24,184 matches
-
SRC la 100000 de născuți vii). Atingerea și menținerea unor acoperiri vaccinale peste 95% la vaccin cu componente rubeolică și rujeolică. Deși Statele Membre au ânregistrat progrese în vederea eliminării rujeolei și a rubeolei la nivel european până în 2020, ținta nu a fost atinsă. Strategii cheie În conformitate cu strategia Organizației Mondiale a Sănătății (OMS), progresul României în vederea atingerii țintei de eliminare a rujeolei și rubeolei s-a concretizat în următoarele realizări: Înființarea Comitetului Național de Vaccinologie, cu rol
PLAN din 21 noiembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261696]
-
Deși Statele Membre au ânregistrat progrese în vederea eliminării rujeolei și a rubeolei la nivel european până în 2020, ținta nu a fost atinsă. Strategii cheie În conformitate cu strategia Organizației Mondiale a Sănătății (OMS), progresul României în vederea atingerii țintei de eliminare a rujeolei și rubeolei s-a concretizat în următoarele realizări: Înființarea Comitetului Național de Vaccinologie, cu rol de for științific consultativ al Ministerului Sănătății. În România există acest Comitet Național de Vaccinologie având ca atribuții principale asigurarea, la
PLAN din 21 noiembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261696]
-
sindromului rubeolic congenital) se face conform “Metodologiei de supraveghere a IRC/SRC” ( http://www.insp.gov.ro/cnscbt/ sectiunea Metodologii ), utilizând definițiile de caz ale Uniunii Europene. Din anul 2005, incidența SRC în România s-a menținut sub 1/100 000 născuți vii până în anul 2011 (ținta OMS este sub 1/100 000 născuți vii). După anii 2010 și 2011, când nu s-au înregistrat cazuri confirmate SRC, incidența a crescut în anul 2012 (când a fost atins varful epidemiei de rubeolă) la 11,9%000 născuți vii. Ulterior, valorile
PLAN din 21 noiembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261696]
-
foarte scăzut (2/100.000 născuți vii). OBIECTIVELE STRATEGICE ALE ROMÂNIEI PENTRU PERIOADA 2021-2030 mentinerea eliminării rubeolei endemice, prin intărirea supravegherii și vaccinare susținută; eliminarea și mentinerea eliminării rujeolei endemice prin întărirea supravegherii și creșterea acoperirilor vaccinale la niveluri optime necesare atingerii țintei de eliminare. Indicator de rezultat: rata de incidență a rujeolei/rubeolei < 1 la 1 000 000 locuitori la nivel național (exceptând cazurile de import); prevenirea infectiei rubeolice congenitale/sindromului rubeolic congenital (<1 caz de SRC la 100000 de născuți vii), prin întărirea
PLAN din 21 noiembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261696]
-
prospect) apărută după administrarea vaccinului trebuie investigată și clasificată. Comisia Națională de Evaluarea a Cazurilor de RAPI este necesar să aibă în componență medici din specialități diverse având în vedere particularitățile cazului investigat. Având în vedere faptul că, pentru atingerea țintei de eliminare sunt critice genotiparea și epidemiologia moleculară este necesară dezvoltarea continuă a capacităților de laborator prin inființarea Laboratorului Național de Sănătate Publică, din cadrul INSP și prin creșterea performanței laboratoarelor din centrele regionale ale INSP. Caracteristicele moleculare ale izolatelor
PLAN din 21 noiembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261696]
-
2°C și +8°C, calitate - legate de ruperea pistonului / expirare. CALCULUL ACOPERIRII VACCINALE Medicul de familie calculează acoperirea vaccinală cu ROR astfel: copiii vaccinați (D1/D2) conform vârstei raportat la numărul de copiii eligibili x 100. Se va avea în vedere atingerea țintei de 95% acoperire vaccinală recomandată de către OMS. PRINCIPALII PAȘI DIN PROCEDURĂ – LISTĂ DE VERIFICARE Realizarea catagrafiei (împreună cu AMC/AL) care să cuprindă și restanțierii Mobilizarea la vaccinare Informarea Vaccinarea în cabinet Managementul deșeurilor rezultate din vaccinare Raportarea vaccinarilor în
PLAN din 21 noiembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261696]
-
