8,280 matches
-
pierderile se ridică la 20-25%, ci numai în silozuri de suprafață, cu pavaj și pereți din beton, unde pierderile sunt sub 10%. Nutrețurile însilozate trebuie să aibă un conținut de 65-75% umiditate. La însilozarea gramineelor și leguminoaselor perene procentul de umiditate se reduce la 40%; - depozitarea în condiții corespunzătoare a sortimentelor de furaje, în vederea păstrării calității și valorii nutritive a acestora; - estimarea stocurilor furajere și, în funcție de acestea, întocmirea de rații furajere echilibrate în funcție de specii, categorii, starea fiziologica și nivelul producției. 2
HOTĂRÂRE nr. 1.054 din 25 septembrie 2002 privind aprobarea Programului de toamna-iarna pentru perioada 1 octombrie 2002 - 31 martie 2003. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144808_a_146137]
-
căldura degajata să producă deformarea sau topirea tecii recipientului sau a materialului radioactiv, sau ... b) micșora eficacitatea ambalajului ca urmare a dilatării termice diferite, fisurării sau topirii materialului ecranului de protecție, sau ... c) accelera fenomenele de corozie în condiții de umiditate. ... Articolul 652 Cu exceptia cerințelor din art. 617 pentru colete ce se transporta pe calea aerului, coletele trebuie astfel proiectate încât, în condițiile de mediu ambiant prevăzute în art. 653, temperatura oricărei suprafețe accesibile nu trebuie să depășească 50°C, în
ORDIN nr. 373 din 3 octombrie 2001 privind aprobarea Normelor fundamentale pentru tranSportul în siguranţa al materialelor radioactive*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144827_a_146156]
-
temperatura timp de 4 ore. ... c) Se va determina apoi activitatea apei; ... d) Specimenul va fi apoi ținut timp de cel putin 7 zile într-o încăpere fără curenți de aer și cu o temperatură de 30°C și o umiditate de cel putin 90%. e) Specimenul va fi apoi imersat în apă având aceleași caracteristici că cele de la pct. a) de mai sus; apă și specimenul trebuie încălzite la o temperatură de 50±5°C și menținute la această temperatura
ORDIN nr. 373 din 3 octombrie 2001 privind aprobarea Normelor fundamentale pentru tranSportul în siguranţa al materialelor radioactive*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144827_a_146156]
-
această temperatura timp de 4 ore. iii) Se va determina apoi activitatea apei; iv) Specimenul va fi ținut timp de cel putin 7 zile într-o încăpere fără curenți de aer și cu o temperatură de 30°C și o umiditate de cel putin 90%. ... v) Operațiile de la punctele (i), (îi) și (iii) trebuie să fie repetate. ... b) Evaluarea volumetrica a scăpărilor poate fi făcută prin oricare din încercările prevăzute în ISO 9978: "Radiation Protection - Sealed Radioactive Sources - Leakage Test Methods
ORDIN nr. 373 din 3 octombrie 2001 privind aprobarea Normelor fundamentale pentru tranSportul în siguranţa al materialelor radioactive*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144827_a_146156]
-
ingrediente, altele decât cele menționate în prezența normă. ... (3) În sensul prezenței norme, termenii folosiți se definesc după cum urmează: ... a) cenușă (%) - cantitatea de substanțe minerale conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba), raportată la substanță uscată; ... b) umiditate (%) - cantitatea de apă conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba); c) gluten umed (%) - cantitatea de substanțe proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de
NORMĂ din 19 august 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/145707_a_147036]
-
106/2002 privind etichetarea alimentelor, cu modificările ulterioare. Articolul 9 Eșantionare și metode de analiză 9.1. Eșantionare Conform SR ISO 13690-2000. Cereale și produse de măciniș. Eșantionarea pentru loturi statice 9.2. Metode de analiză 9.2.1. Determinarea umidității Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.2. Determinarea granulației (fineții) Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.3. Determinarea cenușii Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2
NORMĂ din 19 august 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/145707_a_147036]
-
