenţa paşapoartelor simple şi serviciilor publice comunitare regim permise de conducere şi înmatriculare a vehiculelor**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/268787_a_270116]
-
cu instituțiile statului, cu instituții similare din străinătate și cu alte organisme internaționale cu competență în domeniu, cu asociațiile și organizațiile neguvernamentale, precum și cu persoanele fizice și juridice; i) personalizează permisele de conducere și certificatele de înmatriculare, pe care le livrează direct la domiciliile/sediile solicitanților sau la serviciile publice comunitare regim permise de conducere și înmatriculare a vehiculelor, și produce plăcile cu numere de înmatriculare, potrivit actelor normative în vigoare; ... j) asigură formarea, evaluarea, examinarea, atestarea și controlul examinatorilor care
ORDONANŢĂ nr. 83 din 30 august 2001(*actualizată*) privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea serviciilor publice comunitare pentru eliberarea şi evidenţa paşapoartelor simple şi serviciilor publice comunitare regim permise de conducere şi înmatriculare a vehiculelor**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/268787_a_270116]
-
legi și produsele care vor fi achiziționate pe baza unui contract de vânzare de produse ce urmează a fi fabricate sau prelucrate. Capitolul II Conformitatea produselor cu specificațiile cuprinse în contractul de vânzare-cumpărare Articolul 5 (1) Vânzătorul este obligat să livreze consumatorului produse care sunt în conformitate cu contractul de vânzare-cumpărare. ... (2) Se consideră că produsele sunt în conformitate cu contractul de vânzare-cumpărare dacă: ... a) corespund descrierii făcute de vânzător și au aceleași calități ca și produsele pe care vânzătorul le-a prezentat consumatorului ca
LEGE nr. 449 din 12 noiembrie 2003 (**republicată**)(*actualizată*) privind vânzarea produselor şi garanţiile asociate acestora**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/268855_a_270184]
-
4 al art. I din ORDONANȚA nr. 9 din 27 ianuarie 2016 publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 66 din 29 ianuarie 2016. Articolul 9 Vânzătorul este răspunzător față de consumator pentru orice lipsă a conformității existentă la momentul când au fost livrate produsele. Articolul 10 În cazul lipsei conformității, consumatorul are dreptul de a solicita vânzătorului să i se aducă produsul la conformitate, fără plată, prin reparare sau înlocuire, conform art. 11, sau să beneficieze de reducerea corespunzătoare a prețului ori de
LEGE nr. 449 din 12 noiembrie 2003 (**republicată**)(*actualizată*) privind vânzarea produselor şi garanţiile asociate acestora**). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/268855_a_270184]
-
toate activitățile necesare pentru contabilizarea și alocarea corectă a gazelor transportate, inclusiv un sistem de taxare care să motiveze UR să mențină echilibrul între cantitățile de gaze livrate și preluate în/din SNT. Diferența dintre cantitățile de gaze naturale efectiv livrate în punctele de intrare și cele efectiv preluate în punctele de ieșire din SNT, de către fiecare UR în parte, într-o anumită zi gazieră, cu luarea în considerare inclusiv a tranzacțiilor notificate în PVT (punct virtual de tranzacționare), reprezintă dezechilibru
PLAN din 7 ianuarie 2016 de acţiuni preventive (Anexa 1)*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269217_a_270546]
-
de recepție parțială/finală a bunurilor (Formularul nr. 21/22), însoțit de Nota de Transmitere (Formularul nr. 10). În acest mod, Comisia de recepție va fi înștiințată despre data la care va avea loc livrarea și ce bunuri vor fi livrate. 1. În cazul contractelor în care este prevăzută o singură livrare de bunuri, se va elabora un Proces Verbal de recepție, după livrarea bunurilor, în trei exemplare, care va fi semnat de către membrii Comisiei de recepție, reprezentantul furnizorului și seful
ANEXĂ din 8 ianuarie 2016 la Ordinul nr. 30 din 8 ianuarie 2016 privind aprobarea Manualului de procedură pentru implementarea proiectelor finanţate prin măsura 20 "Asistenţă tehnică" descrisă în capitolul 15.6 din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269203_a_270532]
-
Furnizorul nu reușește să-și execute la termen obligațiile asumate prin contract, atunci Achizitorul are dreptul de a deduce din prețul contractului, ca penalități, 0,1% pentru fiecare zi de întârziere, calculate la valoarea facturii bunurilor ce nu au fost livrate. 12.2. În cazul în care Achizitorul nu își îndeplinește obligațiile până la expirarea perioadei convenite, atunci Furnizorul poate pretinde penalități de întârziere de 0,1%/zi, calculat la prețul contractului, până la îndeplinirea efectivă a obligațiilor. 12.3. Nerespectarea obligațiilor asumate