2.5 Modalități de intrare 64 Criteriul de succes 2.5.1 Gesturi cu cursor 65 Criteriul de succes 2.5.2 Anularea indicatorului 66 Criteriul de succes 2.5.3 Etichetă în nume 67 Criteriul de succes 2.5.4 Acționarea mișcării 68 Criteriul de succes 2.5.5 Dimensiunea țintei 69 Criteriul de succes 2.5.6 Mecanisme de intrare concurente 70 3. Inteligibilitatea 71 Ghid 3.1 Lizibil 72 Criteriul de succes 3.1.1 Limbajul software-ului 73 Criteriul de succes 3.1.1.2 Limba software-ului (funcționalitate închisă) 74 Ghid 3.2 Previzibil 75 Criteriul
RECTIFICARE nr. 815 din 6 decembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/263892]
-
2.5 Modalități de intrare 55 Criteriul de succes 2.5.1 Gesturi cu cursor 56 Criteriul de succes 2.5.2 Anularea indicatorului 57 Criteriul de succes 2.5.3 Etichetă în nume 58 Criteriul de succes 2.5.4 Acționarea mișcării 59 Criteriul de succes 2.5.5 Dimensiunea țintei 60 Criteriul de succes 2.5.6 Mecanisme de intrare concurente 61 3. Inteligibilitatea 62 Ghid 3.1 Lizibil 63 Criteriul de succes 3.1.1 Limbajul software-ului 64 Criteriul de succes 3.1.1.1 Limba software-ului (funcționalitate deschisă) 65 Tabelul 11.10 EN 301 549
RECTIFICARE nr. 815 din 6 decembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/263892]
-
2.5 Modalități de intrare 64 Criteriul de succes 2.5.1 Gesturi cu cursor 65 Criteriul de succes 2.5.2 Anularea indicatorului 66 Criteriul de succes 2.5.3 Etichetă în nume 67 Criteriul de succes 2.5.4 Acționarea mișcării 68 Criteriul de succes 2.5.5 Dimensiunea țintei 69 Criteriul de succes 2.5.6 Mecanisme de intrare concurente 70 3. Inteligibilitatea 71 Ghid 3.1 Lizibil 72 Criteriul de succes 3.1.1 Limbajul software-ului 73 Criteriul de succes 3.1.1.2 Limba software-ului (funcționalitate închisă) 74 Ghid 3.2 Previzibil 75 Criteriul
RECTIFICARE nr. 815 din 6 decembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/263892]
-
2.5 Modalități de intrare 55 Criteriul de succes 2.5.1 Gesturi cu cursor 56 Criteriul de succes 2.5.2 Anularea indicatorului 57 Criteriul de succes 2.5.3 Etichetă în nume 58 Criteriul de succes 2.5.4 Acționarea mișcării 59 Criteriul de succes 2.5.5 Dimensiunea țintei 60 Criteriul de succes 2.5.6 Mecanisme de intrare concurente 61 3. Inteligibilitatea 62 Ghid 3.1 Lizibil 63 Criteriul de succes 3.1.1 Limbajul software-ului 64 Criteriul de succes 3.1.1.1 Limba software-ului (funcționalitate deschisă) 65 Tabelul 11.10 EN 301 549
RECTIFICARE nr. 815 din 6 decembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/263892]
-
si pacientul este responder conform definitiei de mai sus,se poate continua terapia biologica. Calendarul evaluărilor: evaluare pre-tratament evaluarea siguranţei terapeutice şi a eficacităţii clinice la 3 luni pentru toate preparatele biologice/ molecula mica cu actiune intracelulara prima evaluare pentru atingerea țintei terapeutice se face la 6 luni de tratament continuu de la inițierea terapiei biologice/moleculă mică cu acțiune intracelulară. Monitorizarea menținerii țintei terapeutice și a siguranței terapeutice se realizează la fiecare 6 luni de tratament de la prima evaluare a țintei
ANEXĂ din 28 octombrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261213]
-
a eficacităţii clinice la 3 luni pentru toate preparatele biologice/ molecula mica cu actiune intracelulara prima evaluare pentru atingerea țintei terapeutice se face la 6 luni de tratament continuu de la inițierea terapiei biologice/moleculă mică cu acțiune intracelulară. Monitorizarea menținerii țintei terapeutice și a siguranței terapeutice se realizează la fiecare 6 luni de tratament de la prima evaluare a țintei terapeutice (vezi 3). Evaluarea pre-tratament Pacientul trebuie evaluat înainte de iniţierea tratamentului cu agent biologic/ molecula mica cu actiune intracelulara (evaluare
ANEXĂ din 28 octombrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261213]
-
țintei terapeutice se face la 6 luni de tratament continuu de la inițierea terapiei biologice/moleculă mică cu acțiune intracelulară. Monitorizarea menținerii țintei terapeutice și a siguranței terapeutice se realizează la fiecare 6 luni de tratament de la prima evaluare a țintei terapeutice (vezi 3). Evaluarea pre-tratament Pacientul trebuie evaluat înainte de iniţierea tratamentului cu agent biologic/ molecula mica cu actiune intracelulara (evaluare pre-tratament) prin următoarele investigaţii: Severitatea bolii PASI (sau scoruri de zonă NAPSI, PSSI, ESIF) şi DLQI Stare generală (simptomatologie