ingrediente, altele decât cele menționate în prezența normă. ... (3) În sensul prezenței norme, termenii folosiți se definesc după cum urmează: ... a) cenușă (%) - cantitatea de substanțe minerale conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba), raportată la substanță uscată; ... b) umiditate (%) - cantitatea de apă conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba); c) gluten umed (%) - cantitatea de substanțe proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/145706_a_147035]
-
106/2002 privind etichetarea alimentelor, cu modificările ulterioare. Articolul 9 Eșantionare și metode de analiză 9.1. Eșantionare Conform SR ISO 13690-2000. Cereale și produse de măciniș. Eșantionarea pentru loturi statice 9.2. Metode de analiză 9.2.1. Determinarea umidității Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.2. Determinarea granulației (fineții) Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.3. Determinarea cenușii Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2
NORMĂ din 12 iulie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/145706_a_147035]
-
ingrediente, altele decât cele menționate în prezența normă. ... (3) În sensul prezenței norme, termenii folosiți se definesc după cum urmează: ... a) cenușă (%) - cantitatea de substanțe minerale conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba), raportată la substanță uscată; ... b) umiditate (%) - cantitatea de apă conținuta în 100 de unități de masă (100 g proba); c) gluten umed (%) - cantitatea de substanțe proteice care se separă prin spălarea cu soluție de clorura de sodiu 2% a unui aluat obținut din făină, urmată de
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/145703_a_147032]
-
106/2002 privind etichetarea alimentelor, cu modificările ulterioare. Articolul 9 Eșantionare și metode de analiză 9.1. Eșantionare Conform SR ISO 13690-2000. Cereale și produse de măciniș. Eșantionarea pentru loturi statice 9.2. Metode de analiză 9.2.1. Determinarea umidității Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.2. Determinarea granulației (fineții) Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2.3. Determinarea cenușii Conform STAS 90-1988. Făină de grâu. Metode de analiză 9.2
NORMĂ din 14 iunie 2002 (*actualizată*) cu privire la fabricarea, conţinutul, ambalarea, etichetarea şi calitatea fainii de grâu destinate comercializării pentru consum uman. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/145703_a_147032]
-
10 ml 5.5. Creuzete filtrante din sticlă G-4 5.6. Vase de aspirație, 500 ml 5.7. Trompa de apă. 5.8. Termometru gradat de la 0 la 100°C 5.9. Exsicator cu agent deshidratant adecvat și indicator de umiditate, ex. silicagel sau echivalent 5.10. Cuptor de uscare reglat la o temperatură de 150 § 2°C 5.11. pH-metru 5.12. Plita electrică 5.13. Hârtie filtru, Whatman nr. 4 sau echivalent 6. PROCEDEU 6.1. Într-un pahar
ANEXA din 28 noiembrie 2001 privind metodele de analiza a compoziţiei produselor cosmetice în vederea controlului calităţii acestora*). In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/145750_a_147079]
-
stațiunile din zona forestiera de câmpie, deal și munte situate pe substraturi care afectează puternic capacitatea pedohidrica a solurilor, cum ar fi nisipurile grosiere, pietrișurile, grohotișurile, stâncăriile, indiferent de evoluția parametrilor climatici*); - stațiunile cu soluri pseudogleice, cu regim alternant de umiditate, în care predomina perioadă de uscăciune (soluri uscate, uscat-reavane în perioada estival-mijlocie); 2) suficient aprovizionat cu apă: ... - zona forestiera de câmpie**), de deal și de munte, cu soluri normale și evoluție normală a parametrilor climatici; - zona forestiera montană cu soluri
METODOLOGIE din 12 iunie 2002 de monitorizare sol-vegetaţie forestieră pentru silvicultura. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/146002_a_147331]
-
culturile agricole și la animale; ... c) ruperi de baraje produse din cauze naturale și care prin efectul lor distructiv provoacă pagube la culturile agricole și animale; ... d) ploile abundente și de durată care determină stresul hidric produs de excesul de umiditate din sol, cu diferite grade de intensitate, provocând stagnarea și dereglarea proceselor de creștere și dezvoltare a plantelor; ... e) temperaturile excesiv de scăzute, sub limita biologică de rezistență a plantelor, care conduc la încetinirea procesului dezvoltării plantelor și la distrugerea parțială