ANEXĂ din 8 ianuarie 2016 la Ordinul nr. 30 din 8 ianuarie 2016 privind aprobarea Manualului de procedură pentru implementarea proiectelor finanţate prin măsura 20 "Asistenţă tehnică" descrisă în capitolul 15.6 din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269203_a_270532]
-
finală. 14.6. Prevederile clauzelor 15.1 - 15.4 nu îl vor absolvi pe Furnizor de obligația asumării garanțiilor sau altor obligații prevăzute în contract. Articolul 15 Livrarea și documentele care însoțesc produsele 15.1. Furnizorul are obligația de a livra produsele la destinația finală indicată de Achizitor, respectând: a) datele din graficul de livrare; și ... b) termenul comercial stabilit. 15.2. (1) La expedierea produselor, Furnizorul are obligația de a comunica, în scris, atât Achizitorului, cât și, după caz, societății
ANEXĂ din 8 ianuarie 2016 la Ordinul nr. 30 din 8 ianuarie 2016 privind aprobarea Manualului de procedură pentru implementarea proiectelor finanţate prin măsura 20 "Asistenţă tehnică" descrisă în capitolul 15.6 din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269203_a_270532]
-
Furnizorul va transmite Achizitorului documentele care însoțesc produsele: - avizul de expediție, - documentele care atestă garanția și calitatea produselor conform cerințelor din caietul de sarcini, etc.), - factura (copie conform cu originalul). 15.3. Certificarea de către Achizitor a faptului că produsele au fost livrate parțial sau total se face după recepție, prin semnarea de primire de către reprezentantul autorizat al acestuia pe documentele emise de Furnizor pentru livrare. 15.4. Livrarea produselor se consideră încheiată în momentul în care sunt îndeplinite prevederile clauzelor art. 14
ANEXĂ din 8 ianuarie 2016 la Ordinul nr. 30 din 8 ianuarie 2016 privind aprobarea Manualului de procedură pentru implementarea proiectelor finanţate prin măsura 20 "Asistenţă tehnică" descrisă în capitolul 15.6 din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269203_a_270532]
-
produse ............................ (denumirea/numele ofertant) Grafic de livrare ┌────┬────────────────────────┬──���────────────┬──────────────────────────────┐ │Nr. │ Denumirea produsului 5.27. - Formular 20 - Nota privind componența comisiei de recepție Aprobat, Director General Nota privind componența comisiei de recepție Titlul proiectului: Numărul proiectului: Locația În vederea recepționării bunurilor ce vor fi livrate în cadrul proiectului menționat mai sus, vă supunem spre aprobare următoarea componență a Comisiei de Recepție ┌───────────────────────────────┬───────────────────────────────────────────┐ │Nume, prenume, funcția Menționăm că aceste propuneri au fost făcute de către reprezentanții structurilor organizatorice ale beneficiarului, în cadrul Întâlnirii pregătitoare care a avut loc în data
ANEXĂ din 8 ianuarie 2016 la Ordinul nr. 30 din 8 ianuarie 2016 privind aprobarea Manualului de procedură pentru implementarea proiectelor finanţate prin măsura 20 "Asistenţă tehnică" descrisă în capitolul 15.6 din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269203_a_270532]
-
Întâlnirii pregătitoare care a avut loc în data de .........., la sediul MADR. Verificat: 5.28. - Formular 21 - Proces Verbal de recepție parțiala/finală Proces verbal de recepție parțială/finală Nr. Contract° .......... Titlu: Consumabile Parțial/Final: Toate articolele menționate au fost livrate, instalate, testate și au fost găsite conforme cu Specificațiile Tehnice din contractul de furnizare. Data procesului verbal de recepție: .......... Reprezentantul furnizorului, Membrii comisiei de recepție, Nume: Avizat, SAT APROBAT, Director General D.G.D.R.- pentru recepția finală 5.29. - Formular 22 - Proces
ANEXĂ din 8 ianuarie 2016 la Ordinul nr. 30 din 8 ianuarie 2016 privind aprobarea Manualului de procedură pentru implementarea proiectelor finanţate prin măsura 20 "Asistenţă tehnică" descrisă în capitolul 15.6 din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269203_a_270532]
-