ANEXĂ din 28 octombrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/261213]
-
și expoziții internaționale de educație; ... c) susținerea implicării instituțiilor de învățământ superior în acțiuni cu participarea studenților/pentru studenți, menite să contribuie la creșterea calității și prestigiului învățământului superior din țara noastră; ... d) finanțarea unor situații speciale care contribuie la atingerea țintelor europene stabilite pentru dezvoltarea spațiului european al educației (2021-2030); ... e) asigurarea resurselor necesare pentru susținerea studenților pentru participarea la conferințe internaționale, la concursuri profesionale internaționale și la festivaluri artistice; ... f) suport pentru asigurarea sustenabilității proiectelor de cercetare ale universității, prin
ORDIN nr. 6.451 din 22 decembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/264010]
-
instituit în temeiul Hotărârii 751 (1992) poate desemna persoanele sau entitățile care se angajează în obstrucționarea furnizării de asistență umanitară în Somalia sau a accesului la asistența umanitară sau a distribuirii acesteia în Somalia, condamnând cu fermitate luarea deliberată ca țintă a civililor, inclusiv a personalului umanitar, și a obiectelor civile în situații de conflict, precum și utilizarea fără discriminare a armelor în zonele populate și consecințele acestora asupra populației civile, făcând apel la toate părțile implicate în conflictul din Somalia
REZOLUȚIA CONSILIULUI DE SECURITATE AL ONU 2662 (2022) din 17 noiembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/263850]
-
numărul total de persoane asistate în cadrul sistemului rezidențial la data de 30 iunie 2026. ... (2) Începând cu anul 2023, anual, autoritățile administrației publice locale urmăresc stadiul realizării indicatorilor-cheie de performanță. Articolul 9 (1) Obiectivele planificate la nivel național, ca ținte asociate indicatorilor-cheie de performanță, sunt: a) obiectivul 1: până la data de 30 iunie 2026, cel puțin 32% din numărul de persoane adulte cu dizabilități instituționalizate să beneficieze de sprijin în vederea dezinstituționalizării și de punerea în aplicare a parcursului
LEGE nr. 7 din 4 ianuarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/263734]
-
adulte cu dizabilități; ... b) indicatori de rezultat al măsurilor, care surprind schimbările directe sau indirecte la nivelul politicilor și serviciilor, schimbări declanșate ca urmare a implementării uneia sau a mai multor măsuri prevăzute. ... Articolul 12 (1) În vederea asigurării atingerii țintelor prevăzute la art. 9 , în centrele rezidențiale publice care au în implementare planuri de restructurare nu se efectuează admiteri ale persoanelor adulte cu dizabilități. (2) Autoritățile administrației publice locale, împreună cu direcțiile generale de asistență socială și protecția copilului județene
LEGE nr. 7 din 4 ianuarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/263734]
-
și insolvența unităților administrativ-teritoriale; ... j) Decizia de punere în aplicare a Consiliului de aprobare a evaluării planului de redresare și reziliență al României; ... k) Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 173/2022 privind stabilirea unor măsuri necesare pentru îndeplinirea jaloanelor și țintelor din Planul național de redresare și reziliență aferente componentei 3 - Managementul deșeurilor, componentei 10 - Fondul local, componentei 11 - Turism și cultură, componentei 12 - Sănătate - Investiția 12. Dezvoltarea infrastructurii spitalicești publice - obiective de investiții cu contracte de lucrări în derulare încheiate
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT din 26 aprilie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/254354]
-
prin prezenta ordonanță, va fi republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, după aprobarea acesteia prin lege, dându-se textelor o nouă numerotare. Articolul IX Obiectivele de investiții finanțate conform Programului național de investiții în infrastructura de sănătate, aferent țintei 377, componenta 12 - Sănătate din anexa Deciziei de punere în aplicare a Consiliului din 3 noiembrie 2021 de aprobare a evaluării Planului de Redresare și Reziliență al României se aprobă prin hotărâre a Guvernului. PRIM-MINISTRU NICOLAE-IONEL CIUCĂ Contrasemnează: Ministrul sănătății