NORME METODOLOGICE din 17 septembrie 2002 de aplicare a Legii nr. 381/2002 privind acordarea despăgubirilor în caz de calamitati naturale în agricultura. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144581_a_145910]
-
elemente nutritive (humus, azot, potasiu și fosfor), conținutul de săruri, gradul de saturație în baze V%. Legendă unităților de sol trebuie completată, unde este cazul, cu date privind alunecările sau alte forme de relief, inundabilitatea terenului prin revărsare, excesul de umiditate de suprafață, poluarea solului, preluate din studiul pedologic sau observațiile directe la teren. Elaborarea bonitării terenurilor agricole se face pe baza instrucțiunilor de lucru editate de I.C.P.A. în anul 1987. Pentru caracterizarea învelișului de sol al teritoriului trebuie parcurse următoarele
NORME TEHNICE din 15 mai 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144593_a_145922]
-
pedologice executate până la data întocmirii lucrării, indiferent de scară, precum și alte materiale cu caracter naturalistic privitoare la teritoriul studiat. De asemenea, se va apela la informațiile oferite de studiile de cadastru calitativ cu privire la pantă terenului, alunecări de teren, exces de umiditate, grade de eroziune sau alte elemente necesare. Înainte de a incepe fază de lucru în teren este necesara organizarea unei discuții cu cadrele de specialitate din comuna sau cu administratorii exploatațiilor agricole, în care să se facă un schimb de idei
NORME TEHNICE din 15 mai 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144593_a_145922]
-
0-50 cm; ● ind. 63 - reacția în Ap sau în primii 20 cm; ● ind. 69 - gradul de saturație cu baze în Ap (indicator ajutător); ● ind. 133 - volumul edafic; ● ind. 144 - rezervă de humus în stratul 0-50 cm; ● ind. 181 - excesul de umiditate la suprafață. În afara indicatorilor menționați, în tabelul nr. 4 se vor completa coloanele următorilor indicatori ajutători: ● ÎI b - tipul de sol; ● III b - subtipul de sol; ● IVb - familia de sol; ● V b - varietatea de sol; ● ind. 3 - temperatura medie anuală
NORME TEHNICE din 15 mai 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144593_a_145922]
-
anul 1978 de I.C.P.A. 5. Analiza factorilor limitativi ai producției și stabilirea măsurilor agropedoameliorative Sunt două aspecte distincte: unul referitor la factorii limitativi (aciditate pronunțată, salinizare și/sau alcalizare, tasări ale solului, elemente nutritive deficitare, volum edafic scăzut, exces de umiditate, eroziunea solurilor în diferite grade) și altul referitor la cerințe și măsuri de amenajare și ameliorare. Conform instrucțiunilor I.C.P.A., prin lucrare agropedoameliorativa se înțelege o lucrare din categoria lucrărilor de ameliorare a solurilor care are ca scop principal îmbunătățirea însușirilor
NORME TEHNICE din 15 mai 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144593_a_145922]
-
elemente nutritive (humus, azot, potasiu și fosfor), conținutul de săruri, gradul de saturație în baze V%. Legendă unităților de sol trebuie completată, unde este cazul, cu date privind alunecările sau alte forme de relief, inundabilitatea terenului prin revărsare, excesul de umiditate de suprafață, poluarea solului, preluate din studiul pedologic sau observațiile directe la teren. Elaborarea bonitării terenurilor agricole se face pe baza instrucțiunilor de lucru editate de I.C.P.A. în anul 1987. Pentru caracterizarea învelișului de sol al teritoriului trebuie parcurse următoarele
NORME TEHNICE din 3 iunie 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144599_a_145928]
-
pedologice executate până la data întocmirii lucrării, indiferent de scară, precum și alte materiale cu caracter naturalistic privitoare la teritoriul studiat. De asemenea, se va apela la informațiile oferite de studiile de cadastru calitativ cu privire la pantă terenului, alunecări de teren, exces de umiditate, grade de eroziune sau alte elemente necesare. Înainte de a incepe fază de lucru în teren este necesara organizarea unei discuții cu cadrele de specialitate din comuna sau cu administratorii exploatațiilor agricole, în care să se facă un schimb de idei
NORME TEHNICE din 3 iunie 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144599_a_145928]