de recepție: .......... Reprezentantul furnizorului, Membrii comisiei de recepție, Nume: Avizat, SAT APROBAT, Director General D.G.D.R.- pentru recepția finală 5.29. - Formular 22 - Proces verbal predare-primire Proces verbal predare-primire Nr. Contract°.......... Titlu Furnizor: Consumabile Parțial/Final: Toate articolele menționate au fost livrate, instalate, testate și au fost găsite conforme cu Specificațiile Tehnice din contractul de furnizare. Data procesului verbal de recepție: .......... Reprezentantul furnizorului, Membrii comisiei de recepție, Nume: Avizat, SAT APROBAT, Director General D.G.D.R.- pentru recepția finală 5.30. - Formular 23 - Fișa
ANEXĂ din 8 ianuarie 2016 la Ordinul nr. 30 din 8 ianuarie 2016 privind aprobarea Manualului de procedură pentru implementarea proiectelor finanţate prin măsura 20 "Asistenţă tehnică" descrisă în capitolul 15.6 din cadrul Programului Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269203_a_270532]
-
obligatorii de achiziție de CV pentru anul de analiză t [c(CV,t)] Articolul 22 Până pe data de 10 februarie a anului t+1 următor celui de analiză t, ANRE determină, pe baza realizărilor, cantitatea de E-SRE produsă și livrată în rețeaua electrică și/sau la consumatori în anul de analiză t (ESREt) și care a beneficiat de sistemul de promovare prin CV. ---------- Art. 22 a fost modificat de pct. 9 al art. I din ORDINUL nr. 2 din 27
METODOLOGIE din 1 iulie 2015 (*actualizată*) de stabilire a cotelor anuale obligatorii de energie electrică produsă din surse regenerabile de energie care beneficiază de sistemul de promovare prin certificate verzi şi a celor de achiziţie de certificate verzi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269311_a_270640]
-
tehnologic, de către un producător de energie electrică; ... c) energia electrică furnizată de un producător de energie electrică consumatorilor racordați prin linii directe de centrala electrică aparținând respectivului producător. ... (2) La nivelul anului de analiză t, se consideră că energia electrică livrată în anul t este egală cu energia electrică furnizată în anul t. ... ---------- Art. 24 a fost modificat de pct. 11 al art. I din ORDINUL nr. 2 din 27 ianuarie 2016 publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 66 din 29 ianuarie
METODOLOGIE din 1 iulie 2015 (*actualizată*) de stabilire a cotelor anuale obligatorii de energie electrică produsă din surse regenerabile de energie care beneficiază de sistemul de promovare prin certificate verzi şi a celor de achiziţie de certificate verzi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269311_a_270640]
-
Legii Articolul 26 (1) Pentru stabilirea încadrării energiei electrice produse din surse regenerabile în anul t în nivelul maxim de energie electrică produsă din surse regenerabile care beneficiază de sistemul de promovare, ANRE compară cantitatea de E-SRE produsă și livrată în rețeaua electrică și/sau la consumatori în anul de analiză t [ESRE(t)], calculată conform art. 22 cu cantitatea de E-SRE care beneficiază de sistemul de promovare, în condițiile Legii, [ESRE(t, CAP)^2]. ... (2) ESRE(t, CAP
METODOLOGIE din 1 iulie 2015 (*actualizată*) de stabilire a cotelor anuale obligatorii de energie electrică produsă din surse regenerabile de energie care beneficiază de sistemul de promovare prin certificate verzi şi a celor de achiziţie de certificate verzi. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269311_a_270640]
-
documentelor justificative (lei); CS CF - costurile de operare și mentenanță, servicii executate cu alocaredirecta terți și cele cu amortizarea, alocate direct capacităților de producere separată a energiei electrice și/sau termice, pe baza documentelor justificative (lei); cog EE - energia electrică livrată din capacitățile de producere în livrata cogenerare, atât din cele care beneficiază de schema de sprijin, cât și din cele care nu beneficiază de schema de sprijin (MWh); CSEE EE - energia electrică livrată din capacitățile de producere livrata separată a
ORDIN nr. 4 din 16 februarie 2016 privind modificarea şi completarea Metodologiei de determinare şi monitorizare a supracompensării activităţii de producere a energiei electrice şi termice în cogenerare de înaltă eficienţă care beneficiază de schema de sprijin de tip bonus, aprobate prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei nr. 84/2013. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269351_a_270680]
-
documentelor justificative (lei); cog EE - energia electrică livrată din capacitățile de producere în livrata cogenerare, atât din cele care beneficiază de schema de sprijin, cât și din cele care nu beneficiază de schema de sprijin (MWh); CSEE EE - energia electrică livrată din capacitățile de producere livrata separată a energiei electrice (MWh); EE - energia electrică livrată din centrală (MWh); livrata cog ET - energia termică livrată din capacitățile de cogenerare, livrata atât din cele care beneficiază de schema de sprijin, cât și din