ORDONANȚĂ nr. 21 din 31 ianuarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/264512]
-
la îmbătrânirea activă Directia de acțiune 6.2 Îmbunătățirea accesibilității infrastructurii sociale și a spațiului public REZULTATELE AŞTEPTATE Rezultatele Strategiei naționale privind îngrijirea de lungă durată și îmbătrânirea activă pentru perioada 2023-2030 sunt formulate în sensul atingerii unui set minimal de ținte și implementării unor reforme care sunt corelate cu prioritățile stabilite în cadrul noii perioade de programare 2021- 2027 și investițiile asumate prin PNRR. Reformele propuse prin Strategia națională privind îngrijirea de lungă durată și îmbătrânirea activă pentru perioada 2023-2030 urmăresc
STRATEGIE NAŢIONALĂ din 14 decembrie 2022 () [Corola-llms4eu/Law/263601]
-
cu serviciile de voce, prin conexiunea aferentă, la punct fix. La nivelul Uniunii Europene a fost adoptat documentul privind Calea către Deceniul Digital^2, un program de politici care instituie un mecanism de monitorizare și cooperare pentru a atinge obiectivele și țintele comune pentru transformarea digitală a Europei până în anul 2030. Acest cadru de guvernanță se bazează pe un mecanism anual de cooperare care implică Comisia Europeană și statele membre. Comisia va elabora traiectoriile preconizate ale UE pentru fiecare obiectiv împreună
ORDIN nr. 20.250 din 16 februarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/265271]
-
de segregare și de separare a apei din betonul proaspăt. (4) În cazul betonului cu proprietăți specificate, valorile limită se specifică în termeni de valori minime sau maxime, iar în cazul betonului cu compoziția prescrisă, aceasta se specifică prin valori țintă. Notă: Proprietățile cerute ale betonului pentru utilizarea într-o structură, nu sunt atinse decât respectând reglementările tehnice și procedurile de punere în operă ale betonului proaspăt în șantier. De asemenea, suplimentar față de condițiile prevăzute în acest normativ este necesar
REGLEMENTARE TEHNICĂ din 11 ianuarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/264439]
-
11. pentru betonul ușor sau betonul greu, clasa de densitate sau densitatea țintă. ... ... b) pentru betonul având compoziția prescrisă: 1. detalii referitoare la compoziție, de exemplu dozajul de ciment și dacă este cerut, tipul de aditiv; ... 2. fie raportul apă/ciment țintă, fie consistența în termeni de clasă sau de valori țintă, în funcție de cum se specifică; ... 3. D(max); ... 4. tipul și dozajul de fibre, dacă este cazul. ... ... (3) În cazul unui beton având compoziția prescrisă într-un standard, informațiile
REGLEMENTARE TEHNICĂ din 11 ianuarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/264439]
-
sau densitatea țintă. ... ... b) pentru betonul având compoziția prescrisă: 1. detalii referitoare la compoziție, de exemplu dozajul de ciment și dacă este cerut, tipul de aditiv; ... 2. fie raportul apă/ciment țintă, fie consistența în termeni de clasă sau de valori țintă, în funcție de cum se specifică; ... 3. D(max); ... 4. tipul și dozajul de fibre, dacă este cazul. ... ... (3) În cazul unui beton având compoziția prescrisă într-un standard, informațiile care sunt date vor fi conforme cu prevederile din standardul
REGLEMENTARE TEHNICĂ din 11 ianuarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/264439]
-
agregatului, valoarea D(max); de exemplu D(max) 22; ... f) densitatea, în cazul betonului ușor: specificarea clasei simbolizate în Tabelul 14 sau valoarea specificată, de exemplu D 1,8; ... g) consistența: prin clase așa cum este definită în 4.2.1 sau valoarea țintă. ... ... Anexa A (normativă) Încercări inițiale (1) În acest normativ se aplică prevederile Anexei A din SR EN 206 +A2:2021, Anexa B (normativă) Încercări de identificare pentru rezistența la compresiune (1) În acest normativ se aplică prevederile Anexei B din SR
REGLEMENTARE TEHNICĂ din 11 ianuarie 2023 () [Corola-llms4eu/Law/264439]