-
0-50 cm; ● ind. 63 - reacția în Ap sau în primii 20 cm; ● ind. 69 - gradul de saturație cu baze în Ap (indicator ajutător); ● ind. 133 - volumul edafic; ● ind. 144 - rezervă de humus în stratul 0-50 cm; ● ind. 181 - excesul de umiditate la suprafață. În afara indicatorilor menționați, în tabelul nr. 4 se vor completa coloanele următorilor indicatori ajutători: ● ÎI b - tipul de sol; ● III b - subtipul de sol; ● IVb - familia de sol; ● V b - varietatea de sol; ● ind. 3 - temperatura medie anuală
NORME TEHNICE din 3 iunie 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144599_a_145928]
-
anul 1978 de I.C.P.A. 5. Analiza factorilor limitativi ai producției și stabilirea măsurilor agropedoameliorative Sunt două aspecte distincte: unul referitor la factorii limitativi (aciditate pronunțată, salinizare și/sau alcalizare, tasări ale solului, elemente nutritive deficitare, volum edafic scăzut, exces de umiditate, eroziunea solurilor în diferite grade) și altul referitor la cerințe și măsuri de amenajare și ameliorare. Conform instrucțiunilor I.C.P.A., prin lucrare agropedoameliorativa se înțelege o lucrare din categoria lucrărilor de ameliorare a solurilor care are ca scop principal îmbunătățirea însușirilor
NORME TEHNICE din 3 iunie 2002 de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144599_a_145928]
-
elemente nutritive (humus, azot, potasiu și fosfor), conținutul de săruri, gradul de saturație în baze V%. Legendă unităților de sol trebuie completată, unde este cazul, cu date privind alunecările sau alte forme de relief, inundabilitatea terenului prin revărsare, excesul de umiditate de suprafață, poluarea solului, preluate din studiul pedologic sau observațiile directe la teren. Elaborarea bonitării terenurilor agricole se face pe baza instrucțiunilor de lucru editate de I.C.P.A. în anul 1987. Pentru caracterizarea învelișului de sol al teritoriului trebuie parcurse următoarele
ORDIN nr. 212 din 15 mai 2002 pentru aprobarea Normelor tehnice de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144592_a_145921]
-
pedologice executate până la data întocmirii lucrării, indiferent de scară, precum și alte materiale cu caracter naturalistic privitoare la teritoriul studiat. De asemenea, se va apela la informațiile oferite de studiile de cadastru calitativ cu privire la pantă terenului, alunecări de teren, exces de umiditate, grade de eroziune sau alte elemente necesare. Înainte de a incepe fază de lucru în teren este necesara organizarea unei discuții cu cadrele de specialitate din comuna sau cu administratorii exploatațiilor agricole, în care să se facă un schimb de idei
ORDIN nr. 212 din 15 mai 2002 pentru aprobarea Normelor tehnice de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144592_a_145921]
-
0-50 cm; ● ind. 63 - reacția în Ap sau în primii 20 cm; ● ind. 69 - gradul de saturație cu baze în Ap (indicator ajutător); ● ind. 133 - volumul edafic; ● ind. 144 - rezervă de humus în stratul 0-50 cm; ● ind. 181 - excesul de umiditate la suprafață. În afara indicatorilor menționați, în tabelul nr. 4 se vor completa coloanele următorilor indicatori ajutători: ● ÎI b - tipul de sol; ● III b - subtipul de sol; ● IVb - familia de sol; ● V b - varietatea de sol; ● ind. 3 - temperatura medie anuală
ORDIN nr. 212 din 15 mai 2002 pentru aprobarea Normelor tehnice de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144592_a_145921]
-
anul 1978 de I.C.P.A. 5. Analiza factorilor limitativi ai producției și stabilirea măsurilor agropedoameliorative Sunt două aspecte distincte: unul referitor la factorii limitativi (aciditate pronunțată, salinizare și/sau alcalizare, tasări ale solului, elemente nutritive deficitare, volum edafic scăzut, exces de umiditate, eroziunea solurilor în diferite grade) și altul referitor la cerințe și măsuri de amenajare și ameliorare. Conform instrucțiunilor I.C.P.A., prin lucrare agropedoameliorativa se înțelege o lucrare din categoria lucrărilor de ameliorare a solurilor care are ca scop principal îmbunătățirea însușirilor
ORDIN nr. 212 din 15 mai 2002 pentru aprobarea Normelor tehnice de întocmire a proiectelor de organizare a teritoriului exploataţiilor agricole. In: EUR-Lex () [Corola-website/Law/144592_a_145921]