ORDIN nr. 4 din 16 februarie 2016 privind modificarea şi completarea Metodologiei de determinare şi monitorizare a supracompensării activităţii de producere a energiei electrice şi termice în cogenerare de înaltă eficienţă care beneficiază de schema de sprijin de tip bonus, aprobate prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei nr. 84/2013. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269351_a_270680]
-
cogenerare, atât din cele care beneficiază de schema de sprijin, cât și din cele care nu beneficiază de schema de sprijin (MWh); CSEE EE - energia electrică livrată din capacitățile de producere livrata separată a energiei electrice (MWh); EE - energia electrică livrată din centrală (MWh); livrata cog ET - energia termică livrată din capacitățile de cogenerare, livrata atât din cele care beneficiază de schema de sprijin, cât și din cele care nu beneficiază de schema de sprijin, inclusiv energia termică utilizată de producător
ORDIN nr. 4 din 16 februarie 2016 privind modificarea şi completarea Metodologiei de determinare şi monitorizare a supracompensării activităţii de producere a energiei electrice şi termice în cogenerare de înaltă eficienţă care beneficiază de schema de sprijin de tip bonus, aprobate prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei nr. 84/2013. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269351_a_270680]
-
sprijin, cât și din cele care nu beneficiază de schema de sprijin (MWh); CSEE EE - energia electrică livrată din capacitățile de producere livrata separată a energiei electrice (MWh); EE - energia electrică livrată din centrală (MWh); livrata cog ET - energia termică livrată din capacitățile de cogenerare, livrata atât din cele care beneficiază de schema de sprijin, cât și din cele care nu beneficiază de schema de sprijin, inclusiv energia termică utilizată de producător în alte activități decât cele de producere a energiei
ORDIN nr. 4 din 16 februarie 2016 privind modificarea şi completarea Metodologiei de determinare şi monitorizare a supracompensării activităţii de producere a energiei electrice şi termice în cogenerare de înaltă eficienţă care beneficiază de schema de sprijin de tip bonus, aprobate prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei nr. 84/2013. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269351_a_270680]
-
care beneficiază de schema de sprijin, cât și din cele care nu beneficiază de schema de sprijin, inclusiv energia termică utilizată de producător în alte activități decât cele de producere a energiei electrice și termice (MWh); CSET ET - energia termică livrată din capacitățile de producere livrata separată a energiei termice (MWh); ET - energia termică livrată din centrală (MWh)." livrata 7. La articolul 21, după alineatul (1^1) se introduc două noi alineate, alineatele (1^2) și (1^3), cu următorul cuprins
ORDIN nr. 4 din 16 februarie 2016 privind modificarea şi completarea Metodologiei de determinare şi monitorizare a supracompensării activităţii de producere a energiei electrice şi termice în cogenerare de înaltă eficienţă care beneficiază de schema de sprijin de tip bonus, aprobate prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei nr. 84/2013. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269351_a_270680]
-
schema de sprijin, inclusiv energia termică utilizată de producător în alte activități decât cele de producere a energiei electrice și termice (MWh); CSET ET - energia termică livrată din capacitățile de producere livrata separată a energiei termice (MWh); ET - energia termică livrată din centrală (MWh)." livrata 7. La articolul 21, după alineatul (1^1) se introduc două noi alineate, alineatele (1^2) și (1^3), cu următorul cuprins: "(1^2) Cantitatea de combustibil aferentă îndeplinirii criteriilor de definire a cogenerării de înaltă
ORDIN nr. 4 din 16 februarie 2016 privind modificarea şi completarea Metodologiei de determinare şi monitorizare a supracompensării activităţii de producere a energiei electrice şi termice în cogenerare de înaltă eficienţă care beneficiază de schema de sprijin de tip bonus, aprobate prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei nr. 84/2013. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269351_a_270680]
-
cogenerare de înaltă eficiență Rcog,i.ef se determină utilizând baza reglementată medie a activelor aferente capacităților de producere în cogenerare care accesează schema de sprijin și cea aferentă activelor comune, ajustate proporțional cu cantitățile de energie electrică și termică livrate în cogenerare de înaltă eficiență, la care se aplică rata rentabilității definită la alin. (1)." ... 9. La articolul 26, alineatul (1) se modifică și va avea următorul cuprins: "Art. 26. - (1) Valoarea supracompensării constatate pentru un producător, actualizată cu dobânda
ORDIN nr. 4 din 16 februarie 2016 privind modificarea şi completarea Metodologiei de determinare şi monitorizare a supracompensării activităţii de producere a energiei electrice şi termice în cogenerare de înaltă eficienţă care beneficiază de schema de sprijin de tip bonus, aprobate prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei nr. 84/2013. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269351_a_270680]
-
41 a fost modificat de pct. 10 al art. I din ORDINUL nr. 1.468 din 9 iunie 2015 publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 411 din 10 iunie 2015. (4) Verificarea realizării producției minime anuale se face prin raportarea cantității livrate la suprafața parcelelor solicitate în cererea unică de plată pentru sprijinul cuplat la cultura respectivă. ... (5) Verificarea utilizării seminței certificate se face prin raportarea cantității de sămânță utilizată, înscrisă în factura de achiziție a seminței sau în adeverința eliberată de
ORDIN nr. 619 din 6 aprilie 2015(*actualizat*) pentru aprobarea criteriilor de eligibilitate, condiţiilor specifice şi a modului de implementare a schemelor de plăţi prevăzute la art. 1 alin. (2) şi (3) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 3/2015 pentru aprobarea schemelor de plăţi care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 şi pentru modificarea art. 2 din Legea nr. 36/1991 privind societăţile agricole şi alte forme de asociere în agricultură, precum şi a condiţiilor specifice de implementare pentru măsurile compensatorii de dezvoltare rurală aplicabile pe terenurile agricole, prevăzute în Programul Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269544_a_270873]
-
le dețin în fermă, prin prelucrarea producției cu instalații proprii de procesare a soiei sau pe bază de contract de prestări de servicii; sau ... c) în cazul loturilor semincere, cantitatea minimă de 1.300 kg/ha sămânță certificată: ... (i) se livrează menținătorului sau deținătorului soiului pe bază de aviz de expediție; și/sau (ii) se livrează către terți pe bază de factură fiscală și/sau fila/filele din carnetul de comercializare a produselor din sectorul agricol; și/sau (iii) se utilizează
ORDIN nr. 619 din 6 aprilie 2015(*actualizat*) pentru aprobarea criteriilor de eligibilitate, condiţiilor specifice şi a modului de implementare a schemelor de plăţi prevăzute la art. 1 alin. (2) şi (3) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 3/2015 pentru aprobarea schemelor de plăţi care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 şi pentru modificarea art. 2 din Legea nr. 36/1991 privind societăţile agricole şi alte forme de asociere în agricultură, precum şi a condiţiilor specifice de implementare pentru măsurile compensatorii de dezvoltare rurală aplicabile pe terenurile agricole, prevăzute în Programul Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269544_a_270873]
-
pe bază de contract de prestări de servicii; sau ... c) în cazul loturilor semincere, cantitatea minimă de 1.300 kg/ha sămânță certificată: ... (i) se livrează menținătorului sau deținătorului soiului pe bază de aviz de expediție; și/sau (ii) se livrează către terți pe bază de factură fiscală și/sau fila/filele din carnetul de comercializare a produselor din sectorul agricol; și/sau (iii) se utilizează pentru necesarul propriu; ---------- Lit. c) a alin. (1) al art. 42 a fost modificată de
ORDIN nr. 619 din 6 aprilie 2015(*actualizat*) pentru aprobarea criteriilor de eligibilitate, condiţiilor specifice şi a modului de implementare a schemelor de plăţi prevăzute la art. 1 alin. (2) şi (3) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 3/2015 pentru aprobarea schemelor de plăţi care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 şi pentru modificarea art. 2 din Legea nr. 36/1991 privind societăţile agricole şi alte forme de asociere în agricultură, precum şi a condiţiilor specifice de implementare pentru măsurile compensatorii de dezvoltare rurală aplicabile pe terenurile agricole, prevăzute în Programul Naţional de Dezvoltare Rurală 2014-2020. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/269544_a_270873]